Havarijní pojištění kalkulačka
Nejlevnější havarijní pojištění vám ušetří až 50% z bežných cen!

  • Srovnání cen havarijního pojištění pro auto, motorku, čtyřkolku a další vozidla
  • Nezávazný výpočet pojistky přesně na míru podle vašich požadavků
  • Sami si můžete vybrat tu nejlevnější a nejvýhodnější nabídku
  • Kompletní srovnání všech pojišťoven online do 2 minut a zdarma
Vysoká úspora
Úspora až 50 % z bežných cen
Příklad úspory
Motor 1.6 za 3 250 Kč / rok
Srovnání havarijního pojištění do 2 minut
Stačí 2 minuty vašeho času
85 % lidí s námi ušetří
85 % lidí s námi ušetří

Nejlevnější havarijní pojištění vám ušetří až 50% z bežných cen!

Pokračovat do kalkulačky

Srovnání havarijního pojištění

Kdokoliv vlastní motorový dopravní prostředek, je smířený s tím, že se mu na jeho cestě může stát cokoliv. A nejenom tam. K poškození auta, ale třeba i motorky může dojít i venku na parkovišti. Co dělat v případě nastalé škody? Buď ji uhradit za svého, nebo ji nechat na pojišťovně. Ale jenom v případě, že je uzavřeno havarijní pojištění.

Důležitým faktem je, že na rozdíl od povinného ručení je havarijní pojistka dobrovolná. Je na každém, zda si ji sjedná, nebo nikoliv. Od toho se následně odvíjí i to, kdo proplácí způsobené škody na vozidle.

Havarijní pojištění je dnes dostupné u řady komerčních pojišťoven. Abyste měli přehled o tom, které pojistku nabídnou a které nikoliv, vznikl náš reklamní katalog, který se může stát velmi dobrým vodítkem při výběru.

Havarijní pojištění se nevztahuje jenom na nehodu

Většina lidí uzavírá havarijní pojištění hlavně pro případ nehody. Nejde ale o jediné situace, kdy se vyplatí tuto pojistku mít. Podívejme se na všechny případy, u kterých je možné vzniklou škodu nahlásit jako pojistnou událost.

Nehoda

Jedná se o nejčastější důvod, kdy je havarijní pojištění využíváno. Nikdo není při své jízdě stoprocentní, a tak může dojít k tomu, že se svým vozem nebo motocyklem nabourá. Vzniklou škodu na vozidle následně bude řešit pojišťovna, která ji proplatí dle podmínek sjednaných ve smlouvě.

Havarijní pojištění se vztahuje pouze na škody, které budou způsobeny na vašem vlastním voze. Nevztahuje se na škody, které způsobíte jiným účastníkům nehody. Tyto škody proplácí povinné ručení.

Poškození vandalem

Ke škodě může dojít i ve chvíli, kdy je auto zaparkované před domem a nikam se s ním nejede. V takovém případě může dojít k tomu, že se objeví vandal, který auto, jakkoliv poškodí. I to je důvod nahlásit daný stav jako pojistnou událost a požadovat proplacení vzniklé škody právě po pojišťovně.

Poškození přírodním živlem

Počasí je nevyzpytatelné a mnohdy může způsobit nemalé škody i na vašem vozidle. Příkladem takových rizik je povodeň, krupobití, stejně jako například pád větve ze stromu vlivem silného větru. I to jsou případy, které může v rámci sjednané ochrany řešit pojišťovna která proplatí způsobené škody.

Krádež

Podívat se z okna a nevidět své auto je jedna z nejhorších situací, které mohou nastat. Kdo má havarijní pojištění sjednané, ten může i toto řešit se svou pojišťovnou. I tady přijde pojistka vhod, jelikož dokáže nabídnout finanční řešení i této nezáviděníhodné události, která může nastat u starších i nových automobilů.

Na co hledět při sjednávání pojistky?

Havarijní pojištění by se vám mělo vyplatit. Mělo by mít charakteristiku, která vám bude plně vyhovovat. Toto jsou parametry, na které je třeba hledět nejvíce.

Cena

Každý chce samozřejmě tu nejlevnější pojistku. Najít ji nemusí být složité. K tomu vám dopomůže náš inzertní katalog, která poskytne prvotní srovnání jednotlivých pojišťoven a hlavně jejich cen. Ideální, jak si udělat prvotní obrázek o tom, jaké jsou výhodné a jaké se řadí spíše do kategorie těch dražších.

Spoluúčast

Důležitý parametr, který není radno podceňovat. Spoluúčast definuje, jaký podíl na škodách ponesete vy. Jde o procentuální hodnotu, která určuje, kolik z celkové škody uhradíte vy a kolik pojišťovna. Pamatujte na to, že nízká spoluúčast může být výhodná při škodě, ale při porovnání klasických cen pojistek způsobí růst pojistného. Platí to i naopak. Vysoká spoluúčast je výhodná v ročním pojistném, ale ne v případě nehody.

Vybrat optimální výši spoluúčasti není složité. Obvykle se její hodnota pohybuje v rozmezí 5–10 procent. Jedná se o běžný standard pojistek, které můžete vidět i v našem reklamním online srovnání.

Pojistné krytí

Suma sjednávaná ve smlouvě, kterou pojišťovna proplatí v případě totální škody (po odečtení vaší spoluúčasti). Výše pojistného krytí by měla vždy odpovídat aktuální ceně vašeho vozu. Nižší hodnota může znamenat neproplacení všech škod. Vyšší hodnota sjednávaná takzvaně pro jistotu zase prodražuje vaše pojistné.

Jelikož se hodnota vašeho vozu postupně mění a klesá, je dobré svou pojistku pravidelně revidovat a upravovat výši pojistného krytí tak, aby odpovídalo realitě. Pozitivně se to podepíše na výši pravidelné platby za pojistné.

Havarijní pojištění se vyplatí nejenom u nových vozidel

S havarijním pojištěním je spojena i řada mýtů. Jeden z nich říká, že je vhodné pouze pro majitele nových a drahých vozidel, kterým se vyplatí. Opak je pravdou. Hodí se i na starší vozy menší hodnoty. Právě cena vozidla, a tedy i výše pojistného krytí, se podepisuje na výsledné ceně. Když k výběru použijete i náš inzertní katalog, můžete mít nejlevnější pojistku na trhu.

I u starších vozidel mohou jít škody způsobené nehodou do desetitisíců a statisíců. V těchto případech se hodí, když je auto pojištěno a tyto částky hradí pojišťovna. Nikoliv majitel vozu ze své kapsy.

 Sjednání online je zcela běžnou věcí

Havarijní pojistka může být sjednána různými způsoby. Mezi ty zastaralé patří možnost sjednání u prodejce nových nebo ojetých vozidel, či možnost sjednání na pobočce pojišťovny. Mezi modernější, jednodušší a rychlejší varianty patří sjednání online. K tomu poslouží jednoduchá kalkulačka, do které se zadají potřebná data. Následuje pár nutných kroků spojený s potvrzením smlouvy a odsouhlasením pojistných podmínek.

Na rozdíl od povinného ručení není nutné existenci havarijní pojistky nijak prokazovat. Po sjednání smlouvy je auto plnohodnotně pojištěno, a tak i chráněno proti celé řadě nepříznivých okolností, které mohou nastat.

Často kladené otázky

Je havarijní pojištění povinné?

Není. Na rozdíl od povinného ručení je na každém, zda si havarijní pojištění sjedná nebo nikoliv. Spadá do kategorie takzvaných dobrovolných pojistek, které lze sjednat u většiny komerčních pojišťoven na trhu. Náš inzertní katalog vám může pomoci vybrat tu pravou.

Hodí se havarijní pojistka i na starší auto?

Ano. Mnoho lidí si myslí že se u starších vozidel nevyplatí, ale to je velmi častý mýtus. Cena pojistky se odvíjí také od toho, jaká je hodnota pojišťovaného auta. Online kalkulačka vám může spočítat, že u starších vozidel s menší hodnotou vychází tento pojistný produkt velmi příznivě a není důvod se mu vyhýbat. Zvláště, když i škody na starším voze mohou dosahovat desítek i stovek tisíc.

Proplatí pojišťovna všechny způsobení škoda?

Havarijní pojištění je určené k tomu, aby proplácelo škody, které jsou způsobeny na vašem vozidle. Proplácí se například cena opravy, nebo hodnota vašeho vozu v případě totální škody. Pokud při své nehodě způsobíte škody i třetím stranám, tak ty z havarijního pojištění propláceny nejsou. K tomuto slouží povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Na jaké nehody se pojistka vztahuje?

Na jakékoliv, které způsobíte. Jako pojistnou událost lze nahlásit situaci kdy nabouráte do jiného vozu, kdy vyletíte ze silnice, nebo kdy například narazíte do stromu, nemovitosti nebo čehokoliv jiného. Druh nehody jako takové nehraje při proplácení škod roli.

Vztahuje se pojištění jenom na autonehody?

Nikoliv. Většina pojistek, a to i když vyberete ty nejlevnější mohou nabídnout zajímavější rozsah pojistného krytí. Pojistná ochrana se může vztahovat například na poškození vašeho vozu vandalem, nebo na poškození vašeho vozu přírodním živlem. Sem patří především kroupy, povodeň, nebo pád větve z důvodu větru. Další situace, na kterou se pojistka vztahuje, je krádež vozidla.

Co je to spoluúčast?

Spoluúčast je velmi důležitým pojmem. Určuje, jaký bude váš podíl na vzniklých a proplácených škodách. Běžná výše spoluúčasti se pohybuje v rozmezí 5–10 procent. Tato hodnota znamená, že u proplácených škod půjde výše spoluúčasti na váš vrub a zbytek zaplatí pojišťovna.

Jaká výše spoluúčasti je nejlepší?

Využijte srovnání pojišťoven a podívejte se, jak může spoluúčast ovlivnit celu pojistky. Při nižší spoluúčasti sice pojišťovna nabídne vyšší plnění, ale samotná cena pojistky může být vysoká. V případě vysoké spoluúčasti platí přesný opak. Cena pojištění bude příznivá, ale na škodách budete mít výrazný podíl, což se podepíše i na výši plnění.

Jak se dá havarijní pojištění sjednat?

Mezi klasické způsoby patří sjednání přímo u prodejce, který figuruje jako zprostředkovatel, nebo přímo na pobočce pojišťovny. Mezi moderní cesty patří sjednání online. Mezi výhody patří hlavně rychlost, jednoduchost a možnost uzavřít pojištění v pohodlí domova. Také je to cesta, jak sjednat tu nejvýhodnější pojistku. K tomu vám může dopomoci náš reklamní katalog, kde lze provést porovnání jednotlivých možností.

Na jaké vozy lze havarijní pojištění sjednat?

Většina pojišťoven umožní sjednat pojistku na většinu běžných motorových vozidel. Může se jednat o osobní vozy, stejně jako o auta užitková. Též ale může jít i o dodávky, nebo auta nákladní. Problém se sjednáním pojistky nemají ani motorkáři, kteří mohou snadno pojistit i svůj motocykl.

Na jak dlouho lze pojistku sjednat?

Klasicky se pojištění sjednává na dobu neurčitou s možností výpovědi. Alternativou může být krátkodobé havarijní pojištění, které začaly některé pojišťovny nabízet. Je určeno třeba pro cesty na dovolenou, nebo k jiným důvodům, kdy je lepší mít pojistnou ochranu. Ne každá pojišťovna tuto možnost nabídne.

Externí odkazy:

Hodnocení zákazníků 4.5
Havarijní pojištění
Hodnocení návštěvníků 5/5 - 456 hlasů