Uniqa - havarijní pojištění

Uniqa havarijní pojištění
 • Tři komplexní varianty pojištění
 • Rozsáhlé asistenční služby
 • Sleva 5 % za sjednání online
 • Vyřízení z pohodlí domova
Cena individuální
Pojištění All Risk ano
Varianty 3
Hodnocení
Kalkulačka se slevou až 50 %

Ušetřete až 50 % z běžné ceny pojištění za pouhé 2 minuty! Vyzkoušejte naši nezávaznou on-line kalkulačku!

Spočítat havarijní pojištění

Naposledy aktualizováno: Červenec 2024 | Autor: Nikola Engelmann

Základní informace

Havarijní pojištění KASKO od UNIQA poskytuje komplexní ochranu vozidla, ať už se nacházíte na silnicích v České republice nebo v zahraničí. Právě proto pokrývá širokou škálu rizik, včetně havárie, živelných pohrom, vandalismu, krádeže, nebo poškození zvěří.

Zvláštní výhodou je možnost připojištění GAP, které v případě totální škody nebo odcizení vozidla pokryje rozdíl mezi kupní a tržní cenou. Spoluúčast je možná již od 0 Kč při opravě ve smluvním servisu, přičemž nadstandardní asistenční služby 24/7 jsou v ceně pojištění.

Pokud se navíc pojištění rozhodnete sjednat online, poskytne vám pojišťovna slevu 5 %.

Asistenční služba ano
Pojištění skel ano
Úrazové pojištění ano
Pojištění zavazadel: ano
Živelní pojištění: ano
Pojištění proti vandalismu ano
Pojištění poškození vozidla zvířetem ano
Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat havarijní pojištění

Výhody a nevýhody pojištění

 • Sleva 5 % za sjednání online
 • 3 balíčky pojištění
 • Kvalitní asistenční služby
 • Méně přehledné podmínky

Dostupné varianty havarijního pojištění

Autopojištění od UNIQA je dostupné ve třech různých variantách MINI, PLUS a EXTRA, přičemž každá z nich nabízí různý rozsah krytí. Všechny tři varianty poskytují ochranu v případě škod způsobených živelními událostmi, poškozením vozidla zvěří, vandalismem, odcizením vozidla a totální škodou.

Havarijní pojištění je k dispozici pouze v rámci variant PLUS a EXTRA. GAP pojištění, které pokrývá rozdíl mezi pořizovací cenou a tržní hodnotou vozidla v případě jeho totální škody nebo odcizení, je nabízeno pouze ve variantě EXTRA.

Pojištění odcizení

Pojištění pomáhá pokrýt náklady spojené s odcizením celého vozidla nebo jeho jednotlivých částí. Ochrana platí v případech, kdy dojde k odcizení vozidla v důsledku krádeže, vloupání, nebo loupeže.

Pojištění vandalismu

Pokud vám vandalové poškodí nebo dokonce zcela zničí vůz, pojišťovna pokryje vzniklé škody. Ochrana zahrnuje různé formy vandalismu, ať už jde o poškrábání laku, rozbití oken, nebo jiné úmyslné poškození vozidla.

Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat havarijní pojištění

Pojištění živlu

Vztahuje se na škody na vozidle, které způsobily různé živelné události. Mezi ně patří například požár, výbuch, úder blesku, povodně, záplavy, vichřice, krupobití, sesuv půdy, zhroucení skal nebo škody způsobené sněhem.

Poškození zvířetem

Pokud dojde k poškození vašeho vozidla v důsledku střetu se zvěří, nebo pokud vám zvěř vozidlo jinak poškodí, pojištění vám pokryje vzniklé náklady. Ochrana zahrnuje širokou škálu situací od nehod na silnici až po překousanou kabeláž.

Totální škoda

Pojištění Totální škoda využijete v případě, že se vaše vozidlo totálně zničí při nehodě, kterou sami způsobíte. Ve zkratce vám tedy pojištění pomůže vyrovnat se s náklady spojenými s nahrazením vozidla.

GAP pojištění

Pojištění dorovnává rozdíl mezi původní pořizovací cenou vozidla a jeho tržní hodnotou v době, kdy dojde k totální škodě nebo odcizení vozidla. GAP pojištění může zahrnovat také náhradu spoluúčasti, která byla klientovi odečtena v rámci pojistného plnění z havarijního pojištění, a to až do výše 10 %.

Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat havarijní pojištění
Pojistné krytíVARIANTA POJIŠTĚNÍ
MINIPLUSEXTRA
ŽivelAnoAnoAno
Poškození zvířetemAnoAnoAno
VandalismusAnoAnoAno
OdcizeníAnoAnoAno
Totální škodaAnoAnoAno
HavárieNeAnoAno
GAP pojištěníNeNeAno

Jaké druhy vozidel lze pojistit

U UNIQA lze pojistit různé typy vozidel. Nejširší je nabídka pro osobní vozidla a užitkové automobily s hmotností do 3,5 tuny. Havarijní pojištění se však vztahuje i na přípojné vozíky s maximální hmotností do 750 kg.

Dostupná připojištění k havarijnímu pojištění

Pojišťovna má ve své nabídce celou řadu připojištění, které je možné volně kombinovat s havarijním pojištěním. Některá se vztahují na veškeré typy vozidel, jiná jsou dostupná pouze pro vozidla do 3,5 tuny.

Bezlimitní pojištění skel

UNIQA se snaží vyjít vstříc potřebám svých klientů, a proto nabízí mnohem benevolentnější pojištění skel. To je dostupné v různých limitech, včetně bezlimitní varianty. Klienti přitom mohou volit mezi originálními a neoriginálními náhradními díly. Pojistné krytí se nevztahuje na škody na doplňcích čelního skla a ani na následné škody způsobené poškozeným sklem.

Pojištění náhradního vozidla

UNIQA pojišťovna zajišťuje svým klientům komfort i v případě, že jej jejich vlastní vozidlo mimo provoz. Během opravy vozidla jsou tak náklady na pronájem náhradního vozidla plně kryty.

Podmínkou je, že k poškození došlo v důsledku událostí krytých pojištěním, jako je havárie, živelná událost, vandalismus nebo odcizení.

Zároveň musí být náhradní vozidlo stejné značky a třídy jako to původní. Doba opravy je určena podle norem samotného výrobce a nezahrnuje možné prodlevy v servisu nebo při dodávce náhradních dílů.

Specifickou situaci představuje poškození skla, kde je maximální doba opravy stanovena na jeden den. Pojišťovna přitom vyplatí náhradu až do výše 5 % z limitu pojistného plnění na jeden den pronájmu, přičemž u opravy v smluvním servisu se tento limit neuplatňuje.

Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat havarijní pojištění

Pojištění zavazadel

Pojištění chrání nejen samotné vozidlo, ale také vaše osobní věci a čtyřnohé přátele. Při nečekané události se tak nemusíte obávat, že byste museli hradit nejen opravu vozidla, ale i koupi nových věcí či léčení vašich mazlíčků.

Využít jej lze navíc v široké škále situací, a to ať už jde o nehodu, přírodní katastrofu nebo krádež.

Pojištění poruchy vozidla do 3,5 tuny

Nabízí ochranu před nečekanými výdaji souvisejícími s opravami vnitřních mechanických a elektrických součástek vozidla. Je ideálním řešením pro ty, kteří chtějí mít jistotu, že i v případě náhlé poruchy nebudou muset svépomocí pokrýt vysoké náklady na opravu svého vozidla.

Pojištění se vztahuje na široký rozsah součástek a systémů, jež jsou součástí vozidla, včetně motoru, převodovky a brzdového systému.

Pojištění úrazu řidiče

Poskytuje komplexní ochranu v případě úrazu přímo souvisejícím s provozem motorového vozidla. Řidič je tak chráněn nejen při běžné jízdě, ale i při dalších aktivitách spojených s vozidlem, jako je nastupování, vystupování či oprava vozidla.

Pojištění pokrývá jak náklady spojené s léčbou a rehabilitací po úraze, tak i finanční kompenzaci v případě trvalých následků nebo úmrtí.

Díky možnosti výběru z různých variant pojištění si může klient přizpůsobit krytí svým individuálním potřebám a finančním možnostem. Součástí je i poúrazová asistence.

Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat havarijní pojištění

Asistenční služby

UNIQA pojišťovna nabízí širokou škálu asistenčních služeb pro řidiče vozidel. Klienti mají na výběr ze dvou hlavních balíčků UNIQA asistence a UNIQA asistence PLUS, přičemž pro vozidla nad 3,5 tuny je k dispozici speciální služba UNIQA asistence Transport.

Kromě toho je v nabídce i balíček SafeLine, který zahrnuje telematickou jednotku s různými bezpečnostními a asistenčními funkcemi pro vozidla do 3,5 tuny. Jedině tak je možné dosáhnout na slevy v závislosti na počtu ujetých kilometrů.

Dostupná je též právní asistence s ročním limitem od 10 000 do 100 000 Kč.

ASISTENČNÍ SLUŽBABALÍČEK
UNIQA asistenceUNIQA asistence PLUS
ČR a SRZahraničíČR a SRZahraničí
NEHODA (dopravní nehoda, živelní událost)PORUCHA (porucha vozidla, poškození vozidla při pokusu o krádež)NEHODA (dopravní nehoda, živelní událost)PORUCHA (porucha vozidla, poškození vozidla při pokusu o krádež)NEHODA (dopravní nehoda, živelní událost)PORUCHA (porucha vozidla, poškození vozidla při pokusu o krádež)NEHODA (dopravní nehoda, živelní událost)PORUCHA (porucha vozidla, poškození vozidla při pokusu o krádež)
Oprava na místě2 800 Kč1 800 Kč150 €150 €2 800 Kč1 800 Kč150 €150 €
NEBO: Odtah z místaBez limitu50 kmDo nejbližšího servisuDo nejbližšího servisuBez limitu50 kmDo nejbližšího servisuDo nejbližšího servisu
NEBO: Úschova vozidla7 dníPouze zprostředkuje7 dníPouze zprostředkuje7 dníPouze zprostředkuje7 dníPouze zprostředkuje
Doprava veřejným dopravním prostředkem pro vyzvednutí opraveného vozidla (pokud doba opravy přesáhla 24 hodin)NeBez limituNeNeNeBez limituNeNe
Následný odtah ze servisu do místa podle výběru oprávněné osoby (pokud předpokládaná doba opravy přesáhne 7 dnů)NeNeNeNeNeBez limituNeNe
POKRAČOVÁNÍ V CESTĚ
Ubytování posádky2 000 Kč /osoba (max. 1 noc)Pouze zprostředkuje75 €75 €2 700 Kč /osoba (max. 7 noc)2 700 Kč /osoba (max. 7 noc)110 €  (max. 7 noc)110 €  (max. 7 noc)
NEBO: Zapůjčení náhradního automobilu24 hodinPouze zprostředkuje48 hodin48 hodin7 dní7 dní7 dní7 dní
NEBO: Náhradní doprava posádky – taxi, vlak 2. třídy, busBez limitu2 000 KčBez limituBez limituBez limitu2 000 KčBez limituBez limitu
NEBO: Náhradní doprava posádky – letadlo (ekonomická třída)NeNe400 €400 €NeNe400 €400 €
ODCIZENÍ VOZIDLA
Ubytování v hotelu2 000 Kč/osoba (max. jedna noc)2 000 Kč/osoba (max. jedna noc)75 € /osoba (max. jedna noc)75 € /osoba (max. jedna noc)2 000 Kč/osoba (max. jedna noc)2 000 Kč/osoba (max. jedna noc)75 € /osoba (max. jedna noc)75 € /osoba (max. jedna noc)
NEBO: Náhradní automobil (bez přistavení a odstavení)24 hodin24 hodin48 hodin48 hodin24 hodin24 hodin48 hodin48 hodin
NEBO: Náhradní doprava – vlak 2. třídy, busBez limituBez limituBez limituBez limituBez limituBez limituBez limituBez limitu
OSTATNÍ SLUŽBY
Otevření vozidla při ztrátě klíčků (možný také odtah nebo doručení nových klíčů)1 200 Kč1 200 Kč50 €50 €1 200 Kč1 200 Kč50 €50 €
Oprava nebo výměna pneumatiky (možný i odtah vozidla)3 000 Kč3 000 Kč120 €120 €3 000 Kč3 000 Kč120 €120 €
Dovoz paliva (možný i odtah do servisu)1 200 Kč1 200 Kč50 €50 €1 200 Kč1 200 Kč50 €50 €
Proplacení palivaNeNeNeNe1 x ročně (max. 5 litrů)1 x ročně (max. 5 litrů)1 x ročně (max. 5 litrů)1 x ročně (max. 5 litrů)
Vybití baterie – odtah do servisu3 000 Kč3 000 Kč120 €120 €3 000 Kč3 000 Kč120 €120 €
Zamrznutí motoru – odtah do servisuPouze zprostředkujePouze zprostředkujePouze zprostředkujePouze zprostředkujePouze zprostředkujePouze zprostředkujePouze zprostředkujePouze zprostředkuje
Poskytnutí prostředků na platbu opravyNeNe2 000 €2 000 €NeNe2 000 €2 000 €
Taxi (pokud není oprava možná týž den)300 KčPouze zprostředkuje30 €30 €4 000 Kč4 000 Kč160 €160 €
Odtah vozidla ze zahraničí do vlastiNeNebez limitu bez limitubez limitu bez limituNeNebez limitu750 €
Ekologická likvidace vraku v zahraničíNeNe350 €NeNeNe350 €Ne
Vyslání náhradního řidičeNeNebez limituNeNeNebez limituNe

Asistenční služby u pneumatik

Asistence pneumatik je dostupná pouze pro vozidla s hmotností do 3,5 tuny. Pojištění je platné na území České a Slovenské republiky, přičemž pokrývané škody zahrnují různé situace, které mohou způsobit poškození pneumatik od najetí na ostrý předmět jako je hřebík přes špatný stav vozovky až po dopravní nehody nebo vandalismus.

Pojištění však bere v úvahu i míru opotřebení pneumatiky, což se odráží ve výši pojistného plnění. Platí, že čím hlubší je dezén pneumatiky, tím vyšší procento z ceny nové pneumatiky pojištění pokryje.

Maximální plnění 100 % je poskytováno jen v případě, že hloubka dezénu je větší než 8 mm. Na druhou stranu pokud hloubka dezénu klesne pod 1,6 mm, plnění již není vyplaceno.

Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat havarijní pojištění
Výška dezénuVýše pojistného plnění
Více než 8 mm100 %
Do 7 mm80 %
Do 6 mm60 %
Do 5 mm40 %
Do 4 mm30 %
Do 3 mm10 %
Do 2 mm5 %
Méně než 1,6 mm0 %

Bonusy a slevy na havarijním pojištění

UNIQA nabízí svým klientům řadu bonusů a slev na havarijním pojištění. Jednou z nejjednodušších cest, jak získat slevu, je sjednání pojištění online. Tento způsob sjednání je nejen rychlý a pohodlný, ale také vás za něj pojišťovna odmění slevou ve výši 5 %.

Další možností, jak ušetřit, je prokázání věrnosti pojišťovně. Pokud klient již vlastní jiný typ pojištění, získá slevu ve výši 5 %. Stejnou výši slevy mohou získat i ti, kdo se rozhodnou platit pojistné v ročních splátkách nebo prokážou, že jsou držitelé průkazu ZTP nebo ZTP/P.

Ušetřit lze i díky balíčku SafeLine. V rámci něj je nabízen systém slev a přirážek z provozu vozidel podle najetých kilometrů. Klienti, kteří za rok najedou méně než 5 000 km, mohou získat slevu ve výši 15 %. Na druhou stranu ti, kteří ročně najedou více než 50 001 km, musí počítat s 100% přirážkou.

Mobilní aplikace

Pojišťovna přistoupila po deseti letech k odvážnému kroku a ukončila provoz své mobilní aplikace. Tento krok byl učiněn s cílem zjednodušit a zefektivnit komunikaci s klienty a soustředit veškeré online služby do jedné platformy v podobě online klientské zóny. Tu je možné využít i v mobilním telefonu.

Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat havarijní pojištění

Klientský portál

Klientský portál Moje UNIQA od pojišťovny UNIQA nabízí moderní a uživatelsky přívětivou platformu, která klientům poskytuje snadný přístup k jejich pojistným smlouvám. Samotný portál je výsledkem snahy pojišťovny držet krok s rychle se šířící digitalizací.

V portálu je navíc možné jednoduše vyřídit pojistnou událost nebo si sjednat nové pojištění. Přihlášení je možné i pomocí bankovní identity.

Uživatelská podpora

UNIQA nabízí hned několik způsobů, jak se s ní mohou klienti spojit. Jedním z nich je E-podatelna, v níž lze předat všechny potřebné dokumenty. K dispozici je samozřejmě také infolinka a e-mail.

Asistenční služby je možné kontaktovat nonstop. Klienti mohou využít i poštovní služby a odeslat potřebné dokumenty přímo na adresu pojišťovny.

Kontakty
Infolinka (po–⁠pá, 8:00–⁠18:00)+420 483 04 04 04
Asistenční služby+420 272 101 020
E-mailinfo@uniqa.cz
AdresaUNIQA pojišťovna, a.s., Evropská 810/136, 160 00 Praha 6, Česká republika

O pojišťovně UNIQA v kostce

UNIQA pojišťovna je významným hráčem na evropském pojišťovacím trhu, kde si vybudovala silnou pozici zejména díky své více než 200leté historii. Kromě České republiky působí v celé řadě evropských zemí, kde má více než 15 milionů klientů. U nás obsluhuje zhruba 3 miliony klientů, jimž nabízí širokou škálu služeb od pojištění vozidla až po životní pojištění.

Autor recenze

Diskuze a vaše zkušenosti

Napište své zkušenosti s pojištěním od Uniqa pojišťovny a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

Uniqa pojišťovna havarijní pojištění diskuze

 • Bojíte se, že u havarijního pojištění od Uniqa pojišťovny narazíte?
 • Sdílejte své zkušenosti s havarijním pojištěním od Uniqa pojišťovny.
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se.
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně.

Kontakt

UNIQA pojišťovna, a.s.
Evropská 810/136
Praha 6
160 12

Telefon: +420 488 125 125
E-mail: info@uniqa.cz
WWW: uniqa.cz