Půjčky bez registru
srovnání do 2 minut

  • Nabídky od nebankovních společností
  • Většinou lze získat nížší desítky tisíc korun
  • Vyšší úrok než u bankovních půjček
Vysoká úspora
Srovnejte si půjčky podle výhodnosti
Srovnání nabídek od 11 bank
Porovnejte všechny nabídky
Průměrná úspora
Vyberte si tu nejlepší
Stačí pár kliknutí - do 2 minut máte hotovo
Stačí pár kliknutí

Nezávazné srovnání půjček do 2 minut

Pokračovat do kalkulačky

Rychlé půjčky bez registru

Půjčky bez registru nabízí řešení lidem, kteří nemají čistou finanční minulost a potřebují si půjčit peníze. Třeba z důvodu opožděné výplaty, neplánovaných výdajů, nebo na koupi druhého auta.

Jenže zcela bez kontroly registrů (Solus a dalších evidencí) to nepůjde, ačkoliv negativní zápis nemusí znamenat automatické zamítnutí žádosti. Úvěry je přitom možné získat jak krátkodobé, tak dlouhodobé.

Kolik zvládnete splácet?

Vyzkoušejte jednoduchou kalkulačku, díky které si sami ověříte, jakou měsíční výši splátky si můžete dovolit, aniž byste ohrozili svůj rozpočet.

Bez registrů to nejde, ale půjčku dostat můžete

Zatímco dříve byly půjčky bez registrů zcela běžné a mohl je získat i dlužník, dnes je situace jiná. Mnoho společností na ně sice stále láká, jenomže podle zákona poskytovatelé do těchto databází nahlížet musí.

Ovšem negativní zápis ještě neznamená, že bude žádost o půjčku zamítnuta. Některé společnosti umí tolerovat starší a méně vážné přešlapy, máte-li dnes finance v pořádku.

Třeba když jste před dvěma lety neuhradili složenku, protože jste se přestěhovali a jednoduše se k vám nedostala, nebo jste přišli o práci a zpozdili se s proplacením méně důležitých účtů.

Konečné vyhodnocení sice závisí na úvěrové společnosti, je-li však vaše současná finanční situace dobrá a nejste vedeni jako dlužníci, získání velké i malé půjčky „bez registru“ je možné jak v hotovosti, tak na účet.

Nezávazné srovnání půjček do 2 minut

Pokračovat do kalkulačky

Jaké úvěry lze získat

V závislosti na vašich potřebách má český finanční trh odpověď snad na každou životní situaci. Žádná společnost přitom nedělá „všechno“, ale specializuje se na konkrétní druh půjček, které i přes kontrolu registru poskytuje.

Jedna nabízí kupříkladu mikroúvěry, další zase dlouhodobé půjčky se splatností do 3 let, jiná i nebankovní hypotéky se zástavou nemovitosti.

Půjčky dle splatnosti

  • Krátkodobé: známé také jako mikro nebo malé půjčky mají splatnost od 1 do 30 dní. Obvykle se jedná o nižší částky do 10 000 Kč, ale někde půjčí až třicet tisíc korun.
  • Střednědobé: jsou poskytovány na 1 – 12 měsíců a většinou se jedná o vyšší desítky až stovky tisíc korun.
  • Dlouhodobé: jejich splatnost je delší než 1 rok a obvykle nepřesahuje 30 let. Půjčit si můžete statisícové i milionové částky, včetně hypoték na bydlení.

Půjčky dle druhu


  • Klasické: v tomto případě vám společnost vyplatí částku na účet nebo hotově a dle domluvy ji splatíte jednorázově nebo v pravidelných úhradách.
  • Revolvingové: tento úvěr funguje podobně jako kontokorent, půjčit si však můžete až desítky tisíc korun. Jeho výhoda spočívá v možnosti opětovného čerpání i splacených peněz.
  • Americké hypotéky: umožní získat i miliony korun na cokoliv, musíte je však zajistit nemovitostí či pozemkem. Řadě společností zápisy v registrech nevadí.
  • Směnky: často nejsou kontrolovány evidence dlužníků ani příjmy a získání je relativně snadné. Obvykle vyžadují ručení majetkem a poplatky mnohdy hraničí s lichvou. Získat je však mohou pouze podnikatelé (na základě živnostenského listu).

Půjčky dle způsobu vyplacení

  • Na účet: vyplacení převodem je nejrychlejší cestou k získání úvěru, díky okamžitým platbám ho totiž můžete mít už do 15 minut. Získat lze jak krátkodobé, tak dlouhodobé půjčky, hypotéky na bydlení ve výši milionů korun, i podnikatelské úvěry v desítkách milionů.
  • V hotovosti: několik společností stále nabízí výplatu úvěru na ruku. Třeba u mikropůjček to je už do 60 minut, u větších úvěrů druhý den. Obvykle lze získat nejvýše stovky tisíc korun se splatností několika let.

Registry se prověřují mírněji u nebankovní půjčky

Získání úvěru se zápisem nebývá snadné a vůbec nejtvrdší pravidla mají bankovní domy, které většinou neakceptují ani dávný prohřešek. Jenže ne vždy je to fér, třeba když spadnete do registrů dlužníků nevědomky, ačkoliv vše řádně hradíte.

Řešení v těchto situacích pak nabízí nebankovní půjčky, které sice do těchto databází také nahlíží, bývají však tolerantnější.

Ani to nicméně neznamená, že úvěr dostanete vždy. Jejich poskytovatelé mají přístup do stejných registrů jako banky a jiné společnosti, a vidí tedy, i pokud dlužíte třeba na hypotéce.

Na trhu jsou pak firmy, co vám půjčí i přes kontrolu registru krátkodobě i dlouhodobě, a u vybraných lze získat dokonce hypotéky nebo vyplacení ze stavu exekuce.

Nezávazné srovnání půjček do 2 minut

Pokračovat do kalkulačky

Půjčku můžete získat na účet i v hotovosti

Většina společností nabídne úvěr i přes kontrolu registru na účet, neboť se jedná o rychlý způsob vyřízení žádosti i poskytnutí peněz. A pouze několik vybraných stále půjčuje i v hotovosti, postupy vyplácení se ovšem liší.

Například nebankovní půjčka Zaplo půjčí po kontrole registru na ruku díky síti trafik GECO, zatímco CreditPortal vám zase umožní vyzvednutí hotovosti na benzinkách.

V obou případech se jedná o mikropůjčky a obvykle nedostanete více jak 5 000 Kč, na základní potřeby to však stačí. Pokud potřebujete bez registru půjčit desítky až stovky tisíc, nabízí třeba FairCredit nebo Provident zavezení hotovosti kdekoliv po ČR prostřednictvím obchodních zástupců. V takových případech tedy pro peníze nemusíte nikam chodit.

Okamžitá půjčka (do 15 minut)?

Pokud na peníze spěcháte a nemůžete čekat déle, než je nezbytné, vyplácí řada společností půjčky po nahlédnutí do registru okamžitě. Často se jedná o krátkodobé úvěry do výplaty, ale některé poskytnou do 15 minut i vyšší částky v řádech desítek až stovek tisíc.

Ve srovnávači JirkovaPůjčka najdete výhradně takové, co zvládají okamžité posouzení i vyplacení úvěru na účet či hotově.

Jaké registry se při žádosti o půjčky ověřují

Posouzení vaší finanční situace obvykle nezávisí na jediné evidenci dlužníků. Banky i poskytovatelé nebankovních půjček totiž nahlíží do nejméně třech registrů dlužníků, které mezi sebou jednotlivé společnosti sdílí.

Pokud se tedy stane, že nesplácíte leasing nebo dluh u „nebankovky“, uvidí tuto informaci i banky a úvěr vám zřejmě zamítnout. A stejně funguje výměna informací i naopak.

  • SOLUS - je jakýsi hlavní registr, v němž jsou osoby fyzické i právnické, a to včetně OSVČ. Jeho smyslem je zabránit zbytečnému zadlužování lidí i firem a vidí do něj jak banky, tak nebankovní společnosti (také např. operátoři, dodavatelé energií atd.). Více informací naleznete na www.solus.cz
  • NRKI - představuje nebankovní registr klientských informací a informace do něj sdílí zejména nebankovní společnosti (opět poskytovatelé půjček, telekomunikací, energií atd.).
  • BRKI - je potom bankovním registrem klientských informací, do něhož zapisují info zase bankovní instituce a mohou je prověřit i nebankovní firmy.

Vedle těchto „hlavních“ registrů dlužníků existuje ještě řada dalších, které striktně prověřují třeba banky:

  • Registr Fyzických osob
  • SMS výpis z Registru Fyzických osob
  • Insolvenční registr
  • Registr Fyzických osob podnikajících a právnických osob
  • Pozitivní registr
  • Registr Třetích stran
  • Registr neplatných dokladů

Na směnku si raději nepůjčujte

I když se může situace jevit jako bezvýchodná, snažte se vyhnout půjčování na směnky. Jejich poskytovatelé sice nemusí kontrolovat registry dlužníků, jenže zároveň nepodléhají dohledu ČNB, a mohou tak na zákazníky uplatňovat nekalé praktiky.

V mnoha případech dokonce směnky hraničí s lichvou, neboť za poskytnutí peněz na několik měsíců přeplatíte i 40 – 60 % ze získané částky.

Tímto způsobem si však můžete půjčit jedině podnikatel (OSVČ na základě živnostenského listu), neboť trh se spotřebitelskými úvěry kontroluje právě Česká národní banka. Je tedy pravděpodobné, že po vás bude poskytovatel směnky žádat, abyste si založili „IČO“.

Jako běžnému občanovi vám totiž úvěr na směnku dát nesmí, a pokud tak učiní, měl by být dle zákona neplatný.

Nezávazné srovnání půjček do 2 minut

Pokračovat do kalkulačky

Vyplacení exekuce i půjčka bez registru existuje

Ačkoliv je prakticky nemožné získat klasický úvěr, máte-li na krku dluhy či dokonce exekuci, pohybují se na finančním trhu specializované společnosti, které vám půjčku bez registru nabídnou.

Nebývá to však levné a musíte brát v potaz, že taková firma podstupuje určité riziko, za které bude chtít náležitě zaplatit – poplatky jsou tak klidně trojnásobné oproti bance, i pokud jde o hypotéku.

Není to však o tom, že by společnosti dané registry vůbec nezkontrolovaly, vaši finanční situaci si ověří stejně dobře jako jiné. Jenomže za poskytnutí úvěru vyžadují zástavu nemovitosti nebo pozemku, a právě výměnou za tuto záruku jsou ochotny půjčit i bez registru.

Asi nejznámější je u nás zajištěný úvěr Acema, jímž lze vyplatit i závazky ve stavu exekuce.

Výhody a nevýhody půjček bez registru

  • Benevolentnější podmínky pro získání půjčky než u bankovních půjček
  • Rychlé a pohodlné vyřízení půjčky online z pohodlí domova
  • Rychlý převod peněz
  • Široká nabídka poskytovatelů
  • Lze získat půjčku ve výši pár tisíc korun na krátkou dobu
  • Peníze můžete obdržet také v hotovosti
  • Od 1.12.2016 jsou půjčky bez registru prakticky nedostupné
  • Vyšší poplatky než u bankovních půjček
  • Na internetu (u nás se nemusíte bát) můžete narazit na nesolventní poskytovatele

Často kladené otázky

Co jsou to registry?

Registry jsou svým způsobem databáze, ve kterých jsou uváděny informace o klientech bank a nebankovních společností, ale i o klientech operátorů, stejně jako energetických společností a další. Tyto databáze jsou přístupné jiným subjektům.

Jsou jenom negativní registry?

Nikoliv. Registry je možné rozdělit na pozitivní – které mohou žadatelům o peníze výšit bonitu, a negativní – které jim mohou naopak uškodit. V pozitivních registrech je uvedeno, že bylo vše splaceno jak mělo. V negativních registrech jsou uvedeny prohřešky, které se plateb týkají.

Jaké registry existují?

Aktuálně je nejvíce používána trojice nejznámějších registrů, které jsou zároveň i těmi největšími. Jsou do nich zapojeny jak banky, tak i nebankovní společnosti. Jde o:

  • SOLUS – Zájmové sdružení právnických osob
  • NRKI – Nebankovní registr klientských informací
  • BRKI – Bankovní registr klientských informací

Je zápis v registru problém?

V tom pozitivním nikoliv. V tom negativním problémem být může. Půjčky bez registru jsou specifické tím, že k danému zápisu mohou přistupovat individuálně a zhodnotit, nakolik je bonita klienta ovlivněna. V některých případech zápis být problém nemusí, v jiných už ano.

Skutečně půjčky bez registru dané databáze nekontrolují?

Je to individuální. Záleží na konkrétním poskytovateli. Někteří poskytovatelé přistupují k zápisům individuálně a jiní kontrolují jenom určitý registr. Vzhledem k posledním novelizacím tuzemských zákonů mají poskytovatelé půjček povinnost prověřit schopnost klienta půjčku splatit. A zjištění jeho finanční minulosti může být jednou z cest.

Jak zjistím, zda jsem v registru uvedený?

U mnohých současných registrů je možné požádat si o výpis. Ten obvykle bývá zpoplatněný, ale je možností, jak se dá zjistit, zda je spolu s vaší osobou evidovaný nějaký prohřešek z minulosti, nebo nikoliv. V návaznosti na to je možné začít hledat půjčky bez registru, nebo v opačném případě jakékoliv jiné, jelikož kontrola vám nemusí vadit.

Která půjčka bez registru je nejvýhodnější?

Pravidelně mapujeme trh a aktualizujeme poskytovatele v našem přehledu. A to včetně informací o úrokových sazbách a také RPSN. Včetně možností, kterými je první půjčka zdarma – produkt s nulovým úrokem a také nulovým RPSN.

Jak dlouho trvá vyřízení?

Roli hrají konkrétní podmínky daného poskytovatele peněz, proces ověření i výše částky. Obecně platí, že čím vyšší je požadovaná suma, tím se může vyřízení prodloužit – i na několik dní. Nejrychleji jsou obecně schvalovány půjčky před výplatou, kde lze mluvit o hodinách, v některých případech dokonce jenom o minutách.

Jak se nedostat do registru dlužníků?

Dostat se do registru lze nejenom tak, že nehradíte včas splátky, které plynou z vašich půjček. Do registru se lze dostat, i když máte prodlení s jinými platbami. Třeba s platbami za vodu, nebo s platbami za energie, nebo také s platbami svému operátorovi. Do registru se nedostanete, když budete vše platit včas.

Proč se registry kontrolují?

Při posuzování půjčky se hledí nejenom na to, kolik člověk vydělá a jaké má současné náklady. Zjišťuje se také jeho finanční minulost. A právě registry jsou k tomu dobrým pomocníkem. Mohou zde být jak negativní záznamy, o nesplácení, tak ty pozitivní o tom, že vše proběhlo v pořádku. Kontrola registrů je proto, aby se zjistilo co nejvíce informací o solventnosti.

Lze požádat o výmaz z registrů?

Ano, možné to je. Jednotlivé registry však mají svá určitá pravidla, která se týkají jak doby uvedení, tak toho, kdy smazání provedou. Obvykle je možné o vymazání záznamu požádat až ve chvíli, kdy jsou vaše závazky uhrazeny a kdy uplyne určitá doba. Výjimkou je situace, kdy jste v registrech uvedeni neoprávněně.

Co dělat v případě zamítnutí žádosti?

Pokud je vaše žádost o půjčku zamítnuta, je to patrně z důvodu, že nemáte ideální bonitu. Nutno uvést, že její hodnocení může mít každý poskytovatel jiné. Není výjimkou, že u jednoho poskytovatele je žádost stejného klienta zamítnuta, ale u jiného poskytovatele je vyhodnocena kladně.

Je nutné dokládat příjem?

Bez příjmu dnes půjčku v podstatě nelze získat, jelikož je jedním z parametrů hodnocení bonity. Někteří poskytovatelé vyžadují speciální formuláře, u jiných takto příjem dokládat nemusíte. Mnohdy jim stačí třeba výpis z bankovního účtu, nebo telefon na vašeho zaměstnavatele.

Související články

Kam dál?

Články o půjčkách v našem magazínu

Archiv článků

Dohlíží na nás

ČNB

Jsme pod dohledem České národní banky.

Napsali o nás

Penize.cz Lupa.cz Idnes.cz finexpert.cz Zive.cz