Acema Credit - zajištěná půjčka

Acema Credit půjčka
 • Úrok již od 6,9 % p.a. srovnatelný s bankovní půjčkou
 • Půjčka až 5 000 000 Kč ručená nemovitostí
 • Peníze již do 48 hodin od schválení půjčky
 • Vítěz testu férovosti úvěrových firem sdružení Umbrella
Výše úvěru 100 000 - 50 mil Kč
Splatnost 1 rok - 20 let
Bez ručitele Ano
Hodnocení

Základní informace

Půjčka Acema má vícero podob a je vhodná pro běžné lidi i podnikatele. Stojí za ní stejnojmenná nebankovní společnost, která se dokáže výší úvěrů i podmínkami vyrovnat bankám. Vedle klasického "spotřebáku" umí také konsolidaci a hypotéky, a ve všech případech je možné žádat online.

Schválení i velkých půjček Acema slibuje do 24 hodin, zatímco samotné vyplacení peněz by nemělo trvat déle než pár dní.

Typ půjčky: nebankovní půjčka
Výše půjčky: 100 000 - 50 000 000 Kč
Půjčka novým klientům: bez omezení
Doba splatnosti: 12 - 240 měsíců
Úrok od: 6,9 % p.a.
RPSN od: 7,72 %
Poplatek za poskytnutí: 8% z půjčené částky
Půjčka bez ručitele: ne
Půjčka pro nezaměstnané: ne
Půjčka pro žena na mateřské: ano
Půjčka v hotovosti: ano
Předčasné splacení: ne
Bezúčelová půjčka: ne
Se záznamem v rejstříku trestů: ano
Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Výhody a nevýhody půjčky od Acema Credit

 • Sjednání online, nikam nechodíte
 • Půjčka Acema je na cokoliv
 • Rychlé posouzení do 10 minut
 • Peníze vyplacené už do 48 hodin
 • Acema vyplácí i exekuce
 • Získají i lidé s finančními problémy
 • Velmi vysoké úvěrové limity
 • Lze získat i hypotéku a konsolidaci
 • Možnost odložení až 3 splátek ročně
 • I nízké částky je nutné zajistit nemovitostí
 • Úroky u hypoték jsou výrazně vyšší než v bance
 • Nekompromisní přístup v určitých situacích
 • Spousta poplatků v nestandardních případech

U Acema získáte zajištěné nebankovní půjčky

I když jde o nebankovní společnost, sama Acema si razí cestu krédem "jde i bez banky", neboť umí klientům poskytnout i velmi vysoké částky. Obchodní model má postavený na řešení krizových situací, kdy vám odmítají půjčit v bance – ať jako běžnému občanovi nebo podnikateli.

Na rozdíl od řady jiných "nebankovek" se snaží udržet stále vcelku dobré úroky, které začínají od 6,9 % p.a., takže mají šanci na férové podmínky i problémoví klienti.

Info: Acema si účtuje měsíční poplatek za správu úvěru ve výši 349 Kč, je-li půjčka do půl milionu, nebo 549 Kč, pokud je vyšší.

Největším protikladem je potom nutnost zastavovat nemovitost u jakkoliv vysoké částky, což při například do jednoho milionu nedává smysl – byt, dům i pozemek mívají i násobně vyšší cenu.

Pouhé ověření pravidelného příjmu tak nestačí ani v momentě, kdy potřebujete pouhých 100 000 Kč na rekonstrukci nebo vybavení domácnosti. Acema navíc dokáže půjčkou vyplatit i závazky ve stavu exekuce nebo insolvence a poskytnout úvěr ve výši až 90% hodnoty vaší nemovitosti.

Acema nabízí půjčky pro lidi i podnikatele

Portfolio společnosti je vcelku pestré a na první pohled by se dalo říct, že jde o jakousi "nebankovní-banku". Acema nabízí spotřebitelské půjčky na cokoliv, stejně jako konsolidaci nevýhodných úvěrů, reverzní hypotéku nebo půjčku zajištěnou nemovitostí (americká hypotéka).

A rovněž podnikatelé mohou financovat svůj business, ať už půjčku zajistí majetkem, nebo se spolehnou na svůj obrat.

Spotřebitelský úvěr Acema

Běžnému občanovi nabízí Acema tzv. zajištěnou půjčku, a to v několika podobách, i když nejčastěji si klienti berou úvěr na cokoliv, v jehož rámci získají od 100 000 do 8 milionů Kč.

Oproti klasickým půjčkám je však nezbytné, aby byl zajištěn nemovitostí (nesmíte na ni mít hypotéku, jinak má zástavní právo banka), což nemusí být u nižších částek příliš výhodné.

Výhodou pak je, že takový úvěr můžete splácet až 20 let, zatímco jinde je standard maximálně polovina. Stejně jako v případě dalších spotřebitelských produktů, tak i tento je určen k řešení finančních potíží, kdy vám jinde odmítají půjčit.

Úroky přitom začínají na 6,9 % p.a., což není nejhorší, ale u dlouhodobých úvěrů (na 5 a více let) se to hodně projeví na úrocích i RPSN.

Podnikatelský úvěr Acema

Kdo má firmu nebo je OSVČ a potřebuje řešit provozní náklady, investovat do modernizace, nebo třeba překlenout špatné období, poskytne mu Acema podnikatelský úvěr.

V případě vysokých částek (až 50 milionů Kč) funguje rovněž na principu zastavení nemovitosti. Ručit můžete třeba výrobními prostorami nebo pozemky, a platí, že na ně nesmí mít současně zástavní právo banka.

Pokud už máte nějakou historii a překročili jste obrat milionu korun ročně, není ručení nemovitostí třeba – limit je ovšem nižší, a to maximálně 15 milionů Kč. V obou případech je splatnost do 15 let a úroky od 6,9 % p.a., což může být pro podnikatele zajímavé.

Acema nabízí také zpětný leasing, kdy profinancuje váš majetek zpětně, ochrání jej před věřiteli a poskytne vám zálohu až 750 000 Kč hned při podpisu smlouvy.

Acema vám odloží nebo sníží splátky

Některé situace nelze předvídat, třeba ztrátu zaměstnání nebo onemocnění, které vás vyřadí z běžného života. Acema s tím počítá a umožňuje svým klientům odložit splátky až 12krát za celou dobu trvání úvěru (dle některých však nemusí být schváleno) – neznamená to ale, že si dáte rok bez placení – u Acema lze odložit max. 3 splátky najednou a následně jich musíte 12 řádně zaplatit, abyste dosáhli na další odložení.

Kdyby vám ale pomohlo snížení splátek, ubere vám Acema až o 30 % na nejdéle 24 měsíců (2 roky). I tady jsou nicméně podmínky jako mít zaplaceno alespoň 6 splátek a být v pracovní neschopnosti déle jak 60 dní. Zároveň také platí, že tou dobou nesmíte být v prodlení s úhradami.

V tíživé situaci tak může Acema opravdu pomoci, vždy je ale důležité, abyste problémy řešili a neutíkali před nimi.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Hypotéka od firmy Acema

V případě, že se jako běžný občan dostanete do finančních potíží, nabízí Acema půjčku "nemovitost bez dluhu", kdy vám vyplatí zálohu až 750 000 Kč, půjčí až 8 milionů, a ochrání majetek před věřiteli.

A poslední nabídkou pro běžné občany je tzv. reverzní hypotéka, kdy vám Acema půjčí až 8 milionů Kč a nebudete muset splácet měsíčně – vše vrátíte najednou v dohodnutý datum, třeba po prodeji nemovitosti.

Acema nabízí také konsolidaci půjček

Jestli máte z minulosti jednu nebo více nevýhodných půjček, lze využít konsolidace u Acema. Jedná se v podstatě o spotřebitelský úvěr, k jehož získání je však nezbytné poskytnout nemovitost (dům, byt, pozemek) do zástavy.

I když můžete získat dobré úroky od 6,9 % p.a. a snížit tak své měsíční splátky, dopředu si vše dobře spočítejte. Například při konsolidaci 500 000 Kč nemá smysl Acemě zastavovat násobně hodnotnější nemovitost.

Předčasné splacení půjčky Acema

Dostanete-li možnost uhradit úvěr nebo jeho část dříve, umožňuje Acema předčasné splacení. V případě, že vložíte max. jednou ročně méně než 1/4 stávajícího úvěru, žádný poplatek hradit nemusíte.

Pakliže provedete jednorázových splátek více do roka, nebo přesáhnou zmíněných 25 % výše úvěru, budete muset zaplatit i účelně vynaložené náklady. Ty vychází na nejvýše 1 % z celkové výše úvěru, ovšem maximálně 50 000 Kč. Acema v OP uvádí, že má právo je vyžadovat (není to tedy pravidlem), vždy se tak raději předem informujte.

Info: U podnikatelských úvěrů jsou podmínky ještě přísnější a pokuty i jiné poplatky se mohou vyšplhat na opravdu vysoké částky. Více se dozvíte v sazebníku poplatků.

Pokuta při výpovědi úvěru je závratná

Jestliže později najdete lepší nabídku nebo přijdete k penězům a rozhodnete se smlouvu ukončit, zaplatíte společnosti Acema velmi tučný poplatek. Dle obchodních podmínek to vychází na 15 % z celkové výše úvěru, což je u částky 1 000 000 Kč závratných 150 000 Kč, u vyšších pak násobky. U bankovních domů je přitom standardem max. 1 %, a některé dokonce ani takové poplatky nevyžadují.

Pozor na výhodné VIP úrokové sazby

Ačkoliv to Acema příliš neprezentuje, nabízí svým zákazníkům možnost výhodnějších úroků. Ve smlouvě o nich mluví jako o "VIP" a v praxi funguje stejně jako u bankovních domů – za řádné splácení je úroková sazba výrazně nižší.

V momentě, kdy pošlete splátku i o den později, naskočí "běžné úroky", které mohou měsíční úhradu zhruba zdvojnásobit. Dle některých recenzí je Acema nekompromisní a nepromine opoždění splátky ani ve vážných případech.

Komu půjčku od Acema doporučujeme

Vzhledem k podmínkám jsou úvěrové produkty Acema vhodné zejména pro lidi, kterým v bance nepůjčí buď vůbec, nebo jim nenabídnou dostatečnou částku. Tato nebankovní společnost je ochotna podstoupit i vyšší riziko a vyplatí i dluhy v exekuci a insolvenci.

Každou půjčku je ovšem nutné zajistit nemovitostí – klient má tak větší motivaci splácení, aby nepřišel o "střechu nad hlavou". Acema navíc uvádí, že nenahlíží do registrů dlužníků a pomůže tak i problémovým klientům.

Jak požádat o Acema půjčku

1. Nejdříve přejděte na žádost o půjčku.

Žádost o půjčku Acema Credit - vyberte výši a splatnost půjčky

2. Na posuvníku nastavte, kolik si chcete půjčit a na jak dlouho a klikněte na tlačítko "Žádost o nabídku".

Žádost o půjčku Acema Credit - vyplňte požadované údaje

3. Vyplňte do tabulky své kontaktní údaje a klikněte dole na "Odeslat žádost".

Jakmile bude žádost doručena, pracovníci Acema se vám co nejdříve ozvou (udávají do 10 minut, dle některých žadatelů to však může trvat i pár dní). Následně s vámi dohodnou podrobnosti, zeptají se na nemovitost, kterou chcete zastavit, a bude-li vše v pořádku, zašle Acema nabídku na uzavření půjčky.

Sankce, pokud nebudete splácet

Dostanete-li se do finančních potíží, kdy nebudete schopni splácet, vždy Acemu oslovte a zkuste problém vyřešit. V opačném případě vám může být účtována:

Upomínka: 100 Kč za první, a 1 000 Kč za každou další
Denní pokuta: 0,1 % denně z dlužné splátky

Velký pozor si dejte v případě, kdy máte od Acema tzv. VIP úrok. Dle zákazníků o něj totiž přijdete, jakmile se opozdíte se splátkou (byť o jediný den), a narostou vám tak měsíční splátky cca dvojnásobně – zároveň je však možné získat výhodnou úrokovou sazbu zpět, jakmile začnete řádně splácet.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Často kladené dotazy

O jakou částku mohu u Acema žádat?

V případě půjčky na cokoliv pro běžné občany můžete získat od 100 000 Kč do 50 milionů, ale Acema umí pomoci i s vyššími částkami. Pokud řešíte hypotéku, stoupá částka až na 8 milionů, přičemž vám tato nebankovní společnost proinvestuje až 90 % hodnoty nemovitosti. Jako podnikatel pak můžete požádat až o 15 milionů korun bez zajištění, nebo až o 50 milionů, které zajistíte nemovitostmi.

Na jak dlouho mi Acema půjčí?

Splatnost klasických půjček je od 1 roku do 20 let, zatímco podnikatelé mají limit o pět let kratší. Tato délka platí rovněž pro hypotéku Acema, avšak u reverzní bývá kratší z důvodu, že úvěr splatíte jednorázově po prodeji nemovitosti.

Co přesně znamená "zajištěná půjčka"?

Acema je schopna podstoupit větší rizika a půjčit i lidem, co mají finanční potíže nebo exekuci na krku. Za to ovšem požaduje, abyste za každý úvěr ručili nemovitostí – a v případě, že nezvládnete splácet, nechá ji prodat a vyrovná tak dluh. Ručit lze bytem, domem i pozemkem, na němž nemá zástavní právo jiná společnost (např. pokud kvůli hypotéce).

K čemu mohu peníze od Acema využít?

Žádáte-li o spotřebitelský úvěr na cokoliv nebo konsolidaci, je využití peněz na vás. Nikdo vám nebude říkat, na co je (ne)smíte použít – mějte však na paměti, že byste měli peníze využít co možná nejefektivněji. Jinak tomu je u hypoték, kde je skutečně potřeba získanou půjčkou od Acema financovat byt, dům nebo pozemek.

Jaké podmínky bych měl/a splňovat?

Důležitá je plnoletost, občanský průkaz k prokázání totožnosti a potvrzení o výši příjmů. V případě, že žádáte jako běžný občan (a ne podnikatel), bude také potřeba nemovitost nebo pozemek, který můžete dát do zástavy jako záruku.

Kdy mi bude úvěr vyplacen?

Acema udává, že žádosti o úvěr zpracuje do 10 minut, a v případě schválení vám do dvou dnů, resp. 48 hodin, vyplatí požadovanou částku. V závislosti na výši úvěru se však může doba protáhnout.

Vadí, pokud mám zápis v registru dlužníků?

Společnost na svých strínkách prezentuje, že registry neprohlíží – ze zákona však musí, aby posoudila, zda-li splácení půjčky neovlivní váš životní standard. I dlužníkům však dokáže půjčit, pokud splní hlavní podmínku – a sice zajistí úvěr nemovitostí.

Má Acema řešení, když nezvládnu splácet?

Každý se může do takové situace dostat, s čímž tato společnost počítá. Jednou ročně vám tak odloží 1 – 3 měsíční splátky, nebo vám umožní snížit jejich výši až o 30 %. Jakoukoliv změnou se pak pochopitelně prodlouží celková doba trvání úvěru.

S čím počítat, když nezaplatím včas?

Jestliže se se společností nijak nedohodnete a dostanete se do fáze, kdy vám bude účtovat nějaké poplatky, bude to 100 Kč za první upomínku a 1 000 Kč za každou další. Zároveň má Acema zákonné právo účtovat 0,1 % denně z dlužné částky jako úrok z prodlení. A navíc přijdete o tzv. VIP sazbu, takže můžete rázem dlužit i násobně více.

Mohu provádět i mimořádné splátky?

Ano, Acema tohle umožňuje kdykoliv, kdy máte nějaké peníze navíc. Pokud provedete jednou ročně splátku do max. výše 25 % z celkového úvěru, bude to zdarma – v případě, že zaplatíte více nebo častěji do roka, má Acema nárok na úhradu účelně vynaložených nákladů. Ty vychází na 1 % z mimořádné splátky, maximálně však na 50 000 Kč.

Recenze půjček společnosti Acema na internetu

S rozhodováním, zda-li si půjčku u Acema vzít či nikoliv, vám mohou pomoci recenze a zkušeností jiných zákazníků. V těch se dozvíte, jak se společnosti zachovala u konkrétních případů, nebo v čem podle klientů pochybila. Některé je však nutné brát s rezervou, protože ne každý si pořádně pročte smlouvu a stěžuje si na podmínky, s nimiž souhlasil.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

O Acema Credit v kostce

Acema, celým názvem Acema Credit Czech, a.s., je ryze českou společností, která byla založena v roce 2000 s jasným cílem – poskytovat úvěry běžným lidem i podnikatelům, kteří nesplňují přísné podmínky bankovních domů. Od té doby obsloužila přes 17 000 klientů a vyřídila jim půjčky v hodnotě více jak 6 miliard Kč. Acema má v nabídce řadu úvěrových produktů a nabízí lidem také možnost investic do zajištěných půjček.

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s Acema Credit půjčkou a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

Acema Credit půjčka diskuse a recenze

 • Bojíte se, že je Acema Credit půjčka podvod?
 • Sdílejte své zkušenosti se Acema Credit půjčkou
 • Přidejte svou recenzi na půjčku
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně

Je Acema Credit půjčka podvod?

Acema Credit půjčka není podvod! Nemusíte se bát, v Jirkově katalogu půjček není uvedena žádná podvodná půjčka. Všechny půjčky splňují veškerá platná pravidla právního řádu České republiky.

Kontakt

ACEMA Credit Czech, a.s.
U Libeňského pivovaru 63/2
Praha 8 - Libeň
180 00

Telefon: +420 844 505 555
E-mail: info@acema.cz
WWW: www.acema.cz