Srovnání půjček

-

+

500,- Kč
2 500 000,- Kč

Kolik si chcete půjčit?

,- Kč

-

+

1 měsíc
120 měsíců

Na jak dlouho?

120.0000

Srovnání a kalkulačka půjček 2024 – jak vybrat tu nejvýhodnější

Srovnání půjček vám pomůže v rozhodování, jaký úvěrový produkt je pro vás nejvhodnější. Vybírat lze podle požadované částky a délky splatnosti, stejně jako podle úroků, RPSN a dalších parametrů, které najdete v našem porovnání půjček. V případě, že se chcete o konkrétním poskytovateli dozvědět více, sepisujeme pro vás recenze, v nichž rozebíráme (ne)výhodnost konkrétních produktů. Snáze tak posoudíte, jaký spotřebitelský úvěr nebo hypotéka je pro vás nejlepší.

JirkovaPůjčka.cz je nezávislý srovnávač úvěrů

Zatímco někde máte na výběr pouze z několika poskytovatelů, JirkovaPůjčka.cz srovnává většinu známých i menších společností na českém trhu. Nikomu nenadržuje a uvádí co nejvíce informací, abyste mohli snáze posoudit, zda-li je pro vás daný úvěr skutečně vhodný. V rozhodování vám mohou pomoci také nezávislé recenze, které zmiňují pro i proti konkrétních produktů. V našem online srovnávači přitom najdete výhradně ověřené společnosti s licencí od ČNB.

Která půjčka je nejvýhodnější právě pro vás

Snad každý chce získat co možná nejlepší podmínky a za úvěr zaplatit co možná nejméně. Na trhu však neexistuje univerzální půjčka, která by byla nejvýhodnější pro všechny, neboť co klient, to jiné příjmy, životní situace a závazky. S výběrem té správné vám však pomůže srovnávač půjček, v němž najdete jednotlivé parametry jako délku splatnosti, rychlost poskytnutí, úroky a další informace. U některých navíc najdete i kalkulačku půjček, takže si spočítáte vše předem.

Se srovnáním půjček pomohou kategorie a kalkulačka

Hledáte-li konkrétní úvěr, nemusíte procházet každou nabídku zvlášť. V našem srovnávači jsou rozděleny produkty jednotlivých poskytovatelů do kategorií jako půjčka do výplaty, nebankovní půjčky, hypotéky, nebo třeba úvěr na auto. V dané sekci se pak zobrazí nabídky pouze od společností, co skutečně nabízí spotřebitelskou nebo účelovou půjčku, která odpovídá vašim požadavkům.

Jak určit, která půjčka je nejlevnější

Srovnáváte-li půjčky, záleží zpravidla na úrokové sazbě a za jaké období je účtována, přičemž ještě významnějším faktorem je RPSN. Právě posouzením těchto faktorů dokážete určit, která půjčka je nejlevnější, resp. kolik peněz za přeplatíte a jaké jsou náklady na správu úvěru. Nenechte se zmást, pokud nějaký poskytovatel nabízí 0% úroky a vysoké RPSN, poplatky má pravděpodobně započítané právě v této sazbě. Vždy se tak zajímejte o celkovou částku v Kč, jakou uhradíte nad rámec jistiny v určitém období.

Srovnání bankovních i nebankovních půjček

V našem porovnání najdete úvěry s různými podmínkami, a to od bankovních domů i nebankovních společností. K objektivnímu srovnání půjček zahrnujeme většinu možností finančního trhu, neboť pro každého může být výhodný jiný úvěr. Obecně třeba bývají levnější produkty od bankovních domů, nemají však řešení pro každou situaci a procesy posuzování jsou trochu přísnější. Se srovnáním spotřebitelských úvěrů i hypoték vám tak pomůže kalkulačka.

Často kladené otázky

Jaké druhy půjček srovnáváte?

Nabídku pravidelně aktualizujeme o bankovní i nebankovní půjčky, abyste mohli posoudit možnosti finančního trhu na jednom místě. Najdete tu jak mikropůjčky, tak středně a dlouhodobé úvěry s výplatou na účet nebo v hotovosti, a vedle spotřebitelských úvěrů srovnáváme rovněž hypotéky a konsolidace půjček.

Za jak dlouho bude moje žádost posouzena?

Na rychlosti si zakládají zejména nebankovní společnosti, které jsou schopny posoudit vaši žádost do 5 minut po odeslání a obratem vám sdělit výsledek do SMS zprávy, na e-mail, případně telefonicky. Některé banky jsou však stejně efektivní a většina poskytovatelů úvěrů vyhodnotí formulář do hodiny.

Kdy obdržím peníze z úvěru na účet / hotově?

Pokud byla vaše žádost schválena, převede vám většina poskytovatelů peníze na účet do 15 minut. To platí zejména u mikropůjček od nebankovních společností, u větších úvěrů to trvá zhruba hodinu, a v menším počtu případů i do druhého dne. Abyste obdrželi peníze co nejdříve, je dobré mít stejnou banku jako poskytovatel, případně aby ta vaše přijímala okamžité platby.

Je lepší bankovní, nebo nebankovní půjčka?

Jelikož se každý nachází v jiné životní i finanční situaci, nelze odpovědět jednostranně. Někdo hledá třeba půjčku do výplaty ve výši pár tisíc Kč, jakou nabízí pouze nebankovní společnosti, zatímco jiný chce koupit automobil pomocí dlouhodobého úvěru, který bývá výhodnější od banky (nedosáhne na něj však každý). Vždy je tedy nutné srovnat své požadavky s nabídkou celého úvěrového trhu.

Co je mikropůjčka, středně a dlouhodobý úvěr?

Z hlediska délky smlouvy se úvěry dělí do několika skupin: a) krátkodobé (mikropůjčky) - mají splatnost do 30 dní a obvykle poskytují částku max. 20 000 Kč (někde i více, a jinde zase novým klientům i méně); b) střednědobé - splácíte 1 – 12 měsíců a lze tak získat i vyšší desítky tisíc korun; c) dlouhodobé - mají splatnost rok a více a nabízí statisícové až milionové částky.

Která půjčka je nejvýhodnější a jak to poznám?

Zatímco pro jednoho je výhodná půjčka A, pro druhého zase B – každý klient je posuzován individuálně a poskytovatelé tak mohou nabízet odlišné úrokové sazby. Obecně však posuzujte půjčku podle výše úroků (a zdali se platí ročně, měsíčně, nebo denně, případně týdně) a RPSN (to hraje roli zejména u půjček se splatností nad 1 rok).

Najdu ve srovnávači i úvěry zdarma (0% úroky)?

Ano, v kategorii „první půjčka zdarma“ najdete všechny společnosti v našem katalogu, které tuto službu nabízí.