Generali Česká pojišťovna - havarijní pojištění

Generali havarijní pojištění
 • Pět komplexních balíčků havarijního pojištění
 • Široká nabídka připojištění
 • Za jízdu bez nehod sleva až 60 %
 • Nikam nemusíte chodit, vše vyřídíte z pohodlí domova
Cena individuální
Pojištění All Risk ano
Varianty 5
Hodnocení
Kalkulačka se slevou až 50 %

Ušetřete až 50 % z běžné ceny pojištění za pouhé 2 minuty! Vyzkoušejte naši nezávaznou on-line kalkulačku!

Spočítat havarijní pojištění

Naposledy aktualizováno: Červenec 2024 | Autor: Nikola Engelmann

Základní informace

Generali Česká pojišťovna nabízí komplexní havarijní pojištění, které ocení běžní i opravdu nároční řidiči. Cena pojištění přitom začíná již na 9 Kč za den, u kvalitnějších verzí pojištění je však třeba počítat s podstatně vyšší cenou.

Vše je přitom možné vyřídit kompletně online, za což vás pojišťovna odmění 20% slevou. Pro řidiče, kteří jezdí bez nehod, je dostupná sleva 60 %. Plusem je též široká nabídka připojištění a asistenčních služeb.

Asistenční služba ano
Pojištění skel ano
Úrazové pojištění ano
Pojištění zavazadel: ano
Živelní pojištění: ano
Pojištění proti vandalismu ano
Pojištění poškození vozidla zvířetem ano
Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat havarijní pojištění

Výhody a nevýhody pojištění

 • 20 % sleva za sjednání online
 • Vysoké limity plnění
 • Pět variant pojištění
 • Široká nabídka připojištění
 • U většiny připojištění spoluúčast

Dostupné varianty havarijního pojištění

Pojišťovna nabízí hned pět variant havarijního pojištění, které umožňují klientům vybrat si balíček podle jejich potřeb a možností.

 • Odcizení a živel – Základní varianta pokrývá škody způsobené živelnými pohromami a odcizením vozidla. Přestože neobsahuje krytí pro havárie a vandalismus, klienti mají přístup k asistenčním službám varianty S a možnost připojištění úrazového pojištění pro řidiče i ostatní cestující.
 • Havárie a živel – Kromě krytí škod způsobených živelnými událostmi a odcizením vozidla balíček pokrývá škody způsobené havárií a vandalismem. Asistenční služby a možnosti připojištění jsou stejné jako u předchozí varianty.
 • All Risk – Rozšířená varianta havarijního pojištění, která poskytuje komplexní krytí včetně havárie, vandalismu, odcizení a živelných škod. Automaticky je zahrnuto též úrazové pojištění pro řidiče i ostatní cestující, asistenční služby ve variantě S a možnost připojistit GAP.
 • All Risk 6+ – Varianta určená pro vozidla do 3,5 tuny zahrnující stejné benefity jako standardní All Risk.
 • All Risk PLUS – Nejkomplexnější varianta dostupná pouze v kombinaci s povinným ručením Comfort PLUS. Kromě kompletního pojištění vozidla nabízí garanci ceny na 3 roky, rychlou likvidaci škod, první zaviněnou škodu bez vlivu na výši pojistného a rozšířené asistenční služby ve variantě XL.

Klienti musí počítat i se spoluúčastí, kdy mají možnost volby mezi procentuální spoluúčastí (od 1 % s minimem 1 000 Kč do 30 % s minimem 30 000 Kč) a fixní spoluúčastí (od 1 000 Kč do 30 000 Kč).

POJISTNÉ KRYTÍVARIANTA
Odcizení a živelHavárie a živelAll RiskAll Risk 6+All Risk PLUS
ŽivelAnoAnoAnoAnoAno
OdcizeníAnoLze připojistitAnoAnoAno
HavárieNeAnoAnoAnoAno
VandalismusNeAnoAnoAnoAno
Asistence při nehodě a porušeSSSSXL
Úrazové pojištění řidičeLze připojistitLze připojistitAnoAnoAno
Úrazové pojištění ostatních cestujícíchLze připojistitLze připojistitAnoAnoAno
GAPLze připojistitLze připojistitLze připojistitLze připojistitAno
První zaviněná škoda bez vlivu na pojistnéNeNeNeNeAno
Garance ceny na 3 rokyNeNeNeNeAno
Garance likvidace do 3 pracovních dní u parciálních škod, jinak bez SÚNeNeNeNeAno
Povinné ručení Comfort PLUSNeNeNeNeAno
Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat havarijní pojištění

Jaké druhy vozidel lze pojistit

Pojišťovna se snaží vyhovět potřebám široké skupiny klientů tím, že nabízí možnosti pojištění pro různé druhy vozidel. Dostupné je tak pojištění osobních a nákladních vozidel do 3,5 tuny.

Sjednat jej lze i pro menší vozidla jako jsou motocykly, tříkolky či čtyřkolky. Upravené pojištění lze sjednat i pro vozidla s hmotností nad 3,5 tuny.

Dostupná připojištění k havarijnímu pojištění

Generali Česká pojišťovna nabízí širokou škálu připojištění, s nimiž si mohou klienti upravit havarijní pojištění na míru svým potřebám.

Pojištění skel

Pojištění poskytuje ochranu pro všechna skla vozidla, včetně střešních, panoramatických skel i skel zpětných zrcátek. Klient má možnost vybrat si limit plnění v rozsahu od 3 000 Kč do 100 000 Kč.

 Pojištění je bez spoluúčasti. K dispozici je navíc síť přes 300 smluvních partnerů a možnost využití mobilního servisu přímo u klienta doma.

Pojištění GAP

Pojištění GAP kryje rozdíl mezi původní nákupní cenou vozidla a jeho aktuální hodnotou v době vzniku pojistné události, a to včetně spoluúčasti. Je vhodné především pro nová vozidla, u kterých obecně dochází k rychlému snížení hodnoty. Podmínkou je totální poškození vozidla či jeho odcizení.

Odcizení vozidla

Připojištění poskytuje ochranu v případě krádeže celého vozidla nebo jeho neoprávněného užití. Limit plnění je stanoven na 100 000 Kč s fixní spoluúčastí 5 000 Kč. Pojištění platí na území České republiky a v případě pojistné události nemá vliv na bonusový systém.

Pojištění úrazu

Pojištění úrazu od Generali České pojišťovny nabízí finanční ochranu v případě úrazu, který by mohl postihnout řidiče nebo cestující. Klientovi je k dispozici hned několik variant pojištění, jež se liší rozsahem krytí a výší limitů plnění.

 • Úrazové pojištění řidiče – základní rozsah – Poskytuje základní ochranu pro případ úrazu řidiče. V případě smrti následkem úrazu je limit plnění stanoven na 100 000 Kč, pro trvalé následky úrazu je limit 200 000 Kč a denní dávka za dobu nezbytného léčení činí 50 Kč za den.
 • Úrazové pojištění řidiče – Rozšířená varianta pojištění pro řidiče nabízí vyšší limity plnění. Klient si může vybrat limit plnění v rozmezí od 100 000 Kč do 1 000 000 Kč pro případ smrti následkem úrazu, od 200 000 Kč do 2 000 000 Kč pro trvalé následky úrazu a denní dávka za léčení je dostupná v rozmezí od 50 Kč do 500 Kč.
 • Úrazové pojištění (všech sedadel) – základní rozsah – Nabízí ochranu pro všechny cestující ve vozidle. Limity plnění a denní dávky jsou stejné jako u základního rozsahu úrazového pojištění řidiče.
 • Úrazové pojištění (všech sedadel) – Rozšířená ochrana pro všechny cestující s možností volby vyšších limitů plnění a denních dávek za léčení, stejně jako u rozšířené varianty úrazového pojištění řidiče.
Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat havarijní pojištění
TYP ÚRAZOVÉHO POJIŠTĚNÍSMRT NÁSLEDKEM ÚRAZUTRVALÉ NÁSLEDKY ÚRAZUDENNÍ DÁVKA ZA DOBA NEZBYTNÉHO LÉČENÍ
Úrazové pojištění řidiče – základní rozsah100 000 Kč200 000 Kč50 Kč/den
Úrazové pojištění (všech sedadel) – základní rozsah100 000 Kč200 000 Kč50 Kč/den
Úrazové pojištění řidiče100 000 – 1 000 000 Kč200 000 – 2 000 000 Kč50 – 500 Kč/den
Úrazové pojištění (všech sedadel)100 000 – 1 000 000 Kč200 000 – 2 000 000 Kč50 – 500 Kč/den

Poškození vozidla zvířetem

Kryje škody způsobené zvířaty na stojícím vozidle. Jednat se může například o překousnutí kabelů, poškození brzdového systému či chladící soustavy. Limit plnění je stanoven na 30 000 Kč s nízkou spoluúčastí 1 000 Kč. Pojištění platí po celé Evropě, přičemž případná škoda neovlivňuje výši bonusu.

Pojištění zavazadel

Ochrání zavazadla v případě jejich poškození nebo odcizení, a to jak při havárii, tak mimo ni. Klient si může vybrat z různých variant a stanovit si výši limitu plnění. Spoluúčast činní 1 000 Kč. Pojištění kryje také přepravované sportovní vybavení.

Pojištění nákladů na půjčovné

Pokud je vozidlo po havárii nepojízdné, pojištění pokryje náklady na půjčení náhradního vozidla až do výše 50 000 Kč bez nutnosti spoluúčasti.

Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat havarijní pojištění

Asistenční služby

Pojišťovna poskytuje rozmanité asistenční služby ve variantách S, M, L, XL a speciální variantě Souprava pro vozidla s přípojnými vozidly. Základní varianty S a M nabízí omezené služby a pojistné limity, včetně poradenských služeb, práce mechanika, odtahu vozidla a úschovy nepojízdného vozidla.

Na druhou stranu, varianty L a XL poskytují rozšířené služby, vyšší limity (v některých případech i asistence bez limitu), delší dobu asistence mechanika a další benefity, jako je náhradní vozidlo, ubytování a právní pomoc. Varianta Souprava je navržena speciálně pro vozidla s přívěsem nebo karavanem a nabízí krytí pro celou soupravu.

ASISTENČNÍ SLUŽBAVARIANTA
SMLXLSouprava
Pojistný limit pro ČR2 000 Kč4 000 Kč25 000 KčBez limitu25 000 Kč (každé vozidlo)
Pojistný limit v zahraničí4 000 Kč8 000 Kč50 000 KčBez limitu50 000 Kč (každé vozidlo)
Příjezd a práce mechanika60 min120 min180 min360 min180 min (celá souprava)
Odtah vozidla do nejbližšího Autorizovaného/smluvního servisuPouze do limitu 50 kmPouze do limitu 100 kmAnoAnoAno
Odtah vozidla v ČR do místa určeného klientem (pokud ho není možné opravit do 12 hodin)NeNeAnoAnoAno
Repatriace vozidla ze zahraničíNeNeAnoAnoAno
Vyproštění vozidla speciální technikouNeNeAno250 000 KčAno
Nařízený odtahPouze, pokud nejsou využity další asistenční službyPouze, pokud nejsou využity další asistenční službyAnoAnoAno
Úschova nepojízdného vozidla3 dny5 dnů10 dnů20 dnů10 dnů (každé vozidlo)
Odtah pojízdného nepojištěného přípojného vozidlaNeNeAnoAnoNe
Odtah pojízdného přípojného vozidla do 750 kg V ČR spolu s tažným vozidlemNeNeAnoAnoAno
Náhradní vozidloNeNe10 dnů20 dnů5 dnů (každé vozidlo)
Náhradní přeprava osobNeNeAnoAnoAno
Náhradní ubytováníNeNe5 nocí, 5 000 Kč5 nocí, 10 000 Kč5 nocí, 5 000 Kč (celá souprava)
Přeprava řidiče pro opravené vozidloNeNeAnoAnoAno
Přeložení nákladuNeNeAnoAnoAno
Náhradní vozidlo pro přeložení nákladuNeNe2 dny4 dny2 dny (každé vozidlo)
Právní pomocNeNe25 000 Kč50 000 Kč25 000 Kč
Poradenské službyAnoAnoAnoAnoAno

Bonusy a slevy na havarijním pojištění

Klienti mohou u havarijního pojištění využít až 60% slevu za jízdu bez nehod. Pokud se rozhodnou pojištění sjednat online, bude jim poskytnuta sleva 20 %. Slevu můžete získat i za věrnost, kdy máte u pojišťovny již sjednané nějaké produkty, nebo za společné sjednání povinného ručení a havarijního pojištění.

Mobilní aplikace

Generali Česká pojišťovna v současné době neposkytuje svým klientům mobilní aplikaci navrženou přímo pro služby spojené s autopojištěním.

Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat havarijní pojištění

Klientský portál

Pojišťovna svým klientům nabízí moderní a intuitivní klientský portál. Po přihlášení tak mohou klienti spravovat své pojistné smlouvy, uhrazené platby či nahlásit škodnou událost. Pojišťovna dále plánuje investovat do rozvoje klientské zóny, což by mělo vést k její větší přehlednosti.

Uživatelská podpora

Generali Česká pojišťovna disponuje širokou škálou komunikačních kanálů, které ocení jak milovníci moderních technologií, tak i zastánci osobního kontaktu s pojišťovnou. K dispozici je online chat přímo na webových stránkách pojišťovny, kde mohou klienti komunikovat s chatbotem Leo.

Ten je však schopen odpovídat pouze na základní dotazy. Pro složitější otázky nebo specifické problémy je třeba během pracovních hodin navázat kontakt s operátorem – chat vám tuto možnost nabídne. Využít lze též online formulář, klasickou infolinku či P.O. BOX pojišťovny.

Kontakty
Infolinka (PO-PA, 8:00-19:00) (SO-NE, 9:00-17:00)241 114 114
AdresaGenerali Česká pojišťovna a.s., P.O.BOX 305, 659 05 Brno

O Generali Česká pojišťovna v kostce

Generali Česká pojišťovna byla založena už v roce 1827, ale do soukromého vlastnictví se dostala až v roce 1991. Nejen díky tomu patří mezi klíčové hráče na českém pojistném trhu. Během své více než třicetileté historie si tak vybudovala pozici lídra v oboru a získala důvěru více než pěti milionů klientů.

Svůj růst podpořila již v roce 2008, kdy se stala součástí mezinárodně uznávané pojišťovací skupiny Generali. Pojišťovna má ve své nabídce široký sortiment pojišťovacích služeb, které pokrývají nejen životní pojištění, ale také různé typy pojištění pro podnikatele a firemní klientelu.

Autor recenze

Diskuze a vaše zkušenosti

Napište své zkušenosti s pojištěním od Generali a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru pojištění.

Generali havarijní pojištění diskuze

 • Bojíte se, že u havarijního pojištění od Generali narazíte?
 • Sdílejte své zkušenosti s havarijním pojištěním od Generali.
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se.
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně.

Kontakt

Generali Pojišťovna a.s.
Bělehradská 299/132
Praha 2
120 84

Telefon: +420 244 188 188
E-mail: servis.cz@generali.com
WWW: www.generali.cz