Velký test půjček před výplatou 2018, která půjčka je nejlevnější a nejvýhodnější?

Velký test půjček před výplatou 2018, která půjčka je nejlevnější a nejvýhodnější?

Bankovní i nebankovní instituce dnes soupeří o klienty jako nikdy předtím. Trh je totiž doslova zahlcen nabídkami nejrůznějších úvěrových produktů. Ať už se jedná o klasické hypotéky, spotřebitelské úvěry nebo relativně nové nízké půjčky – tzv. půjčky před výplatou.

Zákazník, který má před sebou najednou tak obrovský výběr, musí celkem zákonitě pociťovat zmatení a mnoho lidí vybírá tu nejlepší půjčku tak dlouho, až nakonec přeberou. Je to pochopitelné, zorientovat se na tak rozsáhlém trhu prostě není jednoduché a vzít v potaz všechny aspekty a faktory je záležitostí spíš pro výkonný počítač nežli pro jednotlivce.

Jak jsou na tom mikroúvěry?

Abychom vám alespoň trochu ulehčili práci a umožnili vám se na nabídku významnějších poskytovatelů podívat trochu s odstupem a získat alespoň základní přehled – připravili jsme pro vás toto srovnání, které se bude zaobírat nízkými půjčkami, tedy půjčkami na částky 3000 Kč a 5000 Kč.

Nejdříve bychom se však měli alespoň v krátkosti zmínit o tom, o jaký typ úvěrů se vlastně jedná. Tzv. půjčky před výplatou či mikropůjčky jsou – jak již bylo řečeno – ve svém odvětví relativními nováčky. Jedná se o drobné úvěrové produkty, které jsou nabízeny obvykle s velmi krátkou splatností, přičemž částky většinou nepřesahují částku 10 000 Kč. Splatnost se pak liší podle konkrétního poskytovatele, ale za jistou průměrnou hranici lze považovat 30 dní. Proto jsme si také právě tuto dobu splatnosti zvolili i my pro naše srovnání.

Mikropůjčky jsou určeny pro překlenutí krátkodobé finanční nedostatečnosti. Každý z nás zažil, že měl týden nebo dva před výplatou až příliš hluboko do kapsy nebo se najednou objevily nečekané výdaje, které bylo třeba rychle pokrýt, ale finanční rezerva nebyla k dispozici. Právě tyto situace mikropůjčky řeší.

Srovnání půjček před výplatou 2018

Přikročme nyní k tomu hlavnímu, tedy k samotnému srovnání. Jako „figuranty“ jsme si zvolili významné současné poskytovatele tohoto typu úvěrů. Jedná se o společnosti: Zaplo, Kamali, Ferratum, Crediton, Půjčkomat, SIM Půjčka, VIA SMS, CreditKasa, CreditAir, BB půjčka.

Půjčka 3 000 Kč a 5 000 Kč na 30 dní

Poskytovatel 3 000 Kč 5 000 Kč
Zaplo 3 000 Kč 5 000 Kč
Kamali 3 099 Kč 5 165 Kč
Ferratum 3 000 Kč 5 000 Kč
Crediton 3 000 Kč 5 000 Kč
Půjčkomat 3 000 Kč 5 000 Kč
SIM Půjčka 4 017 Kč 6 695 Kč
VIA SMS 3 000 Kč 5 000 Kč
CreditKasa 4 800 Kč 8 000 Kč
CreditAir
BB Půjčka 3 000 Kč 5 000 Kč

V tabulce je uvedena nahoře výše půjčky a vedle každého poskytovatele pak celková částka, kterou splatíte při 30denní splatnosti.

Proč jsou některé půjčky bez poplatků?

Z výše uvedeného srovnání je patrné, že některé společnosti (Zaplo, Ferratum, Crediton, Půjčkomat, VIA SMS, BB půjčka) nabízejí v současnosti speciální akční nabídky na dané půjčky, známé také jako první půjčka zdarma, a ty jsou tudíž poskytovány bez dalších poplatků. Co z toho daný poskytovatel má?

Není to až taková charita, jak by se na první pohled mohlo zdát. Poskytovatelé mikroúvěrů jsou zaměřeny na opakované zákazníky. Nalákají proto nového klienta na bezplatnou částku, ale příště – třeba při vyšší půjčce – si to na poplatcích vyberou.

Další – a možná ještě důležitější – aspekt je ten, že poskytovatelé tohoto druhu úvěrů vysloveně počítají s tím, že velmi význačné procento žadatelů nebude schopno splatit úvěr v termínu. Následné penále i z velmi krátkého prodlení pak mohou být velmi vysoké (i když díky novele zákona z konce minulého roku už ne tak astronomické).

Z výše uvedené tabulky dále vyplývá, že nejdražší – alespoň při zadaných variantách půjček – jsou půjčky CreditKasa a SIM půjčka. Ostatní společnosti nabízejí první půjčku zdarma a půjčky jsou tak bez poplatků.

Společnost CreditAir sice dané částky (půjčka 3 000 Kč a 5 000 Kč) nabízí, ale se splatností 60 dní (dvě splátky).

Není všechno zlato, co se třpytí

Naše srovnání vychází z online kalkulaček, které jsou dostupné na stránkách jednotlivých poskytovatelů. Výsledky jsou tudíž především orientační, přesto však mohou poskytnout poměrně solidní vodítko při výběru úvěru.

Nenechte se však zmást pouze samotnou výší konečné splátky. Při výběru poskytovatele buďte maximálně obezřetní a seznamte se velmi pečlivě s obchodními podmínkami a všemi požadavky. Zaměřte se zejména na různé penále z případného prodlení a na další podmínky nebo záludnosti, které mohou nabídky a smlouvy obsahovat.

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *