ViaSMS půjčka - recenze

Via SMS půjčka
 • První půjčka do výše až 16 000 Kč zdarma
 • Dostupná půjčka bez ručitele
 • Flexibilní splácení - splácíte dle svých možností
 • Bez zbytečného papírování - vyřízení online
Výše úvěru 1 000 - 60 000 Kč
Splatnost flexibilní
Bez ručitele Ano
Hodnocení

Naposledy aktualizováno: Červen 2024 | Autor: Miroslav Otoman

Základní informace

 • Oblíbená krátkodobá i dolouhodobá půjčka
 • První půjčka do 16 000 Kč zcela zdarma
 • Velmi rychlé vyřízení žádosti
 • Dostupné podmínky pro každého

Půjčka ViaSMS je flexibilním produktem, který pomáhá lidem v těžkých situacích. Třeba když se zpozdí výplata a musíte uhradit splátku hypotéky, nebo vám vypovědělo službu auto.

Úvěr přitom můžete splatit celý nebo po částech, jak vám to bude vyhovovat. Schválení probíhá téměř okamžitě a bude-li vše v pořádku, můžete mít peníze za pár minut na účtě. Při žádosti s není čeho obávat, poskytovatel sděluje všechny informace předem, včetně úroků a RPSN.

Podmínky a parametry půjčky

Typ půjčky: nebankovní půjčka
Výše půjčky: 1 000 - 60 000 Kč
Půjčka novým klientům: až 16 000 Kč
Doba splatnosti: flexibilní
Úrok od: 0 % p.a.
RPSN od: 0 %
Poplatek za poskytnutí: zdarma
Půjčka bez ručitele: ano
Půjčka pro nezaměstnané: ne
Půjčka pro ženy na mateřské: ano
Půjčka v hotovosti: ne
Předčasné splacení: ano
Bezúčelová půjčka: ano
Se záznamem v rejstříku trestů: ano
Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Výhody a nevýhody ViaSMS půjčky

 • Okamžité reagování na žádosti
 • Vše vyřídíte online, nikam nemusíte
 • Peníze na účet nebo v hotovosti
 • Bez ručitele i zastavování majetku
 • Hotovost doručí kamkoliv v ČR
 • Vyšší poplatky, které vyvažuje přístup
 • Splácení hotovostní půjčky týdně
 • Peníze na ruku nejdříve 2. den

Půjčka na cokoliv od ViaSMS

Abyste se nemuseli omezovat a mohli vyřešit všechny své finanční problémy (alespoň v rámci možností), nabízí ViaSMS půjčku bez dokládání účelu. Část tak můžete použít na opravu auta, koupi domácího spotřebiče, nebo úhradu studijního pobytu, a zbytek třeba na pokrytí složenek. Obecně však platí, že byste měli žádat pouze tolik, kolik potřebujete – úvěr váš životní standard nezvýší.

Využijete ji jako půjčku do výplaty

Klienti se na ViaSMS velmi často obrací v případě, kdy nevyšli s penězi, nebo je zaskočil velký výdaj, který musí urychleně vyřešit. Díky flexibilnímu přístupu lze žádat o částky od 1 000 Kč, které lze zase velmi rychle splatit – třeba hned poté, co vám dorazí mzda od zaměstnavatele. Průměrná výše půjčky do výplaty se přitom pohybuje mezi 5 000 a 8 000 Kč, což je částka dostatečná na koupi nové pračky nebo úhradu složenek.

Využijte akce půjčka až 16 000 Kč zdarma! Chci si půjčit

ViaSMS půjčka je i na splátky

Pokud potřebujete větší částku, nebo by vám dělalo problém vrátit vše najednou, můžete si u ViaSMS půjčit na splátky až 60 000 Kč. Zatímco dříve se jednalo o mikropůjčku s polovičním limitem a splatností do 30 dní, dnes poskytovatel tyto produkty kombinuje, od čehož se odvíjí i název "flexibilní půjčka ViaSMS". Získané peníze můžete totiž kdykoliv jednorázově vrátit, a to klidně po měsíci.

Jestli vám to ale finanční situace nedovolí, stačí uhradit tzv. minimální splátku, tedy 3 % z poskytnutého úvěru + úroky (například z 20 000 Kč je nutné platit alespoň 600 Kč / měsíc + úrok). Sami si tak určíte, jak dlouho vás bude závazek tížit. A ať žádáte o jakoukoliv částku, bude vám výsledek (ne)schválení zaslán za pár minut do SMS zprávy a na e-mail. V případě uznání vám pak ViaSMS pošle půjčku na účet a do čtvrt hodiny máte peníze k dispozici.

První půjčka je u ViaSMS zdarma

Žádáte-li o pomoc poprvé, nemusí vás to stát ani korunu. ViaSMS totiž poskytuje první půjčku zdarma, což v praxi znamená, že vrátíte pouze tolik, kolik dostanete. Úvěrový limit je nastaven až na 16 000 Kč, což postačí na koupi nového spotřebiče i úhradu složenek. Splatnost první půjčky zdarma je u ViaSMS měsíc, resp. 30 dní – pokud byste však na konci nezvládli uhradit vše najednou, lze s úroky splácet alespoň minimální částky.

Jako jeden z mála poskytovatelů umožňuje ViaSMS průběžné navýšení úvěrového rámce, aniž byste museli nejdříve doplatit první půjčku. Pokud například dlužíte 30 000 Kč, řádně hradíte a najednou potřebujete dalších "dvacet", lze opětovně požádat a ViaSMS vám navýší původní částku na 60 000 Kč. Nemusíte se tak omezovat a procházet znovu procesem ověřování, ani žádat u jiné instituce, pro niž by mohly být jiné závazky problém.

Vše vyřídíte přes zákaznický účet

Bude-li vaše žádost o úvěr schválena, vytvoří vám ViaSMS zákaznický účet. V něm uvidíte, kolik máte splácet, jaké jsou úroky, poplatky a další informace, a mj. v něm také můžete žádat o navýšení úvěru. Peníze lze přitom čerpat postupně podobně, jako je tomu u revolvingového úvěru. V zákaznickém účtu ViaSMS najdete také svoji smlouvu a vyřešíte v něm například žádost o odložení splátek.

Komu půjčku ViaSMS doporučujeme

Kdo nemá rád pevně stanovená pravidla, nebo mu to situaci neumožňuje, může pro něj být flexibilní půjčka ViaSMS lepším řešením než klasické úvěry. Každý měsíc lze splácet jinou částku dle finančních možností, a v případě potřeby si nechat půjčku navýšit. Poskytovatel navíc umí najít řešení v nestandardních situacích. ViaSMS může pomoci lidem, co řeší menší i větší výdaje a chtějí si nechat volnější ruce z důvodu proměnlivé výše příjmu nebo výdajů.

Využijte akce půjčka až 16 000 Kč zdarma! Chci si půjčit

Kalkulačka splátek

Výše půjčky Doba splatnosti ÚROK RPSN Celková částka
1 000 Kč 30 dní 0 % 0 % 1 000 Kč
2 000 Kč 30 dní 0 % 0 % 2 000 Kč
3 000 Kč 30 dní 0 % 0 % 3 000 Kč
4 000 Kč 30 dní 0 % 0 % 4 000 Kč
5 000 Kč 30 dní 0 % 0 % 5 000 Kč
6 000 Kč 30 dní 0 % 0 % 6 000 Kč
7 000 Kč 30 dní 0 % 0 % 7 000 Kč
8 000 Kč 30 dní 0 % 0 % 8 000 Kč
9 000 Kč 30 dní 0 % 0 % 9 000 Kč
10 000 Kč 30 dní 0 % 0 % 10 000 Kč
11 000 Kč 30 dní 0 % 0 % 11 000 Kč
12 000 Kč 30 dní 0 % 0 % 12 000 Kč
13 000 Kč 30 dní 0 % 0 % 13 000 Kč
14 000 Kč 30 dní 0 % 0 % 14 000 Kč
15 000 Kč 30 dní 0 % 0 % 15 000 Kč
16 000 Kč 30 dní 0 % 0 % 16 000 Kč
Využijte akce půjčka až 16 000 Kč zdarma! Chci si půjčit

Jak požádat o VIA SMS půjčku

1. Nejdříve přejděte na žádost o půjčku.

Žádost o půjčku ViaSMS - vyberte výši půjčky

2. Vyberte, zda-li chcete první půjčku s 0% úrokem, nebo standardní půjčku. Na posuvníku nastavte částku, o jakou máte zájem. Pokračujte přes tlačítko "Pokračovat".

Žádost o půjčku ViaSMS - vyplňte požadované údaje

3. Jako nový klient se registrujte (vyplňte osobní údaje, kontakt a další informace).

Jakmile projdete celým formulářem a ověříte své telefonní číslo, dojde k odeslání vaší žádost o půjčku ViaSMS. Všechny kroky jsou intuitivní a žádný by neměl dělat problémy – pokud by však nebylo něco jasné, stačí se obrátit na infolinku poskytovatele.

Sankce, pokud nebudete splácet

V případě, že se dostanete do špatné finanční situaci, snažte se to s poskytovatelem řešit a najít společné řešení. Pokud se nedohodnete nebo před problémy utečete, může vám být účtováno:

Účelně vynaložené náklady: až 500 Kč / týden
Smluvní pokuta: 0,1 % / den z dlužné částky

Jelikož je úvěr flexibilní, dává vám možnost hradit pouze minimální měsíční splátku, aniž byste to museli Via SMS oznamovat. Díky tomu lze zvládnout i ztrátu zaměstnání nebo nenadálé výdaje, protože se vám rázem sníží zatížení rozpočtu až o několik tisíc.

Využijte akce půjčka až 16 000 Kč zdarma! Chci si půjčit

Často kladené dotazy

Kolik peněz mi budete poskytnuto?

ViaSMS vám pomůže vyřešit malé i středně velké výdaje, neboť klientům nabízí od 1 000 do 60 000 Kč. Půjčku tak můžete využít jak do výplaty, tak na plánované výdaje.

Jak dlouho mohu úvěr ViaSMS splácet?

Ať si půjčíte jakoukoliv částku, lze ji vrátit jednorázově do 30 dní, nebo hradit alespoň minimální splátku + úroky, což může vycházet i na 3 roky (36 měsíců).

Kdy mi poskytovatel vyplatí peníze?

Jakmile bude vaše žádost schválena, proběhne okamžité vyplacení peněz na váš bankovní účet. Jelikož má ViaSMS konta u několika velkých bank v ČR, můžete mít prostředky do čtvrt hodiny od schválení žádosti.

Mohu žádat o první půjčku zdarma?

Ano, ViaSMS poskytuje novým klientům první půjčku zdarma, takže skutečně vrátíte přesně takovou částku, jako dostanete. Její splatnost je 30 dní, a pokud tuto lhůtu přesáhnete, bude úročena.

Na kolik mě půjčka ViaSMS vyjde?

U půjčky zdarma jsou úroky 0 %, zatímco u standardního úvěru na splátky vychází na 264 % p.a., nebo od 0,43 % p.d., tedy denně. Hodnota RPSN by pak neměla přesáhnout 855 %, ovšem jsou i případy, kdy tuto hranici překračuje asi o třetinu.

Co musím splnit, aby byla žádost schválena?

Stačí pouze základní podmínky jako je plnoletost (min. 18 let), doložit občanský průkaz a pravidelný příjem (ať už jako zaměstnanec, živnostník, nebo jiný), mít bankovní účet na své jméno a platné telefonní číslo.

Musím dokládat využití peněz?

Není to potřeba, se získanými penězi můžete nakládat dle svého uvážení. Mějte však na paměti, že byste si měli u ViaSMS půjčovat pouze na to, co skutečně potřebujete.

Půjčí mi ViaSMS se zápisem v registru?

Jste-li aktuální neplatič, může to být problém – starší prohřešek však nemusí znamenat automatické zamítnutí, máte-li dnes své finance v pořádku.

Je vyžadováno ručení nebo zástava majetku?

Jde o běžný spotřebitelský úvěr, k jehož získání stačí splnit výše zmíněné podmínky. Žádného ručitele ani zástavu majetku tak řešit nemusíte.

Existuje řešení, když nebudu moci splácet?

S ViaSMS se dá domluvit na různých postupech, jak zvládnout vaši finanční situaci. Prvním řešením je snížit splátky na minimum, což můžete udělat kdykoliv sami – ale v případě nutnosti je lze také odložit.

Co mě čeká, pokud nezaplatím včas?

Jestli se dostanete do situace, kdy nedokážete uhradit ani minimální splátku a nebudete své problémy řešit, může vám ViaSMS naúčtovat účelně vynaložené náklady až 500 Kč týdně (za upomínku, administrativu, předání inkasní společnosti apod.) a nárokovat si smluvní pokutu 0,1 % denně z dlužné z částky po splatnosti. V posledním případě pak může smlouvu zesplatnit a předat k vymáhání.

Využijte akce půjčka až 16 000 Kč zdarma! Chci si půjčit

Autor recenze

O ViaSMS v kostce

ViaSMS je poskytovatel nebankovních úvěrů, který působí v několika zemích Evropy a okrajově v Asii. Dříve se zaměřoval na mikropůjčky poskytované přes SMS, dnes však poskytuje i úvěry na splátky v hodnotě desítek tisíc korun. Za celou dobu pomohla stovkám tisíc klientů a jako jedna z mála nabízí ViaSMS relativně vysokou první půjčku zdarma.

Reprezentativní příklad

Úvěr ve výši 10.000 Kč po dobu 1 měsíce (30 dnů): Měsíční poplatek za vedení úvěru 0 Kč, jednorázový poplatek za sjednání úvěru 0 Kč, pevná roční úroková sazba 264 %, RPSN 1024 %. První splátka 12.200 Kč. Celková částka splatná spotřebitelem po 1 měsíci činí 12.200 Kč, z čehož 10.000 Kč je použito na úhradu jistiny a 2.200 Kč na úhradu úroku.

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s ViaSMS půjčkou a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

ViaSMS půjčka diskuse a recenze

 • Bojíte se, že je ViaSMS půjčka podvod?
 • Sdílejte své zkušenosti se ViaSMS půjčkou
 • Přidejte svou recenzi na půjčku
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně

Je ViaSMS půjčka podvod?

ViaSMS půjčka není podvod! Nemusíte se bát, v Jirkově katalogu půjček není uvedena žádná podvodná půjčka. Všechny půjčky splňují veškerá platná pravidla právního řádu České republiky.

Kontakt

Via SMS s.r.o.
Lazarská 1719/5
Praha 1
110 00

Telefon: +420 225 991 500
E-mail: info@viasms.cz