Crediton půjčka - recenze půjčky

Crediton půjčka
 • První půjčka do výše až 40 000 Kč
 • Snadné vyřízení půjčky
 • Okamžité posouzení žádosti
 • Člen Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů
Výše úvěru 1 000 - 40 000 Kč
Splatnost flexibilní
Bez ručitele Ano
Hodnocení

Naposledy aktualizováno: Červen 2024 | Autor: Nikola Engelmann

Základní informace

CreditOn nabízí rychlé spotřebitelské úvěry s rozsahem od 1 000 Kč do 20 000 Kč. Samotná společnost se snaží úvěr prezentovat jako dostupné, rychlé a flexibilní řešení, s jehož pomocí lze pokrýt nečekané výdaje. 

Proces sjednání by přitom měl trvat maximálně 15 minut. Velkou výhodou je možnost flexibilního splácení úvěru.

Podmínkou je pouze uhrazení minimální měsíční splátky, jež odpovídá výši úroků za dané období. CreditOn jakožto nebankovní společnost disponuje licencí od České národní banky a od roku 2014 je též členem Asociaci poskytovatelů nebankovních úvěrů.

Společnost tedy není na trhu žádným nováčkem, díky čemuž se klienti nemusí obávat její důvěryhodnosti. Jelikož se jedná o rizikovější úvěr, je jeho sjednání možné až od 20 let.

Případní žadatelé by však měli počítat s vysokou úrokovou sazbou od 40 % p.a. a extrémně vysokými sankcemi při nesplácení.

Podmínky a parametry půjčky

Typ půjčky: nebankovní půjčka
Výše půjčky: 1 000 - 40 000 Kč
Půjčka novým klientům: až 40 000 Kč
Doba splatnosti: flexibilní
Úrok od: 40 % p.a.
RPSN od: 5 535 %
Zpracování žádosti: ihned
Poplatek za poskytnutí: zdarma
Půjčka bez ručitele: ano
Půjčka pro nezaměstnané: ne
Půjčka pro žena na mateřské: ano
Půjčka v hotovosti: ne
Předčasné splacení: ano
Bezúčelová půjčka: ano
Se záznamem v rejstříku trestů: ano
Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Výhody a nevýhody půjčky CreditOn

 • I novému klientovu půjčí až 20 000 Kč
 • Kompletní vyřízení přes internet
 • Peníze máte na účtu do 15 minut
 • Okamžité posouzení žádosti
 • Bez ručitele a zástavy majetku
 • Vysoké sankce při nesplácení
 • Extrémně vysoké RPSN a úroková sazba
 • Neochotná podpora na chatu

Rychlá půjčka od CreditOn a její podmínky

CreditOn se řadí mezi nebankovní společnosti, které se striktně zaměřují pouze na jeden typ úvěrů. V tomto případě se jedná o rychlou půjčku, s níž si mohou klienti nechat vyplatit potřebné prostředky do 15 minut.

Sjednání je přitom možné online, ale i telefonicky. Společnost staví též na flexibilitě, která je základním stavebním kamenem půjčky. Klienti si tak sami mohou stanovit, jakou částku splatí.

Jejich jedinou povinností je uhrazení minimální měsíční splátky, jež odpovídá výši úroků za předchozí měsíc. Taková možnost je výhodná zejména v případě, že se klienti nachází v těžké finanční situaci a nemají dostatek prostředků pro uhrazení běžné splátky.

Z dlouhodobého hlediska se však může půjčka rychle stát zátěží. Klientům je tedy doporučováno, aby flexibilní splácení využívali pouze výjimečně. Půjčku je přitom možné sjednat pouze s limitem od 1 000 do 40 000 Kč.

Obezřetnost je na místě hlavně u vysokých částek, u nichž se minimální měsíční splátka pohybuje mezi 10 000 až 15 000 Kč, což není zrovna málo. Jedním z důvodů je právě její velká rizikovost. Ta se odráží i na výši úrokové sazby. I když to společnost explicitně neuvádí, ve většině případů pracuje pouze s úrokovou sazbou 40 % p.a.

Pro porovnání běžné bankovní úvěry nabízí v průměru sazby okolo 10 % p.a. Vysoká je i RPSN (roční procentní sazba nákladů).

Té byste měli věnovat pozornost hlavně v případě, že plánujete úvěr splácet dlouhodobě. V opačném případě se vám roční náklady do ceny úvěru nějak výrazně nepropíší.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Předčasné splacení půjčky

Předčasné splacení úvěru je u CreditOn možné po zaplacení poplatku, který pokryje její vynaložené náklady spojené s předčasným splacením úvěru. Jeho výše činní 203,63 Kč, což je v porovnání s konkurencí férová částka.

Klient v tomto případě nemusí věřitele předem žádat a může úvěr splatit kdykoliv během jeho trvání.

Komu půjčku doporučujeme

Půjčka od CreditOn se řadí mezi rizikovější formy úvěrů, čemuž odpovídá i stanovená věková hranice 20 let. Pokud ale víte, jak takový úvěr funguje a chápete veškerá rizika, může se jednat o zajímavý nástroj, který vám pomůže překlenout nelehké životní období.

Úvěr je zcela flexibilní, díky čemuž jej není nutné splatit v předem stanoveném časovém rámci. Na druhou stranu je na místě velká zodpovědnost, jelikož dlouhodobé nesplácení takového úvěru vás může dostat i do dluhové pasti, z níž vede velmi těžká cesta ven.

Vhodnou volbou je tak zejména pro žadatele, kteří potřebují krátkodobě pokrýt nečekané výdaje, ale u běžné banky nepochodí. Každopádně je třeba myslet na to, že byste neměli přecenit své síly a zbytečně si sjednat částku, kterou nebudete schopni splatit.

Ideální je půjčit si částku, kterou dokážete splatit zhruba ve třech až pěti splátkách, čímž si ponecháte dostatečnou rezervu pro případ, že vás překvapí další nečekané výdaje.

Jak požádat o půjčku

Sjednání půjčky u CreditOn je navrženo tak, aby byl proces co nejjednodušší a nejrychlejší. V praxi je tedy možné vše zvládnout zhruba do 15 minut, což ale nevylučuje, že vás mohou potkat i menší komplikace. Celý proces standardně probíhá takto:

1. Vyplnění a podání žádosti

Žádost o půjčku CreditOn - vyberte výši a splatnost půjčky

Žádost o půjčku můžete podat dvěma způsoby, a to online nebo telefonicky. Online proces je zpravidla rychlejší a pohodlnější. V tomto případě stačí vyplnit potřebné osobní údaje a nechat se vést online průvodcem podání žádosti. U žádosti přes telefon je třeba připravit si všechny potřebné dokumenty a postupovat podle pokynů asistenta. K sjednání slouží linka 222 200 528.

2. Stanovení parametrů půjčky

Žádost o půjčku CreditOn - vyplňte požadované údaje

U online žádosti je nutné kromě vyplnění osobních údajů i stanovení parametrů půjčky. Maximální výše vypůjčené částky činí 40 000 Kč. Pozor si dejte především na minimální měsíční platbu, jež se automaticky upravuje v návaznosti na výši vypůjčené částky. U CreditOn je minimální měsíční splátka u vyšších částek extrémně vysoká – u 40 000 Kč činní zhruba 15 000 Kč.

3. Doložení potřebných dokumentů

Pro podání žádosti je nezbytné doložit dva doklady totožnosti. Prvním z nich je vždy občanský průkaz. Jako druhý doklad je preferován řidičský průkaz, avšak v případě jeho absence vám poslouží i cestovní pas, rodný list nebo kartička pojištěnce.

4. Posouzení žádosti o půjčku

Společnost každou žádost hodnotí individuálně. V souvislosti s tím jsou žadatelé požádáni o online ověření bankovního účtu pomocí služby Kontomatik. Svou úvěruschopnost však mohou prokázat i zasláním výpisů z účtu za poslední tři měsíce.

5. Odeslání prostředků na účet žadatele

Pokud je žádost schválena, jsou peníze odeslány do patnácti minut. K tomuto účelu je využita speciální platební brána, díky níž prostředky přistanou na účtu žadatele ihned po odeslání. Platební brána je podporována většinou tuzemských bank. Klienti navíc za sjednání ani vedení úvěru nemusí platit žádné poplatky.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Sankce, pokud nebudete splácet

Pokud se ocitnete v situaci, kdy nejste schopni splácet půjčku včas, je důležité začít ihned komunikovat s jejím poskytovatelem. CreditOn si v případě nesplácení účtuje smluvní pokutu ve výši 0,1 % z výše dlužné částky. Účtována je přitom každý den od chvíle, kdy přestanete řádně splácet úvěr.

Kromě toho se na dlužnou částku vztahují také úroky z prodlení, které jsou definovány příslušným právním předpisem – obvykle se ale pohybují kolem 15 % ročně, ale mohou se měnit v závislosti na stavu ekonomiky.

Účtovány jsou též náklady na vymáhání neuhrazených pohledávek. Konkrétně je nutné uhradit široké spektrum úkonů od elektronických a písemných upomínek přes telefonickou komunikaci až po administrativní procesy související s předáním případu externí inkasní agentuře.

Výši nákladů s ohledem na dobu nesplácení si můžete prohlédnout níže v tabulce.

Počet dnů po splatnosti37142025
Náklady na vymáhání150 Kč500 Kč500 Kč200 Kč100 Kč

Často kladené dotazy

Co dělat, když nejsem schopný úvěr splácet??

U CreditOn je poskytována půjčka flexibilně, díky čemuž není nutné hned splatit celou vypůjčenou částku. Vždy je tedy nutné uhradit alespoň minimální měsíční platbu – její výše je stanovena v klientské zóně.

Jaké jsou podmínky pro získání půjčky?

Sjednání půjčky je možné pouze pro osoby ve věku 20 let, které disponují českým občanstvím a trvalým bydlištěm na území ČR. Zároveň je nutné ověřit totožnost žadatele skrze dva doklady totožnosti a doložit pravidelné příjmy.

Jak mohu o půjčku požádat?

Žádost lze podat kompletně online na webu společnosti. Klienti mohou využít též telefonní línku na čísle 222 200 528 a požádat o půjčku společně s operátorem společnosti.

Kdy dostanu peníze po schválení půjčky?

Peníze jsou odeslány zpravidla do 15 minut od schválení žádosti, a to pomocí platební brány, která je propojená s většinou předních českých bank.

Jsou s předčasným splacením půjčky spojeny nějaké poplatky?

Ne, za předčasné splacení nejsou účtovány žádné poplatky ani penále. Společnost si však bude účtovat náhradu za účelně vynaložené náklady spojené s předčasným splacením ve výši 203,63 Kč.

Jak probíhá ověření příjmů?

V rámci žádosti vás společnost vyzve k ověření vašeho účtu přes službu Kontomatik. Jako alternativu mohou žadatelé zaslat výpisy z běžného účtu za poslední 3 měsíce.

Musím platit za podání žádosti o půjčku?

Ne, podání žádosti je zcela zdarma a nejsou s ní spojeny žádné skryté poplatky.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Autor recenze

O CreditOn v kostce

CreditOn.cz je obchodní značkou společnosti Creamfinance Czech, s.r.o., která se řadí mezi známé hráče mezi nebankovními společnostmi. Od svého založení v roce 2010 skrze obchodní značky CreditAir.cz a CreditOn.cz poskytla úvěrové služby více než 100 000 spokojeným zákazníkům. Na důvěryhodnosti ji přidává i licence od České národní banky.

Společnost je navíc součástí mezinárodní skupiny Avafin Group, jež nabízí široké portfolio produktů zahrnující krátkodobé úvěry, spotřebitelské úvěry, revolvingové úvěry a kreditní karty. Nejen díky tomu se jí podařilo přilákat více než 1 milion klientů z Lotyšska, Polska, České republiky, Mexika a Španělska.

Reprezentativní příklad

Úvěrový limit činí 10000.00 Kč, minimální doba trvání úvěru je 61 dní, maximální doba trvání úvěru je doba neurčitá, úroková sazba 40.00 % p. m., maximální RPSN 5628.84 %. Při jednorázovém vyčerpání úvěrového limitu 10000.00 Kč a splacení úvěru ve dvou měsíčních splátkách tak, že první splátka je uhrazena 30. den po vyčerpání limitu a vyrovná přirostlý úrok ve výši 4000.00 Kč, a druhá splátka je uhrazena 61. den po vyčerpání úvěru a vyrovná přirostlý úrok i jistinu úvěru v celkové výši 14133.33 Kč, je celková částka splatná klientem 18133.33 Kč.

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s Crediton půjčkou a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

Crediton půjčka diskuse a recenze

 • Bojíte se, že je Crediton půjčka podvod?
 • Sdílejte své zkušenosti s Crediton půjčkou
 • Přidejte svou recenzi na půjčku
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně

Je Crediton půjčka podvod?

Crediton půjčka není podvod! Nemusíte se bát, v Jirkově katalogu půjček není uvedena žádná podvodná půjčka. Všechny půjčky splňují veškerá platná pravidla právního řádu České republiky.

Kontakt

Creamfinance Czech s.r.o.
Argentinská 286/38
Holešovice, Praha 7
170 00

Telefon: +420 222 200 523
E-mail: info@crediton.cz