Cestovní pojištění kalkulačka
Nejlevnější cestovní pojištění již od 11 Kč za den

  • Srovnání cen cestovního pojistění při cestě do zahraničí
  • Nezávazný výpočet pojistky přesně na míru podle vašich požadavků
  • Široké možnosti připojištění pro pohodovou letní i zimní dovolenou
  • Kompletní srovnání všech pojišťoven online do 2 minut a zdarma
Allianz pojišťovna AXA pojišťovna ERV pojišťovna Slavia pojišťovna Uniqa pojišťovna Union pojišťovna
Nízká cena pojištění
Pojištění již od 11 Kč za den
Vysoká sleva na pojištění
Sleva až 55% z běžné ceny
Rychlé online srovnání
Stačí 2 minuty vašeho času
Rozsáhlé možnosti připojištění
Pojištění více než 100+ sportů zdarma

Nejlevnější cestovní pojištění již od 11 Kč za den!

Pokračovat do kalkulačky

Příklady cen cestovního pojištění

Výhody cestovního pojištění

  • Pojištění více než 100 sportů bez navýšení ceny
  • Nonstop asistenční služby
  • Široké možnosti připojištění - úrazové pojištění, pojistění odpovědnosti, zavazadel, a storna zájezdu
  • Pojištění léčebných výloh v zahraničí

Cestovní pojištění online

Každý, kdo cestuje do zahraničí by měl myslet na výdaje, které mohou být s jeho cestou spojeny. Pokud je návštěvník zahraniční země nechce hradit ze své vlastní kapsy, přináší mu vhodnou ochranu cestovní pojištění. To sice nepatří do skupiny povinných pojistek, ale experti i zkušení cestovatelé radí si tuto pojistnou ochranu raději sjednat.

Cestovní pojištění si nemusí sjednávat jenom jednotlivec. Pokud cestuje dohromady více lidí, je možné jeho uzavření i pro celou skupinu, nebo rodinu. To vše v rámci jedné jediné smlouvy.

Cestovní pojištění dokáže pokrýt řadu rizik

Výhodou, kterou přináší cestovní pojištění je rozhodně fakt, že se může vztahovat k různým rizikům, která se mohou při cestách mimo naši zemi objevit. Toto je výčet situací, na které se lze pojistit.

Pojištění léčebných výloh

Kdo cestuje do zahraničí, měl by počítat s tím, že výdaje spojené s léčbou zdravotních problémů mohou být vyšší než u nás. Naprostým základem každé cestovní pojistky je pojištění léčebných výloh. Pojistka pokrývá výdaje, které pacientům vzniknou.

Pojištění se nevztahuje jenom na klasické zákroky lékařů. Proplácí také různé transporty a přesuny, nutný návrat do České republiky, ošetření a operace, stejně jako různé druhy medikací.

Pojištění zavazadel

Málokdo jezdí do zahraničí na lehko. Pokud by došlo ke krádeži zavazadel, ale i sportovního nebo jiného vybavení, je možné daný čin kromě policie nahlásit i pojišťovně. Ta bude situaci řešit jako pojistnou událost a postará se o proplacení škody.

Pojištění odpovědnosti

I to se může v zahraničí hodit. Pokud člověk způsobí škodu na majetku nebo na zdraví, může do hry vstoupit pojišťovna, která dané škody v rámci sjednaného pojištění uhradí. A to až do výše stanovených limitů pro tento druh ochrany.

Asistenční služby

Nenadálé komplikace nastalé v zahraničí může vyřešit pomoc pojišťovny. Mezi různé asistenční služby patří třeba zajištění tlumočníka, nebo poskytnutí finančního obnosu v případě krádeže finančních prostředků.

Sjednat pojistku lze jednoduše online

Kdo se rozhodne být v zahraničí chráněn, může si cestovní pojištění sjednat jednoduše online. To ušetří jak mnoho času a starostí, tak i nemalé finanční prostředky. Náš inzertní katalog pojistek vám nabízí srovnání, díky kterému můžete jednoduše vybrat tu nejlevnější a nejvýhodnější pojistku, která je aktuálně na trhu.

Roli při sjednání hraje místo i délka pobytu

Délka pobytu v zahraničí může dělit pojistku na krátkodobou a dlouhodobou. První varianta se týká běžných cest, jako jsou poznávací zájezdy nebo dovolené. Druhá varianta, tedy dlouhodobé cestovní pojištění je obvykle sjednáváno ve chvíli, kdy se osoba zdržuje za našimi hranicemi déle než 2 měsíce.

Při sjednávání hleďte nejenom na dobu pobytu v cílové destinaci. Zohledněte i dny, během kterých budete na cestách. Už během nich se můžete nacházet mimo naši zemi, a tak je dobré být pro nenadálé situace pojištěn.

Cestovní pojistka není jedna univerzální. Při jejím sjednávání hrají roli dvě věci. Je to místo a také délka pobytu. Místem může být, jak konkrétní stát, tak například i konkrétní světadíl, nebo jiný územní celek – například státy Evropské unie.

Cenu pojistky ovlivňuje několik faktorů

Na úvod je třeba říci, že cestovní pojištění není nijak drahou pojistkou. V ideálních případech může vycházet na jednotky až desítky korun denně. Na cenu má vliv několik věcí. Toto jsou ty hlavní.

Vybraná pojišťovna

Je na každé pojišťovně, jakou si nastaví cenu za své služby. Proto je vhodné při výběru využít porovnání cen online a zjistit, které pojistné produkty vycházejí nejlépe. Rozdíly mohou být napříč pojišťovnami celkem markantní.

Cílová destinace

Jsou země, které jsou označovány jako bezpečné – například země Evropské unie. Potom jsou země, které jsou vyhodnoceny jako rizikové. V případě cesty do některé z této zemí je třeba počítat s tím, že cena pojistky může z důvodu zvýšených rizik pochopitelně narůstat.

Výše pojistného krytí

Čím větší jsou limity pojistného krytí, tím více jste chráněni, ale tím více také zaplatíte za svou pojistku. Online kalkulačka vám může pomoci najít vhodnou rovnováhu mezi tím co požadujete a mezi tím, kolik jste ochotni platit.

Nedoporučujeme využívat pouze ty nejnižší limity pojistného krytí. Mnoho léčebných procedur může být opravdu nákladných a v případě nedostatečného pojistky budete jako klient doplácet rozdíl z vlastní kapsy.

Délka pobytu v zahraničí

Čím delší dobu budete za našimi hranicemi, tím méně může v přepočtu činit denní pojistné. Obecně platí, že dlouhodobé cestovní pojištění třeba pro studenty nebo pracující mimo naši zem je podstatně výhodnější, než krátkodobá pojistka určená pro dovolené a poznávací zájezdy.

Pojistné podmínky obsahují výčet aktivit, na které se vaše pojištění vztahuje

Jsou situace, kdy vám je cestovní pojištění doslova k ničemu. A to ve chvíli, kdy vykonáváte aktivitu, na kterou se pojistka nevztahuje. Běžná cestovní pojistka se vztahuje výhradně jenom na turistické aktivity a nenáročné sporty. Pokud byste chtěli vyzkoušet i adrenalinové nebo rizikové sporty, je třeba se pro tento účel připojistit. Získáte vyšší ochranu, ale je třeba počítat i s nárůstem ceny.

Pozor na aktivity, které se do kategorie rizikových a adrenalinových sportů řadí. Mnohdy se může jednat třeba i o jízdu na vodním skútru, o jízdu za člunem na „banánu“, nebo třeba o jízdu na lyžích či snowboardu ve snowparcích.

Sjednání online zvládne každý

Kvůli sjednání cestovního pojištění už není nutné vyrážet na pobočky pojišťoven, ani není nutné kontaktovat pojistné agenty. Nejjednodušším způsobem je online sjednání. Stačí uvést jména a rodná čísla cestovatelům, termín pobytu v zahraničí a cílovou zemi nebo oblast. Po potvrzení smlouvy a případném zaplacení je pojistka platná.

Často kladené otázky

Musí si návštěvník cizí země cestovní pojištění sjednávat povinně?

Nemusí. Cestovní pojištění je dobrovolnou pojistkou a je na každém, zda si ho sjedná nebo nikoliv. Vzhledem k nízké ceně a poměrně vysoké ochraně danou možnost doporučujeme, jelikož se při jakékoliv cestě může hodit.

Proti čemu cestovní pojistka chrání?

Primárně to jsou léčebné výlohy, které mohou souviset s transporty pacientů, s medikacemi, s návratem do ČR, ale i různými ošetřeními a operacemi. Jelikož jsou ceny těchto úkonů dražší než u nás, nedokáže je kompletně pokrýt klasické zdravotní pojištění. Rozdíl musí hradit buď klient, nebo v případě sjednání cestovní pojistky právě vybraná pojišťovna.

Lze pojistku rozšířit o další rizika?

Ano, je to možné. Pokud plánujete cestu do zahraničí a chcete lepší ochranu, doporučujeme spolu s klasickou pojistkou sjednat i připojištění. Podívejte se na naše srovnání a seznamte se s jednotlivými možnostmi. Může jít třeba o pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, stejně jako lze zvolit i praktické asistenční služby.

Jak si cestovní pojištění sjednat?

Sice můžete vyrazit na pobočku, ale mnohem pohodlnější je online sjednání. Je nejenom rychlé, ale je také pohodlné. Nemusí to být vždy jenom web pojišťovny, kde se rozhodnete ke sjednání. Hitem jsou i různé online kalkulačky, které mají výhodu v tom, že u nich vybíráte z několika pojišťoven tu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Na kolik pojištění vyjde?

To je individuální. Vliv na to má charakteristika pojistky, výše celkových pojistných limitů, cílová destinace, stejně jako samotná pojišťovna. Pokud hledáte to nejlevnější a nejvýhodnější pojištění, podívejte se do našeho reklamního srovnávače na jednotlivé pojistky a jejich ceny. Pomůžeme vám se zorientovat v tom, kolik je optimální platit. V některých případech to mohou být jednotky až desítky korun denně.

Rozhoduje cílová destinace?

Ano. Při cestě do zahraničí by mělo rozhodovat i to, do jaké destinace se chystáte. Jedině tak můžete počítat s plnohodnotnou pojistnou ochranou. Když sjednáváte pojistku online, nezapomeňte uvést správnou zemi, do které míříte. U některých pojišťoven postačí kontinent – třeba Evropa, nebo určité společenství – třeba země EU.

Na jak dlouho může být pojistka sjednána?

Vše záleží jenom na tom, na jak dlouho se do zahraničí chystáte. V případě krátkodobých cest jako jsou poznávací zájezdy, to mohou být jednotky dní. U dovolených to mohou být týdny. Pokud někdo jede do zahraničí pracovat nebo studovat, bude se mu hodit dlouhodobé cestovní pojištění, které s ohledem na denní výši pojistného vychází cenově zajímavě. I tady doporučujeme využít praktické porovnání cen.

Vztahuje se pojistka na všechny aktivity vykonávané v zahraničí?

Nikoliv. Klasické cestovní pojištění se vztahuje pouze na takzvané rekreační cesty a nenáročné aktivity, které s tím souvisí. Pokud máte v plánu vyzkoušet i různé adrenalinové nebo dokonce extrémní sporty, je třeba tento fakt do pojistky zahrnout. Důležité je přečíst si podmínky jednotlivých pojišťoven o tom, co adrenalinový sport je. Klidně může jít i o potápění, nebo jízdu na vodním skútru.

Je vhodné pojistit se na Slovensko?

I když je to naše sousední země, se kterou jsme byli dříve spojeni, nyní už je Slovensko zahraničním státem. I při cestě sem proto doporučujeme cestovní pojištění sjednat. To stejné platí o dalších našich sousedech, jako je Polsko, Německo a Rakousku.

Lze sjednat pojistku pro celou rodinu?

Ano, je to možné. Většina pojišťoven umožní v rámci jedné smlouvy pojistit více osob. Může se jednat o členy jedné rodiny, může se jednat třeba o páry, stejně jako se může jednat i o členy různých výprav. Důležitá je správná identifikace každé pojištěné osoby. Nejlépe celým jménem, datem narození a rodným číslem.

Externí odkazy:

Hodnocení zákazníků 4.5
Cestovní pojištění
Hodnocení návštěvníků 5/5 - 456 hlasů