Půjčky před výplatou nabízí stále více. Kde si lze půjčit ty nejvyšší částky?

Půjčky před výplatou nabízí stále více. Kde si lze půjčit ty nejvyšší částky?

Půjček je na současném trhu poměrně velké množství. Ty nejvyšší sumy nabídnou hypotéky, částky ve statisících spotřebitelské úvěry a kdo má zájem ještě o menší sumu, požádá si o mikropůjčky. Ty sice začínaly jako možnost, která nabídne pár tisíc před výplatou, ale vývoj šel natolik kupředu, že se částka která je k dispozici neustále zvedá. Aktuálně proto není výjimkou půjčit si i desetitisíce korun. Společně se podíváme na to, u jakých poskytovatelů je to možné a za jakých podmínek.

Ferratum

Ferratum byla první mikropůjčkou vůbec. Vzhledem k velké konkurenci se však společnost rozhodla lehce modifikovat svůj produkt, který je nyní pojmenován jako Ferratum Credit. Ten funguje na principu virtuální kreditní karty. Žadatel o peníze má předschválenou sumu, ze které může v případě potřeby čerpat. Požadované finance mu jsou obratem zaslány na jeho bankovní účet. Nejnižší částkou je suma 2 500 Kč a tou nejvyšší celých 80 000 Kč. Nutno dodat, že částka byla poměrně výrazně navýšena, jelikož předchozí maximální suma byla ve výši 35 000 korun českých.

CreditAir

Ne úplně známý nebankovní poskytovatel, který však láká budoucí klienty nejenom na první půjčku zdarma, ale i na poměrně vysokou sumu finančních prostředků. Kdo si žádá poprvé, ten je omezený maximální půjčkou ve výši 10 000 Kč. Kdo si však již žádá opakovaně a je takzvaným stálým klientem, ten má možnost svůj úvěrový limit výrazně navýšit na částku až 30 tisíc korun. Splatnost zůstává stále stejná a je ze strany CreditAir pevně daná. Lhůta pro vrácení peněz činí 30 dní.

Výše úvěru
1 500 - 30 000 Kč
Splatnost
1 - 3 měsíce
Vyřízení
prioritní
Zpracování
ihned

Zaplo

Stálice na poli mikropůjček, která má dlouhodobě poměrně velkou marketingovou podporu. Zaujmout může i tím, že nabídne první půjčku zdarma. V našem výčtu se však zaměříme na to, jakou sumu dokáže žadatelům nabídnout. Nejnižší dostupnou sumou je částka ve výši 1 000 korun českých. Tou nejvyšší už poměrně zajímavých 30 000 Kč. Nutno však dodat, že nejvyšší částka je určená až těm žadatelům, kteří si u společnosti Zaplo půjčí opakovaně. Při první žádosti je maximum 16 000 Kč, což je i tak poměrně zajímavá suma finančních prostředků.

Výše úvěru
1 000 - 30 000 Kč
Splatnost
1 - 30 dní
Vyřízení
prioritní
Zpracování
ihned

Kamali

Poměrně populární mikropůjčka, která je zajímavá hlavně tím, že patří mezi nejvýhodnější v tomto segmentu. I tak ale musíme dodat, že v porovnání s různými spotřebitelskými půjčkami pochopitelně ztrácí a z obecného hlediska nejde o úplně výhodný úvěr. Klienty může zaujmout hlavně dostupností částek, které jsou určené i pro ty, kteří si žádají poprvé. V daném případě lze totiž dosáhnout až na částku 15 000 korun českých. Stávající klienti mohou sumu ještě navýšit, až na hodnotu 20 000 Kč. Ta je dostupná hned od druhé půjčky.

Výše úvěru
1 000 - 20 000 Kč
Splatnost
30 dní
Vyřízení
prioritní
Zpracování
ihned

Crediton

Poslední představitel mikropůjček, který se může chlubit vysokými dostupnými částkami, je společnost Credion. Minimální suma sice začíná na částce pouhých 500 Kč, ale kdo potřebuje podstatně více, může si u této nebankovní společnosti požádat. Pokud je to žádost první, je jako maximální suma dovolena pouze částka 10 000 Kč. Kdo si však žádá opakovaně, ten má možnost dosáhnout na částku až ve výši 20 000 korun českých.

Výše úvěru
500 - 20 000 Kč
Splatnost
1 - 30 dní
Vyřízení
prioritní
Zpracování
ihned

Čím vyšší suma, tím vyšší poplatek

Výše jsme zmapovali fakt, že mikropůjčky už dávno nejsou jenom řešením pro toho, kdo hledá pár tisíc před výplatou, ale jsou řešením i pro toho, kdo si chce požádat o větší sumu peněz. Nutno však říci, že poplatek se u každé půjčky vždy počítá s půjčené sumy. A jelikož výše poplatku (nebo chcete-li úroku) bývá ve výši i několika desítek procent, je třeba poznamenat, že s vyšší půjčenou částkou stoupá i suma, kterou je třeba zaplatit navíc. U částek ve výši 30 000 Kč tak můžeme mluvit i o tom, že kromě samotné hodnoty půjčené sumy je třeba zaplatit i zhruba 7 000 Kč navíc!

Krátká splatnost výhodnosti nenahrává

Vyššími částkami v řádech desítek tisíc už mikropůjčky pomalu konkurují klasickým spotřebitelským půjčkám. Oproti nim však ve většině případů neumožní klasické splácení, jelikož získané peníze je třeba vrátit do krátkého, mnohdy jenom měsíčního termínu. Do daného data je třeba vrátit nejenom onu jistinu, ale i naúčtovaný poplatek neboli úrok. V případě třicetitisícové půjčky tak musí žadatel do jednoho měsíce vrátit sumu okolo 37 000 Kč, což není rozhodně nijak malá částka.

Sice jsou k dispozici možnosti prodloužení, ale ty pochopitelně nejsou zdarma. Výše takového poplatku je shodná s úrokem. A tak může dojít k tomu, že zájemce o vysokou mikropůjčku může každý měsíc platit i 7 000 Kč ve formě poplatku za prodloužení a ze své třicetitisícové jistiny nesmaže ani jednu jedinou korunu. Výše úroků je samozřejmě u každého poskytovatele individuální, ale je pravidlem, že se nijak výrazně neliší.

Zvažte, kolik potřebujete a co si chcete koupit

Pokud už uvažujete nad tím, že by vám mohla přijít vhod mikropůčjka, je třeba zvážit, kolik peněz potřebujete a na co. Vzhledem k vyšším úrokovým sazbám je vhodné zůstávat u nižších částek, které vám v případě potřeby skutečně pomohou vyřešit určitý akutní problém. Půjčky před výplatou by rozhodně neměly suplovat spotřebitelské půjčky, ač se o to vzhledem k výši dostupných částek přímo snaží. Pokud potřebujete desítky tisíc, je vhodná běžná bankovní nebo nebankovní půjčka s pravidelným měsíčním splácením. Jak pro větší výhodnost, tak pro možnost splácet pravidelně menší sumy peněz. Na závěr samozřejmě dodejme, že pokud už přemýšlíte o půjčce, měla by být využita smysluplně. Na věc, bez které se vy, vaše rodina nebo vaše domácnost neobejde.

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *