Vyřízení půjčky u vás doma – kdo toto nabízí a co očekávat?

Vyřízení půjčky u vás doma – kdo toto nabízí a co očekávat?

Žijeme v době, kdy každý hledí na co největší pohodlnost a jednoduchost. To se projevuje i v oblastech úvěrů. Pokud někdo nabízí jenom vyřízení na pobočce, může očekávat, že mnoho klientů mít nebude. Do popředí se totiž dostává možnost vyřízení půjčky u vás doma. Tato forma může mít celou řadu konkrétních podob. My se společně podíváme na hlavní varianty, které v tomto směru existují. Jdeme na ně.

Nebankovní společnosti a spotřebitelské půjčky

Spotřebitelské půjčky jsou dnes nejvíce poptávaným druhem úvěru. Když se podíváme na jejich základní charakteristiku, tak musíme říci, že obvykle mluvíme o částce v desítkách až stovkách tisíců, které jsou poskytovány i na několik let. A během nich jsou pravidelně spláceny. Pokud se máme držet varianty vyřízení půjčky u vás doma, potom je třeba říci, že nejznámějším poskytovatelem je společnost Provident. Ta není na úvěrovém trhu žádným nováčkem. Máme-li zmínit základní charakteristiku, je taková:

  • Výše půjčky: 3 000 – 130 000 Kč
  • Délka splácení: 3 – 36 měsíců
  • Forma vyplacení: Na účet nebo hotově

Právě tento poskytovatel je ukázkovým příkladem v segmentu nebankovních půjček, že i tyto lze vyřídit u vás doma.

P2P půjčky

Mluví se o nich stále více, jelikož přicházejí s celkem unikátním konceptem. Ten je založený na tom, že lidé půjčují lidem. Na jedné straně jsou žadatelé o půjčku, a na druhé takzvaní investoři. Obě skupiny se v rámci platformy setkají. Investoři se složí na žádost o půjčku a žadatelé dostanou požadované finance. Jednou z nejznámějších platforem u nás je jistě společnost Zonky.

Předností této společnosti je i to, že nabízí vyřízení půjčky u vás doma. Jak konkrétně? Prostřednictvím internetu, bez nutnosti jakýchkoliv osobních schůzek. Toto samotná společnost zmiňuje jako svou přednost nejenom proto, že je to pro klienty jednodušší. Zmiňuje to jako svou přednost i proto, že nemusí mít pobočky a zaměstnance a tak si může dovolit nabídnout nižší úroky. Pokud se rozhodnete o půjčku zažádat, je dobré počítat s tím, že všechny doklady jsou předávány elektronickou formou a online je následně potvrzena i smlouva. K podobnému postupu dochází i ve chvíli, kdy nejste žadatel, ale registrujete se zde jako investor.

Nebankovní společnosti a mikropůjčky

Vraťme se ještě jednou do klasického nebankovního segmentu. Zde nedominují nutně jenom klasické spotřebitelské půjčky. Už delší dobu jsou velmi poptávané takzvané mikropůjčky. Jedná se o jedinečný typ úvěrů, který má charakteristiku ve dvou věcech. Jsou poskytovány spíše menší sumy peněz, které jsou následně vráceny jednorázově, v měsíčních termínech. Pokud se podíváme na několik nejznámějších poskytovatelů, dominuje tato trojice:

A co má tato trojice také společného? Dokáže nabídnout vyřízení půjčky u vás doma. A to kompletně prostřednictvím internetu. Nejenom, že jsou tímto způsobem předány potřebné informace, jako je například doklad totožnosti. Tímto způsobem, a to s využitím mobilního telefonu, je také podepsána samotná smlouva. Hlavní výhodou těchto půjček ale není jenom to, že je můžete vyřídit z pohodlí svého domova. Pokud je další věc, která zaručeně potěší, tak je to rozhodně i rychlost vyřízení. Můžeme zde mluvit o časovém horizontu v několika desítkách minut, až v několika hodinách.

Bankovní půjčky

Jsou tu i banky, které ukazují, že je možné realizovat vyřízení půjčky u vás doma. Samozřejmě hned na úvod je třeba říci, že je dobré si takto žádat u takové banky, kde máte i svůj účet. Důvod je jasný. Banka o vás ví všechny informace spojené s totožností. Doklady totožnosti tak není nutné dokládat. Stejně tak má banka výhodu v tom, že může nahlížet na váš bankovní účet. Pokud vám na něho chodí výplata, vidí, jak na tom z hlediska bonity jste, a to bez nutnosti dokládání různých dalších informací.

V podstatě postačí přihlásit se do svého internetového bankovnictví a zde si o peníze požádat. Může to být třeba ve formě kontokorentu, což dnes svým klientům velmi aktivně nabízí FIO banka, která je oblíbená i pro své účty bez poplatků. Jsou ale i banky, které na základě pohybů na účtu automaticky nabízejí předschválenou výši úvěru. Tu lze vidět v administraci internetového bankovnictví. Příkladem může být Moneta Money Bank nebo Air Bank. Pokud klient projeví zájem, jednoduše si o ni požádá, a ze svého domova vše rychle vyřídí.

Jsou i další možnosti?

Určitě ano. Označit je však můžeme spíše jako doplňkové. Jednou z takových služeb je třeba Credit Limit od Ferratum. Pokud jde o charakteristiku, jde o virtuální finanční rezervu, o kterou je možné požádat si za podobných podmínek, jako je tomu v případě klasické mikropůjčky.

Dalším příkladem jsou kreditní karty. Jsou-li spojeny s bankami, platí podobná situace, jako u předschválené půjčky. Kreditní karty ale nabízejí i různé nebankovní společnosti. Zde je unikátem nejenom možnost vyřízení u vás doma, ale často i to, že kreditku obdržíte automaticky. Pokud jste měli nebo máte u dané nebankovní společnosti půjčku, je vám kreditní karta zaslána přímo na adresu a vy si ji už jenom aktivujete.

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *