Zonky půjčka - recenze půjčky od lidí

Zonky půjčka
 • Výhodný úrok i nižší než v bance
 • Znáte z TV - férová a prověřená půjčka
 • Předčasné splacení půjčky zdarma
 • Vhodné i na refinancování půjček
Výše úvěru 5 000 - 1,2 mil. Kč
Splatnost 1 rok - 10 let
Bez ručitele Ano
Hodnocení

Naposledy aktualizováno: Prosinec 2023 | Autor: Miroslav Otoman

Základní informace

Půjčka Zonky je kompletně online a zaujme velmi nízkými úroky. Celým procesem budete provedeni krok po kroku, ať vyplňujete informace z mobilu nebo počítače. Peníze je možné získat na cokoliv a při uvedení smysluplného účelu jsou poplatky nižší.

Typ půjčky: nebankovní půjčka
Výše půjčky: 5 000 - 1 200 000 Kč
Doba splatnosti: 12 - 120 měsíců
Úrok od: 4,99 % p.a.
RPSN od: 5,55 %
Poplatek za poskytnutí: 2% z půjčené částky
Věk žadatele: minimálně 18 let
Půjčka bez ručitele: ano
Půjčka pro nezaměstnané: ano (pokud mají jiný příjem)
Půjčka pro žena na mateřské: ano
Půjčka v hotovosti: ne
Předčasné splacení: ano
Bezúčelová půjčka: ano
Se záznamem v rejstříku trestů: ano

Výhody a nevýhody půjčky od Zonky

 • Vše vyřídíte online, nikam nechodíte
 • Okamžité posouzení žádosti
 • Úroky nižší než v bance, od 4,99 % p.a.
 • Půjčit si lze na cokoliv
 • Lze splatit předčasně a zcela zdarma
 • Není vyžadováno ručení
 • Lze přímo sjednat i pojištění splátek
 • Přísnější posuzování bonity
 • Rizikový klient může mít vysoký úrok
 • Vyplacení může trvat i pár dní
Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Půjčka Zonky je na cokoliv

Ať si chcete půjčit na auto, rekonstrukci bytu, refinancování nevýhodné půjčky, nebo na cokoliv jiného, nabídne vám Zonky spotřebitelský úvěr. Tato částka je dostatečná na malé i velké cíle, i když má nižší limit než u vybraných bank. Peníze vám odešle na účet přímo Zonky. Poté se přidávají investoři, které oslovíte svým příběhem. A budete-li mít v průběhu peníze navíc, lze kdykoliv zdarma provést mimořádnou splátku a zkrátit si tak závazek, aniž byste museli hradit nějaký poplatek.

Na co vše můžete půjčku od Zonky využít?

Půjčte si, kolik potřebujete

I když nemusíte účel využití peněz dokládat, je vždy dobré žádat pouze o částku, jakou skutečně potřebujete. Zonky umí financovat i menší cíle, jako koupi notebooku nebo opravu auta. Zájemcům o půjčku nabízí 5 000 až 1 200 000 Kč a splatnost do 120 měsíců (10 let), zatímco nejkratší je rok.

Refinancování půjčky se Zonky

Máte-li jeden nebo více úvěrů s nepříliš výhodnými podmínkami, můžete u Zonky požádat o jejich refinancování. Podmínky jsou v podstatě stejné jako v případě klasické půjčky, akorát peníze poputují rovnou vašim současným věřitelům. Maximálně je možné získat 1 200 000 Kč, což postačí na většinu spotřebitelských úvěrů. Třeba pokud jste si koupili vybavení domácnosti, nový počítač, nebo třeba auto.

Zonky je P2P půjčka od lidí

Nejedná se o klasickou nebankovní společnost, protože na Zonky půjčují lidé lidem. V praxi to znamená, že nedostanete finance z vlastních zdrojů, ale musí se na ně složit investoři z řad běžných občanů. Jakmile je vaše žádost o půjčku schválena a vyhodnocena, objeví se na tržišti, kde ji mohou lidé spolufinancovat od 200 Kč. Jakmile bude vybráno 100 %, své peníze obratem dostanete, dříve to ovšem nejde. Většinou se vybere potřebná částka za pár dní.

Možnost pojištění splácet

Život není vždycky fér, a tak Zonky nabízí pro všechny případy záchrannou vestu. Ve spolupráci s pojišťovnou Maxima si tak můžete rovnou sjednat pojištění schopnosti splácet, které vám pomůže, když přijdete o práci, dlouhodobě onemocníte, nebo vám lékaři uznají invaliditu 3. stupně. Pojišťovna vám uhradí max. 12 měsíčních splátek a to hned po prvním měsíci vašich problémů (standard je po 60 dnech). Záchranné vesty mohou využít jak zaměstnanci, tak OSVČ.

Zonkyho záchranná vesta

Cena pojištění schopnosti splácet

Nabídka je pro všechny stejná, za pojištění zaplatíte 8,9 % měsíčně z výše splátky. Jestliže ta dosahuje například 4 000 Kč, vychází Zonkyho záchranná vesta na 356 Kč / měsíc. Výhodou je, že vám poskytovatel dokáže zároveň splátky půjčky odložit, takže jimi nebudete zbytečně zatíženi, ani kdyby vám nebylo uznáno pojistné plnění. V opačném případě budou hrazeny bez nutnosti odkladu, je ovšem nutné dodržet podmínky.

Za jak dlouho se dočkáte pomoci

Pracovní neschopnost Pojišťovna plní po 30 dnech
Ztráta zaměstnání Pojišťovna plní po 30 dnech
Invalidita 3. stupně Ihned po potvrzení lékařem
Úmrtí Ihned po skonání klienta

Kolik splátek za vás bude uhrazeno

Pracovní neschopnost Max. 12 splátek po sobě
Ztráta zaměstnání Max. 12 splátek po sobě
Invalidita 3. stupně Pojišťovna uhradí zbývající dluh
Úmrtí Pojišťovna uhradí zbývající dluh

Komu půjčku Zonky doporučujeme

Jedná se o dlouhodobě jednu z nejvýhodnějších půjček na českém trhu, a pokud jste dostatečně bonitní, může být úrok bezkonkurenčních 4,99 % p.a. Zonky vám poskytne peníze na cokoliv, ať potřebujete koupit auto, notebook, opravit dům, nebo zaplatit studia dětem. K uznání žádosti stačí splnit jednoduché podmínky a vše vyřídíte on-line, smlouvu pak podepíšete pomocí SMS kódu. Z dlouhodobého hlediska jde o jednu z nejlepších možností, byť není pro každého.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Kalkulačka splátek (při úroku 4,99 % p.a.)

Výše půjčky Doba splatnosti RPSN Měsíční splátka Celková částka
20 000 Kč 24 měsíců 7,2 % 894 Kč 21 455 Kč
30 000 Kč 24 měsíců 7,2 % 1 341 Kč 32 183 Kč
40 000 Kč 36 měsíců 6,52 % 1 222 Kč 43 968 Kč
60 000 Kč 48 měsíců 6,18 % 1 408 Kč 67 567 Kč
100 000 Kč 48 měsíců 6,18 % 2 347 Kč 112 610 Kč
150 000 Kč 60 měsíců 5,97 % 2 884 Kč 173 014 Kč
200 000 Kč 60 měsíců 5,97 % 3 845 Kč 230 688 Kč
300 000 Kč 72 měsíců 5,83 % 4 922 Kč 354 349 Kč
Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit
Reprezentativní příklad

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně, se splatností 60 měsíců, splátkou 3 030 Kč, poslední splátkou 2 968,38 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 8,11 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet klienta. Celkem klient zaplatí 181 738,38 Kč.

Jak požádat o půjčku Zonky

1. Nejdříve přejděte na žádost o půjčku.

Žádost o půjčku od Zonky - máte zájem o půjčku nebo o konsolidaci?

2. Vyberte si, zda-li chcete půjčku na cokoliv nebo refinancování a klikněte na "Pokračovat"

Žádost o půjčku od Zonky - o jak vysokou částku máte zájem?

3. Na posuvnících zvolte částku a kolik můžete měsíčně splácet (chcete-li, sjednejte si rovnou také pojištění)

Žádost o půjčku od Zonky - vyplňte email

4. Následně vyplňte e-mail, na nějž vám Zonky pošle nezávaznou nabídku

Žádost o půjčku od Zonky - vyplňte jméno a příjmení Žádost o půjčku od Zonky - vyplňte rodinný stav

5. V dalších krocích doplňte osobní údaje jako jméno, rodinný stav, bydliště, vzdělání apod.

Žádost o půjčku od Zonky - vyplňte své zaměstnání a příjmy

5. Vyplnit musíte také údaje o svém zaměstnání (podnikání) a výši příjmů

Jakmile vyplněný dotazník odešlete, vyhodnotí ho zaměstnanci Zonky ve spolupráci s algoritmy. Dojde k posouzení vaší bonity a bude vám udělen tzv. rating, pod něhož se stanoví úrok a RPSN. Celý proces je intuitivní a vše je do detailu vysvětleno, takže byste ho měli zvládnout bez obtíží.

Sankce, pokud nebudete splácet

Ať jste přišli o zaměstnání nebo jen nevyšli s penězi, můžete Zonky požádat o bezplatný odklad splácení. Ovšem budou-li problémy trvat a vy neuzavřete pojištění, bude vám účtováno:

 • Smluvní pokuta: 500 Kč od 10. dne

Kdo se bude splácení vyhýbat a přestane komunikovat, může mu být smlouva zesplatněna. To povede k jednorázové smluvní pokutě 3 % z nesplacené jistiny a účtování 0,1 % denně z dlužné částky. Zároveň budete zapsáni do rejstříků NRKI a SOLUS.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Často kladené dotazy

Kolik peněz mohu získat?

Žádat je možné o 20 000 až 1 200 000 Kč, žádná další omezení nejsou.

Jaká je splatnost úvěru?

Peníze vám Zonky, potažmo investoři, půjčí na 12 – 84 měsíců (7 let).

Kolik mě bude půjčka u Zonky stát?

Přesnou výši úroků, RPSN i poplatku za čerpání vám Zonky sdělí po vyplnění on-line dotazníku. V praxi se pracuje s úroky od 4,99 do 19,99 % p.a., zhruba polovina klientů však získá sazbu 6,99 % ročně. Výše RPSN pak začíná na 3,69 % a tradičně se skládá z úroku + 2 % z půjčované částky, nic dalšího vám Zonky nepočítá (banky naopak započítávají spoustu dalších poplatků).

Proč nevidím úroky za úvěr předem?

Posouzení každého klienta probíhá individuálně na základě mnoha proměnných a systém je musí vyhodnotit ve spolupráci s lidským faktorem. Bez informací nelze poskytnout přesné sazby, jak je zvykem u společností, které nabízí všem stejné podmínky.

Musím dokládat účel využití půjčky?

Není třeba, peníze jsou na cokoliv, takže máte při jejich využívání naprostou svobodu. Pracovníkům každopádně napište svůj příběh, a pokud je chcete třeba na bydlení, auto, nebo brýle, můžete dostat nižší úrok.

Jaké podmínky musím splňovat?

Musíte být plnoletí, tedy věk nejméně 18 let, mít české občanství nebo trvalý pobyt v ČR, a také bankovní účet v jakékoliv tuzemské bance. K ověření totožnosti jsou potřeby dva doklady totožnosti (typicky OP a ŘP / cestovní pas / rodný list), a příjmy doložíte přes bankovní výpisy, výplatnicemi, nebo potvrzení od zaměstnavatele.

Co se stane, pokud nezvládnu splácet?

Pokud se dostanete do nepříznivé finanční situace, můžete si splátky po domluvě odložit. Jestliže máte pojištění, uhradí splátky v některých případech pojišťovna. Vždy je ale nutné se Zonky komunikovat, vyhýbáním se odpovědnosti na sebe akorát přivoláte další problémy.

Na co se připravit, když nezaplatím včas?

V takovém případě musí Zonky přistoupit ke smluvní pokutě, která vychází na 500 Kč. Nezvládnete-li zaplatit 3 po sobě jdoucí měsíce, bude poslední fází zesplatnění smlouvy a účtování další smluvní pokuty ve výši 3 % z nesplacené jistiny. K tomu za každý den prodlení zaplatíte 0,1 % z dlužné částky, úroků a případně i pojistného. Úrok z prodlení bude pak počítán jako repo sazba (1,75 % ke konci 2020) navýšená o 8 %.

Na co se připravit, když nezaplatím včas?

V takovém případě musí Zonky přistoupit ke smluvní pokutě, která vychází na 500 Kč. Nezvládnete-li zaplatit 3 po sobě jdoucí měsíce, bude poslední fází zesplatnění smlouvy a účtování další smluvní pokuty ve výši 3 % z nesplacené jistiny. K tomu za každý den prodlení zaplatíte 0,1 % z dlužné částky, úroků a případně i pojistného. Úrok z prodlení bude pak počítán jako repo sazba (1,75 % ke konci 2020) navýšená o 8 %.

Půjčí mi Zonky bez kontroly registrů?

To bohužel nepůjde, Zonky ověřuje všechny důležité registry jako Solus, BRKI nebo NRKI. Malý prohřešek nemusí vést k žádosti, neplatiči nebo lidé s exekucí však půjčku nezískají.

Můžu splatit úvěr předčasně? Za kolik?

Ano, možné to je kdykoliv v průběhu splácení, a to zcela zdarma. Pokud tedy získáte peníze navíc, třeba z dědictví, můžete jimi částečně nebo úplně půjčku doplatit, bez poplatků.

Je možné získat u Zonky hypotéku?

Bohužel ne, Zonky hypotéky nenabízí a maximálně poskytne 1 200 000 Kč. Ty je samozřejmě možné využít, pokud seženete levnou nemovitost, ale stále půjde o bezúčelový spotřebitelský úvěr.

Hypotéku Zonky nenabízí, ale...

Úvěrový limit je příliš nízký, takže přes Zonky nelze financovat koupi bytu ani domu, leda na malém městě. V takovém případě může být použit i tento spotřebitelský úvěr, čímž se zároveň vyhnete nutnosti zajištění nemovitostí. Peníze od Zonky je také možné použít na rekonstrukci, případně ke koupi pozemku, rekreačního objektu apod. Chcete si ovšem pořídit nemovitost ve větším městě, musíte zajít pro hypotéku do banky.

Co jsou investice u Zonky?

Princip fungování je zcela odlišný oproti jiným společnostem, které žadatelům poskytují peníze z vlastních zdrojů. U Zonky půjčují peníze lidé a stávají se tak zároveň investory, aby dosáhli ročního zhodnocení 5 – 7 % (dle údajů ze Zonky). Někteří to vnímají jako možnost ochrany před inflací, jiní jako business. Investovat může úplně každý od 200 Kč, stačí si převést peníze do Zonky peněženky a začít je rozdělovat na tržišti nabídek.

Co je služba Zonky Rentier?

Kdo se nechce o své portfolio investic starat, může ho kompletně svěřit do správy Zonky. Vyplatí se to v momentě, kdy chcete investovat vyšší desítky až stovky tisíc Kč, neboť správa stovek nebo i tisíců investic je časově náročná. Např. investice 250 000 Kč rozdělená po 200 Kč vychází na 1 250 podpořených úvěrů. Abyste je nemuseli spravovat ručně, zajistí vše Zonky Rentier. Výnosy v podobě úroků můžete investovat zpět, nebo si je nechat posílat každý měsíc na účet jako rentu.

🏆 Získaná ocenění a recenze

2020:

 • Zlatá koruna v kategorii FinTech za inovace a digitalizaci

2019:

 • Nejdůvěryhodnější značka mimobankovních půjček
 • 2. místo v indexu odpovědného úvěrování dle Člověk v tísni
 • 1. nebankovní společnost s licencí PSD2 od ČNB

2018:

 • Zlatá koruna v kategorii FinTech inovace a digitalizaci
Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Autor recenze

O Zonky v kostce

Zonky je revoluční služba, která poskytuje tzv. peer-to-peer půjčky, tedy že jistinu poskytují žadatelům samotní lidé. Vznik se datuje na konec roku 2014 a jedná se o ryze českou společnost pod záštitou Home Credit. Velikost Zonky neustále roste, což ukazuje i rok 2019, kdy firma zprostředkovala úvěry za více než 10 miliard korun. To odpovídá téměř 5 % všech nezajištěných spotřebitelských úvěrů na českém trhu, kde si Zonky získalo skoro 90 tisíc klientů. Od počátku až do současnosti se soustředí pouze na poskytování půjček a v roce 2020 se objevuje v nabídce Air bank.

Zonky diskuze a zkušenosti

Napište své zkušenosti s Zonky půjčkou a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

 • Pište pouze své reálné zkušenosti
 • Mějte na paměti, že vaše zkušenosti mohou velmi pomoci ostatním, kteří o půjčce teprve uvažují, přidávejte tak příspěvky s vypovídající hodnotou
 • Pište prosím česky, spisovně a vyhněte se vůlgárním slovům či hanlivostem vůči službe/jiné osobě
 • Vymazán bude takový příspěvek, který lze označit jako spam

Kontakt

Zonky s.r.o.
Štefánikova, 43a budova D
Praha 5
150 00

Telefon: +420 800 449 999
WWW: zonky.cz
E-mail: info@zonky.cz

Sídlo společnosti