Raiffeisenbank upravuje nabídku spořících účtů. Nově je k dispozici 5% roční úroková sazba

Raiffeisenbank upravuje nabídku spořících účtů. Nově je k dispozici 5% roční úroková sazba
  • Raiffeisenbank přichází s novým spořicím účtem s úrokovou sazbou 5 % p.a.
  • Jako většina bank přistoupila ke snížení úrokové sazby z 5,3 % p.a.
  • Podmínkou pro získání jsou tři platby kartou měsíčně
  • Bonusová sazba je dostupná pro vklady až do 1,5 milionu Kč

Raiffeisenbank uvádí na trh nový spořicí účet s atraktivní roční úrokovou sazbou 5 %. Nabídka je dostupná jak pro nové, tak i pro stávající klienty banky. Klíčem k získání bonusového úroku je provedení alespoň tří plateb kartou měsíčně. S vysokou úrokovou sazbou lze úročit až do částky 1,5 milionů Kč, pro klienty s Chytrým účtem je dostupná pouze hranice 500 tisíc Kč.

Raiffeisenbank snížila úrokovou sazbu na 5 % p.a.

Raiffeisenbank se rozhodla po vzoru konkurence snížit úrokové sazby. Namísto pouhého snížení představila nový bonusový spořící účet. U něj nabízí úrokovou sazbu 5 % p.a., přičemž ještě donedávna byla k dispozici sazba 5,3 % p.a.

Základní sazba činní 0,1 % p.a. a bonusová sazba 4,9 % p.a. Pro její získání ale musí klienti splnit podmínky. Konkrétně je nutné provést minimálně tři platby kartou měsíčně. Bonusová úroková sazba je dostupná následující měsíc.

První pásmo úročení lze využít až do výše 1,5 milionu Kč

Oproti jiným bankám nabízí Raiffeisenbank atraktivnější pásma úročení. Liší se podle běžného účtu, který klient vlastní. S Chytrým účtem můžete s bonusovou úrokovou sazbou úročit do výše 500 tisíc Kč, pro Aktivní účet je stanoven limit 1 milion Kč a pro Exkluzivní či Prémiový účet je k dispozici limit 1,5 milionu Kč.

I přes snížení úrokové sazby se Raiffeisenbank řadí mezi jedny z bank s nejvyšší úrokovou sazbou. Před ní stojí už jen J&T Banka, MONETA Money Bank, Banka CREDITAS, UniCredit Bank, Air Bank, Max banka a slovenská VÚB banka. Je třeba podotknout, že u většiny z vyjmenovaných není nutné pro získání úrokové sazby splnit jakékoli podmínky.

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *