Fio banka po vzoru ostatních bank mění ceník. Změny budou naštěstí jen kosmetické

Fio banka po vzoru ostatních bank mění ceník. Změny budou naštěstí jen kosmetické
  • Změny v ceníku jsou platné od 22. února 2024
  • V průběhu roku rozšíří síť bankomatů i na Slovensko
  • Výběry a dotazy na zůstatek v ČR i SR bankomatech budou zdarma
  • Po rozhodnutí Mastercard přestane podporovat karty Maestro

Fio banka se rozhodla po vzoru konkurence aktualizovat svůj ceník. Klienti se podle slov banky nemají čeho obávat. Dojde totiž pouze k drobným úpravám, které vejdou v platnost 22. února 2024. Kromě úpravy ceníku se rozhodla rozšířit svoji síť bankomatů na území Slovenska, kde budou klienti moci provádět výběry zdarma.

Fio banka se rozhodla pouze pro kosmetické úpravy

Oproti ostatním bankám se Fio banka rozhodla ceník jen lehce upravit. Klienti se tedy nemusí obávat růstu poplatků, ani zpoplatnění stávajících služeb. Naopak je potěší zrušení poplatku za dotaz na zůstatek v bankomatu, a to jak v českých, tak i slovenských bankomatech.

Zároveň banka upřesnila některé již zaběhlé poplatky. Jedním z nich je poplatek zprostředkujících bank, který nově zahrnuje i poplatek za žádost o vrácení zahraniční platby. K upřesnění došlo i v rámci zahraničních plateb mimo EU a EHP, kdy je třeba počítat nejen s poplatky na straně Fio banky, ale i zahraniční banky.

Nový rok přinese konec karet Maestro

Jednou z větších změn je zrušení podpory a vydávání karty Maestro. O tom však nerozhodla Fio banka, ale samotný vydavatel karty Mastercard. Společnost k ukončení jejich vydávání přistoupila již 1. července 2023. Maximální doba platnosti karet je stanovená až do roku 2027. Fio banka začne postupně obměňovat stávající karty za Mastercard Debit.

Banka rozšíří své služby i na Slovensko

Největší novinkou je spuštění sítě bankomatů na území Slovenska. Klienti budou moci nově provádět výběry zdarma i u našich sousedů. U slovenských bankomatů budou výběry zdarma i u karet Mastercard a Maestro, u nichž byly ještě do nedávna zdarma pouze dva výběry měsíčně. U Visa karet se nic nemění a výběry zůstávají bezplatné.

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *