MaxBanka ukončí poskytování běžného účtu s úročením. Příští rok by měla zcela zmizet z českého trhu

MaxBanka ukončí poskytování běžného účtu s úročením. Příští rok by měla zcela zmizet z českého trhu
  • Neo účet do konce roku bude poskytovat úročení 0,5 %
  • Od 9. ledna 2024 bude úročení ukončeno
  • Během příštího roku by se měla banka kompletně sloučit s Bankou Creditas

Letošní rok bude jedním z posledních, kdy bude možné sjednat běžný účet s úročením. MaxBanka jako jedna z mála ještě do nedávna nabízela svůj Neo účet s automatickým úročením. To se však od nového roku změní a úročení bude u účtu zrušeno.

Kromě toho nejspíše dojde k úplnému sloučení MaxBanky s Bankou Creditas, čímž původní banka zanikne. Pro klienty by se však měl změnit pouze název.

Neo účet se nebude od nového roku úročit

Od 9. ledna 2024 se sazba úroku na Neo účtu Max banky sníží na 0 %, což představuje dramatický pokles z původních 4,61 %, které banka nabízela ještě do konce srpna. Poté byl úrok na účtu snížen na 0,5 %, přičemž úplné zrušení úročení je pro mnohé klienty zklamáním.

Neo účet byl výhodný zejména proto, že nedisponoval žádným omezením ohledně výše vkladu či dalšími podmínkami. Klienti tak mohli peníze volně používat, a i přesto jim byly připisovány úroky. Tato novinka také ukončuje éru běžných účtů s úročením na českém trhu, jelikož všechny dostupné banky již podobné produkty odstranily ze své nabídky.

Klienti mohou své prostředky převést na spořící účet Max Banky, který nabízí úrokovou sazbu 6,01 % p.a. V porovnání s konkurencí tak nabízí jednu z nejvyšších dostupných sazeb. Banka prozatím nepřemýšlí nad tím, že by výši úrokové sazby po novém roce snížila, ale ani tato možnost není zcela vyloučena.

MaxBanka se spojí s Bankou Creditas

Klienty v příštím roce možná překvapí také plánovaná fúze Max banky s Bankou Creditas. Ta byla oznámena krátce po akvizici Expobank (nyní MaxBank) Bankou Creditas v září 2022. Cílem bylo především navýšení počtu klientů, což se bance podařilo. Podle mluvčí skupiny Creditas by ale spojení bank nemělo znamenat žádnou ztrátu výhod pro stávající klienty.

Pro ně by se tedy měl změnit pouze název banky na Banka Creditas a případně i uživatelské rozhraní, které bude pravděpodobně převedeno na již existující internetové a mobilní bankovnictví banky. Konkrétní datum dokončení fúze není stále jasné, ale nejspíše k němu dojde někdy během příštího roku.

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *