Jak na půjčku bez papírů a dokladů od České spořitelny?

Jak na půjčku bez papírů a dokladů od České spořitelny?

Řada lidí se zajímá o to, jak lze získat půjčku co nejjednodušším způsobem. Ideálně tak, aby nebylo po žadateli požadováno příliš mnoho dokumentů. Někdy je to bohužel motivováno skutečností, že takový žadatel má již nějaké záznamy v registrech dlužníků nebo nemá na získání půjčky dostatečný příjem. Taková snaha však v případě bank je celkem zbytečná. Naprosto všechny banky totiž mají přísná kritéria, přes která nahlížejí na každého žadatele o půjčku. V případě České spořitelny si však samotné vyřízení půjčky můžete velmi usnadnit. Pojďme se nyní v našem článku podívat, jak na to.

Co je vlastně půjčka bez papírů a dokladů od „Spořky“?

Pokud byste nabyli dojmu, je půjčka bez papíru a dokladů u České spořitelny znamená, že po vás banka nebude požadovat žádné informace, ať už o příjmech nebo informace osobního charakteru, potom byste se určitě mýlili. Sjednání půjčky tímto způsobem je myšleno především jako zjednodušení pro stávající klienty České spořitelny. Stávající klient si může zažádat o půjčku velmi jednoduše na základě toho, že banka již o něm potřebné informace má.

Týká se to konkrétně klientů, kteří mají u České spořitelny vedený bankovní účet. U takového klienta má banka přehled o všech jeho příjmech nebo obratech na účtu. Právě z těchto důvodů nemusí takový klient při sjednání půjčky absolvovat zbytečné kolečko dalšího papírování.

Není to ale zjednodušení a výhoda pouze pro klienty České spořitelny. Pokud totiž máte veden osobní účet u Komerční banky, Raiffeisenbank nebo ČSOB, můžete této výhody zjednodušeného sjednání půjčky využít také.

Rychlá půjčka od banky

Možná jste už slyšeli o rychlých půjčkách, které poskytují zpravidla nebankovní společnosti. V případě České spořitelny však můžete získat rychlou půjčku přímo od banky. Jednoduchost vyřízení půjčky pro stávající klienty má řadu výhod. Paří mezi ně:

  • Pohodlné sjednání půjčky online
  • Peníze do 15 minut na účtu

Také banky si totiž začínají uvědomovat, že pro klienty je často velmi důležité maximální zjednodušení celého procesu. Právě proto vznikla možnost pohodlného sjednání vaší půjčky prostřednictvím internetu. Jakmile bude vaše žádost posouzena a schválena, peníze navíc obdržíte na účet už do 15 minut od schválení žádosti. V tomto ohledu je zde zřejmá velká podobnost s rychlými půjčkami, kterými lze řešit nenadálé životní situace. V případě České spořitelny však budete mít určitě klidnější spaní, protože budete uzavírat smlouvu se zavedeným bankovním domem.

Co potřebuji k podání žádosti?

Ačkoliv samotné vyřízení půjčky je velmi jednoduché, banka samozřejmě bude potřebovat vyplnit některé základní údaje o vaší osobě. Mezi informace, bez kterých se tak proces posuzování neobejde, patří vaše iniciály a rodné číslo. V průběhu podání online žádosti budete také potřebovat mít:

  • Přístup do internetového bankovnictví u ČS (nebo některé z vybraných bank)
  • Mobilní telefon s českou SIM kartou
  • Přístup k e-mailu

Ve stručnosti tedy potřebujete zařízení s přístupem k internetu, třeba počítač, a to k vlastnímu vyplňování žádosti. Mobilní telefon s českým číslem tady pak hraje zejména roli ověřovací, že se jedná skutečně o vás.

Co je třeba splňovat pro získání půjčky?

Dále se podívejme ještě na to, jaké jsou vlastně podmínky, které musíte splnit, abyste vůbec mohli podat žádost o půjčku České spořitelny. Jedině díky tomu totiž může být žádost posouzena a případně schválena. Jedná se zejména o tyto skutečnosti:

  • Být osobou starší 18 let
  • Mít dostatečné příjmy

První požadavek je zcela zřejmý, zkrátka musíte být plnoletí. Pokud jde o příjmy, tak se může jednat o příjmy ze zaměstnání, mateřské nebo o důchod, které následně banka posuzuje s ohledem na jejich výši ve vztahu k požadované částce, kterou chcete půjčit.

Jdeme si podat žádost o půjčku

Když se dostaneme k samotnému procesu sjednání půjčky, bude potřeba absolvovat pouze několik málo kroků. Nejprve si na webových stránkách České spořitelny zvolíte částku, kolik chcete půjčit a jakou chcete mít výši měsíčních splátek. Dále je potřeba vyplnit základní osobní a kontaktní údaje na vás, o kterých jsme hovořili už výše. Prostřednictvím svého mobilního telefonu a ověřovacího kódu pak již pouze potvrdíte svou totožnost.

Aby mohla být žádost o úvěr posouzena dle zákonných pravidel, bude od vás v dalších krocích požadovaná již také zmiňovaná výše a zdroj vašich příjmů. Kromě toho se v průběhu schvalovacího procesu rovněž posuzuje, jaké máte výdaje, banku zajímají informace o bydlení a vašem dosaženém vzdělání. Banka vyžaduje v rámci schvalovacího procesu vyplnit také váš rodinný stav a počet členů vaší domácnosti.

V rámci žádosti je také nutno ověřit skutečnost, že účet, na který vám chodí výplata, patří skutečně vám. To z vaší strany vyžaduje pouze zadání čísla účtu. Banka si ověří účet tak, že vám na něj pošle pár haléřů. Pro vás je důležité, že z této transakce budete potřebovat variabilní symbol. Ten následně uvedete při podpisu smlouvy.

Pro samotnou přípravu smlouvy je rovněž nutné, abyste bance dodali opis vašeho občanského průkazu. Ten můžete jednoduše vyfotit mobilním telefonem a nahrát jej do formuláře v daném kroku žádosti. Nakonec už stačí pouze souhlasit s podmínkami půjčky a po schválení se můžete těšit na peníze.

Výše úvěru
20 000 - 700 000 Kč
Splatnost
1 rok - 10 let
Vyřízení
prioritní
Zpracování
ihned

Hlavní výhody této půjčky

Mezi hlavní benefity této půjčky poskytované Českou spořitelnou, patří nejen jednoduchost vyřízení a sjednání půjčky u zavedené společnosti. Vyřizování online má totiž výhodu zejména v tom, že nemusíte nikomu vysvětlovat, na co peníze potřebujete. Nemusíte ani nikam chodit a bance k vyhodnocení žádosti stačí jen několik základních údajů.

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *