Internetové bankovnictví České spořitelny nabízí i srovnání energií 

Internetové bankovnictví České spořitelny nabízí i srovnání energií 
  • Česká spořitelna navázala spolupráci s platformou DEAP
  • Srovnání je dostupné přímo v internetovém a mobilním bankovnictví
  • Jedná se o nejkomplexnější srovnávač dodavatelů energií na trhu

V posledních tří letech se mezi jedny z nejzmiňovanějších témat řadí nepochybně energie. Velká pozornost je věnována zejména jejich cenám, které velmi rychle vzrostly na svá maxima. Někteří odběratelé tak měli problémy se splácením přeplatku, který v některých případech překročil i hranici desítek tisíc.

Toho si je vědoma i Česká spořitelna, která nově v rámci osvěty v oblasti finančního zdraví poskytuje svým klientům i bezplatné srovnání cen energií.

Investice České spořitelny za desítky milionů korun

Již dlouho se Česká spořitelna snaží investovat do nadějných projektů, a to skrze fond Seed Starter. Jeho cílem je přitom rozvoj finanční gramotnosti, čemuž odpovídá i rozložení jeho posledních investic. Velká část prostředků tedy zamířila na konto platformy DEAP (Digital Expenses Advisory Platform), kterou provozuje společnost encall.

Ta funguje na trhu již déle než 20 let, přičemž se řadí mezi jedny z uznávaných expertů na poli energetiky. Pomocí platformy mohou uživatelé rychle a nezávisle porovnat ceny energií u jednotlivých dodavatelů. Na rozdíl od jiných srovnávačů nabízí DEAP mnohem komplexnější srovnání. Během něj pracuje nejen s cenou energií, ale i případnými sankcemi či kvalitou a historií dodavatele.

Právě to je také jedním z důvodů, proč se do něj banka rozhodla investovat částku v nižších desítkách milionů korun a zároveň platformu integrovala do svého internetového a mobilního bankovnictví George.

Do ní v minulých měsících integrovala i další platformy, které se staly terčem jejích investic. Jednou z nich je například platforma wflow, jež pomáhá klientům s účetnictvím.

Srovnávač je dostupný pro všechny klienty v aplikaci George

Nově mohou více než 2 miliony klientů České spořitelny zmíněnou platformu DEAP využívat zcela bezplatně. Dostupná je přitom jak na desktopu, tak i v mobilní aplikaci. Otevřít ji lze po rozkliknutí záložky „Obchod“, po čemž se vám zobrazí dostupné produkty zahrnující i srovnávač cen energií.

Následně zvolíte druh srovnání, tedy srovnání dodavatelů elektřiny či plynu. Zároveň je třeba vyplnit vaše osobní údaje a doplňující informace, jako je PSČ, velikost nemovitosti, název dosavadního dodavatele či frekvence plateb záloh. Pro účely srovnání je možné nahrát i poslední vyúčtování, čímž si ušetříte práci i čas.

Ihned poté vám srovnávač nabídne podrobné a nezávislé porovnání dostupných nabídek. Pokud se pro jeden z návrhů rozhodnete, můžete si smlouvu uložit přímo v platformě. Ta díky tomu bude schopná ohlídat platnost vaší smlouvy i případné změny cen energií, na což vás také upozorní. Samotný přechod k dodavateli je opět možný skrze platformu, která se o veškerou administrativu postará za vás.

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *