Kreditní karta – vše, co byste měli vědět + srovnání nabídek

Kreditní karta – vše, co byste měli vědět + srovnání nabídek

Kreditní karta vypadá na první pohled jako klasická debetní karta vydávaná k běžnému bankovnímu účtu. Není to však to samé. Kreditní karta v sobě skrývá zcela jiné možnosti, s nimiž vás nyní podrobněji seznámíme.

Srovnání kreditních karet 2024

Produkt
Bezúročné období
Úrok
Měsíční poplatek
Limit
Česká spořitelna Kreditní karta
Bezúročné období 55 dní
Úrok 12 – 24 %
Měsíční poplatek 50 Kč
Limit 200 000 Kč
ČSOB Kreditní karta Standard
Bezúročné období 55 dní
Úrok 19,90 %
Měsíční poplatek 30 Kč
Limit 250 000 Kč
FIO banka Kreditní karta
Bezúročné období 45 dní
Úrok 19,90 %
Měsíční poplatek zdarma
Limit 500 000 Kč
Komerční banka A karta
Bezúročné období 45 dní
Úrok 21,99 %
Měsíční poplatek 29/59 Kč
Limit 250 000 Kč
mBank banka mKreditka
Bezúročné období 54 dní
Úrok 23,80 %
Měsíční poplatek 29 Kč
Limit 150 000 Kč
Moneta Money bank Kreditní Karta Smart
Bezúročné období 50 dní
Úrok 22,99 %
Měsíční poplatek 49 Kč
Limit 300 000 Kč
Raiffeisenbank Kreditní karta EASY
Bezúročné období 55 dní
Úrok 23,99 %
Měsíční poplatek zdarma
Limit 100 000 Kč
UniCredit Bank Visa Classic Credit
Bezúročné období 45 dní
Úrok 23,40 %
Měsíční poplatek zdarma
Limit 250 000 Kč
Home Credit Šikovná karta
Bezúročné období 51 dní
Úrok 26,28 %
Měsíční poplatek 49 Kč
Limit 250 000 Kč

Co je to kreditní karta?

Kreditní karta je ve své podstatě platební kartou spojenou s revolvingovým typem úvěru. To znamená, že při platbách kreditní kartou nečerpáte vlastní finanční prostředky, nýbrž ty, které vám v rámci schváleného úvěrového rámce poskytla sama banka. Jde o určitý druh půjčky. Tu lze využívat stále opakovaně bez jakýchkoliv dalších žádostí a ostatních obstrukcí. Peníze čerpáte, splácíte, čerpáte, splácíte, a tak stále dokola.

Pro koho je určena kreditní karta?

Kreditní karta je primárně určena pro ty, kdo dávají přednost bezhotovostním platbám před těmi hotovostními. Právě v ten okamžik lze využít řadu výhod kreditní karty. Dále jsou to lidé, kteří často cestují nebo nakupují vybrané produkty, s nimiž se pojí bonusy a výhody kreditních karet.

Poskytovatelé kreditních karet nabízí tyto platební prostředky nejenom pro dospělé, ale také pro studenty.

Výhody kreditních karet

Jednou z největších výhod kreditních karet je bezúročné období. Doba, kterou má majitel karty na splacení vyčerpané částky bez nutnosti hradit jakýkoliv úrok. V ten moment se kreditní karta stává krátkodobou půjčkou zdarma. Délka bezúročného období se pohybuje mezi 45 až 55 dny. V závislosti na typu kreditní karty lze samozřejmě čerpat i spoustu dalších bonusů.

 • V rámci vybraných věrnostních programů získáte peníze nazpět při zrealizovaném nákupu.
 • Slevy na zboží u některých obchodů s různým druhem zboží.
 • Prodloužená záruka na zakoupený sortiment.

Kreditní karty se pojí také s řadou přínosných pojištění. Je to například pojištění zakoupených věcí nebo pojištění osobních věcí pro případ jejich odcizení. Kreditní karty jsou ideálním doplňkem i pro ty, kdo často cestují.

 • Přidružené asistenční služby na cestách zdarma – Odtah vozidla, zapůjčení náhradního vozu atd.
 • Cestovní pojištění ke kreditní kartě v řádu několika milionů korun.
 • Získávání leteckých mílí v rámci věrnostních programů leteckých společností.
 • Platby kreditní kartou v zahraničí se pojí s lepším kurzem než při výměně hotovosti.

Nevýhody kreditních karet

Kreditní karta je opravdu dobrým pomocníkem, pokud s ní umíte správně zacházet. V opačném případě se může celkem prodražit. Vliv na to má vysoký úrok, který hradíte v okamžiku, kdy nevrátíte zapůjčenou částku v rámci bezúročného období. Pak už to není krátkodobá půjčka zdarma, ale jeden z nejdražších úvěrů na trhu. Takovou věc je třeba si hlídat.

Mezi nevýhody mohou patřit i některé další poplatky vybraných poskytovatelů. Třeba za vedení karty a ostatní úkony. Jedním z nich je také výběr z bankomatů. Ten je u většiny společností značně nevýhodný. Jen málo z nich poskytuje omezený počet výběru zdarma. Před žádostí o kreditní kartu je tedy vhodné srovnání jednotlivých produktů, a to nejenom z pohledu poplatků, ale také úrokové sazby, délky bezúročného období a bonusů, které vám mohou přijít vhod.

10 nejlepších kreditních karet a bonusů 2024

Zajímá vás, jaké kreditní karty patří k těm nejlepším na trhu? S jakými kartami získáte řadu přínosných bonusů a benefitů? Zde je seznam deseti nejzajímavějších.

1) Kreditní karta Smart od MONETA Money Bank

Kreditní karta Smart je zajímavá tím, že umožňuje využívat bonusy jednoho z největších věrnostních programů v České republice. Tím je program bene+, kde jste odměňováni za každou provedenou platbu. Partnerská síť má více jak 250 obchodních partnerů z různých oblastí.

MONETA Money Bank nabízí 0% úrok na tři měsíce. Měsíčně budete splácet podle svých možností. Kreditní karta Smart je spojena pouze s minimální splátkou ve výši 2 % z vyčerpané sumy za měsíc. Délka bezúročného období je 55 dní.

Embosovaná platební karta s mezinárodní platností umožňuje provádět platby nejrůznějšími způsoby. Od Apple Pay, přes Garmin Pay, Google Pay, až po Fitbit Pay.

2) Hello Kreditka od Hello Bank!

Hello Kreditka nabízí až 55 dní v rámci bezúročného období a přináší každoměsíční odměny za provedené platby. Odměna je ve výši až 150 Kč. Nejlepší směnný kurz při platbách v zahraničí se pojí s bezplatným výběrem z bankomatů společnosti Hello Bank!

K výhodám Hello Kreditky patří odměny za nákupy, dále je to nejenom pojištění schopnosti splácet, ale také pojištění osobních věcí a možnost volby přidruženého pojištění. Slovo „zdarma“ je kreditní kartě naprosto vlastní. Ve srovnání s ostatními produkty se neplatí za provedení plateb a převodů, tři bezkontaktní nálepky a výběr v hotovosti u obchodníka.

Kreditní karta mKreditka od mBank

mKreditka od bankovní společnosti mBank může být vaše první tři měsíce zdarma bez poplatků za vedení. Mezi její největší výhody patří:

 • Bezúročné období v délce trvání 54 dnů.
 • Bezplatné výběry z bankomatů nad 1 000 Kč.
 • Nakupování s bonusem u obchodníků v rámci programu Mastercard Priceless Specials.

Kreditní karta mKreditka je nabízena ve třech variantách – mKreditka Standard, mKreditka Plus a mKreditka e-Shop. Jednotlivé verze se od sebe liší především maximální výší úvěrového limitu dosahujícího až 500 000 Kč.

Kreditní karta Mall.cz od Raiffeisenbank

Nakupujete často v internetovém obchodě Mall.cz? Potom je tato kreditní karta vhodná právě pro vás. A její definice? Až 6 000 Kč nazpět za nákupy v rámci ročního období, a to vždy 2 % ze realizované platby. Při prvním nákupu na Mall.cz jsou to 2 000 Kč nazpět, a to je ve srovnání s ostatními kartami bezkonkurenční.

Kreditní karta Mall.cz od Raiffeisenbank má řadu ostatních výhod. Finanční limit až 500 000 Kč, bezúročné období v délce trvání 55 dní a bezkontaktní nálepku k tomu. To vše ve spojení s jednoduchou správou.

Kreditní karta Premium od ČSOB

Prestižní kreditní karta pro náročné. To je definice platebního prostředku od ČSOB. Karta překvapí exkluzivní úrokovou sazbou 7,9 % p.a., pojištěním s limitem léčebných výloh 100 milionů korun a pojištěním storno letenek a zájezdů. V rámci karty lze získat zdarma spoustu benefitů a bonusů.

Kreditní karta Premium od ČSOB přináší čtyři bezplatné vstupy do letištních salonků po celém světě. Dokáže prodloužit záruku na zakoupené zboží o jeden rok a zprostředkuje vám platby prostřednictvím chytrých hodinek a telefonů. Nabízena je také varianta pro studenty.

Kreditní karta 4U od Komerční banky

4U karta od Komerční banky nabízí řadu výhod, jako Cashback, pozáruční servis spotřebičů nebo bezúročné období v délce 45 dnů. To sice ve srovnání s ostatními kreditními kartami není nejdelší, je ale kompenzováno jinými bonusy.

 • Úroková sazba 13,9 %.
 • Bez poplatků a skrytých podmínek.
 • Jeden výběr z bankomatu v Evropě a ČR zdarma.

Kreditní karta od Komerční banky si vás podmaní bezplatnou správou, vydáním další karty i dalšími volitelnými službami v ceně. Jde především o různé druhy pojištění.

Kreditní karta STYLE od Raiffeisenbank

Kreditní karta STYLE přináší finanční limit až 300 000 Kč, bezúročné období v délce trvání 55 dnů a velice jednoduchou správu peněz. Pořiďte si kreditní kartu s bonusem od Raiffeisenbank a získejte spoustu věcí zdarma.

Vedle praktického balíčku pojištění KOMFORT je to například 1 % vrácené částky z nákupu. Nejrůznější slevy lze čerpat v rámci programu PREMIUM RB CLUB nebo programu Priceless Prague.

Kreditní karta od ČSOB

Kreditní karta od ČSOB je vhodná jenom pro dospělé, ale také pro děti, respektive pro studenty. Tuto kartu lze získat s velice příjemným bonusem. Je to například prodloužená záruka na vybrané zboží, pojištění zakoupených věcí a vedení zdarma při nákupu od 3 000 Kč měsíčně.

Vydejte se na nákupy s možností vrácení 2 % z každého nákupu. Staňte se nedílnou součástí věrnostního programu Svět odměn. Kreditní karta od ČSOB je spojena s platbami Google Pay, Apple Pay a Garmin Pay.

MC Miles & More Standard od UniCredit Bank

Úvěrový limit až 500 000 Kč v kombinaci s věrnostním leteckým programem Miles & Mores. Ideální varianta pro cestovatele. Sbírejte letecké míle a nakupujte s bezúročným obdobím až 45 dnů. Definice kreditní karty MC Miles & More Standard od UniCredit Bank má jasnou podobu.

 • Služba Zavolej a zaplať.
 • Výhodná úroková sazba 1,33 % p.m.
 • Výběr hotovosti Cashback.

Mezinárodní platební kartu využijete při cestách s dětmi, studenty, zkrátka s celou rodinou. Součástí kreditní karty je cestovní pojištění TRAVEL Basic s limitem až 2,5 milionů korun.

Era kreditka od Poštovní spořitelny

Era kreditka je plná zajímavých odměn. Zdarma jsou automatické splátky, prvních šest měsíců máte bez úroků a v případě nákupu získáte 2 % nazpět. Poštovní spořitelna tento produkt připravila ve spolupráci s ČSOB, takže vás nemine věrnostní program Svět odměn.

Zdarma lze obdržet také druhou kreditní kartu. S bonusem se setkáte i v mnoha dalších oblastech, třeba při tankování u čerpacích stanic EuroOil, kdy získáte slevu 0,4 Kč za litr. Pojištění v ceně, možnost platby chytrým mobilem i hodinkami, to je Era kreditka v celé své kráse.

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *