Kde najít nejvýhodnější refinancování půjčky?

Kde najít nejvýhodnější refinancování půjčky?

Že mají lidé nevýhodnou půjčku. To dnes nemusí být zase až tak nic divného. Může k tomu dojít hned ze dvou důvodů, tím prvním důvodem je to, že v době žádosti o půjčku nedošlo k porovnání více nabídek a daná osoba si vzala tu první nabídnutou půjčku, a nikoliv takovou, která byla nejvýhodnější. Druhým důvodem může být to, že se vývoj na bankovní i nebankovní trhu změnil. Co bylo výhodné dříve, už nemusí být výhodné dnes.

Jak danou situaci řešit? Je to celkem jednoduché. Je totiž možné oslovit stávající banku nebo nebankovní společnost s žádostí o zvýhodnění. Pokud se to nesetká s úspěchem, je tu ještě možnost číslo dvě, kterou je refinancování půjček. V praxi jde o jejich převedení jinam. V daném případě je nutné hledět hned na trojici aspektů. Jsou to tyto:

  • Výše splátky
  • Délka splácení
  • Úroková sazba

Jelikož refinancování půjčky dnes nabídne celá škála poskytovatelů, je dobré vědět, kteří patří mezi ty nejlepší. Na to jsme se zaměřili právě my. Na úvod upozorníme, že dané informace jsou platné v době psaní a zveřejnění tohoto článku.

Převedení půjčky od České spořitelny

První možnost, na kterou se podíváme, je spojena s největší a také nejznámější bankou u nás. Převedení půjčky od České spořitelny je tím produktem, který je určitě vhodné poptávat a vyhledávat. To z důvodu, že ho můžeme zařadit mezi celkem dobrou možnost. Hlavním lákadlem je zde celkem ucházející úroková sazba, která má hodnotu 5,9 procenta. Nezklamou ale ani další parametry, které mohou být s novým úvěrem spojeny.

Plusem je i to, že refinancovat neboli převést je možné částku až do celkové výše 700 000 korun českých. V závislosti na tom, je kladem i fakt, že lze volit z velmi zajímavé doby splatnosti. U menších úvěrů může přijít vhod doba, kterou je 12 měsíců. U těch větších až největších se rozhodně hodí to, že částku je možno splácet až po celých 120 měsíců, což je v podstatě 10 let.

mBank refinancování půjčky

Jdeme na další možnost, kterou je mBank refinancování půjčky. Tato banka je známá hlavně svými inovacemi a tím, jak dokáže přistupovat ke klientům. Ukazuje to i na této možnosti refinancování. Kdo si o něho požádá, může svou půjčku zvýhodnit celkem výrazně, a to díky úrokové sazbě která začíná a hodnotě 4,9 procenta. Na výhodnosti se podepisují i další věci kam můžeme konkrétně zařadit právě tyto:

  • Poplatek za poskytnutí – 0 Kč
  • Poplatek za vedení – 0 Kč
  • Poplatek za předčasné splacení – 0 Kč

Když jde o charakteristiku převáděného úvěru, tak je možné si převést o sto tisíc korun méně, než je tomu v případě předchozím. Je tedy možné si převést částku ve výši 600 000 korun českých. Z té je poté vytvořen nový úvěr, který může mít splatnost od jednoho roku neboli 12 měsíců, až po období, kterým je 84 měsíců. Toto má v rukou samotný klient.

Zonky refinancování půjček

Jeden z nejzajímavějších poskytovatelů půjček poslední doby. I tak by se dala nazvat společnost Zonky. To proto, že spadá do segmentu P2P půjček, kdy se na konkrétní úvěrové žádosti skládají lidí, kteří mají statut investorů. Zonky refinancování půjček ukazuje na to, že žadatelé mohou získat jak nový úvěr, tak mohou i refinancovat ten stávající. Toho se týká stejně výhodná úroková sazba, jako je tomu u produktů nových.

Když budeme konkrétní, tak tato P2P půjčka láká hlavně na možnost dosáhnout na úrokovou sazbu ve výši 3,99 procenta. Pokud jde o parametry převáděné půjčky, musí se plně shodovat s parametry, které může mít půjčka nová. Konkrétně tedy mluvíme o tom, že maximálně je možné převést 500 000 Kč a využít nabídka splácení, která oproti zmíněným konkurentům začíná již na 6 měsících. Dobou nejdelší je lhůta 84 kalendářních měsíců.

UniCredit Bank Převedení úvěru

Jdeme na banku, která poslední roky spíše zůstává v pozadí velkých, nebo malých inovativních variant. Přesto by se na ní zapomínat nemělo, jelikož jasně a dobře ukazuje, že má žadatelům o peníze co nabídnout. Velmi zajímavá je už částka. UniCredit Bank Převedení úvěru totiž umožní převedení sumy, která má hodnotu celý 1 000 000 korun českých. Tím ale klady rozhodně nekončí.

Opomíjet nelze ani úrokovou sazbu, na kterou je možné dosáhnout. Ta totiž činí velmi dobrých 2,9 procenta. Půjčku si tak lze zvýhodnit opravdu velmi výrazným způsobem. Pokud jde o dobu splácení, tak ani ta nezklame. Označit ji můžeme jako dobu, která je v podstatě standardní. To jasně potvrzuje fakt, že nejkratší dobou je rok neboli 12 měsíců a dobou nejdelší je období v délce 96 kalendářních měsíců.

Equa Bank RePůjčka

Malá, moderní a také inovativní banka. A jak se za chvíli také dozvíte, jedná se o banku, kterou lze označit i jako tu, která je výhodná. Equa Bank RePůjčka je totiž naším jasným vítězem. Je sice pravdou, že pokud jde o výši částky tak zde lehce zaostává. Není to ale nic výrazného, jelikož maximálně si lze převést sumu ve výši 600 000 korun. Dále už tu jsou jenom klady.

První se týká délky splácení. Ta začíná už na 6 měsících, což se hodí tomu, kdo se chce svého závazku zbavit co možná nejdříve. Maximální splatnost v délce 120 měsíců neboli 10 let se zase dokonale hodí tomu, kdo se rozhodně převádět ty největší sumy. A jak je tomu s úrokovou sazbou? Činí 2,90 procent, což je stejně, jako u předchozí možnosti. Nutno ale dodat, že Equa Bank RePůjčka má v tomto směru o několik procent výhodnější RPSN, čímž ji musíme na první místo zařadit právem.

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *