Jaké unikáty přináší Zaplo půjčka na splátky?

Jaké unikáty přináší Zaplo půjčka na splátky?

Společnost Zaplo není nutné dlouze představovat. V segmentu nebankovních půjček patří mezi poměrně známá jména. Právě tato společnost nyní přišla se zajímavou novinkou, která nese název Zaplo půjčka na splátky. Jelikož zatím není úplně rozšířená, je rozhodně na místě podívat se na to, jaké unikáty přináší. Zde je jejich výčet.

Zaplo na splátky není mikropůjčkou

Prvním unikátem, který rozhodně musíme zmínit, je fakt, že Zaplo na splátky není klasickou mikropůjkou. Jedná se sice o úvěr poskytovaný stejnou společností, ale pod jiným obchodním názvem. A ten se tak liší i svou charakteristikou. Když se máme podívat na konkrétní zařazení, spadá spíše do segmentu takzvaných spotřebitelských půjček. Konkrétně potom do kategorie těch neúčelových, které jsou charakteristické i tím, že není nutné dokládat ani uvádět účel využití finančních prostředků.

Stále nabídne spíše nižší částky

Klasická mikropůjčka je charakteristická tím, že je spojena spíše s nižší sumou peněz. Konkrétně je zde maximální suma ve výši 30 000 Kč. A jak je na tom Zaplo na splátky? Je sice spotřebitelský úvěrem, ale ani zde nejsou sumy nijak výrazně vysoké. Když se podíváme na částku nejnižší, tak začíná na hranici 10 000 Kč. Pokud de o maximum, které je možné u daného poskytovatele získat, tak se jedná o částku 60 000 Kč. Když se podíváme napříč nebankovním segmentem, jsou to skutečně spíše nižší sumy, jelikož konkurence je schopna nabídnou i částky, které se řádově drží ve statisících.

Má zajímavé možnosti flexibilního splácení

Charakteristiku spojenou s částkami máme zmapovánu. Nyní se podívejme také na to, jak je to se splácením. To rozhodně potěší, jelikož ho lze označit za celkem flexibilní. Samozřejmostí je to, že si žadatel může sám vybrat i to, jak dlouho bude svou půjčku splácet a jak vysoká bude i výše konkrétní splátky. Nejkratší dostupnou dobou je období 3 kalendářních měsíců. Pokud jde o dobu nejdelší, tak je to období 24 měsíců. Opomenout však nelze to, že s nastavením splátek je spojeno několik výhod. Mezi ty patří:

  • Odložení splátky
  • Mimořádná splátka
  • Možnost splátku zvyšovat, nebo snižovat

Zaplo na splátky tak dokáže žadatelům vycházet vstříc, a to s ohledem na jejich potřeby. Nikoliv jenom v souvislosti se samotnou žádostí, ale také kdykoliv později, když je třeba splátkový kalendář modifikovat.

Úrokové sazby jsou vyšší

Unikátem jsou i úrokové sazby, které Zaplo půjčka na splátky nabídne. Zde však musíme jasně říci hlavně to, že se jedná o sazby, které nejsou příliš lákavé. Tedy nejsou příliš nízké. Lze odvodit, že vycházejí ze segmentu mikropůjček, které také nepatří k nejvýhodnějším. Zde však k dispozici není ani první půjčka zdarma.

Pokud se podíváme na úrok, který je spojený se splatností v rozmezí 12 – 24 měsíců, tak musíme říci, že se jeho roční hodnota pohybuje v rozmezí mezi 60 – 70 procent, což rozhodně není sazba, která by byla extrémně výhodná. Právě naopak. Jelikož Zaplo půjčka na splátky nabízí i úvěr na dobu kratší než je jeden rok, je třeba říci, že zde průměrný roční úrok šplhá až na hodnotu 200 %. Neznamená to však nutnost vrácení několika násobků půjčené částky, jelikož zde má na hodnotu úroku vliv hlavně metodika výpočtu. Při půjčené sumě 60 000 Kč se tak v závislosti na době splácení zaplatí 70 000 Kč při tří měsíční splatnosti, nebo necelých 84 000 Kč při dvanáctiměsíční splatnosti.

Tabulka splátek

Výše půjčky Doba splatnosti ÚROK RPSN Celková částka
10 000 Kč 3 měsíce 206,15 % 570,20 % 13 616,64 Kč
20 000 Kč 6 měsíců 113,43 % 195,60 % 27 112,26 Kč
30 000 Kč 12 měsíců 66,66 % 91,30 % 41 898,36 Kč
40 000 Kč 18 měsíců 67,26 % 92,40 % 64 538,28 Kč
50 000 Kč 24 měsíců 59,60 % 78,90 % 86 683,2 Kč
60 000 Kč 24 měsíců 59,60 % 78,90 % 104 020,08 Kč

Postup vyřízení samotné žádosti

Hlavní unikátem na něm je to, že se vše obejde jak bez osobních schůzek, tak se vše obejde také bez nutnosti složité administrativy. Vše je realizováno kompletně online, čímž se Zaplo na splátky řadí do kategorie těch jednodušších možností a cest, které v nebankovním segmentu existují. Opomíjet nelze ani to, že vše je vyřízeno ve třech krocích, které na sebe postupně navazují. Jedná se o tyto:

  • Výběr peněz a splatnosti v interaktivním formuláři
  • Registrace konkrétního žadatele
  • Schvalovací proces spojený s dodáním potřebných dokumentů

Pokud je vše vyřízeno kladně, znamená to fakt, že je klientovi zaslána informace o schválení, s čímž je spojeno také to, že mu jsou odeslány i finanční prostředky. Vše probíhá výhradně bezhotovostně, tedy v režimu bankovních převodů.

Zaplo nabídne i zákaznickou administraci

Jak bylo zmíněno výše, povinností každého žadatele je také to, aby se registroval. To je nutné nejenom proto, aby mohla být ověřena jeho totožnost, která souvisí s podmínkami půjčky. Je to nutné i z toho důvodu, aby mohl být klientovi vytvořen jeho profil. A to v zákaznickém rozhraní, do kterého se může kdykoliv přihlásit. Právě zde má informace jak o tom, v jakém stádiu a jak probíhá jeho žádost, tak zde později najde i informace o své půjčce. Přehledně tak získá hlavní fakta, kam patří:

  • Výše splátky a platební údaje
  • Data další splátky
  • Počet zbývajících splátek a výše zbývající sumy

Podmínky jsou klasické

Mnoho lidí by čekalo, že Zaplo půjčka na splátky bude výrazně benevolentní. A to z důvodu, že nabízí mikropůjčku, ale i z důvodu, že částky jsou zde stále poměrně malé. V benevolentnosti však tomuto nebankovnímu poskytovateli stále brání tuzemské zákony. Podle nich má povinnost prověřit schopnost splácet u každého žadatele. A to je také jedna z podmínek. Pokud zůstaneme u bonity, nelze zapomínat také na to, že podmínkou získání peněz je i dobrá finanční historie, stejně jako stabilní příjem.

Když se podíváme na podmínky, které souvisejí s osobním prověřením, tak je nutné mít tuzemské státní občanství, je nutná plnoletost a dále povinnost mít 2 doklady totožnosti. Vzhledem ke způsobu vyplácení je nutné mít i bankovní účet u některé tuzemských bank, který musí být veden na jméno žadatele.

Výše úvěru
10 000 - 60 000 Kč
Splatnost
3 - 24 měsíců
Vyřízení
prioritní
Zpracování
ihned

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *