Recenze Twisto – nakupte teď a plaťte později + 300 Kč BONUS

Recenze Twisto – nakupte teď a plaťte později + 300 Kč BONUS

Twisto si za svoji poměrně krátkou historii vybudovalo věrnou základnu uživatelů, kteří na něj nedají dopustit. Díky němu totiž mohou nakupovat kdykoli se jim zachce a platbu odložit až o 45 dní. Mimo to Twisto každou chvíli přichází s novými službami, s jejichž pomocí si můžete pořádně usnadnit život. Jak Twisto funguje? A co všechno vám dokáže nabídnout?

Co je to Twisto?

Twisto začalo psát svoji historii teprve v roce 2014, kdy se na trhu objevilo jako nadějný fintechový startup. Postupem času začalo jeho služeb využívat čím dál tím více uživatelů, jejichž počet již přesáhl hranici 600 tisíc.

Proč se těší Twisto takovému úspěchu? Jeho největší výhodou, kterou dokáže svým klientům nabídnout, je odklad platby. Tu lze posunout o 14 až 45 dní, přičemž nabízí i možnost nechat si poměrnou část platby za poplatek přesunout na další měsíc.

Kromě toho se rozhodlo svým klientům nabídnout i další služby, díky kterým si mohou v klidu užívat bezstarostného života. Na pár kliků si tak mohou rozložit platbu na splátky, podělit se o platbu se svými přáteli nebo vyrazit na dovolenou s kvalitním cestovním pojištěním.

Jak Twisto funguje?

Jak funguje Twisto

Twisto se snaží držet především jednoduchých a férových podmínek, kterým porozumí opravdu každý. Jeho fungování je založené na principu kreditní karty, kdy klient může čerpat úvěr do stanoveného limitu a poté ho zpětně splatit.

Na rozdíl od běžných úvěrových společností se Twisto rozhodlo tuto službu trochu obměnit a zjednodušit. Ve výsledku tak za odklad platby nic neplatíte. Tento způsob placení je navíc mnohem bezpečnější, jelikož neplatíte svými penězi, ale finančními prostředky Twista, které si případné reklamace vyřeší samo.

Nový klienti si mohou platbu po nákupu v jednom z partnerských e-shopů odložit až od 14 dní. Naopak klienti, kteří již vlastní Twisto účet, si mohou platbu odložit až o 45 dní.

Twisto jim každý měsíc pošle měsíční vyúčtování, které mohou zaplatit celé nebo splatit pouze 10 % z vyčerpané částky a zbytek si za poplatek odložit na příští měsíc. Počet přesunů plateb na další měsíc není nějak limitován.

Poplatek za odložení platby se odvíjí od výše částky, kterou odkládáte. Pokud tedy vyčerpáte 10 000 Kč a zaplatíte 10% splátku ve výši 1 000 Kč, bude se poplatek pohybovat okolo 300 až 400 Kč. Kdybyste tak neučinili, naúčtovalo by si Twisto za každý den poplatek.

Poplatky za účelně vynaložené náklady

Jak lze pomocí Twista platit?

U Twista můžete platit hned několika způsoby, a to jak online, tak i v kamenných obchodech. Způsoby platby se liší podle tarifu, který používáte.

Pro platbu můžete využít hned čtyři způsoby platby, a to:

 • Twisto Pay – lze využít přímo u obchodníka
 • Virtuální karta – lze využít k platbám online
 • Fyzická karta (Twisto karta) – lze s ní platit v e-shopech a kamenných prodejnách
 • Apple Pay / Google Pay – platba mobilem online či v kamenných prodejnách

Jaké tarify Twisto nabízí?

Twisto jako většina fintechových společností nabízí různé tarify, díky kterým můžete získat další výhody a služby.

U Twista si můžete vybírat ze tří tarifů:

 • Online – je zcela zdarma a disponuje pouze základními funkcemi. Při jeho sjednání získáte virtuální kartu, kterou lze platit pouze online.
 • Standard (49 Kč měsíčně) – získáte k němu Twisto kartu zdarma, se kterou můžete platit jak online, tak v kamenných obchodech.
 • Premium (99 Kč měsíčně) – získáte výhodné směnné kurzy do výše až 16 500 Kč měsíčně a kvalitní cestovní pojištění.

Oblíbené e-shopy, kde lze platit pomocí Twista

Jak funguje Twisto appka?

Twisto appka je určená pro každého, kdo má rád přehled ve svých financích. Jejím prostřednictvím můžete kontrolovat limity u jednotlivých služeb nebo si zobrazit detailní vyúčtování se všemi výdaji. Následně v ní můžete vyřešit i jeho platbu, kdy si vyberete, zda chcete zaplatit celé vyúčtování nebo jen 10 % z něj a zbytek odložit napříště.

K platbě můžete využít:

 • bankovní převod
 • platební kartu

Uvnitř aplikace můžete například rozložit jednotlivé platby na splátky, nechat se přesměrovat na e-shop pro nákup na třetinu nebo se o platbu rozdělit se svými přáteli. Na pár kliků zde lze i změnit typ tarifu, který zrovna využíváte nebo upravit své osobní údaje.

Twisto appku můžete stáhnout v App Storu nebo Google Play. Vedle aplikace existuje stejně moderní internetové bankovnictví, ke kterému se dostanete skrze webové stránky Twista.

Získejte BONUS 300 Kč

Pokud si plánujete založit Twisto účet, nenechte si ujít možnost získat bonus 300 Kč. Stačí když dojdete na webové stránky Twista, přejdete přes tento odkaz. Automaticky se vám načte slevový kód a peněžní bonuse je váš. Poté už jen vyplníte všechny potřebné údaje při registraci.

Kolik můžete utratit?

Twisto hodnotí jednotlivé klienty individuálně, a ještě před založením účtu prověřuje úroveň jejich bonity (schopnosti splácet). Poté nastaví testovací limit, který se zpravidla pohybuje mezi 5 000 až 10 000 Kč. Pokud klient v prvním měsíci splatí svoji útratu bez problému, navýší mu automaticky limit od dalších 5 000 Kč.

Postupem času se můžete dostat až na částku 50 000 Kč. Limit si můžete nechat navýšit na požádání u zákaznické podpory, která podá návrh za vás a vy už jen počkáte na to, zda ho společnost schválí nebo zamítne.

Co je to Twisto karta a co všechno umí?

Twisto karta funguje ve své podstatě jako běžná kreditní karta, kdy pomocí ní můžete platit online nebo v kamenných obchodech. Použít ji můžete jak u kontaktních platebních terminálů, tak i u těch bezkontaktních.

Placení Twisto kartou

U online plateb si dejte pozor na to, kde naleznete ověřovací CVV kód. Twisto se totiž snaží předcházet všem možným hrozbám, a proto odstranilo ze zadní strany karty tento kód, který naleznete pouze v Twisto appce po zadání hesla.

S kartou nelze vybírat hotovost v bankomatu. Twisto v minulosti nabízelo službu Twisto Cash, díky které si mohli klienti e-mailem zažádat o vyplacení hotovosti. Nedávno však toto službu přestalo poskytovat. Jestli tedy potřebujete hotovost, u Twista bohužel neuspějete.

Twisto kartu ocení i klienti, kteří cestují často do zahraničí. Twisto dlouhodobě spolupracuje s Mastercard, které obecně nabízí mnohem výhodnější směnné kurzy. Jelikož se ve své podstatě jedná o kreditní kartu, můžete ji využít i k pronájmu automobilu a dalších dopravních prostředků.

Co všechno vám dokáže Twisto nabídnout?

Twisto kromě odložení plateb nabízí hned několik vychytávek, díky kterým si můžete značně ulehčit život, a to nejen v oblasti financí, ale i cestování.

Twisto Pay

Již zmíněné Twisto Pay je jedním ze způsobů, jak můžete s Twistem platit. Konkrétně se jedná o platební metodu, kterou můžete najít u stovky partnerských e-shopů. V případě, že u jednoho z nich chcete nakoupit stačí, když vyberete u platby Twisto Pay a máte nakoupeno. Tato služba je určená i pro nové klienty, kteří pro jeho použití nemusí mít založený Twisto účet. V takovém případě si mohou platbu posunout pouze o 14 dní.

Mezi známe e-shopy na Twistu se řadí:

 • UrbanStore.cz
 • Knihy Dobrovský
 • TICKETPORTAL
 • Lekárna.cz
 • Dáme jídlo
 • inSPORTline

Twisto tarify

Twisto Split

Pomocí Twisto Split můžete pohodlně platbu rozdělit mezi své přátele. Pokud zaplatíte za večeři v restauraci, stačí když si rozkliknete v aplikaci detail platby a vyberete tlačítko „Splitnout útratu“. Následně navolíte osoby, mezi které chcete platbu rozdělit a pošlete jim žádost o její úhradu. Na tu mají pouze 7 dní, když tak neučiní splitnutá částka se vám zpětně přičte na váš Twisto účet.

Twisto Snap

Díky Twisto Snap můžete snadno platit faktury a složenky. Stačí když je vyfotíte prostřednictvím aplikace, nebo fotografie pošlete na příslušnou e-mailovou adresu.

Důležité je, aby byly na faktuře či složence vždy uvedeny:

 • údaje o obchodníkovi (jméno/název, IČO)
 • číslo účtu
 • částka, kterou je potřeba uhradit

Poté už Twisto zařídí vše za vás. Twisto Snap můžete použít pouze na platby v korunách a vybrané služby, jako je účet za telefonní služby, elektřinu nebo plyn. Možné je uhradit i faktury se splatností do tří měsíců, přičemž platby odeslané do 17:00 hodin jsou většinou vyřízeny ještě v ten samý den.

Twisto Snap nesmíte využít na:

 • přeposlání peněz na vlastní účet
 • platbu splátek úvěrů
 • platbu zdravotního nebo sociálního pojištění

Cashback

Twisto nabízí i službu cashback, kdy vás odmění za nákup u jednoho z vybraných e-shopů (aktuálně můžete vybírat z desítek populárních e-shopů). Výše odměn je opravdu různorodá a pohybuje se od 0,5 % do 10,5 %. Proto abyste ji získali, je potřeba nechat se na e-shop přesměrovat přímo z webových stránek či Twisto appky. Cashback vám pak bude zpětně vyplacen v podobě kreditů v rozmezí 12 až 70 dní. Získané kredity můžete využít k platbě vyúčtování.

Twisto Pay platba

Nákup na třetinu

Jednou z dalších výhod je takzvaný nákup na třetinu, kdy si můžete platbu nad 1 500 Kč rozložit do tří splátek. Opět můžete vybírat mezi desítkami e-shopů, na které se musíte nechat přesměrovat přes webové stránky nebo aplikaci. Zároveň je nutné, abyste nákup uhradili přes Twisto Pay nebo prostřednictvím virtuální nebo Twisto karty. První splátku platíte až v následujícím vyúčtování.

Twisto splátky

Kromě rozložení platby na třetiny můžete využít službu Twisto splátky, která funguje také jen u plateb nad 1 500 Kč. Platbu v hodnotě od 1 500 do 50 000 Kč lze rozdělit až nav12 splátek, přičemž můžete využít akce prvních 3 splátek zdarma. U každé splátky si společnost samozřejmě účtuje úroky a poplatky. Výše úroku by se měla pohybovat v rozmezí od 12 do 50 %.

Takto rozloženou platbu můžete kdykoli předčasně splatit zdarma. Bohužel na Twisto splátky se nevztahuje možnost odložení platby. Dobrou zprávou je, že by rozložení na splátky nemělo být považováno za běžný úvěr a nemělo by nějak zásadně ohrozit vaši bonitu.

Twisto Cashback

Cestovní pojištění

Spolu s tarifem Premium získáte i kvalitní cestovní pojištění s krytím až do 3 000 000 Kč, které vám bude platit na cesty do zahraničí v maximální délce 30 dní. Pojištění se nevztahuje pouze na vás, ale i vaše blízké. Celkem je takto pojištěno 5 členů vaší domácnosti včetně partnera či partnerky (nemusí se jednat o manžela/manželku). Twisto spolupracuje s pojišťovnou UNIQA, která vás pojistí i na zimní sporty kromě těch extrémních.

Níže se můžete přesvědčit o výši pojistného plnění u jednotlivých typů pojištění:

Pojištění léčebných výloh 3 000 000 Kč
Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby 2 000 000 Kč
Pojištění asistenčních služeb 3 000 000 Kč
Náklady na převoz 3 000 000 Kč
Náklady na právní pomoc 60 000 Kč
Náklady způsobené ztrátou cestovních dokladů 60 000 Kč
Náklady na záchranné akce 1 000 000 Kč

Twisto vs. Revolut

Twisto je často porovnáváno s konkurenčním fintechovým startupem Revolut, který si během let získal důvěru velké části klientů v ČR. Obě platformy se však od sebe v mnohém liší. Revolut totiž na rozdíl od Twista nenabízí možnost odložení plateb nebo čerpání peněz, ale funguje pouze jako internetová peněženka. V návaznosti na to můžete na svůj Revolut účet posílat finance a pak s nimi platit nebo je investovat do kryptoměn, akcií či zlata.

Co mají obě služby společné je rozdělení plateb mezi přátele a výhody pro cestovatele. Revolut nabízí svým klientům výhodné kurzy již u základního účtu, který je zdarma. U převodů o víkendů si ale účtuje přirážku až ve výší 1,5 %. Toho se u Twista nedočkáte, ale naopak si budete muset připlatit za Premium tarif, který jako jediný nabízí směnu.

Jelikož Revolut funguje jako klasická banka, nenajdete u něj funkce jako Twisto Pay nebo Twisto splátky. Naopak musíte počítat s tím, že všechny platby musíte zadávat manuálně a pravděpodobně bude i doba jejího vyřízení delší než u klasických převodů.

Revolut nabízí také cestovní pojištění, jehož krytí je až do výše 10 000 000 eur (cca 250 milionů Kč). Proto abyste ho mohli získat musíte mít minimálně tarif Premium, za který zaplatíte 174,99 Kč měsíčně. Twisto naopak nabízí cestovní pojištění s krytím 3 000 000 Kč, a to již u tarifu Standard za 49 Kč. Jestli se nechystáte využít další výhody Revolutu jako je investování, určitě si vystačíte s účtem a pojištěním od Twista.

S Revolutem můžete zdarma vybírat hotovost ze všech bankomatů a pomocí Twisto karty můžete platit s výhodnými směnnými kurzy nebo ji využít jako kreditku, jejímž prostřednictvím si můžete pronajmout auto či jachtu. Ve výsledku tedy nelze říct, že by byly Revolut a Twisto přímými konkurenty. Mnohem lepší je, brát je jako dvě skvělé fintechové společnosti, které mají co nabídnout a zároveň se navzájem doplňují.

Výhody a nevýhody Twista

Twisto je nepochybně revoluční službou na našem trhu, díky které můžete vyrazit na nákupy i v případě, že zrovna čekáte na výplatu. Nemusíte se zbytečně omezovat nebo dokonce sáhnout po krátkodobé půjčce, která vás reálně vyjde mnohem dráž. Namísto toho si můžete rozložit platbu na splátky přímo u Twista a případně vše bezplatně předčasně splatit.

Twisto ocení i nadšení cestovatelé, kteří s účtem Premium už nemusí řešit směnu finančních prostředků nebo zdlouhavě hledat výhodné cestovní pojištění. Když se rozhodnete upgradovat svůj tarif musíte počítat s tím, že si za něj připlatíte. Je ale nutné uznat, že poplatky nejsou nějak zvlášť vysoké a jejich výše odpovídá kvalitě nabízených služeb.

Jestli i přesto nebudete s Twistem spokojeni, můžete ho kdykoli po splacení všech závazků splatit. Na závěr je třeba říct, že je Twisto opravdu inovativní službou, která stojí alespoň za vyzkoušení.

Plusy a mínusy Twista

 • výhodné směnné kurzy
 • bezpečná platba na internetu
 • možnost odložení platby až o 45 dní
 • lze platit pomocí Apple Pay a Google Pay
 • fyzická karta a cestovní pojištění u tarifů Standard a Premium
 • široká síť e-shopů
 • vlastní aplikace
 • kvalitní zákaznická podpora
 • nákup na třetiny je možný jen u vybraných e-shopů
 • nelze vybírat hotovost z bankomatu
 • nelze přesáhnout stanovený limit
 • vždy musíte zaplatit minimálně 10 % z vyúčtování
 • vyšší poplatky při odkladu platby

FAQ – odpovědi na nečastější otázky

Kde a jak se mohu zaregistrovat?

Registraci lze provést přímo na webových stránkách Twista, kde vyplníte krátký formulář, doložíte fotografie svého občanského průkazu a selfie s vaším obličejem a občanským průkazem.

Je Twisto zdarma?

Založení Twisto účtu je zcela zdarma. To, zda budete za Twisto platit rozhodujete vy sami, poté co si vyberete jeden z tarifů, přičemž tarif Standard stojí 49 Kč a Premium 99 Kč.

Co když vyúčtování nezaplatím včas?

Twisto si nezakládá na tom, že by se snažilo své klienty nachytat na vysokých poplatcích za nesplácení. Naopak vás hned několikrát upozorní, že se blíží splatnost vašeho vyúčtování. V případě, že i přesto neuhradíte alespoň minimální splátku a nevynaložíte alespoň nějakou snahu situaci včas řešit, Twisto si za každý den naúčtuje penále.

O autorovi