Recenze Revolut – mějte své finance pod palcem kdekoli a kdykoli

Recenze Revolut – mějte své finance pod palcem kdekoli a kdykoli

S technologickým vývojem se na trhu začaly objevovat i moderní řešení správy financí. Jedním z nich je i internetová peněženka Revolut, se kterou můžete mít všechny své finance pod palcem na jednom místě. O tom, jak Revolut funguje a co vše vám dokáže nabídnout, se můžete přesvědčit v naší recenzi.

Co to je Revolut

Revolut je britská internetová peněženka, která začala psát svoji historii v roce 2015. Jejími zakladateli jsou Nikolay Storonsky a Vlad Yatsenko, kterým se podařilo se svým startupem expandovat hned do 38 zemí včetně USA, Japonska, Austrálie a zemí EHP (Evropský hospodářský prostor).

Za celou dobu jeho působení se Revolutu podařilo získat přes 16 milionů klientů. Mezi ně se samozřejmě řadí i čeští uživatelé, pro které je tato služba dostupná od roku 2018.

Revolut funguje ve své podstatě jako online bankovní účet, jehož prostřednictvím můžete odesílat platby, provádět směnu měn nebo platit pomocí debetní či virtuální karty. V posledních letech však začal urputně pracovat i na nabídce investičních instrumentů, do kterých mohou uživatelé investovat skrze jednoduchou mobilní aplikaci.

Revolut logo

Jak Revolut funguje?

Jak již bylo řečeno Revolut funguje jako alternativa k běžnému bankovnímu účtu. Ten je možné spravovat pouze prostřednictvím mobilní aplikace, kterou si můžete stáhnout zdarma jak na App Storu, tak na Google Play.

Po jejím stažení si můžete během pár minut vytvořit svůj vlastní Revolut účet:

 • Vyplníte své telefonní číslo a e-mail
 • Vyplníte své osobní údaje (jméno, příjmení, adresa atd.)
 • Provedete svůj první vklad (min. 300 Kč)
 • Ověříte svoji totožnost ofocením dokladu totožnosti a pořízením selfie

Ihned poté bude váš Revolut účet na vázaný na váš e-mail a telefonní číslo, když o jeden z těchto údajů přijdete, nebudete se moci do aplikace opět přihlásit. Revolut totiž nabízí možnost vytvoření účtu na konkrétní jméno a rodné číslo pouze jednou.

Jaké nabízí Revolut tarify?

U Revolutu si podobně jako u jiných internetových peněženek a platforem můžete vybrat z několika druhů tarifů. Některé z nich jsou samozřejmě placené, od čehož se odvíjí i počet poskytovaných služeb a benefitů. Všechny tarify je možné platit měsíčně přímo z účtu Revolutu. Když si tarif předplatíte na rok předem získáte 20% slevu.

Konkrétně si můžete vybrat ze 4 tarifů:

 • Standart – získáte základní služby včetně směny a výběru peněz do předem stanoveného limitu. Navíc budete muset počítat s poplatkem za odeslání debetní karty (od 99 do 199 Kč). Omezené pro vás bude i investování, a to především u akcií.
 • Plus – mimo základních funkcí, navýšení limitů a dodání karty zdarma, získáte i další benefity v podobě pojištění osobních věcí, vrácení platby do 90 dní či nižších poplatků.
 • Premium – pro nadšené investory je tu tarif Premium, u kterého budete platit mnohem nižší poplatky. Kromě nižších poplatků získáte i 1 zahraniční platbu zdarma a cestovní pojištění navíc.
 • Metal – je určený pro opravdu náročné klienty, kteří rádi investují a zároveň často jezdí do zahraničí nebo přinejmenším odesílají zahraniční platby (může se hodit u některých investičních platforem či brokerů, kdy potřebujete provést vklad v cizí měně za nižší poplatky). Jako bonus získáte i vyšší limity, CashBack či možnost pronájmu auta v zahraničí.
Standard Plus Premium Metal
Cena zdarma 89,99 Kč 174,99 Kč 299,99 Kč
Výběr v hotovosti zdarma do 4 500 Kč (maximálně ale jen 5 výběrů za měsíc) zdarma do 4 500 Kč měsíčně zdarma do 9 000 Kč měsíčně zdarma do 22 000 Kč měsíčně
Doručení karty zdarma ne standartní dodání expresní dodání expresní dodání
Počet mezinárodních plateb zdarma 0 0 1 měsíčně 3 měsíčně
Směna měn zdarma do 1 000 liber měsíčně do 1 000 liber měsíčně neomezeně neomezeně
Revolut Junior 1 dítě 2 děti 2 děti 5 dětí
Poplatky za směnu kryptoměn 2,5 % 2,5 % 1,5 % 1,5 %
Denní úroky u úspor 0,15 % 0,3 % 0,65 % 0,65 %
Cashback (0,1 % v Evropě, 1 % mimo Evropu) ne ne ne ano
Poplatky za směnu komodit 1,5 % 1,5 % 0,50 % 0,50 %
Poplatek za směnu měn do 1 000 kč zdarma do 1 000 kč zdarma bez limitu bez limitu
Ochrana nákupu ne 1 000 liber ročně 2 000 liber ročně 10 000 liber ročně
Ochrana vstupenek do 1 000 euro ročně ne ano ano ano
Vrácení platby do 90 dní ne ano ano ano
Neomezené virtuální karty ano ano ano ano
Pojištění zpoždění letu a zavazadel ne ne ano ano
Vstup zdarma do salónků SmartDelay ne ne ano + 1 přítel ano + 3 přátelé
Cestovní pojištění ne ne ano ano

Aplikace Revolut

Jak již bylo řečeno, svůj účet Revolut můžete ovládat pouze prostřednictvím stejnojmenné aplikace. V ní můžete spravovat své finance, provádět směnu měn, ale i investovat. Vedle toho vás určitě potěší i přítomnost češtiny a její přehlednost, díky které se v ní zorientují i úplní začátečníci.

Celá aplikace je dělená do 5 základních kategorií:

 • Účty
 • Karty
 • Akcie
 • Kryptoměny
 • Trezory Valut

U Revolutu si můžete založit účet nejen v CZK, ale i dalších 29 měnách včetně USD, GBP, EUR nebo CAD. Pro směnu měn můžete využívat jedny z nejvýhodnějších kurzů (obecně jsou výhodnější než u tuzemských bank), přičemž podmínky pro směnu měn se liší podle tarifu, kterým disponujete. Každý tarif má nastavený limit, do kterého můžete provádět směnu bezplatně.

Po překročení limitu zaplatíte:

 • poplatek ve výši 0,5 % z celkové částky (ve všední dny)
 • poplatek ve výši 1 % z celkové částky (o víkendu)

Revolut hlavní strana aplikace

Jak funguje karta Revolut?

Karta Revolut funguje prakticky stejně jako běžná debetní karta, se kterou můžete platit online nebo v kamenných prodejnách. Nejvíce ji využijete v zahraničí, kde s ní můžete bezplatně vybírat ze všech bankomatů a zároveň využívat jedny z nejvýhodnějších směnných kurzů.

Revolut aktuálně nabízí karty Visa, které si můžete s tarifem Premium a Metal i personalizovat. Konkrétně si můžete vybrat její barvu a přidat na její přední stranu text či emotikon. Kartu si můžete objednat ihned po založení účtu.

U tarifu Standard za ni zaplatíte 99 až 199 Kč, u ostatních tarifů je zdarma. Zároveň můžete vybírat i z limitovaných edic karet, které jsou ve většině případů taktéž placené. Ještě předtím, než kartu začnete používat, musíte si na účet vložit dostatek finančních prostředků (minimální výše vkladu je stanovena na 300 Kč).

Vklad je možné provést:

 • bankovním převodem (vaše banka si může za tuto platbu účtovat nemalé poplatky)
 • platební kartou

Kartu můžete aktivovat platbou v obchodě a zadáním PINu (nastavíte si sami v aplikaci). Do té doby můžete využívat k online platbám virtuální kartu. Kartu Revolut si můžete přidat i do Google Pay a Apple Pay. Platit kartou můžete ve více než 150 světových měnách, u kterých budete mít opět výhodnější směnné kurzy.

V aplikaci můžete:

 • změnit PIN či ho zablokovat
 • odblokovat kód CVV
 • vypnout bezkontaktní platby (limit pro bezkontaktní platby je 150 euro)
 • povolit online transakce
 • zapnout zabezpečení na základě polohy (aplikace vám nepovolí platbu, když poloha vašeho telefonu nebude odpovídat místu, kde chcete kartou zaplatit. Někdy jsou s touto funkcí problémy, a to zejména na území ČR.)
 • povolit platbu protažením karty
 • povolit výběry z bankomatu

Virtuální karta Revolut

U Revolutu můžete kromě debetní karty používat i obnovitelnou virtuální kartu, se kterou můžete jednoduše a bezpečně platit online. Virtuální karta je totiž vždy jednorázová a po každém použití se automaticky obnoví její číslo a CVV kód. Pokud tedy někdo získá údaje o vaší virtuální kartě, nebude mít možnost dostat se k vašemu účtu Revolut.

Co všechno vám může Revolut nabídnout?

U Revolutu můžete využít hned několik funkcí, se kterými můžete efektivně spravovat své finance a zároveň si užít bezstarostné cestování.

Plánování rozpočtu a správa financí

S Revolutem můžete snadno a efektivně spravovat své finance. Jestli chcete mít kontrolu nad svým rozpočtem můžete využít funkci plánování rozpočtu, kde si můžete nastavit jakou částku chcete v určitém časovém období utratit. Nastavit si lze i rozpočty pro jednotlivé kategorie.

Revolut nastavení rozpočtu v aplikaci

Trezory Valut

V aplikaci si můžete vytvořit více trezorů valut, do kterých si můžete převádět své volné prostředky a spořit do budoucna. Do trezoru si můžete přeposílat peníze sami, nebo si do něj nechat přeposílat přebytek ze zaokrouhlených plateb. Revolut nabízí i možnost vytvořit trezor, do kterého bude spořit hned několik uživatelů najednou.

Cestovní pojištění

Revolut nabízí podobně jako Twisto cestovní pojištění. To získáte pouze u placených tarifů Premium a Metal a bude vás krýt v zahraničí až podobu 40 dní. Poskytovatelem pojištění je společnost White Horse Insurance Ireland, u které získáte:

Pohotovostní lékařské pojištění

Pojištění Pojistná částka
15 000 000 liber
Pohotovostní zubní ošetření 300 liber
Zpoždění letu 320 liber (80 liber za každou započatou hodinu)
Zpoždění zavazadel 320 liber

Revolut Kapsy

Pokud chcete mít jistotu, že budete mít vždy dostatek financí na zaplacení svých účtů, můžete si u Revolutu vytvořit vlastní „kapsu“. Do ní se vám budou odkládat peníze na zaplacení všech účtů, služeb a předplatných.

Revolut Junior

Revolut Junior je obdobou dětského běžného účtu pro děti od 6 do 17 let. Zdarma ho dostanete ke každému tarifu (liší se počet účtů, které si můžete založit). Děti se budou moci naučit, jak hospodařit s penězi, přičemž jejich účet můžete mít neustále pod kontrolou skrze mobilní aplikaci. V reálném čase vám bude Revolut posílat upozornění na výdaje a dovolí vám i úpravu nastavení účtu či debetní karty.

Revolut a poplatky

U většiny služeb se setkáte s omezením v podobě limitu, po jehož překročení budete chtě nechtě muset platit poplatky. Revolut bohužel nedisponuje zrovna nízkými poplatky, a proto se vyplatí popřemýšlet nad tím, zda se vám nevyplatí navýšit si jednotlivé limity upgradem na vyšší placený tarif.

Poplatek Cena
vklad zdarma
doručení debetní karty 99 až 199 Kč
výběr z bankomatu 2 % z vybírané částky, min. 30 Kč
směna měn ve všední den 0,5 %, o víkendu 1 %
mezinárodní platba 0,3 % z celkové částky min. 10 Kč, max. 150 Kč (při odeslání platby v jiné měně, než je místní měna země příjemce zaplatíte dalších 90 Kč)
nákup akcií 1 euro
úschova akcií 0,12 % z hodnoty portfolia ročně

Jak na Revolutu investovat?

Uživatelé Revolutu mohou již delší dobu investovat do různých investičních instrumentů, a to konkrétně do akcií, kryptoměn a komodit. Pokud se řadíte mezi začínající investory, nebo jen chcete nějakým způsobem zhodnotit své volné prostředky, určitě tuto funkci oceníte.

Investování do akcií

Po prokliknutí do kategorie „Akcie“ můžete jednoduše začít investovat do více než 800 titulů, mezi kterými najdete i ty nejznámější, včetně Amazonu, Applu, Googlu, Netflixu či Tesly. V tomto případě nemusíte nakupovat celé akcie, ale pouze takzvané frakční akcie. To znamená, že si můžete koupit pouze zlomek vybraného titulu, přičemž výše minimální investice je stanovena na 1 dolar.

V praxi tedy můžete investovat například 1 dolar do Tesly (cena jedné akcie cca 1 140 dolarů) a 2 dolary do Netflixu (cena jedné akcie cca 678 dolarů).

Než se pustíte do investování, je nutné abyste na svůj obchodní účet převedli dostatek finančních prostředků, které jsou automaticky převedeny na dolary (za směnu platíte poplatek). Poté už můžete vybrat titul, do kterého budete investovat. U každého titulu si můžete prohlédnout graf, předpovědi analytiků, hospodářské výsledky společnosti či novinky z různých webů.

Revolut nákup akcií v aplikaci

Akcie je možné nakoupit 3 způsoby:

 • příkaz k okamžitému nákupu – akcie budou nakoupeny ihned po zadání objednávky (k nákupu může dojít pouze v době, kdy je burza otevřena, v opačném případě je nutné počkat)
 • limitní příkaz – akcie nakoupíte až vzrostou na vámi stanovenou cenu
 • stop příkaz – akcie nakoupíte až klesnou na vámi stanovenou cenu

Následně můžete na svém účtu sledovat, jak se cena nakoupených akcií vyvíjí a jak jsou na tom vaše jednotlivé podíly. Akcie můžete kdykoli prodat, a to prostřednictvím:

 • příkazu k okamžitému prodeji – akcie budu prodány ihned po zadání objednávky (k prodeji může dojít opět jen když je burza otevřená)
 • limitní příkaz (take profit) – nastavíte cenu, za kterou mají být akcie prodány, pokud jejich cena začne růst
 • stop příkaz (stop loss) – nastavíte cenu, za kterou mají být akcie prodány, pokud jejich cena začne klesat

Nákup akcií je zpoplatněný poplatkem 28 Kč. Tomu se můžete vyhnout u vyšších tarifů, které nabízí určitý počet nákupů zdarma.

Tarif Počet nákupů zdarma
Standard 1
Plus 3
Premium 5
Metal bez omezení

Investování do kryptoměn

Podobným způsobem můžete investovat i do kryptoměn a tokenů, kterých na Revolutu najdete přes 53 a každý den přibývají nové. Jejich nákup je ale mnohem jednoduší, jelikož nemusíte převádět peníze na svůj obchodní účet, ale stačí když si na Revolut účet vložíte dostatek finančních prostředků.

Nákup i prodej je možné provádět pomocí stejných příkazů jako u akcií (minimální částka není nějak omezena) a najdete zde i stejně podrobné informace ohledně ceny, historie a vývoje jednotlivých kryptoměn a tokenů. Je třeba podotknout, že s kryptoměnami nemůžete jakkoli disponovat, a tudíž je nemůžete přesunout do své kryptoměnové peněženky. Přeposlat je můžete pouze jinému uživateli Revolutu.

Jestli si je i přesto chcete přeposlat do své vlastní kryptoměnové peněženky, bude pro vás mnohem vhodnější nakoupit kryptoměny například u kryptoměnové směnárny Coinbase. Revolut také nějak zvlášť neocení zkušení investoři a tradeři, kteří zde nenajdou žádné pokročilé funkce ani možnost investovat do futures. Pro ně bude lepší přejít k jedné z investičních platforem, mezi které se řadí i jedna z největších kryptoměnových burz Binance.

Revolut nákup kryptoměn v aplikaci

Investování do komodit

Revolut nabízí svým uživatelům s tarifem Premium a Metal možnost investovat do zlata a stříbra. Investovat můžete již od 1 dolaru. Nákupy a prodej fungují úplně stejně jako u akcí a kryptoměn. Zlato si můžete nechat vyplácet i v podobě cashbacku (pouze u tarifu Metal).

Při investování do komodit musíte počítat i s poplatky ve výši 0,25 % (o víkendu 1 %). Nemusíte se bát, že byste o své investované peníze přišli. Revolut totiž všechny investice kryje reálným zlatem uloženým v jedné z úschoven.

Revolut investice

RevolutBank

Revolut spustil i svoji vlastní banku, pomocí které chce rozšířit svoji nabídku služeb. Pro jeho klienty v ČR se v zásadě téměř nic nemění. Jediné, co prozatím získají je vkladový účet s pojištěním vkladů do 100 000 EUR, které jim budou v případě úpadku společnosti vyplaceny.

Společnost plánuje, že by brzy mohla zpřístupnit i další služby včetně krátkodobých půjček (ty jsou dostupné například v Polsku). K Revolut Bank můžete přejít jednoduše kliknutím na ikonu „Připojit se k Revolut Bank“. Poté si můžete otevřít svůj vlastní vkladový účet, kam si můžete převést své peníze a chránit je před případnou ztrátou.

Revolut vs. ostatní platformy

Revolut samozřejmě není jedinou platformou, u které můžete efektivně spravovat své finance nebo využívat výhodné směnné kurzy. Mezi jeho konkurenty se řadí služby jako Wise či Curve, díky kterým můžete provádět levné platby do zahraničí a využívat jedny z nejvýhodnějších kurzů.

Wise funguje téměř stejně jako Revolut jen nenabízí možnost investování. Curve naopak funguje na principu virtuální karty. Konkrétně se jedná o debetní kartu, na kterou si můžete nahrát hned několik platebních karet. Při placení obchodník získá pouze informace o kartě Curve, kterou můžete kdykoli zablokovat.

Wise a Revolut jsou vhodné především pro uživatele, kteří často cestují do zahraničí nebo provádí zahraniční platby. Jestli však chcete investovat menší částky a inkasovat zhodnocení, bude pro vás vhodnější Revolut. Mimo to jako jediný nabízí aplikaci v češtině. Curve se naopak hodí i pro platby na území ČR.

Revolut je také spojován i s českým startupem Twisto, díky kterému si mohou klienti odložit platbu až o 45 dní. S Revolutem má společné především služby spojené s cestováním do zahraničí. Twisto totiž stejně jako Revolut nabízí cestovní pojištění, které je sice levnější, ale nabízí mnohem nižší krytí. Stejně tak ho můžete využít k pronájmu automobilu. Na závěr nelze říct, že by si tyto dvě služby konkurovaly, ale naopak se spíše doplňují.

Výhody a nevýhody Revolutu

Revolut opravdu nabízí efektivní a revoluční způsob, jak nakládat s vašimi financemi. I přesto je tato služba nejvíc vhodná pro uživatele, kteří se často zdržují v zahraničí nebo začínající investory. S Revolut kartou totiž můžete ušetřit až tisíce korun na poplatcích a směnných kurzech. Co se Revolutu nedá upřít je i jeho bezpečnost, díky čemuž ho můžete využít k bezpečným online platbám. Podvodníci tak nemají šanci dostat se k vašemu bankovnímu účtu ani platební kartě.

Jelikož je Revolut poměrně nová služba, setkáte se i s negativními ohlasy. Ty většinou směřují na špatnou zákaznickou podporu a časté blokování účtů. Mnoho uživatelů se totiž setkalo s tím, že jim Revolut po přeposlání vyšší částky zablokoval účet a požadoval po nich další ověření totožnosti. Ve většině případů se jedná o opravdu dlouhý proces, a to především kvůli nekvalitní zákaznické podpoře.

Vyvstává tedy otázka, zda je Revolut opravdu vhodnou platformou kam vložit své peníze. K blokování účtů dochází s vysokou pravděpodobností automaticky vinou špatného algoritmu. I přesto se ale podle nás nejedná o nekvalitní službu. Pokud chcete Revolut využívat bude pro vás lepší přeposílat si na něj pouze menší částky (v řádu několika desetitisíc korun), které můžete využívat k zahraničním platbám a nákupům či investování. Prozatím ho však není možné považovat za plnohodnotnou alternativu k běžnému bankovnímu účtu.

Plusy a mínusy Revolutu

 • jednoduchá registrace
 • přehledná a moderní aplikace
 • obnovitelná virtuální karta
 • výhodné směnné kurzy
 • bezplatný výběr z bankomatů po celém světě
 • rychlé a levné zahraniční platby
 • investování do akcií, kryptoměn a komodit
 • vyšší limity u placených tarifů
 • nízká kvalita zákaznické podpory
 • vyšší poplatky o víkendu
 • problémy s častou blokací účtů

FAQ – Nejčastější otázky

Je Revolut zdarma?

Založení účtu a jeho vedení je u Revolutu zdarma. Připlatit si můžete pouze za placené tarify, díky kterým si můžete navýšit limity u jednotlivých služeb a získat služby a benefity navíc.

Dostanu k Revolutu platební kartu zdarma?

Revolut dříve nabízel ke všem tarifům doručení karty zdarma. Bohužel po změně pravidel je doručení zdarma dostupné pouze u tarifů Plus, Premium a Metal. U tarifu Standard za doručení karty zaplatíte od 99 do 199 Kč.

Mohu si kryptoměny z Revolutu přeposlat do své vlastní peněženky?

U Revolutu sice můžete do kryptoměn investovat, ale ne je přímo nakupovat. To znamená, že s nimi nemůžete disponovat mimo Revolut a není je tedy možné přeposlat do vlastní kryptoměnové peněženky. Kryptoměny můžete pouze přeposlat jinému uživateli Revolutu.

O autorovi