Jak ušetřit při nákupu přes internet v době pandemie?

Asi nikoho nemohlo obejít aktuální velké téma, a to pandemie koronaviru. Nová situace ve světě totiž mění celou řadu našich návyků a každý den ovlivňuje náš život, pracovní i soukromý.

Každý se s tím vyrovnává jinak, tak jak umí. Jisté je, že žijeme v trochu jiné době, než jsme si představovali, v době, se kterou nikdo z nás nepočítal. Život se ale nemůže zastavit, a tak stále musíme řešit každodenní záležitosti. Mezi ně bezpochyby patří i nákupy, bez kterých se jednoduše nelze zcela obejít. Přitom celá řada kamenných obchodů je dnes zavřená. V našem článku se podíváme na to, že lze aktuální pandemickou situaci vzít i jako příležitost, jak na nákupech ušetřit a myslet přitom trochu také na nejistou budoucnost.

Využívejte více online nákupů. Ušetříte!

Když nemůžete do kamenného obchodu, tak se to přímo nabízí. Nakupte online. A skutečnost, že se celá řada našich nákupů opravdu přestěhovala v době pandemie do online světa, dokládají také nadmíru vytížení dopravci. Češi patřili vždy k milovníkům online nakupování, ale v aktuální situaci se to ještě zvýraznilo. Výhodou online nakupování každopádně nadále zůstává:

  • Lepší cena než v kamenném obchodě
  • Úspora času a doprava zboží až domů

Neplatí to samozřejmě vždy, ale ve většině případů dnes lze zakoupit zboží na e-shopu průměrně levněji, než v kamenné prodejně. Je to dáno tím, že e-shop zpravidla nemusí platit nákladný nájem prodejny někde v centru. V internetovém prostředí je také mnohem vyšší konkurence, a to díky jednoduchosti porovnat si ceny mezi jednotlivými obchody.

Stále více lidí si také rádo užívá komfort, který nabízí doprava zboží až domů. Kromě toho touto cestou uspoříte spoustu času, protože nemusíte nikam chodit, nic zdlouhavě hledat a vybírat, ale jednoduše vše zvládnete na pár kliků od obrazovky počítače nebo displeje mobilního telefonu.

Nejistá ekonomická budoucnost?

Online nakupování se v dnešní době pandemie vyplatí dvojnásob, zejména při nákupu spotřebního zboží. To je často zboží, které mnohdy nutně ani nepotřebujeme, ale chceme si jej koupit. Díky online nakupování na něm můžeme ušetřit.

A myslet v dnešní době na úsporu, to je rozhodně prozřetelné. V souvislosti s pandemií covid-19 totiž přichází od různých analytických společností stále více na přetřes očekávaná ekonomická krize, kterou bude mít na svědomí právě koronavirus. Dnes ušetřené peníze se vám tak mohou hodit v budoucnu. Pojďme si tedy nyní dát pár tipů, jak při online nakupování ušetřit nejvíce.

Jak ušetřit při nákupu online

Lepší cenu najdete díky srovnávačům zboží

Již na předchozích řádcích jsme zmínili, že na internetu lze velmi snadno srovnat ceny mezi jednotlivými internetovými obchody. Určitě byste toho tedy vždy měli využít. Pokud nakupujete online, můžete využít srovnávače zboží, jako je třeba Heureka. Díky takovému srovnávači zjistíte reálnou cenu, za kterou se zboží prodává u různých prodejců, a také často vývoj ceny v čase. Můžete využít také server s recenzemi produktů, jako například Všeuměl.cz.

Počkejte si na výhodné nákupní akce

Jakmile znáte reálnou cenu zboží, které vás zajímá, možná se vám to třeba stále zdá příliš hodně. V tom případě se vyplatí využít některých oblíbených nástrojů, které vám dokáží cenu ještě více srazit. Jsou to různé akční nabídky, výprodeje nebo slevové kupóny.

U různého zboží je typické, že čas od času na něj najdete na různých e-shopech akční nabídku. Využít můžete rozhodně také výprodejů, což se uplatňuje zejména u sezónního zboží, jako je móda. Třeba u elektroniky je to pak typicky zboží, které nahradil novější model. Tam lze často dosáhnout výrazných slev. Populární jsou také slevové kupóny e-shopů, typicky platné na určitý okruh sortimentu po omezenou dobu. Ve všech případech si ale vždy dobře pohlídejte, zda akce nebo sleva není pouze na oko, s čímž vám dobře pomohou výše zmiňované srovnávače cen.

Využijte aukční portály a online tržiště. Pomůžete lidem v době pandemie!

Nakupovat se dnes vyplatí také na aukčních portálech nebo na online tržištích. Typickým aukčním portálem je třeba Aukro.cz a je zde také celá řada online tržišť. Mezi taková patří třeba Fler.cz se zbožím, které je:

  • Originálním produktem
  • Kreativní ruční tvorbou

Na takových online tržištích tak koupíte originální zboží, které neseženete nikde jinde. Na Fler.cz nabízí své originální produkty celá řada kreativních jedinců, třeba maminek na mateřské, pro které je to i možnost si vydělat. Při nákupu na těchto portálech tak zároveň pomůžete dobré věci. Můžete pomoci konkrétním lidem v dnešní pandemické situaci, kteří možná přišli o práci a tímto způsobem si přivydělávají. A zároveň si pořídíte pěknou věc. Není zde ale jen ruční výroba, ale také oblečení a doplňky do domácnosti za velmi pěkné ceny.

Jak se při online nákupech nespálit?

Na závěr se pojďme podívat na to, jak zařídit, aby náš nákup na internetu byl skutečně výhodný. V první řadě je nutné, abychom měli potřebné informace. Zde je potřeba zařadit zejména:

  • Znalost reálné ceny
  • Nákup u ověřených prodejců

O znalosti reálné ceny jsme už hovořili dříve v textu, přičemž velmi dobře vám dokáže odpovědět libovolný srovnávač zboží. Díky tomu poznáte, zda akce je reálnou akcí, a zda se tedy jedná skutečně o slevu. Oblíbeným trikem obchodníků je sleva vyjádřená v procentech z ceny, za kterou se zboží nikdy neprodávalo. Sleva tak vypadá větší, ale realita je jiná.

Dále je nutné nakupovat u ověřených prodejců, což se vám zase bude hodit nejen u e-shopů, ale je to důležité také při nákupech na aukčních portálech nebo online tržištích. Zde prodávají své zboží stovky jednotlivců, přičemž solidního prodejce vám zpravidla odhalí větší množství kladných hodnocení od ostatních zákazníků.

Určitě nespoléhejte na štěstí, sázení nebo loterie (například Eurojackpot) a snadné návody na zbohatnutí.

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *