Srovnání kontokorent úvěrů pro rok 2018 napříč bankami

Srovnání kontokorent úvěrů pro rok 2018 napříč bankami

Bankovní úvěr označovaný jako kontokorent je poměrně zajímavým produktem. Je spojený s bankovním účtem a jeho úkolem je hlavně poskytnutí finanční rezervy. Tento název si lze přeložit i jako možnost povoleného přečerpání bankovního účtu. To znamená, že lze legálně jít do mínusu. Podmínkou pro jeho zřízení jsou v podstatě tři věci. A to:

  • Nutnost mít bankovní účet
  • Mít dostatečný příjem
  • Nemít u banky nebo jindy výrazné finanční problémy

I když se obecně kontokorent označuje jako úvěr, který není moc výhodný, je dobré mít přehled o tom, kde se dá sehnat ten nejvýhodnější. Zde je přehled jednotlivých bank i s jejich charakteristikou.

mBank

mBank

Známá a celkem zajímavá banka na našem trhu, která nabízí produkt, který nese označení mRezerva. Mezi jeho plusy rozhodně patří to, že u kontokorentu neplatíte ani poplatek za vedení, ani u něho není hrazený poplatek za jeho přistavení. Pokud se podíváme na výši maximální částky, tak se jedná o limit v hodnotě až 300 000 Kč. Vyčerpaná suma je úročena celkem slušným úrokem, který činí 12,9 procenta. Jde ale o startovní úrokovou sazbu, která může u některých klientů přerůst až na sazbu 18,9 procenta, která je u této banky maximum.

Moneta Money Bank

Moneta Money Bank

Jedna z bank, o které je v poslední době celkem výrazně slyšet. Jak pro bezplatné účty, nebo pro možnost jejich online zřízení. Nelze opomenout také její úvěrové produkty, kam řadíme také kontokorent. Jeho označení v portfoliu banky je Flexikredit. Možné je získat sumu až do výše 100 000 Kč, která je však ponížena u studentských účtů. Pokud jde o sazbu úrokovou, ta začíná na hodnotě 14,9 procenta, ale může dojít až k hodnotě 24 procent, která není úplně nejnižší. Drobným zklamáním u této banky je také měsíční poplatek, který činí 29 nebo 49 korun, a to podle typu konkrétního účtu.

Fio Banka

Na bankovním trhu nejde o žádného nováčka. Jde dokonce o banku, která začala jako jedna z prvních nabízet účty zdarma. I když některé produkty v jejím portfoliu chybí, tak kontokorent nabízí. Ten je u banky jakousi alternativou spotřebitelského úvěru, a tak ho nabízí hned v několika podobách. Jak si ho přesně charakterizovat?

  • K dispozici je trojice dostupných tarifů
  • Úroková sazba je v rozmezí 8,3 – 18,9 procenta
  • Poplatek za přistavení činí 0 procent až 4 procenta

Každý klient má možnost vybrat si tarif, který mu nejvíce vyhovuje. A to podle toho, jaký účel má možnost přečerpání mít. Nejmenší schválený limit je částka ve výši 5 000 Kč a tím největším je zajímavá suma v hodnotě 3 miliony. Připomeňme ale ještě jednou, že Fio kontokorent má suplovat spotřebitelský úvěr.

Komerční banka

Opomíjet v našem přehledu nesmíme také jednu z největších bank, která u nás je. Je to Komerční banka, která nabízí hned dva produkty, které lze označit jako kontokorent. Oba mají společné to, že se u nich neplatí ani poplatek za zřízení, ani žádné jiné měsíční poplatky. Stejné mají i to, kolik peněz je možné získat. Zde mluvíme spíše o menší finanční rezervě, jelikož onen limit je pouze 60 000 korun českých. Liší se však tím, jaké je s nimi spojená úroková sazba.

První varianta nese označení Povolený debet start. Ten je tou výhodnější variantou, jelikož úroková sazba začíná na hodnotě 12 procent, ale může skončit až na hodnotě 25 procent. Když se podíváme na možnost číslo dvě, tak je to Povolený debet pro občany. I zde je maximální úroková sazba stejná, tedy dvacetiprocentní. Ta startovní je ale o poznání vyšší, jelikož začíná těsně nad hodnotou dvacet procent. Přesně je to 19,99 procenta.

Sberbank

Tuto banku můžeme na našem trhu považovat za hráče spíše nového, ale pokud jde o trh celosvětový, hlavně potom v oblasti východní Evropy, jde o silného hráče. A nyní je i na našem trhu. Název jejího produktů je Fér kontokorent a férové je na něm opravdu to, že není spojený s žádnými poplatky. Maximální výše předschváleného limitu, na který lze dosáhnout, je 200 000 Kč. I u této banky je úroková sazba variabilní. Tou nejnižší a tedy startovní je sazba 14,99 procenta. Tou nejvyšší přesně o pět procentních bodů méně. Tedy jednu setinu pod dvaceti procenty.

Equa bank

Equa bank

Menší banka, která nabídne také spíše menší hodnotu kontokorentu. Ten však běžnému klientovi může plně dostačovat, jelikož daný limit je stanovený na 100 000 Kč. Úroková sazba oproti ostatním startuje na vyšších hodnotách, a to na sazbě 16,9 procenta, která je nejnižší. Možné je ale mít i kontokorent méně výhodný, se sazbou 19,9 procent. Tyto vyšší úroky však přece jenom lehce kompenzuje fakt, že u této banky se v souvislosti s kontokorentem neúčtují žádné konkrétní poplatky.

Era

Pro některé stále známá spíše jako Poštovní spořitelna. Ať už používáte jakýkoliv název, produktem, který můžete poptávat, je Era kontokorent. Nabídne celkem zajímavou sumu v rozmezí 2 000 – 250 000 korun českých. Úroková sazba je stanovena pevně, pro každého klienta, a to 17,9 procenta. Negativem může být i devatenáctikorunový poplatek, ale při splnění podmínek je možné mít ho nulový.

UniCreditBank

Kontokorentní úvěr. Takto jednoduše je označován produkt, který je dostupný právě u této banky. Nutno říci, že jeho jednoduchost spočívá ale spíše jenom v názvu. To proto, že s ním mohou být spojeny i poplatky. V ideálním případě, za splnění podmínek, mohou být nulové. Když ale podmínky splněné nejsou, je možné počítat s poplatky za vedení a za zřízení v sazbách až 200, respektive až 20 korun českých. K tomu je nutné připočítat také klasickou úrokovou sazbu. Ta je na rozdíl od řady jiných bank stanovena jasně a pevně, a to na hodnotě 18 procent. Maximální výše povoleného limitu, který banka nabídne, je 150 000 Kč.

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *