MONETA nabízí vybraným klientům spořicí účet s úrokem 5,7 % p.a

MONETA nabízí vybraným klientům spořicí účet s úrokem 5,7 % p.a
  • Úroková sazba 5,7 % p.a. je dostupná pouze pro oslovené klienty
  • Základní sazba činí 5,3 % p.a, bonusovou sazbu lze získat až po splnění podmínek
  • Podmínkou je příchozí měsíční platba min. 15 000 Kč a 10 plateb debetní či kreditní kartou

V posledních dvou letech přála situace především růstu úrokových sazeb u spořicích účtů. Namísto méně atraktivních 2 % p.a. se tedy často setkáte i s 5 a více % p.a..

Vysoké úrokové sazby vám však banky nedají zadarmo a často je tak nejprve nutné splnit určité podmínky. To platí i o nabídce u MONETA Money Bank, která nově vybraným klientům nabízí 5,7 % p.a.

Ke spořicímu účtu se dostanou pouze stávající a vybraní klienti

MONETA se dlouhodobě snaží odměňovat své stávající klienty, a proto pro ně vytvořila i speciální nabídku spořicího účtu Spoření Active Bonus se sazbou 5,7 % p.a. Ta je přitom dostupná pro neomezenou výši vkladu, díky čemuž lze zhodnocovat se stejnou úrokovou sazbou i částky nad 1 milion Kč.

Jak již bylo řečeno, nabídka je dostupná pouze pro stávající klienty, které musí banka navíc oslovit. Nabídku vám přepošle na váš e-mail a také se vám objeví v internetovém bankovnictví a mobilní aplikaci.

Na pár kliků si tak můžete spořicí účet sjednat z pohodlí domova, banka jej následně aktivuje během pár hodin. Zmiňovaná úroková sazba 5,7 % p.a. je však nadstandardní a při nesplnění podmínek je tedy snížena na základní úrokovou sazbu 5,3 % p.a.

Úrokovou sazbu získáte až po splnění podmínek

Při založení spořicího účtu je vám automaticky poskytnuta základní úroková sazba 5,3 % p.a. První tři měsíce navíc můžete využívat bonusovou sazbu 0,40 % p.a. Pro čerpání bonusové sazby i v průběhu dalších měsíců je však nutné splnit dané podmínky, které jsou spojené především s aktivitou klientů.

První podmínka se tedy týká příchozí platby, která musí být v průběhu měsíce provedena minimálně jednou, a to ve výši 15 000 Kč. Platba přitom může být připsána na jakýkoliv soukromý běžný účet vedený na vaše jméno u MONETA Money Bank.

Převod musí přijít z cizího účtu, a ne vašeho dalšího účtu vedeného u MONETA Money Bank. Zároveň je podmínkou také aktivní používání karty, kdy je třeba měsíčně provést minimálně 10 plateb debetní nebo kreditní kartou.

Na trhu narazíte i na lepší nabídky spořicích účtů

I když nabídka od MONETA Money Bank působí na první pohled lákavě, lze narazit i na mnohem atraktivnější úrokové sazby. U velké části bank navíc není nutné plnit pro získání úrokové sazby dodatečné podmínky.

Nejvyšší úrokovou sazbu 6,15 % p.a. nabízí Všeobecná úvěrová banka, u níž lze úročit bez podmínek jakoukoli výši vkladu.

Druhou nejlepší úrokovou sazbu nabízí Max Banka 6,01 % p.a., která si však její získání podmiňuje založením Neo účtu – ten zároveň funguje i jako forma spořicího účtu.

Výhodných 6 % p.a. nabízí také UniCredit Bank, která nabízí běžný a spořicí účet v jednom.

Zmíněnou sazbou lze úročit pouze vklady do 2 milionů Kč. Podmínkou je přitom založení spořicího účtu od 1. července 2023 a provedení tří plateb měsíčně – při nedodržení počtu plateb je vklad úročen základní sazbou 3 % p.a.

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *