Inzerce půjček zdarma jsou líhní podvodníků. Na co si dát pozor?

Inzerce půjček zdarma jsou líhní podvodníků. Na co si dát pozor?

Kde se dá najít odpovídající půjčka, se kterou nešlápnete vedle? Možných míst je několik. Potom jsou ale i místa, jako je inzerce půjček. Zde už je dobré být na pozoru. Proč? Jelikož o takových serverech můžeme říci, že jsou doslova líheň podvodníků. Na co je dobré dát si při výběru pozor a jak poznat, že se jedná o neférovou nabídku od podvodníka? Podívejte se s námi.

Zaměřte se na samotného inzerenta

To první, co je vhodné zjistit, jsou informace o samotném inzerentovi. Tedy o osobě, která si konkrétní inzerát podala a která tak půjčku nabízí. Pamatujte, že bezpečné a bezproblémové nabídky velmi často inzerují reálné nebankovní společnosti. A ty obvykle mají i IČ, stejně jako dohledatelná sídla. Velkým rizikem naopak může být soukromá inzerce. Zde prakticky nemáte žádnou možnost dopátrat se po tom, kdo reálně půjčku poskytuje. Mezi problémy může patřit:

  • Obecné jméno
  • Absence adresy
  • Jenom mailový kontaktní údaj

Přečtěte si podmínky získání půjčky

Každá férová nebankovní společnost i jakákoliv banka dnes má takové podmínky získání, které jsou jasné a známé. Jsou spojeny samozřejmě i s tím, že ne vždy je možné každému půjčit. Vždy je třeba splnit stanovené podmínky, jinak je žádost zamítnuta. Když se podíváme na samotné bezplatné inzertní servery, hemží se to jimi inzeráty, které budí dojem, že peníze mohou být skutečně pro každého. Tedy dojem, že podmínky získání jsou velmi benevolentní. Pamatujte ale na to, že se buď jedná o ohromně nevýhodnou půjčku od lichváře, nebo se jedná jenom o lákadlo a realita spojená s poskytnutím peněz je zcela jiná. Cílem takových inzerátů je získat kontakty a snaha o dotlačení člověka do nevýhodného úvěru.

Zjišťujte informace o výhodnosti

Dnes je snahou státu zajistit, aby lidé měli možnost při získání půjčky zjistit co možná nejvíce potřebných informací. I proto je povinností uvádět u půjčky řadu důležitých údajů, kdy jedním z takových je i RPSN. Jde o roční procentuelní sazbu nákladů, které jasně ukazují, kolik jako klienti přeplatíte. V rámci různých inzerátů však často narazíte na situaci, kde se danou informaci vůbec nedozvíte. Nemůžete si tak udělat obrázek o tom, zda půjčka je nebo není výhodná. A rázem může dojít k poměrně velkému problému, který je spojený s tím, že hodnoty budou opravdu vysoké a výsledkem bude úvěr, který je značně nevýhodný.

Nenechte se zlákat přílišnou jednoduchostí

Že se jedná o podvodný inzerát a tedy ni podvodnou nabídku můžete zjistit i podle toho, že vše působí na první pohled velmi jednoduše. A to až pochybně jednoduše. Například v tom směru, že místo smlouvy vám bude půjčeno jenom na směnku, nebo nebude nutné ani nikomu nic dokládat, stejně jako nemusí být nutné ani ničím ručit. Už to je na první pohled poměrně zvláštní, a to hlavně ve chvíli, kdy budete požadovat vyšší finanční částky. Je dobré vědět, že přílišná jednoduchost je jedním z častých znaků podvodných půjček a proto je dobré dát si na ně také pozor.

Málokdo půjčí od stokorun, po miliony

Rozhlédnete-li se po segmentech férových poskytovatelů půjček, jasně zjistíte, že každý z nich se vždy specializuje jenom na určitou oblast půjček. To znamená, že má určitý zvolený segment, kde půjčky nabízí. Od toho se odvíjejí samotné částky a tak můžeme současnou nabídku rozdělit do tří hlavních kategorií, a to:

  • Mikropůjčky
  • Spotřebitelské půjčky
  • Klasické a americké hypotéky

Z výše zmíněných faktů je jasné, že když soukromá inzerce obsahuje inzeráty, kde jsou nabízeny sumy od stokorun po miliony, je více než jasné, že se bude velmi pravděpodobně jednat o nabídku, která nebude zase až tak ideální a je velká pravděpodobnost, že inzerát opět nezadal nikdo jiný, než podvodník, jehož cílem je připravit žadatele o peníze.

Při požadavcích na placení předem buďte na pozoru

Určitě nezapomínejte také na další charakteristiku podvodné nabídky, kterých má inzerce půjček zdarma více než dost. Jedná se o takové inzeráty, u kterých následně zjistíte, že po vás poskytovatel peněz bude chtít finance předem. A to například za podání a vyřízení žádosti, nebo na jakékoliv další výdaje. Pokud k tomu opravdu dojde, dejte od takové nabídky půjčky ruce pryč. Důvod je celkem jednoduchý a také zcela pochopitelný. Dnes už jsou poplatky předem minulostí a je jasné, že když je někdo vyžaduje, tak jeho nabídka nebude úplně taková, jaká by měla být. Právě poplatek předem je jasným znakem toho, že je dobré být na pozoru. Mnohdy jsou poplatky předem stanoveny i na několik tisíců korun českých.

Jak si půjčit správně?

Nyní již víte, jak podvodné půjčky poznat a na co přesně si dát pozor. Na závěr musíme ještě dodat, jak by tedy měla vypadat půjčka, která bude bezproblémová a férová. Ideální je nehledat ji na různých pochybných webech s inzeráty, jelikož je lepší hledat je na srovnávačích půjček, jako je například právě tento web Jirkovapůjčka.cz. Zde je inzerce řešena tak, že jsou zobrazovány nabídky poskytovatelů s jasnými informacemi o tom, jaký úvěr nabízejí. Nejenom, že si u nich uděláte obrázek o výhodnosti. Opomíjet nelze ani to, že se na dané porovnávače dostanou jenom prověření poskytovatelé a tak není důvod mít obavy z toho, že byste snad naletěli jakémukoliv podvodníkovi.

Dále je dobré jasně a přesně identifikovat konkrétního poskytovatele. A právě díky tomu budete moci snadno dohledat recenze a různá hodnocení. Zjistíte tedy, zda je daný poskytovatel férový a zda s ním klienti byli spokojeni, nebo naopak. A právě pozitivní hodnocení je jasným znakem toho, že v tomto ohledu je vše skutečně v naprostém pořádku.

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *