Hello bank v Česku skončí! Co to znamená pro jejích 350 000 klientů?

Hello bank v Česku skončí! Co to znamená pro jejích 350 000 klientů?
  • 3. dubna Hello Bank! oznámila, že ukončuje své působení na českém trhu.
  • Proces ukončení služeb pro klienty bude postupný, přičemž pro stávající klienty se prozatím nic nemění.
  • S vysokou pravděpodobností se Hello Bank! dohodne s jednou z českých bank na převzetí všech klientů.

Začátkem dubna ohlásila Hello Bank! odchod z českého trhu. Aktuálně banka provozuje služby pro svých 350 000 klientů, které bude postupně připravovat na úplné ukončení fungování dříve sjednaných služeb i produktů. Naopak zcela nový zájemci o služby k nim nebudou mít přístup. Další postup je tak pouze součástí spekulací, podle nichž by mohla stávající klienty převzít jedna z tuzemských bank.

Hello Bank už nepřijme nové klienty

Po dlouhém mlčení se Hello Bank!, dceřiná společnost banky BNP Paribas Personal Finance, rozhodla 3. dubna vydat prohlášení, podle nějž začne pracovat na úplném stáhnutí z českého trhu. Postupně tak přestane poskytovat veškeré své služby pro své stávající zákazníky. V souvislosti s tím ukončila poskytování služeb novým zákazníkům.

Podrobnější informace o celém procesu bude banka uveřejňovat na svém oficiálním webu. Prozatím se pro jejích 350 000 stávajících klientů nic nemění. Doporučení banky však zní, aby se ve vlastním zájmu poohlédly po jiné bance, k níž budou moci převést veškeré své prostředky i finanční produkty.

Banka nenaplnila očekávání mateřské společnosti

Ihned po oznámení se začalo spekulovat nad tím, zda se Hello Bank! nedostala do finančních problémů. Podle mluvčí BNP Paribas se rozhodnutí ukončit činnost v České republice týká pouze jejích dosavadních výsledků. Ty podle všeho nenaplnily čekávání mateřské společnosti, které se tak nevyplatí do Hello Bank! dále investovat.

Pro klienty Hello Bank! se teď nabízí řada možností, jak celou situaci řešit. První z nich je vlastní inciativa, kdy si sami vyberou novou banku, k níž převedou veškeré své prostředky a finanční produkty, včetně úvěrů či spořících účtů. Ti, kteří si chtějí ušetřit čas i práci, mohou vyčkat na konečné stanovisko Hello Bank!, jež se pravděpodobně dohodne s jednou z tuzemských bank na převzetí stávajících klientů.

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *