mBank hypotéka

mBank hypotéka
 • Hypotéka do výše až 90 % z ceny nemovitosti
 • Až 30 % z výše hypotéky můžete získat jako neúčelovou půjčku
 • Založení a vedení úvěrového i osobního účtu zdarma
 • Při stavbě domu svépomocí možnost čerpání bez dokládání faktur
Výše úvěru 200 000 - 15 mil. Kč
Splatnost 5 - 40 let
Max. LTV 90 %
Hodnocení
Kalkulačka hypotéky do 2 minut

Srovnání hypoték od 11ti bank na míru přesně vašim požadavkům. Vyzkoušejte naši on-line kalkulačku!

Srovnat hypotéky

Základní informace

Typ úvěru: bankovní hypotéka
Výše půjčky: 200 000 - 15 mil. Kč
Hypotéka novým klientům: bez omezení
Doba splatnosti: 5 - 40 let
Zpracování žádosti: ihned
Poplatek za poskytnutí: zdarma
Poplatek za vedení účtu: zdarma
LTV: 90 %
Fixace úrokové sazby: 1 - 5 let

Na první pohled se může mBank hypotéka jevit jako další z hypoték, které jsou u našich bank k dostání. Při bližším pohledu se však může odlišovat několika zajímavými specifiky. Už samotná banka, když přišla na náš trh, přišla s celkem unikátním a inovativním přístupem. A ten se následně odráží i na jednotlivých úvěrových produktech, které jsou k dispozici a o které si případný zájemce samozřejmě může požádat.

Současná mBank hypotéka láká na příznivou úrokovou sazbu

Jednám z lákadel, se kterým mBank hypotéka přichází, je rozhodně příznivá úroková sazba. A to u hypotečního produktu, který je označený jako Light. Tento marketingový název pro nabízený hypoteční úvěr je spojený s možností získat hypotéku, která bude začínat na nízké sazbě. Nejde o samozřejmou nabídku pro každého, ale pokud žadatel splní všechny podmínky a bude mít i odpovídající bonitu, může být reálné, že mu tato, nebo hodně blízká sazba může být poskytnuta.

Ocenění potvrzující kvalitu

Pokud na něco mBank hypotéka výrazně upozorňuje, tak je to především fakt, že tento úvěr získal v minulosti zajímavá ocenění v soutěží Finparáda. Ta v podstatě potvrzují jeho kvalitu, což může být pro žadatele zajímavým vodítkem ve chvíli, kdy neví, zda si žádá nebo nežádá dobře a správně. V dané soutěži, v kategorii Finanční produkt se hypotéka od mBank umístila jak v roce 2017, tak i o rok později, v roce 2018. Tím tak došlo k určitému nezávislému potvrzení kvality samotného hypotečního úvěru.

Využití téměř na cokoliv

Stále nezapomínejme na to, že mBank hypotéka je pochopitelně úvěrem účelovým a nelze ho využít úplně na cokoliv. Jako hypotéky u jiných bank, tak i tato je primárně určená k řešení financování bydlení a s tím souvisejících věcí. Proto je možné peníze využít například na koupi nemovitosti, a to jak domu, tak i bytu. Dále samozřejmě banka dovoluje využití peněz i na stavbu nemovitosti, tedy rodinného domu.

Jsou však i další možnosti využití peněz, které banka dovoluje. Kromě zmíněných lze získanou hypotékou financovat koupi nemovitosti na individuální rekreaci, nebo je možné financovat koupi pozemku. Peníze mohou být dále využity na financování družstevního bytu – na koupi podílu v družstvu, nebo i na takzvané vypořádání, které se může týkat společného jmění manželům, nebo se může týkat i dědictví.

Získat se dá i něco navíc

Kromě samotné hypotéky je možné u této banky získat i něco navíc. A je pochopitelné, že se jedná o peníze. Může se jednat až o 30 procent z hlavního investičního záměru. Tedy o třicet procent ze sumy, která byla poskytnuta jako hypotéka. Tyto peníze jsou úročeny stejně, jako poskytnutý hypoteční úvěr. Jako on se ale použít nemusí. Tato suma navíc je vhodná právě na výdaje, na které hypotéku využít nelze. Ideálním příkladem takového běžného využití je vybavení domácnosti, a to ať už se jedná o vybavení nábytkem, spotřebiči, nebo i elektronikou. K tomuto jsou peníze navíc, se stejným úrokem, určeny.

Mezi výhody patří nejenom nulové poplatky

Mezi zajímavé výhody, které mBank hypotéka nabídne, patří určitě to, že je spojena s nulovými poplatky, což se pozitivně podepisuje i na její výhodnosti, kdy klient zbytečně neplatí nic, co je takzvaně navíc. Nejde však o jedinou výhodu. Zajímavá je také u hypotéky od mBank možnost volby typu úrokové sazby. Klient zde má možnost zvolit si takzvanou fixní sazbu, tedy fixaci úroku, na dobu od jednoho roku, do doby pěti let. To ale není možnost jediná, jelikož si může zvolit i takzvanou variabilní sazbu, což je ve své podstatě hypotéka bez fixace, což může nahrávat situaci v případě zájmu a brzké refinancování. Hodí se však i ve chvíli, kdy se obecně předpokládá pokles úrokových sazeb.

Líbí se Vám parametry této hypotéky? Srovnat hypotéky

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s hypotékou od mBank a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

mBank hypotéka diskuse

 • Bojíte se, že u hypotéky od mBank narazíte?
 • Sdílejte své zkušenosti s hypotékou od mBank.
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se.
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně.

Je hypotéka od mBank podvod?

Hypotéka od mBank není podvod! Nemusíte se bát, v Jirkově katalogu půjček není uvedena žádná podvodná půjčka. Všechny půjčky splňují veškerá platná pravidla právního řádu České republiky.

K čemu slouží investiční hypotéka?

Investiční hypotéka je speciálně navrženým úvěrem bez účelového charakteru. Půjčka musí být zajištěna nemovitostí a je určena výhradně pro fyzické osoby starší 18 let způsobilé k právním úkonům. Investiční hypotéka vám pomůže jak s rekonstrukcí vašeho bytu, tak i s platbou studia.

Musím vždy dokládat své příjmy?

Existuje možnost, jak získat potřebné finanční prostředky, aniž by bylo doložení potvrzení příjmu nutné. Tato situace nastává ve chvíli, kdy žádáte o sumu, která nepřevyšuje polovinu hodnoty zástavní nemovitosti. Ke schválení stačí jeden žadatel.

Mohu v případě nutnosti požádat o odklad splátky?

V průběhu trvání hypotečního úvěru můžete zažádat o odložení splátky jistiny úvěru na celkové období od 1 do 9 měsíců. V tomto období pak platíte pouze úroky a po ukončení bezplatného období dojde k automatickému rozložení odložených splátek do zbývajícího časového období. Pokud se rozhodnete podat žádost, nesmíte být v danou chvíli v prodlení s žádnou z předchozích splátek. Žádost stačí vyplnit prostřednictvím online formuláře.

Jaké podmínky nabízí mBank v otázce mimořádných splátek?

Roční jistina se počítá od prvního dne vlastního čerpání hypotéky. Pokud plánujete vložit mimořádnou splátku do maximální výše 20 % roční jistiny, jde o bezplatnou transakci. Jakmile výše mimořádné splátky přesáhne 20 % roční jistiny, připravte se na 5 % poplatek z této jistiny. Po vložení finančních prostředků prostřednictvím internetového bankovnictví dojde k plně automatické úpravě výše měsíčních splátek hypotéky. Na dobu splatnosti nemají mimořádné splátky žádný vliv.

Mohu si zkrátit dobu splácení?

Řešení se samozřejmě nabízí. Zkrácení doby splatnosti vaší hypotéky se zachováním výše měsíčních splátek je možné uskutečnit podáním žádosti před vložením mimořádné splátky využitím mLinky. Rovněž lze vyplnit i příslušný formulář.

Jaké podmínky musí splňovat nemovitost určená k zástavě?

Zástavní nemovitost nemusí být ve vlastnictví žadatele. Tato podmínka se nachází pouze u refinancování. K zajištění hypotéky stačí i nemovitost, kde jste vedeni jako spoluvlastník nebo nemovitost třetí osoby. V posledním případě musíte předložit souhlas a podepsanou zástavní smlouvu. Pokud vám jedna nemovitost k zajištění úvěru nestačí, použijte klidně další. Společnost mBank akceptuje rodinné domy, stavební pozemek, bytové jednotky a veškeré další funkční celky se zápisem v katastru nemovitostí. Rozestavěnou nemovitost můžete použít pouze v případě žádosti o hypotéku na výstavbu.

Jak se provádí odhad a jaké jsou jeho podmínky?

Odhad nemovitosti je nedílnou součástí každé žádosti o hypotéku. Společnost mBank akceptuje maximálně 6 měsíců starý odhad nemovitosti. Kdo tento dokument nemá, bude mu bankovním poradcem nový odhadce zprostředkován.

Kontakt

mBank S.A.
Pernerova 691/42
Praha 8
186 00

Telefon: +420 222 111 999
E-mail: kontakt@mbank.cz
www.mbank.cz

Náš komentář

mBank nabízí hypotéku ve výši až 90 % z hodnoty zastavené nemovitosti. Dalších až 30 % z půjčené částky můžete získat za stejný úrok a použít například na vybavení domácnosti.

mBank hypotéka
podmínky hypotéky
 • Věk žadatele minimálně 18 let
 • Nemovitost k zastavení
 • Pravidelný příjem
 • Doklad totožnosti