Bankerat půjčka - recenze

Bankerat půjčka
 • Výběr z několika druhů různých půjček
 • Tisíce klientů - vysoká bezpečnost P2P půjčky
 • Sami si určíte podmínky půjčky
 • Žádné skryté poplatky
Výše úvěru 10 000 - 600 000 Kč
Splatnost 6 - 72 měsíců
Bez ručitele Ano
Hodnocení

Naposledy aktualizováno: Červen 2024 | Autor: Miroslav Otoman

Základní informace

Bankerat funguje jako platforma pro zprostředkování poptávek a nabídek, kde lidé půjčují lidem (obdobně jako Zonky). Podmínky jsou ovšem v některých případech poněkud „volné“, díky čemuž tu mohou úvěry získat i lidé s nepříliš dobrou finanční minulostí (není to však pravidlem). Vyřízení žádosti navíc nebývá zrovna rychlé a je potřeba pročíst vcelku obsáhlou smlouvu s dodatky.

Typ půjčky: nebankovní půjčka
Výše půjčky: 10 000 - 600 000 Kč
Půjčka novým klientům: bez omezení
Doba splatnosti: 6 - 72 měsíců
Úrok od: 9 % p.a.
RPSN od: 11,73 %
Poplatek za poskytnutí: 5% z půjčené částky
Půjčka bez ručitele: ano
Půjčka pro nezaměstnané: ne
Půjčka pro ženy na mateřské: ano
Půjčka v hotovosti: ne
Předčasné splacení: ano
Bezúčelová půjčka: ano
Se záznamem v rejstříku trestů: ano
Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Výhody a nevýhody Bankerat půjčky

 • Vhodná i pro rizikové klienty
 • Mírnější podmínky pro získání
 • Lidé půjčují lidem, žádná společnost
 • Bankerat vyplácí i exekuce
 • U většiny půjček velmi vysoké úroky
 • Zajištěná půjčka není výhodná
 • Vyšší a téměř okamžité pokuty při prodlení
 • Extrémní úroky při podpisu směnky

Jak funguje žádost a schválení žádosti

Zatímco u většiny společností si řeknete o nějakou částku, kterou vám vyplatí ze svého, v případě P2P půjček se vám na ni skládají sami lidé. Peníze tak nedostanete okamžitě, ale musíte počkat na nabídku od investorů: to může trvat jen pár minut, ale i hodiny až dny.

Předchází tomu ovšem vyplnění formulářů a doložení potřebných informací, které Bankerat následně ověří. Bude-li vše v pořádku, vaši žádost zveřejní, aby ji mohli posoudit investoři, jestli a kolik peněz vám nabídnou. Vaši půjčku přitom může zainvestovat jeden, ale také se jich na ni složit více.

Dle zvolených parametrů pak dostáváte nabídky, které přijmout můžete, ale také nemusíte. Například u rizikovějších nebankovních úvěrů nabízí Bankerat úroky 45 až 55 % p.a., a pokud vám jeden investor nabídne maximální, zatímco druhý minimální, je to značný rozdíl (záleží však i na dalších podmínkách).

A jakmile si vyberete, od koho půjčku přijmete, obdržíte smlouvu: to stačí podepsat a zaslat zpět, pár dní nato vám budou finanční prostředky vyplaceny na účet.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Zvolit můžete jeden z 5 nebankovních úvěrů

Svou nabídkou je tato společnost vcelku pestrá, neboť se zaměřuje hned na několik druhů půjček; konkrétně na pět. A v závislosti na tom, jakou vyberete, se pak liší jejich maximální výše, požadavky na doložení a ručitele / zástavu, úroky a RPSN, ale i šance na získání.

Krátkodobá půjčka až na jeden rok

Máte-li špatnou finanční minulost a nemůžete zrovna doložit doložit, kolik vyděláváte, je získání úvěru de facto nemožné. Investoři však mohou toto riziko podstoupit a Bankerat tak půjčku zprostředkovat, bude ovšem nutné ukázat výpis z účtu.

Získat můžete pouze 10 000 Kč (ne více, ne méně) se splatností 6 nebo 12 měsíců, a k tomu velmi vysoký úrok mezi 45 a 55 % p.a. Vzhledem k výši nebankovního úvěru přeplatíte pár tisíc korun, jeho získání je ovšem vcelku nejisté.

Půjčka bez doložení příjmu (stačí bankovní výpis)

Pokud nedokážete garantovat své výdělky (třeba z důvodu, že jste ještě ve zkušební době) a zároveň nemáte na krku dluhy ani exekuce, můžete si půjčit bez doložení příjmu, které budou ověřeny přes výpisy z bankovního účtu.

Bankerat nabízí v tomto případě částku od 10 000 do 30 000 Kč se splatností 6 měsíců, 1 roku nebo 2 let, ačkoliv šance na získání není úplně vysoká. Úroková sazba pak vychází na 45 až 55 % p.a., což rozhodně není málo.

Půjčka se záznamem v registrech

Kdo v minulosti udělal pár přešlapů, které ho dostaly do špatné finanční situace, bude zapsán v různých databázích dlužníků, které musí poskytovatelé prověřovat. I rok starý zápis sice bývá přítěží, ale pokud už dnes máte své finance v pořádku, možná investoři přimhouří oči.

V tomto případě si však můžete půjčit od 10 000 do 150 000 Kč při splatnosti 6 měsíců nebo 1 až 3 let. Úrok mezi 30 a 55 % je sice stále vysoký, opět se však jedná o úvěr pro rizikové osoby. Podmínkou pak je, abyste měli stabilní a doložitelný příjem.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Půjčka s doložením příjmu a registrů

Za předpokladu, že máte dobrou finanční situaci, nejste v dluzích a stabilně vyděláváte, máte získání úvěru téměř jisté. Půjčit si v tomto případě můžete mezi 10 000 a 400 000 Kč na dobu 6 měsíců nebo 1 roku až 3 let, zatímco úrok startuje už na 18 % p.a.

Stále sice nepatří k nejnižším na trhu, pokud už ale splácíte například hypotéku, nebývá to pro získání úvěru překážkou. Nezbytné ovšem je, abyste měli dostatečný příjem a čisté registry dlužníků, případně jen s malými přešlapy.

Půjčka se zástavou nemovitosti

Nacházíte-li se ve svízelné situaci, kdy jste se zadlužili a zároveň už nemáte z čeho splácet, protože jste přišli o práci a hledáte novou, nabízí Bankerat půjčku se zástavou nemovitosti. Nevyžaduje u ní dokládání příjmů, ani neprochází registry dlužníků, a lze získat až 600 000 se splatností od 6 měsíců do 1 rok už 6 let. Úrok pak startuje na 9 % p.a., doporučujeme však postupovat opatrně.

Info: Drtivá většina nemovitostí má dnes totiž násobně vyšší hodnotu než max. nabízená částka. Velkou výhodou však je, že vám Bankerat pomůže i v momentě, kdy je na budovu uvalen exekuční příkaz k prodeji. Dokáže se totiž s exekutory spojit, dohodnout vyplacení dluhů a uvolnění nemovitosti k zástavě. Ani lidé s velkými finančními problémy tak nemusí o vše přijít, vše si však dvakrát rozmyslete.

Nebankovní úvěr lze splatit předčasně

V případě, že se vaše finanční situace zlepší a dosáhnete na výhodné refinancování třeba u banky, můžete tuto půjčku kdykoliv předčasně uhradit. Je však nutné zaplatit náklady s tím spojené, a to ve výši 0,5 % z nesplacené jistiny, končí-li smlouva za méně než rok, nebo 1 %, pokud zbývá do konce splatnosti déle jak 12 měsíců. Třeba u částky 100 000 Kč se tak jedná nejvýše o tisícovku.

Dejte si však dobrý pozor, co je uvedeno ve smlouvě: jsou známy případy, kdy si investor účtuje odstupné ve výši až 20 % z dosud neuhrazené jistiny (to vychází na 20 000 ze 100 000 korun). Jedná se o poměrně extrémní podmínky, které bývají nabízeny spíše rizikovým klientům. V momentě, kdy máte ověřené příjmy a dobrou finanční situaci, investor vám možná nabídne mnohem nižší úrok.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Za pozdní úhradu platíte už po týdnu

Závazky se musí plnit, o tom žádná, u této společnosti však dostanete smluvní pokutu hned po 7 dnech prodlení. Vzhledem k běžným poměrům je to poměrně „krutý trest“, ovšem jak sám Bankerat uvádí v OP, jedná se o motivační sankci.

Její výši si přitom určuje sám pevnou částkou, nejedná se tedy o procentuální výpočet z měsíční splátky. Není to však jediný poplatek, k této smluvní pokutě si Bankerat účtuje také zákonem stanovené úroky z prodlení.

Na Bankeratu využívají rozhodčích doložek

Než cokoliv podepíšete, dobře si rozmyslete, zda jste připraveni nést případné následky. Z řady zdrojů totiž vyplývá, že s vámi může investor sjednat tzv. rozhodčí doložku, takže se vzniklé spory neřeší soudní cestou, ale rozhoduje o nich určená osoba.

Výhodou sice je, že se jednání nepotáhne dlouho, na druhou stranu coby spotřebitel někdy stojíte před „jednostrannými“ a ne zrovna férovými podmínkami.

Tento způsob řešení sporů přitom není nezákonný, musí však splňovat určitá pravidla (kdo bude spor řešit, jak bude jednání probíhat, jaké jsou následky apod.). Usoudíte-li, že zvládnete vše hradit včas a v dohodnuté výši, nebude pro vás rozhodčí doložka představovat nepříjemnosti.

V opačném případě byste však mohli hradit nejenom poplatky za toto jednání, ale také smluvní pokuty a úroky dle dohodnutých podmínek.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Věřitel může chtít podpis směnky

Také v tomto případě si zjistěte, že všemu ve smlouvě pořádně rozumíte a berete na vědomí, pokud investor požaduje podpis směnky (nechtějí to všichni, zpravidla se s ní však setkáte u nižších částek v rámci úvěrů bez registru a doložení příjmu; jinými slovy, pokud jste rizikový klient s nepříliš dobrou finanční minulostí). V takovém případě si totiž může ustanovit, že mu uhradíte smluvní pokutu i v desítkách procent (výjimkou není ani 80 % p.a.).

Půjčka od Bankeratu je vcelku pomalá

Ačkoliv dnes většina běžných i P2P poskytovatelů úvěrů své služby zrychluje, v tomto případě to neplatí a naopak jsou některé procesy poněkud zpátečnické. Důvodem je zasílání dokumentace a podkladů poštou, stejně jako nutnost ověření podpisů.

Neméně pomalé je ovšem i zpracování ze strany Bankeratu a posouzení investora. Nikde se sice neuvádí ani průměrná rychlost zprocesování, dle zkušeností některých lidí to však zabere i tři týdny až měsíc.

Vysoký poplatek za „zpřístupnění“

Vzhledem k vysokým úrokům a RPSN bychom nic takového nečekali, Bankerat si však za „zpřístupnění peer-to-peer platformy“ účtuje poplatek ve výši 5 % z celkové zápůjčky.

Komu tedy bude schválena nebankovní půjčka třeba 100 000 Kč, uhradí pět tisíc za poplatek. U nejvyššího úvěru 600 000 korun pak vychází na třicet tisíc korun, což je dnes velmi ojedinělé.

Komu půjčku Bankerat doporučujeme

Vzhledem k vícero druhům úvěrů mohou o peníze žádat lidé v různých životních a finančních situacích. Některé půjčky Bankerat jsou sice výhodné méně, mohou je však získat i dlužníci a lidé bez doložení příjmů (pouze na základě výpisu z účtu).

Celkové podmínky pro získání jsou totiž mírnější než jinde, ačkoliv výměnou platíte vyšší úroky. O nebankovní úvěr Bankerat doporučujeme žádat v momentě, kdy nepotřebujete peníze expresně, může totiž „chvíli“ trvat, než vám investoři udělají nabídky.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Jak požádat o Bankerat půjčku

1. Nejdříve přejděte na žádost o půjčku.

Žádost o půjčku Bankerat - vyberte výši a splatnost půjčky

2. V prvním kroku přejděte na žádost o půjčku, zvolte typ úvěru, o jaký máte zájem, ma prvním posuvníku nastavte částku. Pomocí druhého zvolte max. úrok, jaký akceptujete, vyberte si preferovanou splatnost a klikněte na tlačítko "Žádost o půjčku".

Žádost o půjčku Bankerat - vyplňte veškeré požadované parametry půjčky

3.V rekapitulaci můžete ještě upravit, kolik, na jak dlouho a s jakým úrokem chcete, a níže investorům popsat, na co je půjčka určena. Dále uveďte něco o sobě, zdroj a výši přijmu a doložte průkazy totožnosti.

Jakmile odešlete poptávku, připraví Bankerat smluvní dokumentaci a zašle vám ji společně s řadou formulářů a žádostí (chce znát příjmy, doložit kopie dokladů, ověřit vaši životní situaci apod.), u nichž je následně potřeba ověřit podpisy. Až to budete mít, zašlete vše zpět na centrálu.

V dalších dnech proběhne ověření pravdivosti údajů a zjišťování vaší finanční situace (současné i minulé), a bude-li vše v pořádku, zveřejní Bankerat váš „případ“ investorům. Vy pak čekáte na nabídky, které můžete buď přijmout; ale také odmítnout, pokud se vám líbit nebude. Na vaši žádost se může složit i více lidí, což je typické pro vyšší úvěry.

Sankce, pokud nebudete splácet

Že se dostanete do špatné situace se stát může, nikdy se však neotáčejte ke svému závazku zády a zkuste najít společné řešení. V opačném případě vám může Bankerat naúčtovat:

Smluvní pokuta: 0,1 % / den z částky v prodlení + jednorázově dohodnutá částka po 7. dni prodlení
Úrok z prodlení repo sazba (1,25 % ke konci 2021) + 8 % p.a.
Účelně vynaložené náklady individuální

Že se dostanete do špatné situace se stát může, nikdy se však neotáčejte ke svému závazku zády a zkuste najít společné řešení. V opačném případě vám může Bankerat naúčtovat:

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Často kladené dotazy

O kolik mohu u Bankerat požádat?

Podle toho, jakou půjčku zvolíte, se limity výrazně liší. Zatímco jedna nabízí pevně 10 000 Kč a benevolentní podmínky, další až 600 000 korun. Získat je přitom mohou i lidé se špatnou finanční minulostí, právě pro ně jsou připraveny různé produkty, byť s jistým omezením.

Jak dlouho můžu půjčku splácet?

I tohle hodně závisí na druhu zvoleného úvěru: zatímco na nižší částky dostanete 0,5 až 1 rok, u těch vyšších může být splatnost až 6 let. Jistou nevýhodou je, že si ne vždy můžete úhrady rozvrhnout podle sebe, takže předem dobře zvažte své finanční možnosti.

Na co přesně mohu peníze použít?

To záleží na vás. Všechny nebankovní úvěry jsou poskytovány na cokoliv, takže je jedno, jestli si koupíte auto, uhradíte nedoplatky za energie, či si vybavíte domácnost novým nábytkem.

Získám i půjčku bez registru či příjmů?

U Bankeratu mohou úvěr za jistých podmínek získat i lidé s nejistou finanční minulostí či současností. V nabídce tak najdete i půjčky bez doložení příjmů i kontroly registru, ačkoliv není jisté, že je získáte.

Pomůže mi Bankerat, když mám exekuci?

I když zajde vaše situace tak daleko, není to problém: zprostředkovatel se umí spojit s exekutory a vyplatit vaše závazky, a to dokonce v případě, kdy je na váš byt, dům či třeba pozemek uvalen exekuční příkaz. U této půjčky dokonce nevyžaduje doložení příjmů, bude však chtít zajištění danou nemovitostí.

Co za podmínky musím splňovat?

Nezbytná je plnoletost a dva doklady totožnosti sloužící k vaší identifikaci, stejně jako bankovní konto na vaše jméno. Dále se podmínky liší dle zvoleného úvěru: v každém případě se však připravte na kontrolu příjmů (nahlíženo bude alespoň do výpisů z účtu).

Jak rychle mi Bankerat půjčku vyplatí?

Tohle zprostředkovatel neuvádí, dle zkušeností zákazníků to však může být v řádech týdnů. Pokud si ovšem připravíte vše dopředu a budete situaci řešit ihned po obdržení smluvní dokumentace, můžete mít peníze za zhruba 1,5 týdne.

Nabízí se nějaké řešení, kdy nezvládnu platit?

Dostanete-li se do takové situace, řešte ji opravdu co nejdříve. Za jistých podmínek je možné uhradit splátku se zpožděním, aniž by to pro vás mělo nějaké větší následky.

Co mě čeká, pokud nebudu splácet včas?

Bankerat je v tomto směru velmi přísný a účtuje klientům smluvní pokuty hned po uplynutí jednoho týdne. Nejedná se přitom o procenta ze splátky, ale o pevnou částku, jakou si ve smlouvě dohodnete. Sám je nazývá jako „motivační“ a přičítá k nim i zákonné úroky z prodlení ve výši repo sazby navýšené o 8 % p.a., pokutu za pozdní úhradu rovnající se 0,1 p.a. / den, a nakonec ještě poplatek za účelně vynaložené náklady.

Lze doplatit úvěr předčasně či mimořádně?

Možné to je, máte na to zákonné právo, dejte si však pozor, co máte ve smlouvě. Dle zákona totiž budete muset uhradit poplatky ve výši 0,5 až 1 % z nesplacené částky, což je běžné u všech společností. Někteří investoři však dávají podepisovat vlastní smlouvy / dodatky, podle nichž si za předčasné splacení řeknou o poplatek (klidně i 20 %) z dosud nesplacené jistiny.

Autor recenze

O Bankerat půjčce v kostce

Bankerat není klasickým poskytovatelem úvěrů, ale aukčním portálem, kde lidé půjčují lidem. Na trhu je od roku 2010 a fakticky působí pouze jako prostředník, který propojuje poptávající (ty, co peníze chtějí) s investory (s těmi, co peníze mají a chtějí je zhodnotit). Sám Bankerat přitom zajišťuje správu osobních profilů, ověřování pravdivosti informací od zájemců, přerozdělování splátek investorům, a další vývoj aukčního portálu.

Reprezentativní příklad

Zápůjčka ve výši 50 000 Kč se splatností 72 měsíců a úrokovou sazbou 9 % ročně má měsíční splátku 901 Kč. Jednorázový poplatek vydlužitele za zpřístupnění peer-to-peer platformy bankerat.cz činí 3 469 Kč. Tento jednorázový poplatek je splatný zapůjčiteli. Zápůjčka spolu s úrokem je splatná zapůjčiteli platformy bankerat.cz, který zápůjčku poskytl. Celková částka splatná dlužníkem 64 872 Kč. Při zahrnutí jednorázového poplatku do výpočtu RPSN, vychází RPSN 11,73 %.

Jednorázový poplatek za zpřístupnění peer-to-peer platformy bankerat.cz uživateli je 5 % z celkové částky zápůjčky, nejméně však 1.200 Kč. Poplatky jsou strženy až v momentě realizace zápůjčky. Maximální RPSN je 55%. Pro dlouhodobé půjčky je RPSN nižší. Vždy záleží na nabídce od investora. Minimální splatnost poskytovaných úvěrů je 6 měsíců, maximální 72 měsíců.

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s Bankerat půjčkou a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

Bankerat půjčka diskuse a recenze

 • Bojíte se, že je Bankerat půjčka podvod?
 • Sdílejte své zkušenosti se Bankerat půjčkou
 • Přidejte svou recenzi na půjčku
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně

Je Bankerat půjčka podvod?

Bankerat půjčka není podvod! Nemusíte se bát, v Jirkově katalogu půjček není uvedena žádná podvodná půjčka. Všechny půjčky splňují veškerá platná pravidla právního řádu České republiky.

Kontakt

Admin P2P s.r.o.
V Celnici 1028/10
Praha 1
110 00

Telefon: +420 226 256 005
E-mail: admin@bankerat.cz

Výše úvěru 10 000 - 600 000 Kč
Splatnost 6 - 72 měsíců
Zpracování ihned
Vyřízení prioritní
Náš komentář

Bankerat.cz je platforma pro půjčky od soukromých osob s předem jasně danými podmínkami pro všechny strany. Nemusíte se tak bát žádného podvodu ani skrytých poplatků. Bankerat si za své služby vezme 5% z půjčené částky, navíc úrok z půjčky také není nejnižší. Podmínky půjčky si zvolíte sami, nejste tak zavislí na dodržení podmínek banky nebo nebankovní společnosti.