UniCredit Bank U konto - recenze

UniCredit Bank U konto
 • Vedení účtu (při splnění podmínek) zdarma
 • Platební karta Debit MasterCard zdarma
 • Jednoduché mobilní platby pomocí Apple a Google Pay
 • Výběry z bankomatů v ČR a EU zdarma
Vedení účtu 0 Kč
Vlastní bankomaty 0 Kč
Cizí bankomaty 0 Kč
Hodnocení

Naposledy aktualizováno: Duben 2024 | Autor: Miroslav Otoman

Základní informace

Běžný účet U konto od UniCredit Bank patří mezi výhodná konta, která jsou vedena zdarma. V tomto případě je však nutné splnit jistou podmínku, jinak vám banka naúčtuje nemalý poplatek. Pro většinu klientů to však nebývá problém a mohou tak užívat základní i nadstandardní služby. Vše lze vyřizovat online a nároční klienti pak mohou využít prémiových služeb.

Založení účtu: zdarma
Vedení účtu: zdarma
Zaslání / příjem peněz v ČR: 0 Kč
Okamžitá odchozí úhrada: 0 Kč
Převod / příjem peněz v EU: zdarma
Debetní (platební) karta: zdarma
Výběry z bankomatů v ČR: zdarma
Výběry z bankomatů cizích bank: 0 Kč
Výběry z bankomatů v zemích EU: 0 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU: 100 Kč + 0,5 % z vybírané částky
Výběr hotovosti v bance v ČR i zahraničí: 1. zdarma, další 120 Kč
Měsíční výpis: zdarma (40 Kč za poštovní)
Zahraniční příchozí platba (mimo EU): 1 % z částky (min. 300, max. 1 200 Kč)
Odchozí zahraniční úhrada (mimo EU): 1 % z částky (min. 300, max. 1 500 Kč)
Dotaz na zůstatek v bankomatu UniCredit Bank: zdarma
Dotaz na zůstatek v cizím bankomatu: zdarma

Výhody a nevýhody účtu

 • Založit ho lze kompletně online
 • Služby jsou dostupné z PC či mobilu
 • Základní služby zdarma (při splnění podmínky)
 • Výběry z bankomatů v ČR i EU zdarma
 • Bezkontaktní kartu máte zdarma
 • Lze zřídit jako dětské konto od narození
 • Stále nepodporuje okamžité platby
 • Velmi slabé a nepřehledné stránky
 • Vysoký poplatek, když nesplníte podmínku
Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Zdarma pouze při splnění podmínky

Ačkoliv to banka neříká rovnou, je U konto zpoplatněné částkou 199 Kč/měsíc. Neznamená to ale, že ho nemůžete mít zdarma – pokud vám na něj každý měsíc dorazí alespoň 12 000 Kč, nebude tento poplatek účtován. Běžný účet od UniCredit Bank se tak vyplatí v případě, že bude váš hlavní, jako druhý by se však mohl zbytečně prodražit. Studenti, respektive lidé od 15 do 26 let pak mají U konto zdarma bez nutnosti zmíněného obratu.

Jaké platební karty UniCredit bank nabízí

K běžnému účtu U konto získáte zdarma jednu kartu, a to VISA Standard. Jedná se o základní, avšak všestrannou variantu, kterou lze využívat po celém světě, neboť přebírá vlastnosti mezinárodní karty. Vedle běžných služeb nabízí i možnost dodatečného sjednání cestovního pojištění či vstupů do letištních salonků. Doručena vám bude do pár dní od podepsání smlouvy.

Nároční klienti si mohou připlatit 3 000 Kč za zlatou kartu VISA Premium, u níž nabízí UniCredit Bank mnohem vyšší limity pro výběry i bezhotovostní platby. Součástí je pak také cestovní pojištění, ale nic dalšího nenabízí. Vstupy do letištních salonků, výhodnější pojištění na cesty či napojení karty na více účtů je za poplatek.

Kreditní karty jsou ve třech verzích

Pokud chcete mít po ruce finanční rezervu, nebo chcete pohodlně nakupovat i ve vyšších částkách, umožňuje banka sjednat k U kontu také kreditní kartu. Základní se jmenuje Visa Classic Credit a vyjde vás na 40 Kč/měsíc, za což vám nabídne limit 10 000 až 250 000 Kč s úrokem 1,95 % p.m. a bezúročným obdobím až 45 dní; při čerpání do 20 000 korun není třeba schválení. S její pomocí lze vybírat i z bankomatů, a to do výše 40 % z kreditního limitu měsíčně.

Pro náročné klienty je tu kreditní karta Visa Gold Credit, která vás vyjde na 120 Kč/měsíc a nabídne od 50 000 do 500 000 Kč, avšak bez předschváleného limitu. Vybírat lze až 50 000 korun denně, zatímco úroky jsou 1,58 % p.m. Na nejnáročnější pak čeká MC Miles & More Gold za 170 Kč/měsíc, a oproti Gold Credit má navíc cestovní pojištění zdarma a účast v programu mujmastercard.cz. Bezúročné období je u obou kreditních karet až 45 dní.

Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

U konto podporuje také mobilní platby

Ani UniCredit bank nezůstala pozadu a nabízí svým klientům možnost placení mobilním telefonem a chytrými hodinkami. Oproti jiným společnostem se však jedná pouze o Apple Pay (pro iPhone a Apple Watch) a Google Pay (pro mobily a hodinky s Android OS). Ostatní služby jako Garmin Pay či Fitbit Pay zatím dostupné nejsou, nemusí to ale být zásadní problém.

Sjednání kontokorentu u UniCredit Bank

Chcete-li mít jistotu, že vás nerozhodí nečekané výdaje, můžete si sjednat k běžnému účtu U konto také kontokorent, jehož vyplacení je možné v hotovosti nebo na účet. Ten nabízí čerpání od 750 do 150 000 Kč a má tradičně splatnost do 1 roku, stejně jako možnost opakovaného čerpání. Vzhledem k poplatkům se nehodí jako dlouhodobá půjčka, například auto kupte raději pomocí úvěru, který získáte v aplikaci UniCredit.

Slevy ve věrnostním programu U-šetřete

Ať zvolíte jakoukoliv platební kartu, získáte zároveň možnost využívat výhodných nabídek v rámci programu U-šetřete, který je dostupný se stejnojmennou aplikací. Mezi partnery patří dopravci, restaurace, e-shopy, rezervační portály či technologické firmy. Sleva může dosahovat až 30 %, v průměru to však bývá kolem 5 až 10. Všechny slevy jsou propojené s platební kartou, a jakmile u jednoho z partnerů uhradíte nákup, bude vám poměrná částka připsána zpět na účet.

Internetové bankovnictví UniCredit Bank

I když banka udělala jistý krok dopředu, nečekejte při zřízení U konta příliš moderní obsluhu. Internetové bankovnictví je velmi strohé a jednoduché, na první pohled nezajímavé – vše potřebné v něm však vyřídíte, a to jen na pár kliknutí. Důležitá tlačítka jsou na očích, takže snadno, zadáte platbu, nastavíte limity na kartách, nebo zkontrolujete své příjmy a výdaje, které se automaticky rozřazují do jednotlivých skupin.

Mobilní bankovnictví zastane první poslední

Kdo chce mít ke svému účtu přístup kdykoliv a kdekoliv, poslouží k tomu mobilní aplikace. V té máte jak rychlé přehledy o zůstatcích, tak informace o spořícím účtu, úvěru, kartách apod. Funkce de facto vychází z internetbankingu, takže v mobilním bankovnictví UniCredit Bank snadno zadáte jednorázovou i trvalou platbu, nastavíte SIPO, či nahlédnete do historie (dobře tu funguje kategorizace výdajů). Všechny důležité úkony jsou přitom hned na očích.

https://www.youtube.com/watch?v=soEyB9Gx_po

Poboček nemá UniCredit moc, ani málo

V ČR nabízí tato banka jenom pár desítek „velkých“ poboček, a to obvykle v krajských městech. V těch menších se obvykle setkáte s expresními pobočkami pod názvy UniCredit Bank Expres, v nichž vyřizuje úvěry, spoření, běžné účty i další služby jedna osoba, univerzální bankéř. Většinu úkonů by však mělo být možné vyřídit online přes počítač nebo mobilní telefon, případně za asistence podpory, která na dotazy reagovala rychle a věcně.

Bankomaty obvykle najdete ve větších městech

Také v tomto směru patří UniCredit Bank ke „středním bankám“, neboť nabízí v ČR přes 260 bankomatů, z čehož je více jak 140 vkladových. Více jak třetinu jich najdete přímo na pobočkách, kde také bývají umístěny ty pro vklad hotovosti – zbytek je rozprostřen po velkých, většinou krajských městech. I když mají jiné banky násobně více bankomatů, nemusí to být problém, neboť s U kontem máte výběry po celé ČR zdarma

Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Podmínky k založení běžného účtu

 • věk nejméně 15 let
 • 2 doklady totožnosti (OP + ŘP nebo cestovní pas)
 • výpis z účtu z jiné banky ve formátu PDF
 • zaslání 1 Kč k ověření vaší totožnosti

U konto lze propojit se spořícím účtem

Z nějakého důvodu UniCredit Bank přímo neinformuje, že lze k U kontu zřídit i spořící účet, tato možnost tu však je. Po napojení ho uvidíte standardně v internetovém bankovnictví i mobilní aplikaci, kde budete moci peníze přesouvat mezi konty během vteřiny. Velké zúročení však nečekejte, spořící účet se hodí spíše k nastavování cílů / spoření, kdy na něj bude automaticky převáděna určitá částka.

Spořící účet PRIMA

V současné chvíli se jedná o jediný nově nabízený „spořák“ k U kontu i jiným běžným účtům. Banka nabízí zhodnocování 0,01 až 0,05 %, což patří k nejhorším na českém trhu. I přesto najde využití k výše zmíněnému odkládání peněz a pomůže vám alespoň „ovládnout“ své výdaje. Spořící účet UniCredit Bank má úročení:

 • do 499 999 Kč: 0,05 % p.a.
 • nad 500 000 Kč: 0,01 %

Tip: Chcete-li předejít zneužití karty a neoprávněnému strhnutí peněz, ukládejte si je na spořící účet a na běžný přesunujte pouze nutné částky; jde to během pár vteřin přímo v aplikaci.

Komu běžný účet U konto doporučujeme

Pokud hledáte účet, za jehož vedení ani základní služby po vás nebudou nic chtít, a zároveň vám na něj bude měsíčně chodit alespoň 12 000 Kč, může být U konto dobrou volbou. Největší sílu vidíme ve výše popsaných funkcích spořícího účtu a automatickém odkládání peněz na budoucí cíle. Někomu může vyhovovat i poměrně čisté a velmi přehledné mobilní bankovnictví, či výběry ze všech bankomatů v ČR i v rámci EU zdarma.

Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Založení běžného účtu U konto

 • Ze všeho nejdříve přejděte na žádost o založení U konta
 • Vyplňte základní údaje a kontakt
 • Pokračujte tlačítkem „Pokračovat v žádosti“
 • Doplňte ostatní informace o své osobě
 • Vložte kopie dvou dokladů totožnosti

Pokud už máte účet v jiné bance, stačí z něj poslat 1 Kč na právě zřízené U konto, čímž dojde k jeho aktivaci a budete moci využívat všech služeb naplno. Kdo však tuhle možnost nemá, může proces dokončit podepsáním smlouvy na pobočce.

Často kladené dotazy

S jakými poplatky mám na U kontu počítat?

Za předpokladu, že vám na běžný účet dorazí alespoň 12 000 Kč měsíčně, budou všechny základní služby – včetně výběrů z bankomatu – zdarma. Pokud ale tuto podmínku nesplníte, zaplatíte za jeho vedení 199 Kč měsíčně.

Jaké jsou podmínky k založení běžného účtu?

Splnit stačí pouze základy jako věk min. 15 let, dva doklady totožnosti (OP + ŘP nebo cestovní pas), výpis z účtu z jiné banky, a pro rychlost ještě ověřovací poplatek 1 Kč – ten však není nutný, slouží však namísto podepisování smlouvy osobně.

Jaké druhy platebních karet mohu získat?

Zdarma k účtu U konto získáte platební kartu VISA Standard, která funguje jako mezinárodní. Za poplatek 3 000 Kč/rok pak banka nabízí jedinou variantu, a to VISA Premium, u níž navíc získáte cestovní pojištění zdarma a vyšší limity pro výběry i placení.

Mohu si k U kontu sjednat kreditní kartu?

UniCredit Bank nabízí za 40 Kč/měsíc kreditní kartu Visa Classic Credit s úrokem 1,95 % p.m. (měsíčně) a limit 10 000 až 250 000 Kč. Pokud chcete více, lze sjednat s dvojnásobným limitem s úrokem 1,58 % p.m. kartu Visa Gold Credit za 120 Kč/měsíc. Na nejnáročnější pak čeká MC Miles & More Gold za 170 Kč/měsíc, kde získáte zdarma cestovní pojištění a účast v programu MujMasterCard. U všech variant pak platí bezúročné období 45 dní.

Jak rychle mi bude U konto založeno?

Pokud doložíte vše potřebné a ověříte konto převodem symbolického poplatku z jiné banky, je to otázka několika minut. Podobně rychle to pak zvládnete i na pobočkách, které se však nachází pouze ve velkých městech.

Nabízí UniCredit Bank u spořící účet?

I když to přímo u běžného účtu neprezentuje, lze ho sjednat. Následně bude dostupný přímo v internetovém a mobilním bankovnictví. Úročení však patří k nejhorším na trhu – v lepším případě vychází na 0,05, v horším pak na 0,01 0 p.a.

Mohu platit pomocí mobilu a chytrých hodinek?

Uživatelé přístrojů se systémy iOS/watchOS a Android tuto možnost mají, UniCredit Bank totiž podporuje placení přes Apple Pay a Google Pay. Kdy však začne také s Garmin Pay či Fitbit Pay není jasné.

Lze k běžnému účtu získat kontokorent?

Ano, tuto možnost UniCredit Bank u svého U konta nabízí. Konkrétně lze žádat o 750 až 150 000 Kč, a jeho splatnost je maximálně 1 rok. Vzhledem k vysokým poplatkům se nehodí k řešení dlouhodobých potřeb, a bude lepší zvolit půjčku Presto na cokoliv.

V jaké měně je U konto vedeno?

Zvolit si můžete klasicky vedení v českých korunách, případně v dolarech, eurech a další měnách. Vedení je u většiny z nich zdarma, pouze úročení na spořícím účtu probíhá pouze v případě, že máte účet v Kč.

Zajistí mi UniCredit Bank přechod od jiné banky?

Ano, při zřízení U konta za vás obstará vše potřebné a převede vám nastavení starého účtu k sobě. Stačí o to požádat v průběhu žádosti a o nic dalšího se starat nemusíte.

🏆 Získaná ocenění a recenze

2019: menší i významná ocenění

 • místo za Účelovou hypotéku v soutěži Finparada
 • místo za konsolidaci úvěru v soutěži Finparada
 • prestižní ocenění za nejlepší korporátní banku v ČR dle časopisu Global Banking & Finance
 • místo v soutěži CZECH TOP 100 jako nejobdivovanější banka

2017: ocenění za produkty pro lidi

 • místo za neúčelovou Presto půjčku v soutěži Finparada
 • místo za konsolidaci úvěrů v soutěži Finparada
 • místo za Účelovou hypotéku v soutěži Finparada

O UniCredit Bank v kostce

UniCredit Bank je označení pouze pro Českou a Slovenskou republiku, kde působí od roku 2007 poté, co došlo ke sloučení UniBanky a HVB Bank Slovakia. Její kořeny však sahají až do roku 1870, kdy v Itálii vznikla instituce s názvem Banca di Genova. Do počtu klientů kolem 0,5 milionu nepatří k největším, zaměřuje se však zejména na bonitnější klienty, a snaží se držet status „prestižní“ banky.

Diskuze a zkušenosti

Napište své zkušenosti s UniCredit Bank a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru bankovního účtu.

 • Pište pouze své reálné zkušenosti
 • Mějte na paměti, že vaše zkušenosti mohou velmi pomoci ostatním, kteří o půjčce teprve uvažují, přidávejte tak příspěvky s vypovídající hodnotou
 • Pište prosím česky, spisovně a vyhněte se vůlgárním slovům či hanlivostem vůči službe/jiné osobě
 • Vymazán bude takový příspěvek, který lze označit jako spam