mBank mSpoření - recenze

mBank mSpoření spořící účet
 • Zřízení a vedení účtu zdarma
 • Automatické spoření při každém placení
 • Na výběr 3 způsoby spoření
 • Přehledná mobilní aplikace a internetové bankovnictví
Max. úročený vklad
Nad tuto částku jsou peníze úročeny úrokem 0,01 % p.a.
800 000 Kč
Roční úrok 5,5 % p.a.
Vedení účtu zdarma
Hodnocení

Naposledy aktualizováno: Červen 2024 | Autor: Nikola Engelmann

Základní informace

Spořící účet mSpoření nabízí průměrné zhodnocení a zcela unikátní způsob odkládání peněz, díky němuž ušetříte několik stovek až tisíc korun měsíčně. Nerozlišuje se žádná základní a bonusová sazba, všichni klienti mají podmínky stejní.

Služby spojené se spořícím účtem jsou přitom zdarma, což platí i pro běžné konto, na něhož je navázaný. A při pořízení kreditní karty vám mBank s každou provedenou platbou vrátí nějaké peníze na spoření.

Parametry účtu

Založení účtu: zdarma
Vedení účtu: zdarma
Maximální úročený vklad: 800 000 Kč
Roční úrok: 5,5 % p.a.
Připisování úroků: měsíčně
Maximální výše spoření: neuvedeno
Běžný účet podmínkou: ano
Zaslání / příjem peněz v ČR: zdarma
Okamžitá odchozí úhrada: zdarma
Sjednání online: ano
Internet banking: ano

Výhody a nevýhody mSpoření

 • Založení i vedení mSpoření je zdarma
 • Efektivní nástroj pro odkládání peněz
 • Přehledné uživatelské prostředí
 • Možnost založit až 8 cílů spoření
 • Úroky bez podmínek ve výši 5,5 % p.a.
 • Jednoduchá správa z mobilu i PC
 • Založení cílů musí schválit banka
 • Nejedná se o plnohodnotný účet, ale o službu k účtu
 • Úroková sazba je omezená jen do limitu 100 000 Kč/cíl (nad tuto částku se úročí 0,01 % p.a.)
Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Výše úroků na spořícím účtu mBank

Vzhledem k dnešním sazbám nabízí mSpoření vcelku přijatelné úroky, jimiž sice peníze nějak zásadně nezhodnotíte, něco málo to ale přinese. Bez ohledu na to, jak moc spořící účet mSpoření využíváte, vám mBank nabídne sazbu 5,5 % p.a., a to bez nutnosti plnit jakékoliv podmínky.

Nerozlišuje přitom základní či bonusovou, pro všechny platí stejná. Síla zhodnocování peněz se však v tomto případě skrývá někde jinde, ačkoliv toto úročení nepatří k nejhorším.

Co nabízí mSpoření: více než úročení

Jako jedna z mála udělala mBank ze spořícího účtu více než „odkladiště“ peněz s nízkým úrokem. Přetvořila ho totiž v praktický nástroj, s nímž si odložíte stranou i několik tisíc měsíčně, aniž byste je převáděli ručně.

Mimo to se pak chová jako sekundární konto, mezi nímž a tím běžným lze peníze přesouvat za pár vteřin, nebo z něj platit převodem. Úroky jsou pak následovné:

 • Do 100 000 Kč: 5,5 % p.a. (na každém z 8 cílů)
 • Nad 100 000 Kč: 0,1 % p.a.

I tady je pak mBank o krok napřed před mnohou konkurencí, neboť lze úrokovou sazbu 5,5 % p.a. uplatnit až na částku 800 000 Kč, a to založením níže zmíněných cílů. Pokud však máte „volných“ několik stovek tisíc, může být lepší jiná varianta spoření.

Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Co jsou cíle na spořím účtu mSpoření 

Pokud si nechcete odkládané finance dále členit, nemusíte; v opačném případě si však můžete založit tzv. cíle (jinde známo jako obálky), na něž budete spořit. Nastavíte si cílovou částku a kdy jí chcete dosáhnout, a pak už jen sledujete, jak se peníze hromadí.

Vytvořit jich můžete až osm a jedná se de facto o kategorie mSpoření, díky nimž budete mít přehled, na co peníze máte. U každého cíle je přitom možné nastavit jiný způsob odkládání peněz.

Jak funguje odkládání peněz i bez úročení

V této funkci má spořící účet mBank zřejmě největší sílu, protože si peníze odkládáte, aniž byste o tom věděli. Princip je přitom velmi jednoduchý: s každou provedenou platbou nad 100 Kč (ať převodem, debetní či kreditní kartou online nebo v obchodě, případně také z výběrů z bankomatu) se vám totiž převede z běžného konta na spořící nějaká částka.

 Jak bude vysoká a jak se bude počítat, záleží na vás, možností je více.

 • Pevná částka - s každou platbou si můžete odložit třeba 20 Kč, ať je jakkoliv vysoká. Nejméně se vám však bude z běžného účtu na spořící převádět deset korun.
 • Procento - zvolíte-li tento způsob, odložíte si při každém placení například 2 %, což jsou dvě koruny ze stovky. Efektivní však bývá odkládat stranou alespoň 10 %.
 • Zaokrouhlení - když zaplatíte třeba 950 Kč, převede se částka chybějící do tisícovky na váš spořící účet. Při platbě za boty si tak dáte stranou padesát korun.

Pokud si založíte v rámci mSpoření více cílů, nemusíte se rozhodovat, na který se budou peníze odkládat – platba se totiž připíše na všechny zároveň. „Zhodnocování“ tak bude poměrně rychlé, na druhou stranu si však dobře nastavte, kolik chcete s každou platbou odkládat, protože při osmi cílech se vám nestrhnou pouze dvě procenta z částky, ale rovnou 16 %.

Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Internetové bankovnictví

Obsluhu konta zvládnete přes počítač, kde na vás čeká čisté a přehledné uživatelské rozhraní s přehledy účtů i dalších finančních služeb. Po zobrazení toho spořícího si na pár kliknutí prohlédnete své cíle, upravíte jejich nastavení, nebo třeba přesunete peníze.

Do internetového bankovnictví mBank se můžete přihlásit pomocí platební karty, případně přes jedinečný identifikátor (ID), který vám banka vytvořila.

Moderní a přehledná mobilní aplikace

Jestli patříte k lidem, co rádi řeší vše pohotově, půjde vám „appka“ od mBank naproti. Těšit se můžete na moderní a přehledné prostředí, které sice nepůsobí tak uhlazeně jako u jiných bank, ale právě to jí dodává zajímavý nádech.

Na úvodní obrazovce je sice zobrazeno běžné konto, po kliknutí na kartu „Finance“ a záložku „MSPOŘENÍ“ si však zobrazíte přehledně onen spořící účet. Z něj pak snadno převedete peníze nebo si zkontrolujete aktuální stav cílů.

Podmínky k založení spořícího účtu mBank

Ačkoliv se jedná o spoření, je podmíněno založením jednoho z běžných účtů Komerční banky, a musíte proto splňovat následující:

 • plnoletost, resp. věk 18+ (teenageři mohou od 15 let)
 • 2 doklady totožnosti (OP, ŘP, cestovní pas či rodný list)
 • fotografie (lze vyfotit web kamerou / mobilem)
 • převod 1 Kč (pokud chcete založit online)
Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Účet lze založit kompletně online

Ať si chcete založit své první konto nebo jen rozšířit stávající „sbírku“, nebudete muset nikam chodit. Jednotlivé kroky totiž snadno vyřídíte odkudkoliv, kde máte k dispozici počítač či mobil s internetem.

Celý proces včetně focení a natáčení krátkých videí (k ověření identity) zabere asi 10 až 15 minut, a to včetně podpisu smlouvy. Spořící účet mBank můžete zřídit buď přes internetový prohlížeč, a nebo si stáhnout mobilní aplikaci.

I teenageři si mohou založit spoření

Komu ještě nebylo 18 a zároveň už dosáhl věku 15 let, může si mSpoření rovněž sjednat k běžnému účtu, a to za stejných podmínek jako dospělí. Současně však mohou využívat i verzi eMax Plus, na níž je zhodnocení mnohem nižší. Pro mladší děti je pak připraven pouze druhý ze zmíněných produktů, minimální věk pro sjednání mSpoření je totiž 15 let, a úroky jsou následovné:

 • Do 100 000 Kč: 5,5 % p.a. (na každém z 8 cílů)
 • Nad 100 000 Kč: 0,01 % p.a.

Pobočky má mBank pouze ve velkých městech

Jelikož umí mBank vyřídit prakticky vše online, má jenom minimum poboček, které najdete výhradně ve velkých, respektive krajských městech. Není jich moc a některé jsou spíše obchodní místa (stánky v nákupních centrech), kdo by však chtěl řešit své finance osobně, může využít i tzv. OK Pointů, což jsou místa specializovaná na nabízení půjček, pojištění a bankovních produktů.

Komu spořící účet mSpoření doporučujeme

Chcete-li peníze nejenom mírně zhodnotit, ale zároveň opravdu efektivně spořit z vlastních zdrojů, nabízí mSpoření povedený „mechanismus“, jak odložit stranou i pár tisíc měsíčně. Úroková sazba 5,5 % p.a. je dnes velmi zajímavá a celé konto je bez poplatků, takže jenom vyděláte.

Součástí je přehledné a moderní uživatelské prostředí na PC i telefonu, stejně jako mobilní aplikace. Spořící účet je vhodný jak pro dospělé, tak za stejných podmínek pro teenagery od 15 let.

Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Založení spořícího účtu mSpoření

 • V prvním kroku přejděte na žádost o založení mSpoření
 • Zvolte, zda-li (ne)jste klientem banky
 • Doplňte základní a kontaktní údaje
 • Na email následně obdržíte dokumentaci
 • Souhlasíte-li se vším, pokračujte dále
 • Doplňte potřebné info a doložte doklady
 • Jakmile vám mBank účet aktivuje, přihlaste se do IB
 • Vyberte spořící účet, který chcete založit
 • Vyčkejte na ověření ze strany banky

Často kladené dotazy

Jaké poplatky bude nutné hradit?

Zřízení i vedení spořícího účtu je zdarma, a to včetně všech souvisejících služeb, které můžete využít. Za jeho využívání tak nezaplatíte ani korunu.

Musím u mSpoření plnit nějaké podmínky?

Banka to nevyžaduje a všechny služby nabízí zcela zdarma. Nic plnit nemusíte dokonce ani pro získání lepší úrokové sazby, ta je totiž v základu nastavena pro všechny stejně.

Jakou částku mohu na spořící účet uložit?

Ani v tomto směru vás nečeká žádné omezení v podobě „stropu“, počítejte však, že nad 100 000 Kč (na každém z 8 cílů) spadne úročení mnohem níže.

V jakém horizontu mi banka připíše úroky?

Standardně každý měsíc, a to vždy mezi 01. a 15. dnem. K připsání dochází automaticky, jako klient se nemusíte o nic starat.

Co jsou hlavní výhody mSpoření?

Paradoxně to není samotná úroková sazba, ale mechanismus odkládání peněz z vašeho běžného účtu. S každou provedenou platbou se vám totiž převede nějaká částka na spoření, díky čemuž za měsíc nastřádáte i pár tisíc korun.

Jakým způsobem mohu peníze spořit?

Převod proběhne pouze z plateb vyšších než 100 Kč a mBank dává svým klientům na výběr ze tří možností: 1) procentem z každé platby (např. 5 % z 1 000 Kč znamená převod 50 Kč z běžného účtu na ten spořící), 2) pevnou částkou (třeba 20 Kč při každé platbě), 3) zaokrouhlením (platíte-li kupříkladu 554 Kč, odložíte si na mSpoření 46 Kč).

Jaké jsou podmínky pro založení mSpoření?

Vyžadovány jsou pouze základy jako plnoletost (věk 18 let, ale #NaVlastniTriko si založí i teenageři od 15 let), 2 doklady totožnosti (OP a ŘP, případně cestovní pas nebo rodný list), vyfocení aktuální fotografie, a pro založení online také převod 1 Kč z jiného účtu.

Proč je nutné u mBank založit i běžné konto?

To z důvodu, že je mSpoření de facto sekundární službou, kterou nelze využívat samostatně. Běžný účet poskytuje přístup a uživatelské rozhraní, stejně jako možnost správy, převodů peněz a dalších služeb.

Za jak dlouho mi mBank spořící účet založí?

Máte-li už běžný účet, je to ve všední dny otázkou pár minut. Pokud ovšem klienty mBank nejste, musíte nejdříve vyčkat na ověření pracovníky, což může trvat i několik hodin.

Budou mě převody mezi účty něco stát?

Lze využít buď přihlášení přes internetový prohlížeč na počítači nebo v telefonu, případně si stáhnout přímo mobilní aplikaci. Stačí mít připojení k internetu a vyřídíte vše potřebné.

Jakým způsobem mohu k mSpoření přistupovat?

Tohle je sice trochu nepohodlné, ale komu chodí výplata na účet, asi nebude mít problém. Hotovost je případně možné vložit pomocí vkladových bankomatů (pouze 16 v ČR), nebo poštovní poukázkou A na kterékoliv pobočce České pošty.

V jaké měně je spořící účet mBank veden?

Pouze v českých korunách, z nichž je také vypočítáván úrok. U mBank je možné zřídit i běžné konto pouze v měně CZK, v cizích bohužel ne.

Autor recenze

O mBank v kostce

mBank vstoupila na český trh trochu revolučně, neboť mezi úplně prvními zrušila poplatky na běžných účtech a postupně je začala odpouštět téměř za vše. Soustředí se na finanční služby pro běžné lidi a podnikatele a funguje výhradně online, ačkoliv má kontaktní místo alespoň v krajských městech. Na českém trhu vystupuje od roku 2007 a je součástí silné německé skupiny Commerzbank.

Diskuze a zkušenosti

Napište své zkušenosti s mBank a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru bankovního účtu.

 • Pište pouze své reálné zkušenosti
 • Mějte na paměti, že vaše zkušenosti mohou velmi pomoci ostatním, kteří o půjčce teprve uvažují, přidávejte tak příspěvky s vypovídající hodnotou
 • Pište prosím česky, spisovně a vyhněte se vůlgárním slovům či hanlivostem vůči službe/jiné osobě
 • Vymazán bude takový příspěvek, který lze označit jako spam