Max Banka spořící účet - recenze

Max Banka spořící účet
 • Založení na pár kliků v internetovém bankovnictví
 • Úroková sazba 6,01 % p.a.
 • Úročení všech zůstatků bez ohledu na jejich výši
 • Spořicí účet téměř bez poplatků
Max. úročený vklad
Výše úročeného vkladu není nijak omezena.
neomezeno
Roční úrok 6,01 % p.a.
Vedení účtu zdarma
Hodnocení

Naposledy aktualizováno: Červen 2024 | Autor: Nikola Engelmann

Základní informace

Spořicí účet od Max Banky je jednoduchý finanční produkt, který má za úkol přilákat především klienty, kteří hledají způsob, jak rychle a snadno zhodnotit své finanční prostředky. Účet je možné sjednat zcela online a navíc zdarma. Podmínkou je však založení běžného účtu, což banka alespoň částečně vyvažuje absencí povinného vkladu a nízkými poplatky.

Dlouhodobě je spořicí účet od Max Banky považován za jeden z nejlepších a nejvýhodnějších, a to bez ohledu na ekonomickou situaci. Kromě toho nabízí také kvalitní internetové bankovnictví a mobilní aplikaci, s jejichž pomocí lze spořicí účet jednoduše spravovat. Spořicí účet navíc lze založit ve více měnách, a to CZK, EUR a USD.

Parametry účtu

Založení účtu: zdarma
Vedení účtu: zdarma
Maximální úročený vklad: neomezeno
Roční úrok: 6,01 % p.a.
Připisování úroků: měsíčně
Maximální výše spoření: neomezeno
Běžný účet podmínkou: ano
Zaslání / příjem peněz v ČR: zdarma
Okamžitá odchozí úhrada: zdarma
Sjednání online: ano
Internet banking: ano

Výhody a nevýhody účtu

 • Jednoduchý spořicí účet pro nenáročné
 • Téměř nulové poplatky
 • Bez zbytečných podmínek
 • Stejná úroková sazba pro všechny výše vkladů
 • Dlouhodobě vysoké úrokové sazby
 • Mobilní aplikace a internetové bankovnictví
 • Se založením běžného účtu
 • Pouze jedna kamenná pobočka
Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Úroková sazba a úročení vkladů

Max Banka nabízí stejně jako ostatní banky úrokové sazby odpovídající stavu trhu i růstu inflace. Jejich výše se tak průběžně mění. Z dlouhodobého hlediska se však Max Banka řadí mezi jedny z nejlepších poskytovatelů spořicích účtů – i v době nízkých úrokových sazeb totiž byla schopná poskytnout svým klientům nadprůměrné úrokové sazby.

V roce 2023 nabízí úrokovou sazbu 6,01 % p.a., a to pro všechny výše vkladů. Vámi uložená částka bude úročena stejně bez ohledu na její výši – ke změněn nedochází ani při překročení hranice 1 milionu Kč. U většiny konkurenčních bank běžně narazíte na rozdílné úrokové sazby, jež bývají u vyšších částek snížené. Připisování úroků probíhá každý měsíc.

Poplatky

Jelikož je pro Max Banku důležitá jednoduchost, rozhodla se podle ní řídit i u poplatků. Ty jsou u spořicího účtu téměř nulové. Kromě založení je tak zdarma i vedení účtu, vklady v hotovosti, tuzemské příchozí a odchozí úhrady, používání internetového bankovnictví a zaslání elektronického výpisu.

Jediným poplatkem, který si účtuje, je poplatek za odeslání výpisu poštou ve výši 50 Kč. Na poplatky se připravte i v případě, že chcete skrze spořicí účet provádět zahraniční platby, u nichž si banka strhává poplatek ve výši 0,9 % z hodnoty transakce – minimální výše poplatku činní 350 Kč a maximální 2 200 Kč. 

SEPA platby jsou u spořicího účtu vedeného v CZK zdarma, naopak u spořicích účtů vedených v cizí měně činí poplatek 5 Kč. Pojištění uložených prostředků je samozřejmostí, přičemž stejně jako u ostatních poskytovatelů kryje ztráty až do výše 100 000 EUR neboli částky v přibližné výši 2,5 milionu Kč.

Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Běžný účet Neo

I když je spořicí účet od Max Banky téměř bez podmínek, neobejde se jeho sjednání bez založení běžného účtu. Konkrétně se jedná o Neo účet, který sám o sobě funguje částečně jako spořicí účet. I ten je možné založit na pár kliků online, díky čemuž nemusíte zbytečně dojíždět osobně na pobočku banky – ta je stejně pouze jedna.

Jeho největší výhodou je právě úročení vkladů, aniž byste museli své prostředky složitě převádět nebo se vzdát možnosti s nimi volně nakládat. Celý zůstatek na účtu je úročen sazbou 4,61 % p.a. K úročení dochází na denní bázi, přičemž úrok je připisován až na konci kalendářního měsíce. Zároveň se jedná o plnohodnotný platební účet, s jehož pomocí můžete odesílat platby do tuzemska i zahraničí, nastavit si SIPO nebo trvalé příkazy.

Vedení i založení účtu je zcela zdarma, díky čemuž se nemusíte obávat zbytečných nákladů navíc. Pokud tedy máte zájem pouze o spořicí účet, nemělo by vás založení běžného účtu, jakkoliv zatížit. K běžnému účtu vám bude zdarma vydána platební karta Mastercard, s níž lze platit jak v kamenných prodejnách, tak i online.

I v tomto případě jsou vaše finanční prostředky pojištěny do výše 100 000 EUR. Účet ocení také lidé žijící v zahraničí nebo cestovatelé, kteří mohou využít možnost výběrů zdarma v zahraničí, a to jak v EU, tak i mimo ni. Jediné poplatky jsou účtovány u vkladů na pobočce, výpisů poštou či příchozí a odchozí zahraniční platby.

Internetové bankovnictví a správa spořicího účtu

Jako ostatní banky nabízí i Max Banka internetové bankovnictví, které funguje standardně jako většina podobných platforem. Jeho velkou výhodou je především moderní design a přehlednost, díky čemuž se v něm zorientují i lidé, kteří nemají s online bankovnictvím zkušenosti. Jednoduše tu můžete zadávat platby, vytvářet trvalé příkazy nebo si nastavit SIPO.

Přístup máte též k platebním kartám a jejich správě. Na pár kliků změníte PIN, upravíte limity plateb a výběrů nebo zablokujete odcizenou platební kartu. Stejně rychle si můžete sjednat i další finanční produkty, včetně termínovaného vkladu. Přihlášení do internetového bankovnictví probíhá podobně jako u konkurenčních bank, a to pomocí uživatelského jména a hesla – pro dokončení je navíc nutné zadat autorizační SMS kód.

Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Mobilní aplikace od Max Banky

Max Banka aktuálně nabízí pouze jednoduchou autorizační mobilní aplikaci, jejímž prostřednictvím lze bezpečně potvrzovat provedené platby, a to buď PINem nebo biometrickým potvrzením neboli potvrzením pomocí otisku prstu či obličeje. Oproti ostatním bankám nenabízí tolik funkcí, díky čemuž je na druhou stranu alespoň přehlednější.

S její pomocí máte přehled nad všemi sjednanými produkty a také můžete spravovat platební karty – na pár kliků si jednoduše nastavíte limity pro výběry i platby. Aplikace je standardně dostupná v Apple Store i v Google Play.

Jak založit spořicí účet od Max Banky?

Sjednání spořicího účtu Max Banka je možné pouze za podmínky, že již máte založený Neo účet. V opačném případě je nejprve nutné provést jeho založení a až poté požádat o sjednání spořicího účtu. Neo účet je možné založit online i osobně na pobočce – bohužel Max Banka disponuje pouze jednou pobočkou v Praze.

Pokud se rozhodnete pro online sjednání, bude vám stačit pouze připojení k internetu, mobilní telefon, vlastní bankovní účet a doklady totožnosti. Jestliže se jedná o první účet, který si zakládáte, budete muset svoji totožnost ověřit na zmíněné pobočce osobně.

Po kliknutí na možnost založení účtu vyplníte potřebné údaje a následně potvrdíte svoji totožnost pomocí dokladů totožnosti přes mobilní telefon. V posledním kroku je nutné ověřit váš již existující běžný účet, z nějž přepošlete aktivační platbu. Ihned poté bude váš Neo účet aktivován.

Po přihlášení do internetového bankovnictví či mobilní aplikace můžete jednoduše požádat o založení spořicího účtu, a to jedním klikem na možnost „Chci otevřít spořicí účet“. V posledním kroku vás banka požádá o online podpis smlouvy o spořicím účtu a do pár minut či hodin jej pro vás aktivuje. Neprodleně poté jej můžete začít naplno využívat a provést svůj první vklad – ten však není povinný.

Pro koho je spořicí účet Max Banka vhodný?

Spořicí účet Max Banka je vhodný pro všechny zájemce o produkt, s nímž mohou jednoduše zhodnotit své úspory. Jelikož Max Banka nestanovuje žádné podmínky ani limity, ocení její spořicí účet každý bez ohledu na výši úspor. Jedná se tedy o jeden z mála spořicích účtů, který je vřelý i k movitějším klientům, jež mohou využít vysoké úrokové sazby i u částek překračující hranici 1 milionu Kč.

Ve své podstatě je tak spořicí účet Max Banka vhodný doslova pro každého, a to bez ohledu na finanční stav klienta či výši dostupných úspor. Menším minusem je nutnost založení běžného účtu Neo, jehož sjednání je však zdarma a není zatížen žádnými poplatky. Ve výsledku budete mít další běžný účet, který nemusíte, ale můžete využívat podle svého.

Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Často kladené dotazy

Co je potřeba k založení spořicího účtu?

Pro založení spořicího účtu Max Banka je nutné disponovat běžným účtem Neo. Ten si můžete jednoduše sjednat online během pár desítek minut – platí pouze pro klienty, kteří již nějakým běžným účtem disponují. K jeho založení jsou potřeba pouze dva doklady totožnosti a mobilní telefon.

Po založení běžného účtu získáte také přístup k internetovému bankovnictví. Do něj se jednoduše přihlásíte pomocí uživatelského jména, hesla a autorizačního SMS kódu. Ihned poté si můžete pomocí pár kliků sjednat spořicí účet, u nějž budete muset pouze online podepsat smlouvu o spořicím účtu. Celý proces vám přitom zabere jen pár minut, přičemž spořicí účet můžete začít používat ihned.

Kdy je na spořicí účet připisován úrok?

K úročení uložených finančních prostředků dochází každý den. Výsledný úrok je připisován až na konci kalendářního měsíce. Jelikož se jedná o spořicí účet, můžete s uloženými prostředky nakládat podle svého uvážení.

Jaké jsou podmínky spořicího účtu?

Spořicí účet Max Banka nepodléhá téměř žádným podmínkám, díky čemuž se jedná o jeden z nejuniverzálnějších spořicích účtů na trhu. Na rozdíl od jiných produktů nejsou stanovená různá pásma úročení, přičemž platí, že i částky nad 1 milion Kč jsou úročeny stejnou úrokovou sazbou. Jedinou podmínkou je počet spořicích účtů, jež si můžete sjednat, kdy platí, že ke každému bankovnímu účtu je možné sjednat pouze jeden spořicí účet.

Kolik stojí provoz spořicího účtu?

Spořicí účet Max Banka je za běžných podmínek bez poplatků. Pokud se ho tedy rozhodnete využívat pouze pro zhodnocování uložených prostředků a občasnému převodu peněz v tuzemsku, nebude vás spořicí účet stát ani korunu. Jediné poplatky na vás čekají u zahraničních plateb a zasílání papírového výpisu poštou – v internetovém bankovnictví si můžete jednoduše nastavit zasílání výpisu zdarma elektronicky.

Musím si spolu se spořicím účtem sjednat i běžný účet?

Max Banka vyžaduje ke sjednání spořicího účtu i založení běžného účtu Neo. Ten funguje zároveň také jako forma spoření, kdy jsou veškeré zůstatky úročeny. Běžný účet si můžete jednoduše založit online nebo o něj zažádat na pobočce v Praze. Ihned poté získáte přístup do internetového bankovnictví, kde pár kliky zažádáte i o sjednání spořicího účtu. Samotný běžný účet by pro vás neměl být žádnou přítěží, jelikož je jeho založení i vedení zcela zdarma.

Autor recenze

O Max Bance v kostce

Max Banka je česká digitální banka, která jako jedna z mála funguje pouze online. V současnosti provozuje jednu pobočku, a to v Praze. Založená byla už v roce 1991, přičemž si v průběhu let prošla celou řadou změn. V minulosti jste se tak mohli setkat s různými názvy.

Na úplném začátku byla známá jako Interbanka a do roku 2022 operovala pod názvem Expobank. To se však v říjnu téhož roku změnilo poté, co banku převzala skupina CREDITAS. Spolu s názvem Max Banka došlo i k úpravě cílů banky, díky čemuž se zaměřuje více na modernizaci a rozvoj svých služeb.

Diskuze a zkušenosti

Napište své zkušenosti s Max Bankou a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru bankovního účtu.

 • Pište pouze své reálné zkušenosti
 • Mějte na paměti, že vaše zkušenosti mohou velmi pomoci ostatním, kteří o půjčce teprve uvažují, přidávejte tak příspěvky s vypovídající hodnotou
 • Pište prosím česky, spisovně a vyhněte se vůlgárním slovům či hanlivostem vůči službe/jiné osobě
 • Vymazán bude takový příspěvek, který lze označit jako spam