Creditas banka spořící účet - recenze

Creditas banka spořící účet
 • Založení na pár kliků v internetovém bankovnictví
 • Úroková sazba 5,6 % p.a. pro vklady do 500 000 Kč
 • Peníze kdykoliv k dispozici bez poplatků a omezení
 • Nulové poplatky za sjednání, vedení i platby
Max. úročený vklad
Nad tuto částku jsou peníze úročeny úrokem 3,1 % p.a.
500 000 Kč
Roční úrok 5,6 % p.a.
Vedení účtu zdarma
Hodnocení

Naposledy aktualizováno: Červen 2024 | Autor: Nikola Engelmann

Základní informace

Banka CREDITAS nabízí jako jedna z mála spořicí účet, který si mohou sjednat i klienti bez úmyslu založit si běžný účet. Spořicí účet + je tedy samostatný produkt, který je možné sjednat jednoduše online.

Jednou z hlavních lákadel je vysoká úroková sazba 5,6 % p.a., která je platná u vkladů do 500 000 Kč. U vyšších vkladů je dostupná úroková sazba 3,1 % p.a.

Zájemci si mohou sjednat pouze jeden spořicí účet, u nějž lze bezplatně využívat mobilní i internetové bankovnictví. Zdarma je také založení, vedení a případné uzavření spořicího účtu.

Parametry účtu

Založení účtu: zdarma
Vedení účtu: zdarma
Maximální úročený vklad: 500 000 Kč (nad tuto částku je výše úroku 3,1 % p.a.)
Roční úrok: 5,6 % p.a. (do výše 500 00 Kč)
Připisování úroků: měsíčně
Maximální výše spoření: neomezeno
Běžný účet podmínkou: ano
Zaslání / příjem peněz v ČR: zdarma
Okamžitá odchozí úhrada: zdarma
Sjednání online: ano
Internet banking: ano

Výhody a nevýhody účtu

 • Úroková sazba 5,6 % p.a.
 • Úročení vkladů nad 500 000 Kč sazbou 3,1 % p.a.
 • Kvalitní internetové a mobilní bankovnictví
 • Zřízení, vedení a zrušení zdarma
 • Vysoké úročení pouze do 500 000 Kč
 • Poplatky za informační SMS
Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Úroková sazba a úročení vkladů

Spořicí účet + od banky CREDITAS nabízí atraktivní základní úrokovou sazbu 5,6 % p.a., a to zcela bez podmínek. Úročení s touto úrokovou sazbou je možné využít u vkladů až do výše 500 000 Kč. Po překročení této hranice je využita úroková sazba 3,10 % p.a.

U ní není již žádná hranice stanovena. Klienti tak mohou úročit i vysoké vklady za poměrně výhodnou úrokovou sazbu – jiné banky po překročení hranice 500 000 nebo 1 milionu Kč nabízí úročení sazbou 0,1 % či méně.

Na druhou stranu na trhu narazíte i na nabídky, které nabízí neomezené úročení nebo úročení vysokou úrokovou sazbou až do 1 milionu Kč.

Každopádně je třeba počítat s tím, že jsou veškeré vklady pojištěny pouze do výše 100 000 EUR. Pro ochranu vyšších vkladů je lepší rozložit vyšší částky mezi více spořicích účtů u různých bank.

Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Spořicí vklady CREDITAS

Pokud chcete dosáhnout na vyšší úrokové sazby, můžete u CREDITAS využít i spořicí vklady. První varianta Spořicí vklad 1M nabízí úrokovou sazbu 6 % p.a. pro vklady do výše 500 000 Kč. Vklady nad tuto hranici jsou následně úročeny sazbou 4 % p.a.

Podmínkou je uložení finančních prostředků po dobu trvání 33denní výpovědní lhůty. Po jejím uplynutí běží 7denní dispoziční lhůta, během níž je možné prostředky volně vybrat – po uplynutí jsou prostředky opět uzamčeny po dobu 33 dní. Dostupný je i spořicí vklad s 99denní výpovědní lhůtou, který disponuje stejnými úrokovými sazbami.

Poplatky

Spořicí účet + se může pyšnit téměř nulovými poplatky. Pokud se tedy rozhodnete spořicí účet využívat pouze ke zhodnocování vašich úspor a čas od času z něj provedete odchozí tuzemskou platbu, bude pro vás jeho využívání zcela zdarma.

CREDITAS si neúčtuje žádné poplatky ani za založení, vedení či zrušení spořicího účtu. Zpoplatněné jsou například výběry v hotovosti na pobočce, a to částkou od 10 do 50 Kč. Pozor si dejte také na informační SMS za 2 Kč či papírové výpisy ze spořicího účtu za 25 Kč.

Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Internetové bankovnictví a správa spořicího účtu

CREDITAS Banking nabízí jedno z nejmodernějších řešení v oblasti internetového bankovnictví. K jeho modernizaci banka přistoupila již v roce 2021, kdy ukončila provoz staršího internetového i mobilního bankovnictví a nahradila ho novou pokročilejší verzí.

V souvislosti s tím klade důraz na uživatelskou přívětivost a komplexní nabídku služeb. Jednoduše tak můžete na jednom místě spravovat všechny sjednané produkty, třídit je a případně i rušit. Prostřednictvím internetového bankovnictví lze sjednávat většinu dostupných produktů, včetně Spořicího účtu +, to je však možné pouze pro klienty banky.

CREDITAS je navíc průkopníkem v multibankingu, díky němuž je možné skrze bankovnictví zpravovat běžné účty u dalších 21 bank – řadí se mezi ně například Česká spořitelna, Fio banka nebo MONETA Money Bank.

CREDITAS Banking se tedy řadí mezi jedny z nejlepších na trhu, přičemž nabízí přehledné uživatelské prostředí, jednoduchou správu produktů a celou řadu pokročilých funkcí, jako je investování nebo kategorizace plateb.

Mobilní aplikace CREDITAS Banking

Jako každá jiná banka nabízí i CREDITAS vlastní mobilní aplikaci CREDITAS Banking. Ta je navržena tak, aby byla intuitivní a uživatelsky přívětivá, což umožňuje snadný a rychlý přístup ke spořicímu účtu kdykoliv a kdekoliv. Stejně jako internetové bankovnictví nabízí běžné, ale i pokročilé funkce v podobě statistik, grafů či propojení více běžných účtů u různých bank.

Dostupné jsou například virtuální účty, s nimiž si můžete libovolně roztřídit své úspory. Výhodou je také bezplatná ochrana mobilního telefonu prostřednictvím antiviru. Mobilní aplikaci si navíc mohou stáhnout i zcela nový klienti, kteří se jejím prostřednictvím zaregistrují. K registraci je nutné vyplnit vaše osobní údaje, doložit dva doklady totožnosti a provést ověřovací platbu 1 Kč z vašeho běžného účtu – ten může být vedený u jakékoliv banky.

Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Jak založit Spořicí účet +

Spořicí účet + si můžete sjednat kompletně online, a to bez ohledu na to, zda jste, nebo nejste klientem banky. Sjednat si lze pouze jeden spořicí účet. Stačí dojít na web banky a kliknout na možnost sjednání spořicího účtu online. Následně vyplníte veškeré potřebné údaje a doložíte potřebné doklady.

Konkrétně banka vyžaduje předložení skenů dvou dokladů totožnosti. Důležité je též vlastnictví běžného účtu u jiné banky, jímž ještě jednou potvrdíte svoji identitu pomocí aktivační platby. Spořicí účet + si mohou sjednat i stávající klienti prostřednictvím internetového bankovnictví. Naopak mobilní aplikace je dostupná i pro zcela nové klienty. Po jednoduché a rychlé registraci si tak můžete sjednat libovolný produkt. Po založení není nutné vkládat minimální vklad ani dodržovat jiné zvláštní podmínky.

Často kladené dotazy

Co vše je potřeba ke sjednání spořicího účtu?

Klienti banky si mohou Spořicí účet + sjednat jednoduše online skrze internetové bankovnictví či mobilní aplikaci. V takovém případě nebudou potřebovat žádné doklady ani dokumenty – pokud však nejsou doklady totožnosti aktuální, je možné, že budete požádáni o jejich nahrání do systému. U osob, které nejsou klienty banky, je vyžadováno předložení dvou dokladů totožnosti a odeslání ověřovací platby z běžného účtu u jiné banky.

Mohu vklad kdykoliv vybrat?

Spořicí účet + funguje stejně jako jiné spořicí účty, tudíž je možné s vloženými prostředky libovolně nakládat. Banka navíc nevyžaduje žádný minimální vklad, který by nebylo možné vybrat.

Jak jsou vklady na Spořicím účtu + úročeny?

U Spořicího účtu + jsou vklady do 500 000 Kč úročeny sazbou 5,6 % p.a. Po překročení této hranice jsou všechny vyšší vklady úročeny sazbou 3,10 % p.a. V tomto případě není stanovena žádná další hranice, díky čemuž je možné úročit libovolně vysoké vklady.

Kolik Spořicí účet + stojí?

Spořicí účet + je při běžném používání zcela zdarma. Bezplatné je tak jeho založení, vedení i případné zrušení. Poplatky nejsou vyžadovány ani u vkladů či tuzemských plateb. Zpoplatněné jsou pouze méně využívané služby, jako výběry na pobočce, informační SMS či papírové výpisy.

Co vše nabízí mobilní aplikace?

Mobilní aplikace od CREDITAS se řadí mezi jedny z nejlepších na trhu. Už na první pohled působí přehledně a moderně. Kromě toho je velmi intuitivní a nabízí i pokročilé funkce, jako jsou různé statistiky či podrobná správa jednotlivých finančních produktů. Mobilní aplikace je zcela bezplatná.

Jak probíhá otevření spořicího účtu?

CREDITAS podobně jako většina jiných bank nabízí možnost otevření spořicího účtu online. Tato možnost je dostupná pro všechny zájemce, kteří mají již sjednaný běžný účet u libovolné banky. Bez něj totiž není možné provést finální ověření vaší identity. Samotnou registraci je možné provést skrze mobilní aplikaci či webové stránky. Stávající klienti mohou využít také internetové bankovnictví. Zastánci tradičního bankovnictví mohou využít též podání žádosti osobně na jedné z poboček.

Autor recenze

O CREDITAS bance v kostce

Banka CREDITAS působí na trhu déle než 26 let, jako banka však funguje teprve od roku 2017. Její předchůdkyní byla Záložna CREDITAS, spořitelní družstvo založené v roce 1996. V roce 2018 představila CREDITAS moderní aplikaci Richee, která se zároveň stala první multibankovní aplikaci v Česku.

Banka CREDITAS dlouhodobě nabízí řadu finančních produktů a služeb. Mezi její hlavní produkty patří poskytování běžných účtů a financování projektů pro malé a střední podniky. Klienti si mohou jednoduše zřídit běžné účty, spořicí účty a termínované vklady. V roce 2018 banka získala licenci pro nabídku investičních produktů, včetně dluhopisů a investičních fondů.

Banka CREDITAS během své existence získala několik prestižních ocenění, čímž si v bankovním sektoru vybudovala pevné postavení. Mezi třemi nejvýznamnějšími oceněními lze nalézt "Nejlepší bankovní aplikace roku 2018", Ocenění za inovační přístup v bankovnictví" v roce 2019 a "Nejdynamičtěji rostoucí banka roku 2020".

Samotná banka je součástí investiční skupiny CREDITAS B. V. se sídlem v Nizozemsku. Založena byla v roce 2020 za účelem spojení všech podnikatelských aktiv jejího vlastníka Pavla Hubáčka. Mezi hlavní pilíře podnikání patří Banka CREDITAS a Max banka, kromě toho spravuje i několik investičních fondů. Skupina je také významným hráčem v energetickém sektoru skrze společnost UCED.

Diskuze a zkušenosti

Napište své zkušenosti s Fio bankou a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru bankovního účtu.

 • Pište pouze své reálné zkušenosti
 • Mějte na paměti, že vaše zkušenosti mohou velmi pomoci ostatním, kteří o půjčce teprve uvažují, přidávejte tak příspěvky s vypovídající hodnotou
 • Pište prosím česky, spisovně a vyhněte se vůlgárním slovům či hanlivostem vůči službe/jiné osobě
 • Vymazán bude takový příspěvek, který lze označit jako spam