Komerční banka Můj účet - recenze

Komerční banka - Můj účet
 • Vedení účtu a výběry z bankomatů KB zdarma
 • Hustá síť poboček a bankomatů
 • Téměř 500 vkladomatů po celé ČR
 • Nouzová výplata až 6 500 Kč při ztrátě dokladů
Vedení účtu 0 Kč
Vlastní bankomaty 0 Kč
Cizí bankomaty 39 Kč
Hodnocení

Naposledy aktualizováno: Červen 2024 | Autor: Miroslav Otoman

Základní informace

Můj účet představuje základní formu konta od Komerční banka, která ho při běžném užívání nabízí zdarma. Řada služeb je však zpoplatněných a je tedy nutné hlídat třeba počet výběrů i provedených elektronických plateb. Co ale potěší je podpora de facto všech známých způsobů mobilních plateb, hustá síť poboček a bankomatů, i možnost sjednat řadu nadstandardních služeb.

Založení účtu: zdarma
Vedení účtu: zdarma
Zaslání / příjem peněz v ČR: 6 Kč
Okamžitá odchozí úhrada: 6 Kč
Převod / příjem peněz v EU: zdarma
Debetní (platební) karta: zdarma
Výběry z bankomatů KB: zdarma
Výběry z bankomatů cizích bank: 39 Kč
Výběry z bankomatů v zemích EU: 39 Kč
Výběr z bankomatů v ostatních zemích: 99 Kč
Výběr hotovosti v bance v ČR i zahraničí: 200 Kč
Měsíční výpis: zdarma (30 Kč za poštovní)
Zahraniční příchozí platba (mimo EU): 100 Kč
Odchozí zahraniční úhrada (mimo EU): 0,9 % (min. 250 a max. 1 500 Kč)
Dotaz na zůstatek v bankomatu KB: zdarma
Dotaz na zůstatek v cizím bankomatu: 25 Kč

Výhody a nevýhody účtu od Komerční banky

 • Základní služby jsou zdarma
 • Možnost vysokého kontokorentu
 • Vše obsloužíte přes mobil či PC
 • Jedna platební karta je vydána zdarma
 • Hustá síť poboček a bankomatů
 • Téměř 500 vkladomatů po celé ČR
 • Nouzová výplata až 6 500 Kč při ztrátě dokladů
 • Řada služeb je zpoplatněných
 • Omezené počty výběrů z bankomatů
 • Vysoké poplatky za výběr v zahraničí
 • Poplatky za elektronické platby
Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Jaké poplatky má běžný účet Komerční banky

Některé základní služby jsou tu zdarma, ovšem pouze v omezeném množství. Asi nejhorší jsou poplatky za výběry z bankomatů cizích bank a také v zahraničí, a poplatek si Komerční banka naúčtuje také za provedení trvalého příkazu a tuzemskou či zahraniční odchozí úhradu v Kč. Dokonce i u menší konkurence jsou přitom tyto základní i nadstandardní služby zcela zdarma.

Přehled všech poplatků u běžného účtu KB najdete v oficiálním sazebníku (https://www.ms-kb.cz/file/cs/sazebnik/kb-20210501-sazebnik-1-obcane.pdf?763b92ea1dae88e4eedbad196df5232d), ale vyznat se v něm není úplně jednoduché.

Jaké platební karty můžete k účtu pořídit

V základu nabízí Komerční banka svým zákazníkům zdarma jednu platební kartu MasterCard, kterou vám doručí do pár od podepsání smlouvy. Pokud chcete více služeb a jejich bezplatné poskytování, můžete zvolit Můj účet Plus a Plus kartou, nebo si zaplatit 169 Kč za Můj účet Gold se zlatou kartou. KB má však řešení i pro opravdu náročné, a to kartu Platinum Visa za 490 Kč / měsíc k účtu Top nabídka (vedení zdarma při splnění podmínek).

Info o kartách: https://www.kb.cz/cs/obcane/bankovni-ucty a https://www.kb.cz/cs/obcane/platebni-karty#Debetn-karty

Kreditní karty k účtu Komerční banky

Pokud chcete mít finanční zálohu, lze k běžnému účtu KB sjednat kreditní kartu, a to buď variantu A s limitem až 30 000 Kč bez doložení příjmů, max. hranicí 250 000 korun, a jako bonus vám KB vrátí 1 % z plateb zpět na penzijní spoření (které si můžete přímo u této banky sjednat a ještě o něco lépe tak zhodnotit své úspory na stáří).

Dále je tu karta 4U s výhodami v podobě možnosti koupě spotřebičů na splátky, hrazené opravy v případě domácí havárie, či placeným pozáručním servisem až do 5 000 Kč / rok. Top nabídku pak tvoří kreditní karta Platinum s limitem až půl milionu, cestovním pojištěním a výběry z bankomatů zdarma. U všech variant je bezúročné období 45 dní a partnerské programy.

Info o kreditních kartách: https://www.kb.cz/cs/obcane/platebni-karty#Kreditn-karty

Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Podpora plateb mobilem a chytrými hodinkami

Své nedostatky vyvažuje Komerční banka třeba podporou nejrozšířenějších způsobů platby chytrými přístroji. Vedle „standardu“ v podobě Google Pay (pro OS Android) a Apple Pay (pro iOS a watchOS) umožňuje rovněž placení přes smartwatch značek Garmin a Fitbit. Ačkoliv jsou obě značky a jejich platební služby Garmin pay a Fitbit pay na trhu už několik let, je KB jedna z mála bank v ČR, co je podporuje.

Můj účet k KB nabízí sjednání kontokorentu

Kdo chce mít kdykoliv po ruce finanční rezervu, aniž by musel žádat o půjčku, může si k běžnému účtu KB sjednat kontokorent. Limit lze nastavit na 2 000 až 60 000 Kč, ale bonitnějším klientům schválí banka až 100 tisíc. Úroky jsou u této formy úvěrů poměrně vysoké, vychází na 19,99 % p.a. a RPSN je 21,97 %. Platíte je však pouze tehdy, když kontokorent opravdu čerpáte. Jednou ročně je pak nutné celou částku doplatit.

Internetové bankovnictví v podobě dlaždic

Chcete-li Můj účet KB obsluhovat přes počítač, čeká na vás internetové bankovnictví organizované pomocí horního menu a „dlaždic“ (jedna pro běžný účet, druhá pro spořící, třetí po firemní atd.), které mezi sebou můžete přetahovat. Komerční banka je jednou z mála, která tento způsob organizování používá, a nutno říci, že kvůli němu působí IB trochu „prázdně“, ač právě to může někomu vyhovovat.

Mobilní bankovnictví Komerční banky

Abyste měli přehled o pohybech na účtu kdykoliv a odkudkoliv, vytvořila Komerční banka mobilní aplikaci, v níž jsou informace přehledně seřazené. Z telefonu pak odešlete platbu, naskenujete QR kód (možno i z uloženého dokumentu), nahlédnete do historie plateb, zadáte trvalé příkazy, SIPO, nastavíte limity karet apod. Mobilní banka od KB umožňuje také okamžitý převod mezi běžným a spořícím účtem či žádat o půjčky a cestovní pojištění, a dostupné je rovněž pro chytré hodinky.

Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Přihlašování do bankovnictví přes certifikát

Jestli je internetové a mobilní bankovnictví Komerční banky něčím pověstné, pak je to přihlašování pomocí certifikátu, který má za cíl zvýšit bezpečnost. Mnoho uživatelů s ním však není spokojených a stěžují si na časté chyby a technické výpadky. Jedná se o unikátní soubor, který je potřeba otevírat z počítače (či jiného úložiště), případně využít další aplikaci KB Klíč dostupnou pro Android i iOS.

Sjednání úvěru přes mobil či prohlížeč

V případě, že budete potřebovat peníze třeba na koupi auta nebo spotřebičů, můžete u Komerční banky požádat o osobní půjčku přímo z mobilní aplikace či internetového bankovnictví. Pokud vám bude stačit do 150 000 Kč, proběhne schválení automatizovaně za pár minut, díky čemuž obdržíte peníze de facto ihned. Je však nutné, aby vám na účet KV chodil pravidelně příjem a nesmíte mít vůči bance závazky za více jak 3 miliony; v opačném případě je nutné žádat na pobočce.

Podmínky pro založení běžného účtu

 • plnoletost, resp. věk 18+
 • 2 doklady totožnosti (OP, ŘP, cestovní pas či rodný list)
 • fotografie (lze vyfotit web kamerou / mobilem)
 • převod 1 Kč (pokud chcete založit online)

Můj účet KB lze založit kompletně online

Chcete-li vše vyřídit rychle a z pohodlí domova, nemusíte nikam chodit ani kvůli podpisu smlouvy. Komerční banka banka tento proces zautomatizovala, takže po vyplnění a doložení potřebného postačí převod 1 Kč z jiného bankovního účtu v ČR, a potvrzení pomocí SMS kódu. Tím si KV ověří vaši identitu a vy pak budete moci ihned požádat třeba o kontokorent. Pokud ale účet nemáte, přiveze vám smluvní dokumentaci kurýr, případně to lze vyřídit osobně na pobočce.

Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Poboček má Komerční banka spoustu

Na českém trhu se jedná o jednu z tradičních bank se zastoupením de facto v každém krajském i okresním městě, a mnohdy najdete její pobočku i ve výrazně menších obcích. Poboček má více jak 240 a měli byste na nich vyřídit prakticky cokoliv: jednotlivé specialisty (na osobní účty, půjčky, hypotéky atd.) mají na téměř všech místech, takže obstaráte všechny služby „pod jednou střechou“.

Jedna z nejhustějších sítí bankomatů

Pokud potřebujete vybírat, měli byste najít alespoň jeden bankomat KB v každém městě, celkem jich má totiž více jak 840. Obvykle bývají umístěny při pobočkách banky a někdy také ve vchodech obchodních jednotek Lidl. Navíc má v ČR nejhustější síť vkladomatů, těch je z celkového počtu 470. Některé konkurenční banky jich přitom mívají pouze pár desítek, takže má „červeno-černý“ bankovní dům v tomto směru co nabídnout.

Spořící účet KB lze připojit k běžnému

Chcete-li si odkládat nějaké peníze na horší časy, nebo je alespoň částečně ochránit před inflací, lze si k běžnému účtu Komerční banky založit také spořící. Ten je možné ovládat přímo v internetovém i mobilním bankovnictví a peníze mezi konty ve vteřině přesouvat. V základu lze získat spořící účet Bonus s úrokovou sazbou až 0,3 % p.a., nebo Bonus Invest se zhodnocením až 1 % p.a.

Spořící účet Bonus

Na zhodnocení peněz to zrovna není, je však zdarma a poslouží k jejich odkládání a lepší organizaci osobních financí, které navíc můžete ve vteřině přetáhnout mezi účty. Na spořícím účtu KB Bonus jsou finanční prostředky zhodnocovány 0,1 % p.a., a při splnění podmínek dvojnásobnou sazbou. Je to však omezeno výší uložených peněz, a čím více jich máte, tím méně dostáváte.

 • do 200 000 Kč: 0,1 % p.a., s bonusem 0,2 % p.a.
 • do 30 milionů Kč: 0,01 % p.a., s bonusem 0,03 % p.a.
 • nad 30 milionů Kč: 0,00 p.a., s bonusem 0,02 % p.a.

Spořící účet Bonus Invest

Za předpokladu, že investujete do vybraných fondů stejnou nebo vyšší částku, jakou budete mít na spořícím účtu, nabídne vám Komerční banka konto Bonus Invest s bonusovou sazbou až 3 % p.a. V základu se na něm ale  peníze zhodnocují úrokem 0,1 % p.a., a bez akce dosáhnete max. 1 % ročně. I tady je však zisk pro klienta rozdělen podle částky, jakou na spořícím kontu Bonus Invest máte.

 • do 200 000 Kč: 0,1 % p.a., s bonusem 1 % p.a.
 • do 10 milionů Kč: 0,01 % p.a., s bonusem 0,71 % p.a.
 • nad 10 milionů Kč: 0,00 p.a., s bonusem 0,00 p.a.

Kdo uzavře s KB smlouvu, že investuje peníze o podílových fondů, dostane až do konce roku 2021 garanci bonusové sazby 3 % p.a. Jedná se však o omezenou nabídku a poté budou peníze úročeny sazbou 0,1 %.

https://www.ms-kb.cz/file/cs/sazebnik/kb-urokove-sazby-czk.pdf?12ea5398ee15a5a8a4f268bd638e20c9

Komu běžný účet doporučujeme

Pokud nejste nároční a neplánujete příliš využívat internetové ani mobilní bankovnictví (třeba pro převody peněz), je tento účet se základními službami bezplatný. Komerční banka má hustou síť poboček a bankomatů, ovšem omezený počet výběrů, a za využiti těch u jiných bank či v zahraničí si dost připlatíte. Výhodou je ale podpora 4 mobilních platebních metod a řada doplňkových služeb. Na běžné užívání však Můj účet stačí, pouze si musíte pohlídat některé operace.

Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Založení běžného účtu Komerční banky

 • Přejděte na stránku založení účtu od Komerční banky
 • Jakmile přečtete informace, dejte „Pokračovat“
 • Vyberte si kartu, jakou k účtu chcete
 • Zvolte pojištění karty, máte-li o něj zájem
 • Uveďte své platné telefonní číslo
 • Pokračujte na vyplnění osobních údajů
 • Následně doplňte i údaje zákonné
 • Oskenujte požadované doklady totožnosti
 • Elektronicky podepište pomocí SMS kódu

Často kladené dotazy

Co za poplatky budu u běžného účtu hradit?

Pokud jde o vedení a základní služby, tak vůbec nic, jsou zdarma. Výše jsme pak vypsali, za co si Komerční banka u běžného účtu Můj účet poplatky účtuje, a co nabízí bezplatně.

Jaké jsou podmínky pro založení účtu KB?

Stačí, pokud vám bylo 18 let (ale KB nabízí i účty pro mladé), doložíte dva doklady totožnosti (OP a cestovní pas, ŘP nebo rodný list, případně zbrojní průkaz), vyfotíte se pomocí kamery, a chcete-li založení okamžitě, tak ještě ověříte svou totožnost zasláním 1 Kč z jiné banky.

Jakou kartu mi Komerční banka nabídne?

K Můj účet nabízí KB základní kartu Mastercard, kterou vám doručí do pár dní od podpisu smlouvy (ať ji uzavíráte online nebo na pobočce).

Mohu si k účtu sjednat i kreditní kartu?

Můžete a Komerční banka jich má na výběr hned několik. Se základní kreditní kartou A můžete čerpat až 30 000 Kč bez doložení příjmů, max. limit je potom čtvrt milionu. U varianty 4U máte výhody jako možnost koupě spotřebičů na splátky či hrazené opravy v domácnosti. A pro náročné je tu pak kreditní karta Platinum s limitem až 0,5 milionu Kč a cestovním pojištěním do 5 milionů.

Kdy mi Komerční banka účet založí?

Pokud můžete svou identitu ověřit zasláním poplatku 1 Kč z jiné banky, bude to otázka několika minut. V případě založení na pobočce je rychlost podobná, musíte však připočítat cestu tam a zpět.

Mohu si sjednat také spořící účet?

Samo sebou Komerční banka tuhle možnost nabízí. Na výběr je ze spořícího účtu Bonus a Bonus Invest s úrokovou sazbou až 0,3 % p.a. (v akci do konce roku 2021 až 3 % p.a.). Konto lze jednoduše propojit s běžným a spravovat ho přímo z internetového i mobilního bankovnictví.

Lze platit s účtem KB přes mobil a hodinky?

Ano, banka nabízí několik známých platebních metod. Mobilními telefony a chytrými hodinkami lze platit přes Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit. V případě smartwatch je nutné, abyste je měli spárované s telefonem a využili k přidání karty příslušnou aplikaci.

Je možnost sjednání kontokorentu?

Kdokoliv má založen Můj účet, může si k němu sjednat i možnost povoleného přečerpání, resp. kontokorentu ve výši 2 000 až 60 000 Kč. Pamatujte však, že se nejedná o dlouhodobou půjčku.

V jaké měně bude Můj účet veden?

Komerční banka ho vede zdarma pouze v CZK, tedy v českých korunách. Pokud byste chtěli i jiné měny, musíte si připlatit 60 až 100 Kč za některý z balíčků běžných účtů.

Zařídí mi KB přechod od jiné banky?

Jakmile se rozhodnete přestoupit a založíte si Můj účet u Komerční banky, nemusíte se o nic starat. Pracovníci během pár dnů vyřídí nejenom váš přechod a zrušení starého účtu, ale rovněž vám nastaví trvalé příkazy, inkasa a vše ostatní.

Nabízí banka rychlou půjčku na účet?

Máte-li založený Můj účet a potřebujete půjčit, stačí otevřít internetové či mobilní bankovnictví a vyplnit jednoduchou žádost o úvěr ve výši 10 tisíc až 2,5 milonu korun. Schválení částky do 150 000 Kč pak probíhá automatizovaně bez nutnosti zásahu pracovníků banky.

O Komerční bance v kostce

Komerční banka působí na českém trhu desítky let, a konkrétně od roku 1990, kdy byla vyčleněna ze Státní banky československé. Za celou dobu působení nasbírala přes 1,7 milionu klientů, a poskytuje jak služby pro běžné občany, tak pro firemní zákazníky. Z většiny ji vlastní Société Généralee, která patří ke třem nejstarším bankám ve Francii. KB má vcelku hustou síť poboček i bankomatů po celé ČR, najdete ji i v menších městech.

Diskuze a zkušenosti

Napište své zkušenosti s Komerční bankou a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru bankovního účtu.

 • Pište pouze své reálné zkušenosti
 • Mějte na paměti, že vaše zkušenosti mohou velmi pomoci ostatním, kteří o půjčce teprve uvažují, přidávejte tak příspěvky s vypovídající hodnotou
 • Pište prosím česky, spisovně a vyhněte se vůlgárním slovům či hanlivostem vůči službe/jiné osobě
 • Vymazán bude takový příspěvek, který lze označit jako spam