Komerční banka MůjÚčet Plus - recenze

Komerční banka - MůjÚčet Plus
 • Výběry z bankomatů KB zdarma
 • Platební karta je vydána zdarma
 • Téměř 500 vkladomatů po celé ČR
 • Zdarma 2 výběry z bankomatů v zahraničí v rámci EU
Vedení účtu 39 Kč
Vlastní bankomaty 0 Kč
Cizí bankomaty 39 Kč
Hodnocení

Naposledy aktualizováno: Červen 2024 | Autor: Miroslav Otoman

Základní informace

MůjÚčet Plus je vylepšenou variantou běžného účtu od Komerční banky, a za poplatek s ní získáváte řadu služeb „zdarma“. Platí však, že si musíte některé operace hlídat, neboť jsou zpoplatněné, ačkoliv je většina jiných bank nabízí bezplatně. Výhodou je například silné zabezpečení, spousta bankomatů nebo pestrá škála doplňkových služeb, a na druhou stranu nemusíte plnit žádné podmínky jako u některých bank.

Založení účtu: zdarma
Vedení účtu: 39 Kč
Zaslání / příjem peněz v ČR: zdarma
Okamžitá odchozí úhrada: zdarma
Převod / příjem peněz v EU: 100 Kč a více (6 Kč v rámci KB)
Debetní (platební) karta: zdarma
Výběry z bankomatů KB: zdarma
Výběry z bankomatů cizích bank: 2 zdarma, další 39 Kč
Výběry z bankomatů v zemích EU: 2 zdarma, 39 Kč
Výběr z bankomatů v ostatních zemích: 99 Kč
Výběr hotovosti v bance v ČR i zahraničí: 200 Kč (cashback u obchodníka na pokladně je zdarma)
Měsíční výpis: zdarma (60 Kč za poštovní)
Zahraniční příchozí platba (mimo EU): 100 Kč (platba do 10 000 Kč), jinak 0,9 % (min. 225 a max. 1 095 Kč)
Odchozí zahraniční úhrada (mimo EU): 0,9 % (min. 250 a max. 1 500 Kč)
Dotaz na zůstatek v bankomatu KB: zdarma
Dotaz na zůstatek v cizím bankomatu: 25 Kč

Výhody a nevýhody MůjÚčet Plus

 • Založení je zcela online, nikam nemusíte
 • Výběry z bankomatů KB máte zdarma
 • Jedna platební karta je vydána zdarma
 • Zdarma jsou i 2 výběry v rámci EU
 • Rozsáhlá síť poboček a bankomatů
 • Skoro 500 vkladomatů po celé ČR
 • Lze sjednat vysoký kontokorent
 • Všechno vyřídíte z PC nebo mobilu
 • Nouzová výplata až 6 500 Kč při ztrátě dokladů
 • I základní služby jsou za poplatek
 • Nemalé úroky u některých služeb
 • Omezené počty výběrů z bankomatů
 • Vysoké poplatky za výběr v zahraničí
 • Poplatky za elektronické platby
Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Jaké platební karty můžete získat

K běžnému účtu vám KB nabídne zdarma Plus kartu se zastřešením MasterCard, jejíž benefity jsou přímo navázány na konto. Doručena vám bude pár dní od podpisu smlouvy a ihned po aktivaci ji můžete využívat. Pokud byste chtěli další výhody, nabízí se Zlatá karta za 1 990 Kč ročně (nebo zdarma k MůjÚčet Gold), případně pro opravdu náročné Platinum VISA s poplatkem 6 490 Kč ročně (zdarma k účtu TOP nabídka).

K účtu lze sjednat i kreditku

Než se vrhnete do půjčování, umožňuje Komerční banka sjednat kreditní kartu. Zdarma lze využít A kartu s limitem až 30 000 Kč bez dokládání příjmů, a max. hranicí 250 000 Kč. K tomu budete za placení dostávat 1 % zpět na penzijní připojištění, ale nejvýše 500 Kč/měsíc. Součástí jsou také slevy až 30 % na cestování, zboží a wellness, nebo prodloužená záruka na vybrané zboží.

V nabídce je také kreditní karta 4U, která je rovněž zdarma a také nabízí limit do 250 000 Kč. Navíc pak umožňuje každý měsíc provést jeden výběr z bankomatu zdarma a získáte i možnost placení spotřebičů na splátky, úhradu havárie v domácnosti do až 10 000 Kč, či pozáruční servis spotřebičů zdarma. To může ušetřit značnou částku, musíte však umět tyto služby využívat.

Na náročné čeká kreditní karta Platinum za 6 490 Kč ročně. Nabízí výběry z bankomatů zdarma po celém světě, limit až 500 000 korun, nebo nadstandardní cestovní pojištění, které pokryje výdaje do výše 5 milionů. S touto kreditkou je také možný vstup do 1 300 letištních salónků po celém světě, a asistenční službu, která pokryje až 10 000 Kč. U všech karet také platí 45denní bezúročné období.

Komerční banka podporuje mobilní platby

Kdo s sebou nechce nosit kartu, získá u Komerční banky možnost platit přes NFC, a to hned pomocí čtyř služeb, ačkoliv řada jiných bank nabízí pouze dvě. Podporováno je jak základní Google Pay pro telefony a chytré hodinky s Android OS a příbuznými, tak Apple Pay pro iPhone a smartwatch. Sportovci pak mohou využít ještě Garmin Pay či Fitbit Pay, stačí si do mobilu stáhnout příslušnou aplikaci.

Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

K účtu si sjednáte i kontokorent

Chcete-li mít v zásobě nějaké peníze pro případ, že vás zastihnou nečekané výdaje, nebo se rozhodnete ke spontánnímu nákupu, nabízí MůjÚčet Plus možnost sjednání kontokorentu. Ten lze čerpat ve výši od 2 000 do 60 000 Kč (výjimečně i 100 000 Kč) a využívat ho až po dobu jednoho roku. Mějte však na paměti, že není vhodný k řešení dlouhodobých cílů, neboť úrok vychází na 19,99 % p.a. a RPSN na 21,91 %.

Internetové bankovnictví jako dlaždice

Máte-li rádi jednoduchý design, může být právě internetové bankovnictví KB tou správnou volbou, leč vypadá poněkud prázdně. Organizováno je pomocí horního menu, v němž si vyberete, co chcete řešit (účty, karty, půjčky...), zatímco samotná konta jsou na úvodní stránce uspořádána do dlaždic. Díky nim máte rychlý přehled o zůstatcích a lze je mezi sebou přetahovat, takže rychle převedete peníze z jednoho na druhý.

Mobilní bankovnictví je na tom dobře

Kdo rád spravuje své finance z telefonu, má k dispozici moderní aplikaci, v níž lze obsloužit prakticky vše co na počítači. Odeslání platby či kontrola historie je základem, a rovněž lze platit přes QR kód (i z uloženého dokumentu), zadat SIPO, inkaso, trvalou platbu, nastavit limity pro placení online i kartou, nebo kartu zablokovat. Výhodou je i možnost sjednání cestovního pojištění či okamžitý převod mezi běžným a spořícím účtem.

Přihlašování do bankovnictví přes certifikát

Velkým trnem v oku je pro mnohé certifikát, který banka vyžaduje k přihlašování do internetového i mobilního bankovnictví. Ačkoliv se jedná o bezpečnostní prvek, není s ním spousta uživatelů spokojená – nehledě na častou nefunkčnost, kvůli níž se někdy nepřihlásíte i několik dní. Tento certifikát představuje unikátní soubor, který je třeba otevřít z počítače, nebo na mobilu využít aplikaci KB klíč dostupnou v Google Pay i na AppStore.

Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Komerční banka nabízí také spořící účet

Pokud si chcete dávat nějaké peníze stranou na horší časy, nebo třeba našetřit na dovolenou, můžete si k běžnému účtu MůjÚčet Plus zřídit také spořící. Přístup k němu získáte přímo v internetovém i mobilním bankovnictví a peníze mezi nimi přesouvat v rámci vteřin. Spořící účet KB nabízí zhodnocení až 0,3 % p.a., případně pomocí investic až 1 procento.

Spořící účet Bonus

Úroky jsou sice nižší, ale přesto vám pomůže alespoň s organizací financí a odkládání na budoucí cíle. Na spořícím účtu Bonus dostanete k MůjÚčet Plus sazbu 0,1 % p.a., a při splnění podmínek dvojnásobnou. Stejně jako jinde, i tady banka omezuje zhodnocování vloženou částkou.

 • do 200 000 Kč: 0,1 % p.a., s bonusem 0,2 % p.a.
 • do 30 milionů Kč: 0,01 % p.a., s bonusem 0,03 % p.a.
 • nad 30 milionů Kč: 0,00 p.a., s bonusem 0,02 % p.a.

Spořící účet Bonus Invest

Chcete-li své finance zhodnocovat trochu více, nabízí Komerční banka sjednání spořícího účtu Bonus Invest s úrokem až 3 % p.a. Základní je sice pouhých 0,1 procenta a bez akce nejvýše 1 %, ale pokud investujete do podílových fondů stejnou částku, jakou budete odkládat na „spořák“, můžete si značně přilepšit – do konce roku 2021 je navíc sazba 3 % p.a. garantovaná.

 • do 200 000 Kč: 0,1 % p.a., s bonusem 1 % p.a.
 • do 10 milionů Kč: 0,01 % p.a., s bonusem 0,71 % p.a.
 • nad 10 milionů Kč: 0,00 p.a., s bonusem 0,00 p.a.

Přímo z mobilu či PC požádáte o úvěr

Když se na poslední chvíli rozhodnete pro koupi auta či vybavení domácnosti, případně potřebujete peníze na cokoliv jiného, umožňuje Komerční banka žádat o půjčku přímo z mobilu nebo přes PC. Do 150 000 Kč vám přitom bude schválena automaticky, takže obdržíte peníze téměř ihned. Podmínkou však je, abyste neměli vůči bance závazky za více jak 3 miliony Kč (třeba hypotéku), jinak bude muset žádost řešit bankéř.

Podmínky pro založení běžného účtu

 • plnoletost, tedy věk alespoň 18 let
 • 2 doklady totožnosti (OP + ČP / cestovní pas)
 • převést 1 Kč z účtu u jiné banky jako autorizaci
 • české občanství, cizinci nepochodí
 • platné telefonní číslo a mobilní telefon
Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Pobočky má KB i v menších městech

K silným stránkám Komerční banky patří jednoznačně rozsáhlá síť poboček, kterých má více jak 240 nejen ve velkých městech, ale také v těch menších. Alespoň jedna by se měla nacházet v každém krajském a okresním městě, často ji však najdete i v těch menších. Nutno dodat, že na nich KB poskytuje de facto vždy veškeré služby, a můžete tak osobně řešit jak otázky běžného účtu, tak úvěry, spoření, hypotéky atp.

Síť bankomatů je jedna z nejhustších v ČR

Ačkoliv Komerční banka umožňuje zdarma každý měsíc s MůjÚčet Plus pouze dva výběry z cizích bankomatů, nemusí to být zásadní problém. Po celé zemi totiž provozuje více jak 840 bankomatů, což znamená jednu z nejhustějších sítí v ČR. A rovněž nabízí spoustu těch vkladových, jichž má přes 470 a nachází se dokonce i v menších městech, kde obvykle mnoho konkurence nenajdete.

Komu Můj účet od KB doporučujeme

V případě, že hledáte zázemí silné banky a rádi byste řešili všechny služby pod jednou střechou, má Komerční banka co nabídnout. Mimo to získáte otevřením běžného účtu jednu z nejširších sítí bankomatů (a to i těch výběrových). Potěší i podpora všech 4 známých mobilních platebních metod či pestrá škála doplňkových služeb. Kdo si pohlídá některé operace, může MůjÚčet Plus používat za 39 Kč/měsíc bez dalších podmínek.

Líbí se Vám parametry tohoto účtu? Založit účet zdarma

Jak založit MůjÚčet Plus od Komerční banky

 • V prvním kroku si otevřete žádost o založení účtu
 • Uveďte základní a kontaktní údaje
 • Na email vám dorazí potřebná dokumentace
 • Pokud se vším souhlasíte, pokračujte dále
 • Dopište požadované info a naskenujte doklady
 • Nakonec stačí převést autorizační poplatek

Často kladené dotazy

Účtuje si KB za účet nějaké poplatky?

Ano, měsíčně vás to vyjde na 39 Kč a odpadá vám tím nutnost plnění jakýchkoliv podmínek. Neznamená to však, že byste měli služby zdarma, spousta základních je zpoplatněných – třeba výběry z cizích bankomatů, zasílání peněz, nebo trvalý příkaz.

Co musím splňovat k založení účtu?

Komerční banka vyžaduje plnoletost, tedy věk. min. 18 let a dva doklady totožnosti – občanský průkaz je nezbytný a jako druhý poslouží ŘP nebo cestovní pas. Potřeba je také české občanství, platné telefonní číslo a autorizační platba 1 Kč k ověření identity.

Jaké druhy platebních karet KB nabízí?

Základní variantou je Plus karta MasterCard, za níž nic neplatíte. Pro náročnější uživatele pak nabízí KB Zlatou kartu za poplatek 1 990 Kč / měsíc, případně kartu Platinum VISA za 6 490 Kč měsíčně.

Získám k MůjÚčet Plus také kreditku?

Chcete-li mít finanční rezervu, můžete si v bezúročném 45denním období půjčit na kreditní kartu. Základní nabídku tvoří A karta s limitem až 250 000 Kč, přičemž do 30 000 korun nemusíte dokládat příjmy, a až 500 Kč z plateb se vám vrátí na penzijní připojištění. Kreditní karta 4U má pak limity stejné, a navíc za vám banka uhradí až 10 000 Kč ročně v případě havárie v domácnosti. Na náročné čeká kreditní karta Platinum za 6 490 Kč ročně, u níž máte limit dvojnásobný a navíc zdarma cestovní pojištění a asistenční službu.

Za jak dlouho bude MůjÚčet Plus založen?

Pokud doložíte vše potřebné a převedete autorizační platbu, bude to ve všední dny otázka několika minut. Založení konta doporučujeme provádět v pracovní době KB, jinak si počkáte až do dalšího pracovního dne.

Existuje možnost založení spořícího účtu?

Ano, a to hned ve dvou variantách: Bonus nabízí sazbu až 0,2 % p.a., zatímco Bonus Invest do 0,3 % p.a., a při splněné podmínek až do konce roku 2021 tři procenta. Spořící účet lze napojit přímo na běžný a spravovat ho z internetového i mobilního bankovnictví.

Podporuje MůjÚčet Plus platby přes NFC?

Komerční banka nabízí hned čtyři známé služby, s nimiž lze platit pomocí mobilních telefonů i chytrých hodinek. Základem je Apple Pay pro iPhone a Apple Watch, a Google Pay pro Android a příbuzné systémy smartphonů a chytrých hodinek. Sportovcům pak nabízí KB také podporu Garmin Pay a Fitbit Pay, stačí mít příslušnou aplikaci.

Mohu si k běžnému účtu sjednat kontokorent?

Tuto možnost mají všichni držitelé konta MůjÚčet Plus, a to ve výši 2 000 až 60 000 Kč. Ve výjimečných případech vám však povolí až sto tisíc. Mějte na paměti, že nejde o dlouhodobé řešení – k tomu může lépe posloužit spotřebitelský úvěr na několik let.

Pomůže mi Komerční banka s přestupem odjinud?

Chcete-li od své stávající banky odejít, nemusíte se o nic starat. Stačí dát KB vědět, že chcete přejít, a její pracovníci za váš vše vyřídí. Druhé konto nejenom zruší, ale zároveň vám převedou trvalé platby a jiná nastavení.

Mohu žádat o úvěr přes aplikaci či internet?

Jako majitelé MůjÚčet Plus máte tuto možnost buď v internetovém bankovnictví, nebo přes mobilní aplikaci, kde získáte až 2,5 milionu korun. Jelikož o vás Komerční banka už spoustu informací zná, bude to otázka několika minut. Žádosti do 150 000 Kč jsou navíc schvalovány automaticky bez zásahu pracovníka.

O Komerční bance v kostce

Jedná se o jednu z tradičních bank, která působí na českém trhu po několik desítek let. Založena byla roku 1990, kdy došlo k jejímu vyčlenění ze Státní banky československé. Od počátku svého působení má do dnešní doby 1,7 milionů klientů, jimž nabízí jak služby pro běžné občany, tak pro firmy a podnikatele. Jejím vlastníkem je francouzská banka Société Généralee, která patří mezi nejstarší v zemi.

Diskuze a zkušenosti

Napište své zkušenosti s Komerční bankou a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru bankovního účtu.

 • Pište pouze své reálné zkušenosti
 • Mějte na paměti, že vaše zkušenosti mohou velmi pomoci ostatním, kteří o půjčce teprve uvažují, přidávejte tak příspěvky s vypovídající hodnotou
 • Pište prosím česky, spisovně a vyhněte se vůlgárním slovům či hanlivostem vůči službe/jiné osobě
 • Vymazán bude takový příspěvek, který lze označit jako spam