Tesco půjčka - férová půjčka

Tesco půjčka
 • Prověřená půjčka do výše 500 000 Kč (při vyřízení na pobočce)
 • Hotovostní i bezhotovostí forma půjčky
 • Předčasné splacení půjčky kdykoliv zcela zdarma
 • Žádné poplatky za vyřízení půjčky a vedení účtu zdarma
Výše úvěru 10 000 - 500 000 Kč
Splatnost flexibilní
Bez ručitele Ano
Hodnocení
Tesco půjčka již služby neposkytuje. Jako alternativa se nabízí Home Credit půjčka.
 • Výhodná dlouhodobá půjčka
 • Půjčka na složenku do výše až 150 000 Kč
 • Při řádném splácení možnost odložit splátku
 • Silné zázemí společnosti Home Credit a.s.
 • Změna výše splátek není problém
 • Výhodné pojištění schopnosti splácet
 • Půjčka až 500 000 Kč při vyřízení na pobočce, až 250 000 Kč při vyřízení online

Tesco půjčka je známá zejména ze stejnojmenných nákupních center a hypermarketů, ačkoliv je hojně poskytována zejména online. Funguje na principu tzv. revolvingového úvěru, kdy můžete opětovně čerpat i již splacené peníze. Ty jsou připisovány na speciální kartu, díky níž je lze vybrat z bankomatu, nebo převést na účet. Posouzení i vyplácení probíhá velmi rychle a v případě potřeby lze zdarma odložit splátky.

Základní informace

Typ půjčky: nebankovní půjčka
Výše půjčky: 10 000 - 500 000 Kč
Půjčka novým klientům: neomezeně
Doba splatnosti: flexibilní
Úrok od: 12,81 % p.a.
RPSN od: 13,59 %
Rychlost vyplacení: již do 48 hodin
Poplatek za poskytnutí: zdarma
Poplatek za vedení účtu: zdarma
Půjčka bez ručitele: ano
Půjčka pro nezaměstnané: ne
Půjčka pro ženy na mateřské: ano
Půjčka v hotovosti: ano (až 150 000 Kč na složenku)
Předčasné splacení: ano (zdarma)
Bezúčelová půjčka: ano
Se záznamem v rejstříku trestů: ne

Výhody a nevýhody Tesco půjčky

 • Celý proces vyřídíte online z PC či mobilu
 • Velmi rychlé posouzení i vyplacení peněz
 • Možnost výběru financí z bankomatu
 • Opětovně lze využít již vrácené peníze
 • Tesco půjčku lze pojistit na běžná rizika
 • Splátky lze zdarma odložit i 2krát ročně
 • Možnost pojištění celého úvěru
 • Poplatky jsou vyšší než u běžné půjčky
 • Vysoké pokuty při nesplácení
Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Tesco půjčka má formu revolvingového úvěru

Zatímco běžná půjčka je poskytnuta jednorázově a následně ji vracíte v pravidelných splátkách, u Tesca se jedná o revolvingový úvěr, jehož předností je možnost opětovného čerpání. Jeho princip lze přirovnat ke kontokorentu, pouze s tím rozdílem, že není navázán na váš běžný bankovní účet, ale je veden samostatně. Přístup k němu navíc máte nejenom online, abyste si mohli peníze převést, ale také pomocí karty.

To je také benefit oproti většině jiných společností, které revolvingový úvěr nabízí. Kdo například účet nemá, může pro něj být Tesco karta vhodným řešením. Vybírat lze z jakéhokoliv bankomatu a na přepážkách bank, je to však zpoplatněno částkou 85 Kč, zatímco převody jsou zdarma. A nyní zpět k principu: poskytovatel vám schválí úvěrový rámec například 100 000 Kč, z něhož lze čerpat jednorázově nebo postupně.

Klidně tak můžete napoprvé využít pouze polovinu a zbytek si nechat jako finanční rezervu. Výše splátek je přitom pokaždé jiná a vypočítává se dle aktuální dlužné částky, což uvidíte ve svém zákaznickém účtu. Onou velkou výhodou pak je, že když z vypůjčených 50 000 korun vrátíte například dvacet (a 50 jste měli ještě nevyužitých), bude úvěrový rámec zvýšen na 70 000 Kč.

U běžného úvěru byste přitom snižovali jistinu, ale nemohli ji znovu čerpat. Při opětovném čerpání nemusíte navíc znovu žádat o půjčku, ale jednoduše peníze rovnou využijete. Dejte si však pozor, abyste se tím nedostali do dluhové pasti; Tesco bude chtít půjčku jednou vrátit do poslední koruny. Splácet navíc nemusíte každý měsíc stejně, ale postačí alespoň minimální splátka.

Půjčku Tesco obsloužíte online nebo s kartou

Chcete-li s penězi disponovat co nejdříve, doporučujeme sjednání online a podpis smlouvy na dálku, neboť vám Tesco vzápětí otevře účet a převede na něj nejpozději druhý den peníze z půjčky. Vy si je pak můžete vyplatit na své konto; a nebo o úvěr požádat osobně ve stánku Tesco, kde rovnou obdržíte platební kartu, z níž lze peníze vybrat, a nebo jí platit. Při sjednání přes internet vám ji poskytovatel může doposlat poštou.

Hradit lze libovolné, či alespoň minimální splátky

Ať si sjednáte jakoukoliv splatnost, bude nutné dohodnout i výši tzv. minimální měsíční splátky. Revolvingový úvěr totiž nevyžaduje, abyste každý měsíc hradili stejnou částku, takže pokud máte zrovna peníze nazbyt, lze vrátit klidně dvojnásobek oproti tomu předchozímu. A pokud jste naopak nějaký měsíc nevyšli, stačí uhradit minimální splátku, která může být i poloviční oproti té běžné.

Splátky revolvingového úvěru lze hradit 3 způsoby

Poměrně flexibilní je také možnost splácení, kdy Tesco myslí i na lidi bez běžného účtu. Půjčku lze hradit buď převody na účet, a aby peníze dorazily včas, tak nejlépe 2 - 3 dny předem, nebo poštovní složenkou, přes níž je dobré zasílat se zhruba 5denním předstihem, a nebo platbou přes terminál Sazky, což je nejrychlejší způsob a peníze se připíší ihned. Nikdy není dobré nechávat splátku Tesco půjčky až na poslední den.

Tesco půjčka umožňuje bezplatné odložení splátky

Aniž byste museli za tuto službu něco připlácet, můžete si každý půlrok udělat „prázdniny“. Tesco však vyžaduje, abyste nejdříve řádně uhradili nejméně 6 splátek, tedy nejpozději v dohodnutý termín a v dané výši. Pokud tohle splníte, lze každých 6 měsíců jednu úhradu odložit, aniž by to mělo negativní dopad. Pamatujte však, že se revolvingový Tesco úvěr i po tuto dobu úročí a není tedy dobré využívat odklad „jen tak“.

Navýšení úvěrového rámce až na 500 000 Kč

I když si můžete sjednat Tesco půjčku ve výši maximálně 250 000 Kč, není to konečná. Kdo řádně splácí a nejsou s ním problémy, může mu poskytovatel průběžně nabízet zvýšení maximálního limitu, a to až na dvojnásobek. U každého je však hranice jiná. Někdy však nemusíte čekat na nabídku, ale požádat o navýšení sami. Tesco půjčka může být individuálně navýšena i nad základního čtvrt milionu korun.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Refinancování a konsolidace půjček s Tescem

Pokud máte jeden či více úvěrů, a chcete snížit splátky, či získat celkově lepší podmínky, nabízí Tesco také možnost konsolidace: vyplatit lze jak běžné úvěry, tak splátkové prodeje a kreditní karty. Oproti Rychlé půjčce je tu jiný limit, a získat můžete mezi 30 000 a 600 000 Kč až na 84 měsíců. A jiné jsou i další podmínky, například odklad splátek je doplňková služba zpoplatněná 39 Kč / měsíc.

A chcete-li mít stejné výhody, jaké nabízí revolvingový úvěr, můžete opět za cenu 39 Kč měsíčně získat službu „Změna výše a počtu splátek“. Ta umožňuje po 6 splátkách zvýšení či snížení pravidelné úhrady, musí ji však schválit poskytovatel. A pokud jde o pojištění, nabízí se stejné možnosti, a tedy výběr mezi balíčkem MAX za 5,9 % z měsíční splátky, nebo MAX+ za cenu 8,9 % z pravidelné splátky.

Možnost pojištění schopnosti splácet

Stát se může cokoliv, a proto Tesco půjčka nabízí svým klientům možnost krytí pro případ pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání, hospitalizace, invalidity i úmrtí. Platí tu však ochranná lhůta, v níž nic nedostanete (aby nedocházelo k podvodům): a to 90denní pojistka, že vás propustí.

Cena pojištění splátek u Tesco půjčky

V závislosti na zvoleném balíčku se liší jak rozsah krytí, tak cena pojištění, která se vypočítává procentuálně z měsíční splátky (je tedy pokaždé jinak drahé). Za základní variantu MAX si poskytovatel řekne 5,9 % z hrazené částky, a za MAX+ bude chtít 8,9 %. „Větší“ balíček poskytuje navíc krytí pro případ úmrtí z jakéhokoliv důvodu, zatímco ten menší ochrání vaši rodinu pouze, zemřete-li při úrazu.

Za jak dlouho se dočkáte pomoci

Pracovní neschopnost Trvá-li déle jak 30 dní v kuse
Ztráta zaměstnání Pojišťovna začne vyplácet po 30 dnech
Hospitalizace Po 3 po sobě jdoucích dnech v nemocnici
Invalidita 3. stupně Ihned po vzniku události
Úmrtí Okamžitě, tedy dnem úmrtí

Kolik splátek za vás bude uhrazeno

Pracovní neschopnost Splátka bude uhrazena v plné výši
Ztráta zaměstnání Pojišťovna pokryje 100 % splátky
Hospitalizace Dojde k úhradě celé měsíční splátky
Invalidita 3. stupně Pojišťovna za vás vyrovná zbylý dluh
Úmrtí Uhrazeno bude 100 % zbylého dluhu

Komu Tesco půjčku doporučujeme

Jelikož se jedná o revolvingový úvěr, využijí ho spíše lidé, co si rádi nechávají finanční rezervu, o níž nemusí žádat, ale mají ji kdykoliv k dispozici. Schválenou částku je možné čerpat najednou či postupně, a to buď převodem na účet, nebo výběrem z bankomatu pomocí Tesco karty. Vhod přijde také možnost splácet každý měsíc jinou částku, tedy dle vašich finančních možností, a případně úvěr čerpat opětovně.

Reprezentativní příklad

Výše úvěru 30 000 Kč, roční úroková sazba 17,9 %, RPSN 19,4 %, celkem zaplatíte 32 909 Kč. Jednotlivé po sobě jdoucí měsíční splátky: 2 948 Kč, 2 910 Kč, 2 873 Kč, 2 836 Kč, 2 798 Kč, 2 761 Kč, 2 724 Kč, 2 686 Kč, 2 649 Kč, 2 612 Kč, 2 575 Kč a 2 537 Kč.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Jak požádat o Tesco půjčku

1. Nejdříve přejděte na žádost o půjčku.

Žádost o půjčku od Tesco - o jakou částku máte zájem?

2. Vyplňte, jakou částku si chcete půjčit a dále vyplňte osobní a doplňující informace. Nakonec klikněte na tlačítko "Odeslat".

Žádost o půjčku od Tesco - žádost úspěšně odeslána

3. Nezávazná žádost o půjčku byla odeslána. Tak jednoduché to je.

Jakmile poskytnete potřebné údaje, dojde zakrátko k vyhodnocení Tesco půjčky. Ve formulářích je potřeba uvést v podstatě pouze minimum, aby mohla úvěrová společnost ověřit, že se skutečně jedná o vás, a že je uvádíte pravdu o své finanční situaci.

Sankce, pokud nebudete splácet

Když nebudete mít některý měsíc na zaplacení, můžete za určitých podmínek požádat o odklad, nebo uhradit pouze minimální domluvenou splátku. Pokud budete ovšem možná řešení ignorovat, nebo nebudete schopni dostát svému závazku, může vám být účtováno:

Účelné vynaložené náklady 150 Kč za první upomínku, 360 Kč za další
Úrok z prodlení repo sazba + 0,25 % (asi 8,25 % k polovině 2021)
Smluvní pokuta: 500 Kč / měsíc

Jestli nedokážete splácení obnovit do 90 dnů, ani se s poskytovatelem nijak nedohodnete, bude vaše smlouva zesplatněna a předána k vymáhání. Dlužná částka se tak ještě o něco zvýší a zároveň budete zapsáni do registrů BRKI a SOLUS, případně do dalších.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Často kladené dotazy

Jakou částku mohu získat?

Úvěrový rámec je poměrně široký, a ať žádáte online nebo osobně ve stánku, lze získat mezi od 10 000 do 250 000 Kč. V případě, že potřebujete více, nabízí Tesco půjčka také individuální domluvu až do půl milionu.

Jaká je splatnost (do kdy musím vše vrátit)?

Délku trvání smlouvy si můžete nastavit na 12 až 84 měsíců, během níž budete mít peníze kdykoliv k dispozici. Nezapomeňte však, že na konci smlouvy musí být všechny peníze zpátky včetně úroků.

K čemu je možné úvěr použít?

Jedná se o bezúčelovou půjčku na cokoliv, takže záleží pouze na vás, jak s penězi naložíte. Klidně za ně můžete koupit auto, vybavit domácnost, nebo refinancovat méně výhodný úvěr.

Kdy budu mít peníze k dispozici?

Rychlost jejich získání se liší podle toho, jakým způsobem uzavřete smlouvu: požádáte-li online, můžete mít finance druhý pracovní den, zatímco při sjednání osobně dostanete ihned kartu, z níž budete moci vybírat.

Jaké výhody přináší Tesco karta?

Za poplatek 85 Kč vám dává možnost výběru z jakéhokoliv bankomatu, případně placení přes terminály v jakémkoliv obchodě. Využívat ji však nemusíte, pokud si peníze převedete na svůj běžný účet.

Jaké jsou podmínky opětovného čerpání?

Nikdo vám nesvazuje ruce a nemusíte tak u Tesca žádat o další úvěr, pokud zrovna potřebujete využít i peníze, které jste dříve vrátili. Mějte však na paměti, že uhradíte úroky z vyšší částky.

Co za poplatky budu u půjčky hradit?

Za sjednání ani vedení Tesco půjčky nehradíte nic. Za vypůjčené peníze je pak nutné hradit úroky, které startují na 16,9 % p.a., a RPSN od 18,27 %. Pokud budete využívat platební kartu, čeká vás poplatek 19 Kč za zjištění zůstatku v bankomatu (lze zjistit bezplatně online), a 85 Kč za výběr. Pokud si sjednáte i pojištění, pak uhradíte 5,9 až 8,9 % / měsíc z výše splátky.

Je nutné posílat ověřovací poplatek 1 Kč?

Chcete-li mít peníze rychle k dispozici, aniž byste někam chodili, bude nutné poplatek zaslat. Ovšem v případě, že si dojdete úvěr sjednat osobně, nebude vyžadován.

Nabízí Tesco půjčka řešení, když nemohu splácet?

Poskytovatel umožňuje bezplatné odložení až dvou splátek vždy, když řádně splácíte alespoň 6 měsíců v kuse. Pro úplnou jistotu si můžete sjednat také pojištění schopnosti splácet.

Na co se mám připravit, když nezaplatím?

Za předpokladu, že s poskytovatelem nenajdete společné řešení a přestanete splácet, může vám účtovat smluvní pokutu 500 Kč/měsíc, zákonné úroky z prodlení ve výši repo sazby navýšené o 0,25 % (celkem tedy 8,25 % p.a. k polovině 2021), a nakonec upomínky: 150 Kč za první a 360 Kč za každou další. V případě zesplatnění pak uhradíte i 10% smluvní pokutu z celkově dlužné částky.

Musím za úvěr od Tesca nějak ručit?

Nikoliv, jde o spotřebitelskou půjčku, u níž není vyžadován spolužadatel, ručitel, ani zastavování majetku.

Lze poslat mimořádnou splátku?

Ano, a to aniž byste o tom poskytovatele informovali. Pokud vám to situace umožňuje, jednoduše zaplaťte libovolnou částku, která je vyšší než minimální splátka.

Mohu Tesco půjčku splatit předčasně?

Ano, a to kdykoliv se vám to hodí. Poskytovatele musíte informovat nejméně měsíc předem, tuto službu však nabízí bez dalších poplatků.

Je Tesco půjčka bez doložení příjmu?

Ne, pro získání půjčky je potřeba ověření příjmu ze strany poskytovatele a tak se určité formě doložení příjmu nevyhnete.

Kontakt

Home Credit a.s.
Nové sady 996/25
Brno
602 00

Telefon: +420 542 100 100
E-mail: info@homecredit.cz

Sídlo společnosti

Zonky diskuze a zkušenosti

Napište své zkušenosti s Tesco půjčkou a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

 • Pište pouze své reálné zkušenosti
 • Mějte na paměti, že vaše zkušenosti mohou velmi pomoci ostatním, kteří o půjčce teprve uvažují, přidávejte tak příspěvky s vypovídající hodnotou
 • Pište prosím česky, spisovně a vyhněte se vůlgárním slovům či hanlivostem vůči službe/jiné osobě
 • Vymazán bude takový příspěvek, který lze označit jako spam

Recenze Tesco v kostce

Kdysi se jednalo o finanční produkty Tesca, které je primárně provozovatelem hypermarketů a supermarketů v ČR i zahraničí. Zprvu společnost poskytovala běžné spotřebitelské úvěry a kreditní karty, později ji však koupila největší nebankovní společnost na světě, a sice český Home Credit. Ten změnil Tesco půjčku na revolvingový úvěr s možností opakovaného čerpání a nabízí i řadu dalších služeb.