Raiffeisenbank půjčka - recenze

Raiffeisenbank půjčka
 • Nízký úrok již od 6,7 % p.a.
 • Sjednání i vedení půjčky je ZDARMA
 • Bonusové úrokové sazby při řádném splácení
 • Pojištění schopnosti splácet pro větší klid v případě potíží
Výše úvěru 5 000 - 800 000 Kč
Splatnost 3 - 120 měsíců
Bez ručitele Ano
Hodnocení

Základní informace

Raiffeisenbank půjčka se řadí mezi tradiční produkty silné a stabilní banky, která nabízí klientům férové jednání a jasná řešení. Jako motivaci odměňuje za řádné splácení bonusovou sazbou a umožňuje sjednat pojištění schopnosti splácet jako ochranu před nejčastějšími riziky. Sjednání, včetně podpisu smlouvy, přitom probíhá kompletně přes internet.

Typ půjčky: bankovní půjčka
Výše půjčky: 5 000 - 800 000 Kč
Půjčka novým klientům: bez omezení
Doba splatnosti: 3 - 120 měsíců
Úrok od: 6,7 % p.a.
RPSN od: 7,03 %
Rychlost zpracování: ihned
Poplatek za poskytnutí: zdarma
Poplatek za vedení účtu: zdarma
Půjčka bez ručitele: ano
Půjčka pro nezaměstnané: ne
Půjčka pro ženy na mateřské: ano
Půjčka v hotovosti: ne
Předčasné splacení: ano
Bezúčelová půjčka: ano
Se záznamem v rejstříku trestů: ne

Výhody a nevýhody půjčky od Raiffeisenbank

 • Bonusová sazba při řádném splácení
 • 100% vyřízení na dálku přes internet
 • Lze sjednat pojištění schopnosti splácet
 • Není potřeba zástava majetku, ani ručitel
Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Kolik je možné získat a na jak dlouho

V zásadě se jedná o, na českém trhu zcela běžný, úvěrový rámec, který začíná na 5 000 Kč s možností splacení už za 3 měsíce, aby vás závazek netížil déle, než je nutné. Raiffeisenbank půjčka ale zvládne profinancovat i větší cíle, a to až do 800 000 korun. Splátky je přitom možné rozložit až do 96 měsíců (8 let), což je u nás takový standard.

Raiffeisenbank půjčka má i bonusovou sazbu

Aby měli klienti ještě větší motivaci hradit splátky včas, mohou získat odměnu v podobě nižší úrokové sazby už od 6,7 %. Její výše je u každého jiná a odvíjí se od základní, kterou si u Raiffeisenbank půjčky sjednáte. K jejímu dosažení musíte ale splňovat několik podmínek:

 • Vždy hradit včas splátky za půjčku
 • Řádně splácet i ostatní závazky vůči bance (třeba čerpaný kontokorent, kreditní kartu, pojištění atd.)
 • Mít běžný účet u Raiffeisenbank po celou dobu trvání smlouvy

Více informací naleznete zde.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Spolu s RB půjčkou vám bude zřízeno konto

Jedná se o tradici mezi bankami a v případě půjčky Raiffeisenbank tomu není jinak. Pokud vaši žádost o úvěr schválí, založí vám nejdříve běžný účet, a teprve na něj peníze vyplatí. Aktivně ho sice využívat nemusíte, banka si z něj ale budou automaticky strhávat splátky. Navíc se jedná o jednu z podmínek, jak dosáhnout na bonusovou sazbu, viz. výše.

Využití najde i jako konsolidace a refinancování

Pakliže aktuálně splácíte dva a více úvěrů, můžete je sloučit u Raiffeisenbank sloučit do jednoho v rámci konsolidace, což je de facto recenzovaná půjčka na cokoliv. Stejně tak je ale možné převést odjinud pouze jeden úvěr; „rajfka“ by vám u něj měla nabídnout lepší, potažmo nižší, úrokovou sazbu, navíc s možností bonusového úroku.

Možnost pojištění schopnosti splácet

Nepředvídatelné situace půjdou snáze ustát díky pojištění, které je zcela dobrovolné a kryje základní rizika jako dlouhodobou pracovní neschopnost a ztrátu zaměstnání, ale i nejhorší možnosti (úmrtí a invaliditu 3. stupně). Na českém trhu se jedná o standardní nabídku.

Cena pojištění schopnosti splácet

Pozor, že můžete na internetu dodnes najít i staré produkty, kdy šla půjčka Raiffeisenbank pojistit v rámci více balíčků. Dnes je ale dostupná pouze jedna jediná varianta, která zahrnuje všechna zmíněná rizika, a stojí 8,5 % z měsíční splátky, což je na českém trhu standard. Sjednat ho lze i dodatečně a pomoci od pojišťovny se dočkáte za:

Pracovní neschopnost Vyplácení začne po 30 dnech
Ztráta zaměstnání Vyplácení začne po 30 dnech
Invalidita 3. stupně Ihned po potvrzení lékařem
Úmrtí Ihned po skonání klienta

Kolik splátek za vás bude uhrazeno

Pracovní neschopnost Dojde k úhradě 100 % měsíční splátky
Ztráta zaměstnání Bude vyplaceno 100 % výše měsíční splátky
Invalidita 3. stupně Zbylý dluh bude kompletně doplacen
Úmrtí Dojde k vyrovnání zbývajícího dluhu

Zajímavostí je, že pojištění schopnosti splácet bude platné i přesto, že se sami rozhodnete ukončit pracovní poměr coby zaměstnanec a začnete podnikat. Podmínky přitom zůstanou stejné, cena pojištění však vzroste na 150 % původní ceny.

Komu půjčku Raiffeisenbank doporučujeme

Zázemí silné a stabilní banky je zárukou férového jednání, zatímco samotný produkt je poměrně konzervativní. Půjčka Raiffeisenbank nabízí mj. možnost sjednat pojištění schopnosti splácet, a jako motivaci také bonusovou sazbu, díky níž nezaplatíte tolik na úrocích.

Využití na cokoliv ocení klienti, kteří ještě nemají úplně jasno, na co peníze využijí, nebo si chtějí nechat určitou rezervu pro případ, že by měli mít výdaje větší, než zamýšleli.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Kalkulačka splátek

Výše půjčky Doba splatnosti RPSN Měsíční splátka Celková částka
20 000 Kč 24 měsíců 10,63 % 942 Kč 22 152 Kč
50 000 Kč 24 měsíců 10,57 % 2 331 Kč 55 392 Kč
100 000 Kč 36 měsíců 8,69 % 3 274 Kč 112 824 Kč
200 000 Kč 48 měsíců 6,56 % 4 977 Kč 225 456 Kč
300 000 Kč 60 měsíců 6,66 % 6 227 Kč 347 940 Kč
400 000 Kč 60 měsíců 6,48 % 8 109 Kč 463 920 Kč
500 000 Kč 72 měsíců 5,43 % 8 523 Kč 579 672 Kč
600 000 Kč 84 měsíců 5,48 % 9 053 Kč 712 152 Kč
700 000 Kč 96 měsíců 4,61 % 9 541 Kč 818 880 Kč
Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Jak požádat o půjčku Raiffeisenbank

1. Nejdříve přejděte na žádost o půjčku.

Žádost o půjčku od Raiffeisenbank - vyberte si výši a splatnost úvěru

2. Na posuvnících zvolte výši úvěru a dobu splatnosti a klikněte na tlačítko "Sjednat online"

Žádost o půjčku od Raiffeisenbank - vyplňte požadované informace

3. Jako ne-klienti banky vyplňte kontaktní a další údaje; pokud už běžný účet máte, postupujte dle pokynů v internetovém bankovnictví

Sankce, pokud nebudete splácet

Jestliže nastane situace, kdy nebudete mít na zaplacení, okamžitě ji s bankou řešte, abyste tak předešli zbytečným problémům. Je v jejím zájmu, aby s vámi našla oboustranně schůdné řešení. Pokud se ale otočíte k situaci zády, počítejte, že vám Raiffeisenbank naúčtuje:

Smluvní pokuta: 0,1 % denně z částky v prodlení
Úroky z prodlení: repo sazba (7,0 % p.a. k polovině 2022) + 0,25 %
Účelně vynaložené náklady 500 Kč / upomínka

A jestli necháte záležitost zajít ještě dále, může ji banka předat k vymáhání externí společnosti, v důsledku čehož budete muset uhradit další až několikatisícové poplatky.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Často kladené dotazy

Jak vysoká může být půjčka Raiffeisenbank?

Na své si přijdou jak lidé, kterým stačí nižší částky, tak ti, co potřebují třeba vybavit domácnost. Spodní hranice úvěrového rámce začíná na 20 000 Kč, a maximálně vám Raiffeisenbank půjčí 800 000 korun.

Na jak dlouho peníze dostanu?

Nejkratší splatnost je možná už od 6 měsíců, přičemž nejdéle lze splátky rozložit do 8 let (96 měsíců). Do jisté míry si ji tak přizpůsobíte dle svých možností.

Co musím splňovat k získání úvěru?

Vyžadovány jsou pouze zákonem stanovené nezbytnosti jako je OP coby doklad totožnosti, prokázání pravidelného příjmu, vlastní bankovní účet (žádáte-li online), telefonní číslo a e-mailová adresa, a nakonec musíte být plnoletí (min. 18 let).

K čemu mohu půjčku Raiffeisenbank použít?

Záleží to jenom na vás, neboť je poskytována jako bezúčelová. Pokud si za ni tedy koupíte auto, vybavíte domácnost, provedete rekonstrukci, nebo třeba zaplatíte dětem studia, nemusíte nikomu dokládat.

Jak rychle finanční prostředky dostanu?

Raiffeisenbank půjčka je vyplacena co nejdříve po podpisu smlouvy a sama banka udává, že na ně nebudete čekat déle než 24 hodin. V praxi je ale většinou vyplácí do hodiny až dvou, takže se zbytečného čekání bát nemusíte.

Jaké má půjčka Raiffeisenbank poplatky?

Bonusovou úrokovou sazbu uvádí od 6,7 % p.a., zatímco RPSN vychází na 7,09 %. Konkrétní výše však vyjde každému jinak, neboť závisí na bonitě klienta a řadě dalších faktorů. Banka vám ji každopádně vždy sdělí předem, abyste mohli půjčku porovnat.

Vyžaduje banka otevření osobního účtu?

Ano, protože vám na něj vyplatí peníze, a poté si z něj bude sama strhávat splátky. Běžný účet je navíc podmínkou pro získání bonusové úrokové sazby.

Lze řešit, když nezvládnu půjčku Raiffeisenbank splácet?

Pokud se do takové situace dostanete, ihned ji s bankou řešte. Standardně sice odklad splátek nenabízí, může vám ale nastavit splátkový kalendář, abyste dluh uhradili např. v dalších třech platbách. K tomu je navíc možné snížit výši splátek, alespoň dočasně, a pro jistotu je dobré sjednat i pojištění schopnosti splácet.

Co mě čeká, pokud přestanu platit?

Jestliže zajde situace příliš daleko, může vám Raiffeisenbank naúčtovat účelně vynaložené náklady ve výši 500 Kč / upomínka, smluvní pokutu odpovídající 0,1 % denně z dlužné částky, a nakonec úroky z prodlení, které vychází na aktuální repo sazbu (7,0 % k polovině 2022) navýšenou o 0,25 %.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit
Reprezentativní příklad

Výše půjčky 100 000 Kč na 60 měsíců při měsíční splátce 1 966 Kč, pevná úroková sazba 6,7 % p. a., RPSN 6,9 %. Celková částka splatná spotřebitelem 117 960 Kč.

O Raiffeisenbank v kostce

Raiffeisenbank patří mezi největší banky v ČR a mj. je také jednou ze systémově významných bank. Na tuzemském trhu působí od roku 1993, přičemž její tradice pramení ze stejnojmenné rakouské společnosti. Věnuje se firemním i osobním financím, v nichž nabízí komplexní služby od běžných účtů, přes půjčky a pojištění po investice. Má za sebou řadu akvizic jako koupi eBanky, Citibank, Zuno bank, ING Bank nebo Equa bank.

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s Raiffeisenbank půjčkou a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

Raiffeisenbank půjčka diskuse

 • Bojíte se, že je Raiffeisenbank půjčka podvod?
 • Sdílejte své zkušenosti s půjčkou od Raiffeisenbank.
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se.
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně.

Je Raiffeisenbank půjčka podvod?

Raiffeisenbank půjčka není podvod! Nemusíte se bát, v Jirkově katalogu půjček není uvedena žádná podvodná půjčka. Všechny půjčky splňují veškerá platná pravidla právního řádu České republiky.

Kontakt

Raiffeisenbank a.s.
Hvězdova 1716/2b
Praha 4
140 78

Telefon: +420 800 900 900
E-mail: info@rb.cz

Sídlo společnosti