Uniqa - povinné ručení

Uniqa povinné ručení
 • Ušetřete na povinném ručení až 40% z běžné ceny
 • První zaviněná škoda bez vlivu na bonus
 • Fixní pojistné po celou dobu pojištění
 • Bonus 5 % za každý rok beze škod
Výše pojištění 35 - 100 mil. Kč
Připojištění ano
Hodnocení
Kalkulačka povinného ručení do 2 minut

Ušetřete až 40% z běžné ceny pojištění! Vyzkoušejte naši nezávaznou on-line kalkulačku!

Spočítat povinné ručení

Základní informace

Limit pojistěného plnění 35 - 100 mil. Kč
Asistenční služba ano
Pojištění skel ano
Úrazové pojištění ano
Pojištění zavazadel: ano
Živelní pojištění: ano
Pojištění poškození vozidla zvířetem ano
Ušetřete až 40% z běžné ceny! Spočítat povinné ručení

Povinné ručení od společnosti Uniqua je rozděleno do třech tarifů s odlišným pokrytím rizik a limity plnění pojistného. Základní verze je cestou k získání nejlevnějšího způsobu ručení s limitem do výše 35 mil. Kč a sjednává se bez jakékoliv spoluúčasti. Při dopravní nehodě máte tak jistotu, že se veškerá škoda způsobená na majetku třetích stran a zdraví, bude proplacena za vás.

Povinné ručení se dá obohatit o další doplňkové služby a pojistný produkt si tak nastavit přesně podle svých kritérií. Klienti v rizikových oblastech s výskytem zvěře mohou využít krytí škod sjednáním doplňkové pojistky nebo se rozhodnout o zvýšenou ochranu skel. K přesnému výpisu a podmínkám těchto a dalších služeb se ještě dostaneme.

K základní variantě pojištění navíc získáte asistenční službu po celý rok v ČR i zahraničí. Další výhody jsou pak součástí vyšších tarifů.

 • sleva za online sjednání 10 %
 • 5 % sleva za každý rok bez nehody
 • první zaviněná škoda bez vlivu na bonus
 • úrazové pojištění dětí ve voze zdarma

Uniqa povinné ručení ve třech tarifech

Sjednejte si povinné ručení Uniqua, která nabízí možnost výběru ze tří tarifů. Odlišují se v limitech pojistného plnění a doplňkových službách. Díky této strategii si na své přijdou jak klienti se zájmem o nejlevnější ručení, tak i náročnější motoristé, dožadující se maximální ochrany.

EKONOM- model se základní zákonnou ochranou majetku a zdraví třetích osob s limitem plnění ve výši 35/35 mil. Kč. K této variantě navíc získáte asistenční službu zdarma, která se o vás postará v případě nepojízdnosti nebo dopravní nehody v ČR i zahraničí.

SUPER - vylepšený tarif s možností navýšit limity pojistného plnění na 100 a 150 mil. Kč. U středního limitu získáte výhodu v podobě zachování bonusů při první zaviněné autonehodě. Vyšší limit pak garantuje fixní cenu až do konce platnosti sjednaného smluvního vztahu. Součástí těchto tarifů je i úrazové pojištění dětí zdarma.

MAX - tento typ pojištění se specializuje na krytí škod způsobené přírodním živlem nebo při odcizení vozidla. Model v této podobě se dá sjednat pouze na osobní automobily, které jsou starší 5 let, čímž se produkt stává skvělou volbou při absenci povinného ručení.

Asistenční služba

Je součástí všech pojistných produktů a předkládá obsáhlý komplex pomoci při řešení obvyklých potíží s vozidlem po celém území České republiky i v zahraničí. Klienti se mohu na operátory obracet při nepojízdnosti vozu a dožadovat se jeho opravy na místě nehody nebo při poškození přírodním živlem. V rámci této pomoci je nabídnut i odtah nebo ubytování pro všechny cestující po dobu opravy vozu. Pokud máte zaplacenou dovolenou, bude vám poskytnuta náhradní doprava na místo určené.

Asistenční služba se dále zaměřuje na řešení nepříjemnosti při ztrátě nebo odcizení klíčů nebo při doplnění paliva. Servisní technik po příjezdu vymění prasklou pneumatiku. Závěrem se lze na asistenci obrátit i ze zahraničí při komunikaci s úřady a řešením dopravní nehody na území jiného státu. Právní poradenství je k dispozici po celý rok.

Rozšířené asistenční služby

Mají dvojnásobné limity plnění - informace naleznete v přiložené tabulce. Kromě dvojnásobku částek ke krytí škod a využívání služeb získáte i možnost zapůjčení náhradního vozidla v průběhu oprav pojištěného vozidla.

Typ služby

Dvojnásobné limity - rozšířená asistence

Práce mechanika

5 000 Kč

Práce mechanika v zahraničí

300 EUR

Odtah vozidla

5 000 Kč

Odtah vozidla v zahraničí

300 EUR

Úschovna vozu

5 000 Kč

Úschovna vozu v zahraničí

300 EUR

 

Doplňkové služby

Doplňkové služby slouží k navýšení ochrany před riziky spojené s krytím škod. Společnost Uniqua tak svým klientům nabízí doplňující moduly k zajištění bezstarostného užívání vozu po celou dobu platnosti smluvního vztahu. Připojištění lze zahrnout do libovolného tarifu a sestavit si tak povinné ručení na míru.

Připojištění čelního skla

Pojistné plnění se vztahuje na nepoškozené čelní sklo a vyplácí se při veškerých nahodilých situacích, které nelze ovlivnit. Do této skupiny případů patří živelné pohromy, vandalismus i kamínek vystřelený od kola vozu jedoucího před vámi. Pojištění lze sjednat na částku 4 000 Kč ve dvou variantách.

 • Pojištění FIX - 10% spoluúčást - výběr servisu není omezen - 416 Kč.
 • Pojištění Ekonom - se spoluúčastí 15 % - oprava u smluvního partnera - 250 Kč.

Úrazové pojištění

Produkt řeší krytí výloh při úrazech způsobené dopravní nehodou. Ochranu získají všichni cestující ve vozidle a jsou zahrnuty i do pojistného plnění, které poskytuje jednorázové vyplacení částky při trvalých následcích a smrti.

Limity pojistného plnění pro případy:

trvalých následků - 100 000 Kč

smrti následkem úrazu - 100 000 Kč

hospitalizace následkem úrazu - 100 Kč/den

Pojištění zavazadel

Klient si může pojistit veškeré osobní věci i zavazadla a získat ochranu v případě poškození vandalismem, dopravní nehodou, živelnou pohromou.  Pojistné plnění se vztahuje i na jejich odcizení ze zamčeného vozu. Pojištění se vztahuje i na zavazadla spolucestujících a kryje škody do limitu 15 000 Kč.

Pojištění náhradního vozidla

Základní asistence náhradní vozidlo nenabízí, dá se však využít pojištění, které vám uhradí náklady spojené se zapůjčením. Náhradní vozidlo je hrazeno po celou dobu oprav. Využít lze i možnosti sjednání doplňkové služby rozšířená asistence, která právě tuto službu nabízí a taktéž hradí veškeré výlohy spojené s půjčením náhradního vozu s limitem pojistného plnění dle aktuálních podmínek pojišťovny.

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s pojištěním od Uniqa pojišťovny a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

Uniqa pojišťovna povinné ručení diskuse

 • Bojíte se, že u povinného ručení od Uniqa pojišťovny narazíte?
 • Sdílejte své zkušenosti s povinným ručením od Uniqa pojišťovny.
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se.
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně.

Kontakt

UNIQA pojišťovna, a.s.
Evropská 810/136
Praha 6
160 12

Telefon: +420 488 125 125
E-mail: info@uniqa.cz
WWW: www.uniqa.cz

Uniqa povinné ručení
Výhody online kalkulačky
 • můžete ušetřit až 40% z běžné ceny
 • jednoduchá kalkulačka s výsledkem do 2 minut
 • nezávazné porovnání nabídek více pojišťoven
 • můžete získat to nejlevnější povinné ručení na míru