Uniqa - povinné ručení

Uniqa povinné ručení
 • Limit pojistného plnění až do 250 milionů Kč
 • Široká nabídka připojištění a asistenčních služeb
 • Pojištění finanční ztráty GAP
 • Rychlé vyřízení online z pohodlí domova
Výše pojištění 35 - 250 mil. Kč
Připojištění ano
Zelená karta ihned
Hodnocení
Kalkulačka se slevou až 50 %

Ušetřete až 50 % z běžné ceny pojištění za pouhé 2 minuty! Vyzkoušejte naši nezávaznou on-line kalkulačku!

Spočítat povinné ručení

Naposledy aktualizováno: Červenec 2024 | Autor: Nikola Engelmann

Základní informace

Limit pojistěného plnění 35 - 250 mil. Kč
Asistenční služba ano
Pojištění skel ano
Úrazové pojištění ano
Pojištění zavazadel: ano
Živelní pojištění: ano
Pojištění poškození vozidla zvířetem ano
Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat povinné ručení

Výhody a nevýhody pojištění

 • Široká nabídka asistenčních služeb
 • Možnost rychlého online řešení škod
 • Přehledná a moderní klientská zóna
 • Sleva 5 % při sjednání online
 • Nedostatek informací na webu
 • Pro sjednání některých připojištění je třeba kontaktovat podporu

Dostupné varianty povinného ručení

Pojištění Auto & pohoda nabízí komplexní krytí, která jsou určená nejen pro škody třetím osobám, ale i případy, kdy dojde k poškození vozidla pojištěného. Dostupné jsou tři hlavní balíčky povinného ručení s pojistnými limity v rozmezí od 35 milionů až do 250 milionů Kč.

Jejich součástí je také pojištění pneumatik, kdy má klient možnost výměny pneumatiky nebo opravy té stávající s limitem plnění 3000 Kč. Tuto možnost lze využít maximálně 2x ročně.

Dostupná je též služba MeteoUNIQA, která funguje za účelem informovat klienty před extrémními výkyvy počasí. Součástí balíčků jsou navíc následující pojištění.

Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat povinné ručení

Pojištění poškození zvířetem

Pojištění chrání vlastníka vozidla před náklady spojenými s poškozením vozidla po střetu se zvířetem nebo jiným poškozením způsobeným zvířetem.

Plnění se týká nákladů na opravu nebo v případě velké škody je řidiči poskytnuta obvyklá cena vozidla. Pojištění platí pro všechna zvířata, ať už domácí, tak i volně žijící.

Pojištění odcizení

Pojištění nabízí ochranu vozidla v případě jeho odcizení. Pro pojistné plnění je nutné, aby bylo vozidlo zabezpečeno v souladu s požadavky UNIQA a vše bylo řádně nahlášeno policii.

Pojištění živlu

Pokud se vozidlo poškodí v důsledku živelní události (např. povodeň, požár, krupobití), pojišťovna uhradí náklady spojené s opravou či obnovou vozidla. Kryty nejsou škody způsobené v důsledku špatného technického stavu vozidla.

Pojištění totální škody

Pokud vozidlo utrpí vážné poškození, kvůli čemuž není oprava ekonomicky výhodná nebo možná, bude klientovi poskytnuta hodnota vozidla v období před událostí.

Pojištění finanční ztráty GAP

Pojištění je určené pouze pro vlastníky novějších vozidel. Pokud dojde k úplnému poškození či odcizení vozidla, bude klientovi vyplacena částka, za kterou vůz pořídil.

Plnění GAP může zahrnovat i náhradu spoluúčasti z primárního pojištění až do výše 10 %, přičemž maximální limit plnění činí 1 250 000 Kč.

Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat povinné ručení

Jaké druhy vozidel lze pojistit

U pojišťovny UNIQA mohou klienti pojistit různé typy vozidel. Nabídka je tedy zaměřena na osobní vozidla, užitkové automobily s hmotností do 3,5 tuny a také na přípojné vozíky s maximální hmotností do 750 kg.

Dostupná připojištění k povinnému ručení

UNIQA se podobně jako většina pojišťoven snaží nabízet širokou nabídku připojištění, díky níž si mohou klienti vytvořit pojištění sobě na míru. Na jednotlivá připojištění se podrobně podíváme níže.

Pojištění skel

UNIQA nabízí pojištění pro všechny obvodové skleněné výplně vozidla. Za skleněnou výplň považuje společnost nejenom sklo samotné, ale i jiné originální výplně oken, jež výrobce vozidla dodává jako standardní vybavení.

Pojišťovna přitom uhradí náklady na opravu či výměnu skel až do sjednaného limitu pojistného plnění. Naopak nejsou kryty škody na doplňcích čelního skla, jako jsou dálniční známky nebo zpětná zrcátka, ani následné škody způsobené poškozeným sklem.

Pojištění zavazadel

Pojištění je skvělou volbou pro ty, kteří ve svém vozidle často převážejí cenné věci nebo berou na cesty své domácí mazlíčky. Hlavní krytí se týká škod na zavazadlech v případě havárie, živelných událostí nebo odcizení.

Kromě zavazadel je v pojištění zahrnut i pes nebo kočka, a to pod podmínkou, že jsou přepravováni v kabině vozidla. Pokud jde o zavazadla, mohou být umístěna přímo ve vozidle nebo ve střešním boxu.

Pojištění poruchy vozidla do 3,5 t

Pojištění je určeno pro vlastníky osobních a nákladních automobilů do 3,5 tuny, které nejsou starší více než 6 let a nedisponují více než 160 000 ujetými kilometry. Pojištění kryje náhlé mechanické a elektrické poruchy, které vyžadují opravu nebo výměnu.

Příkladem může být selhání vnitřních mazaných součástek motoru, převodovky či součástí brzd. Výluky zahrnují mimo jiné poškození způsobené běžným opotřebením, skříně součástek, pokud nejsou poškozeny selháním pojištěné součástky, či poruchy způsobené nedbalou údržbou.

Pojištění přímé likvidace

Připojištění nabízí krytí škod způsobených na vozidle provozem jiného vozidla v České republice. V tomto ohledu je tedy důležitá schopnost jednoznačně určit viníka nehody. Kromě toho je nutné dodat také zprávu od policie nebo příslušného správního orgánu, který určí odpovědnost třetí osoby. U menších škod je nutné vozidlo nechat opravit ve smluvním servisu UNIQA.

Pojištění úrazu a poúrazové asistence

Pokud dojde k úrazu v přímé příčinné souvislosti s provozem vozidla, například během jízdy, nastupování, vystupování nebo odstraňování poruchy, je pojištěný vždy chráněn. K úrazu může dojít i náhlým působením vnějších sil.

V takovém případě pojistná smlouva pokrývá trvalé následky úrazu, smrt, hospitalizaci nezletilého dítěte či potřebu poúrazové asistence. Klient si může vybrat mezi různými variantami pojištění s odlišnými pojistnými limity.

Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat povinné ručení

Asistenční služby

Pojišťovna UNIQA nabízí různé varianty asistenčních služeb, a to jak v rámci základní nabídky, tak v rozšířeném balíčku za příplatek. Pro vozidla do 3,5 t je k dispozici UNIQA asistence a UNIQA asistence PLUS, zatímco pro těžší vozidla jsou k dispozici doplňkové služby v rámci UNIQA asistence Transport.

Samozřejmostí je také právní asistence s ročním limitem od 10 000 Kč do 100 000 Kč – výše limitu se přitom liší podle volby asistenčního balíčku. Klienti si mohou sjednat též pojištění asistence vozidel SafeLine. To je určeno pro vlastníky a řidiče vozidel do 3,5 t.

Jeho součástí je telematická jednotka s různými bezpečnostními a asistenčními funkcemi. Pro klienty jsou též připraveny slevy na povinné ručení a havarijním pojištění podle ujetých km.

Asistenční službaBalíček
UNIQA asistenceUNIQA asistence PLUS
ČR a SRZahraničíČR a SRZahraničí
NEHODA (dopravní nehoda, živelní událost)PORUCHA (porucha vozidla, poškození vozidla při pokusu o krádež)NEHODA (dopravní nehoda, živelní událost)PORUCHA (porucha vozidla, poškození vozidla při pokusu o krádež)NEHODA (dopravní nehoda, živelní událost)PORUCHA (porucha vozidla, poškození vozidla při pokusu o krádež)NEHODA (dopravní nehoda, živelní událost)PORUCHA (porucha vozidla, poškození vozidla při pokusu o krádež)
Oprava na místě2 800 Kč1 800 Kč150 €150 €2 800 Kč1 800 Kč150 €150 €
NEBO: Odtah z místaBez limitu50 kmDo nejbližšího servisuDo nejbližšího servisuBez limitu50 kmDo nejbližšího servisuDo nejbližšího servisu
NEBO: Úschova vozidla7 dníPouze zprostředkuje7 dníPouze zprostředkuje7 dníPouze zprostředkuje7 dníPouze zprostředkuje
Doprava veřejným dopravním prostředkem pro vyzvednutí opraveného vozidla (pokud doba opravy přesáhla 24 hodin)NeBez limituNeNeNeBez limituNeNe
Následný odtah ze servisu do místa podle výběru oprávněné osoby (pokud předpokládaná doba opravy přesáhne 7 dnů)NeNeNeNeNeBez limituNeNe
POKRAČOVÁNÍ V CESTĚ
Ubytování posádky2 000 Kč /osoba (max. 1 noc)Pouze zprostředkuje75 €75 €2 700 Kč /osoba (max. 7 noc)2 700 Kč /osoba (max. 7 noc)110 €  (max. 7 noc)110 €  (max. 7 noc)
NEBO: Zapůjčení náhradního automobilu24 hodinPouze zprostředkuje48 hodin48 hodin7 dní7 dní7 dní7 dní
NEBO: Náhradní doprava posádky – taxi, vlak 2. třídy, busBez limitu2 000 KčBez limituBez limituBez limitu2 000 KčBez limituBez limitu
NEBO: Náhradní doprava posádky – letadlo (ekonomická třída)NeNe400 €400 €NeNe400 €400 €
ODCIZENÍ VOZIDLA
Ubytování v hotelu2 000 Kč/osoba (max. jedna noc)2 000 Kč/osoba (max. jedna noc)75 € /osoba (max. jedna noc)75 € /osoba (max. jedna noc)2 000 Kč/osoba (max. jedna noc)2 000 Kč/osoba (max. jedna noc)75 € /osoba (max. jedna noc)75 € /osoba (max. jedna noc)
NEBO: Náhradní automobil (bez přistavení a odstavení)24 hodin24 hodin48 hodin48 hodin24 hodin24 hodin48 hodin48 hodin
NEBO: Náhradní doprava – vlak 2. třídy, busBez limituBez limituBez limituBez limituBez limituBez limituBez limituBez limitu
OSTATNÍ SLUŽBY
Otevření vozidla při ztrátě klíčků (možný také odtah nebo doručení nových klíčů)1 200 Kč1 200 Kč50 €50 €1 200 Kč1 200 Kč50 €50 €
Oprava nebo výměna pneumatiky (možný i odtah vozidla)3 000 Kč3 000 Kč120 €120 €3 000 Kč3 000 Kč120 €120 €
Dovoz paliva (možný i odtah do servisu)1 200 Kč1 200 Kč50 €50 €1 200 Kč1 200 Kč50 €50 €
Proplacení palivaNeNeNeNe1 x ročně (max. 5 litrů)1 x ročně (max. 5 litrů)1 x ročně (max. 5 litrů)1 x ročně (max. 5 litrů)
Vybití baterie – odtah do servisu3 000 Kč3 000 Kč120 €120 €3 000 Kč3 000 Kč120 €120 €
Zamrznutí motoru – odtah do servisuPouze zprostředkujePouze zprostředkujePouze zprostředkujePouze zprostředkujePouze zprostředkujePouze zprostředkujePouze zprostředkujePouze zprostředkuje
Poskytnutí prostředků na platbu opravyNeNe2 000 €2 000 €NeNe2 000 €2 000 €
Taxi (pokud není oprava možná týž den)300 KčPouze zprostředkuje30 €30 €4 000 Kč4 000 Kč160 €160 €
Odtah vozidla ze zahraničí do vlastiNeNebez limitu bez limitubez limitu bez limituNeNebez limitu750 €
Ekologická likvidace vraku v zahraničíNeNe350 €NeNeNe350 €Ne
Vyslání náhradního řidičeNeNebez limituNeNeNebez limituNe

Asistenční služby u pneumatik

Pojištění asistence pneumatik od UNIQA je určeno pro vlastníky vozidel do 3,5 tuny. Pokryty jsou škody na pneumatikách způsobené například najetím na hřebík, špatným stavem vozovky, dopravní nehodou nebo vandalismem v rámci České a Slovenské republiky.

Pojistné plnění se stanovuje podle hloubky dezénu pneumatiky, s maximálním plněním 100 % při hloubce nad 8 mm a postupným snižováním až k 0 % u méně než 1,6 mm. Nárok na plnění může vlastník uplatnit dvakrát ročně, přičemž pojištění nekryje škody způsobené běžným opotřebením nebo krádeží.

Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat povinné ručení
Výška dezénuVýše pojistného plnění
Více než 8 mm100 %
Do 7 mm80 %
Do 6 mm60 %
Do 5 mm40 %
Do 4 mm30 %
Do 3 mm10 %
Do 2 mm5 %
Méně než 1,6 mm0 %

Bonusy a slevy na povinném ručení

Pojišťovna UNIQA svým klientům nabízí různé bonusy a slevy na povinném ručení. Jednou z nich je sleva 5 % při sjednání pojištění online. Další sleva ve výši 5 % je nabízena těm, kteří preferují roční frekvenci platby pojištění.

Pro držitele průkazů ZTP nebo ZTP/P je připravena rovněž sleva 5 %. Věrní klienti, kteří mají u pojišťovny UNIQA uzavřené další typy pojištění, mohou využít slevu 5 % za věrnost

Možným bonusem je i systém slev a přirážek z provozu vozidel podle najetých kilometrů. Zvýhodnění je dostupné při volbě balíčku SafeLine. Klienti, kteří najedou za rok méně než 5 000 km, získají 15% slevu. Naopak ti, kteří za rok najedou více než 50 001 km čelí 100% přirážce.

Mobilní aplikace

Pojišťovna UNIQA se po deseti letech provozu rozhodla svoji mobilní aplikaci ukončit. Od roku 2022 tedy provozuje pouze klientskou zónu, která je optimalizována tak, aby ji bylo možné otevřít i na mobilních zařízení.

Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat povinné ručení

Klientský portál

Pojišťovna UNIQA nabízí moderní klientský portál s názvem Moje UNIQA. Ten je navržen tak, aby klientům umožnil jednoduchý a rychlý přístup ke všem informacím týkajících se pojistných smluv a jednotlivých produktů.

Po přihlášení pomocí e-mailu, čísla smlouvy nebo Bank iD klienti získají dokonalý přehled o všech pojištěních. Portál navíc umožňuje online aktualizaci údajů v případě změny životní situace, sledování a správu investic či jednoduchou online platbu s širokým spektrem platebních možností.

Uživatelská podpora

Pro ty, kdo preferují elektronickou komunikaci, je k dispozici E-podatelna. Pokud mají klienti potřebu mluvit s někým osobně, je pro ně k dispozici Infolinka s pracovní dobou od 8:00 do 18:00 na telefonním čísle +420 483 04 04 04.

U asistenčních služeb mohou klienti volat na číslo +420 272 101 020. Samozřejmě je možné využít i e-mailovou adresu nebo přímo adresu pojišťovny.

Kontakty
Infolinka (po–⁠pá, 8:00–⁠18:00)+420 483 04 04 04
Asistenční služby+420 272 101 020
E-mailinfo@uniqa.cz
AdresaUNIQA pojišťovna, a.s., Evropská 810/136, 160 00 Praha 6, Česká republika

O UNIQUA pojišťovně v kostce

UNIQA pojišťovna je jednou z hlavních pojišťoven v Evropě. Pochlubit se přitom může více než 15 miliony klientů v 18 zemích. Společnost má navíc hluboké kořeny, které sahají až 200 let zpátky.

Není tedy divu, že má i plné portfolio pojistných smluv, které v celé Evropě čítá přes 21 milionů – v České republice se jedná o 3 miliony. Jedním z důvodů je i to, že má ve své nabídce opravdu širokou škálu finančních produktů od životního pojištění až po investice.

Autor recenze

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s pojištěním od Uniqa pojišťovny a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

Uniqa pojišťovna povinné ručení diskuse

 • Bojíte se, že u povinného ručení od Uniqa pojišťovny narazíte?
 • Sdílejte své zkušenosti s povinným ručením od Uniqa pojišťovny.
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se.
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně.

Kontakt

UNIQA pojišťovna, a.s.
Evropská 810/136
Praha 6
160 12

Telefon: +420 488 125 125
E-mail: info@uniqa.cz
WWW: www.uniqa.cz