ČPP - povinné ručení

ČPP povinné ručení
 • Pojistné plnění až 200 milionů Kč
 • Nejširší dostupná nabídka připojištění
 • Široká nabídka slev až ve výši 50 %
 • Jednoduché vyřízení online z pohodlí domova
Výše pojištění 50 - 200 mil. Kč
Připojištění ano
Zelená karta ihned
Hodnocení
Kalkulačka se slevou až 50 %

Ušetřete až 50 % z běžné ceny pojištění za pouhé 2 minuty! Vyzkoušejte naši nezávaznou on-line kalkulačku!

Spočítat povinné ručení

Naposledy aktualizováno: Červen 2024 | Autor: Nikola Engelmann

Základní informace

Limit pojistěného plnění 50 - 200 mil. Kč
Asistenční služba ano
Pojištění skel ano
Úrazové pojištění ano
Pojištění zavazadel: ano
Živelní pojištění: ano
Pojištění poškození vozidla zvířetem ano
Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat povinné ručení

Výhody a nevýhody pojištění

 • Přehledné pojistné podmínky
 • Široká nabídka doplňkových připojištění
 • Tři varianty povinného ručení
 • Celá řada slev až ve výši 50 %
 • Horší pověst mezi řidiči
 • U většiny připojištění spoluúčast

Dostupné varianty povinného ručení

Pojišťovna nabízí tři hlavní varianty povinného ručení SPOROPOV, SPECIÁLPOV a SUPERPOV. Ty se od sebe liší v mnoha aspektech, včetně pojistného limitu, územní platnosti, výčtu asistenčních služeb a dalších připojených pojištění.

 • SPOROPOV – základní varianta s pojistným limitem 50 milionů Kč. Z hlediska územní platnosti, nabízí možnost sjednání připojištění pro platnost v zahraničí s limitem 12 000 Kč. Asistenční služby jsou omezeny pouze na Českou republiku. Tato varianta neposkytuje pojištění přívěsného vozíku ani úrazové pojištění řidiče automobilu.
 • SPECIÁLPOV – rozšířená varianta s pojistným limitem 100 milionů Kč a platností po Evropě. Navíc zahrnuje asistenční služby jak v ČR, tak v Evropě. Kromě toho nabízí pojištění přívěsného vozíku a úrazové pojištění řidiče s konkrétními limity pro případ smrti a trvalých následků. Zákazníci mohou také očekávat 15% slevu na doplňkové pojištění.
 • SUPERPOV – nadstandardní varianta s limitem 200 milionů Kč a platností v Evropě. Asistenční služby jsou dostupné ve stejném složení jako u SPECIÁLPOV. Kromě toho nabízí dvojnásobné plnění v rámci úrazového pojištění řidiče. V případě smrti či trvalých následků jsou limity vyšší. Bonusem jsou doplňková pojištění SMART GAP, SERVIS PRO a 25% sleva na další doplňkové pojištění.
Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat povinné ručení
Pojistné krytíVarianta
SPOROPOVSPECIÁLPOVSUPERPOV
Pojistný limit50 milionů Kč100 milionů Kč200 milionů Kč
Územní platnostSjednání připojištění pro platnost v zahraničí s limitem 12 000 Kč (s i bez spoluúčasti)EvropaEvropa
Asistenční službySPORO V ČRSTANDARD V ČR i EvropěSTANDARD V ČR i Evropě
Pojištění přívěsného vozíku (do 750 kg)NeAnoAno
Úrazové pojištění řidiče automobiluNeAnoAno (dvojnásobné plnění)
Případ smrtiNe100 000 Kč200 000 Kč
Trvalé následkyNe150 000 Kč300 000 Kč
Denní odškodné za nezbytné léčeníNe100 Kč200 Kč
Denní odškodné za pobyt v nemocniciNe100 Kč200 Kč
BenefityŽádné15 % na doplňkové pojištěníDoplňková pojištění SMART GAP a SERVIS PRO + sleva 25 % na doplňkové pojištění

Jaké druhy vozidel lze pojistit

U ČPP je možné pojištění široké škály vozidel. Mezi ně patří osobní automobily, tříkolky a čtyřkolky. Pro podnikatele či firmy je dostupné pojištění nákladních automobilů nad 3,5 tuny.

Pojistit lze i obytné vozy, které kombinují dopravní a obytnou funkci. V neposlední řadě mohou klienti pojistit také přívěsy do 750 kg.

Dostupná připojištění k povinnému ručení

ČPP v porovnání s konkurencí nabízí jednu z nejširších nabídek doplňkových připojištění. Klienti si tak mohou vytvořit autopojištění doslova na míru. Jednotlivá dostupná připojištění si probereme podrobně níže.

Pojištění nákladů na nájem náhradního vozidla

V případě, že byste kvůli nehodě, odcizení, vandalismu či živelní události byli nuceni fungovat bez svého vozu, pojišťovna nabízí řešení v podobě pojištění nákladů na nájem náhradního vozidla.

To zahrnuje úhradu nákladů na nájem vozidla během opravy po nehodě, po odcizení vozidla až do 14 dnů od jeho nahlášení policii nebo v případě úplné škody.

Dostupné jsou dvě varianty MINI a MAXI. První kryje vše s výjimkou náhlých poruch, zatímco MAXI pokrývá všechna rizika, včetně zmíněných náhlých poruch. Pojištění je dostupné pro vozidla osobní nebo nákladní s hmotností do 3,5 tuny a je bez spoluúčasti.

Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat povinné ručení

Pojištění zavazadel

Ať už cestujete autem nebo motocyklem, s ČPP můžete mít svá zavazadla v bezpečí. Předmětem pojištění jsou zavazadla uložená ve vozidle, v uzamčeném střešním boxu či v případě motocyklu v uzamčeném boxu pod sedadlem.

Volit lze dvě varianty. MAXIZAV pokrývá rizika včetně havárie, živelní události, odcizení, vandalismu a ztráty. MINIZAV kryje rizika havárie, živelní události a ztráty. Součástí pojištění je také spoluúčast 10 %.

Pojištění SMART GAP

Připojištění je navrženo pro majitele vozidel, kteří chtějí získat dodatečnou finanční ochranu v případě, že jejich vozidlo utrpí totální škodu způsobenou řidičem jiného vozidla. Pojištění je aplikovatelné na osobní a nákladní vozidla do hmotnosti 3,5 tuny, včetně starších modelů.

Velkou výhodou je postupný růst pojistného plnění. V prvním roce činí 10 %, ve druhém 15 %, ve třetím 20 % a ve čtvrtém a dalších letech 25 % z obvyklé ceny vozidla v době vzniku pojistné události.

Pojištění GAP

Pokud je vůz totálně poškozen nebo odcizen, GAP garantuje pokrytí rozdílu mezi obvyklou cenou vozu v době pojistné události a pořizovací cenou až po dobu pěti let od zakoupení.

Pojištění je dostupné pro majitele nových vozů nebo vozů starších max. tři roky. Pojistný limit plnění činí 1 000 000 Kč.

Pojištění SERVIS PRO

Pojištění SERVIS PRO poskytuje komplexní péči v případě, že vaše vozidlo poškodí jiný řidič. Ve zkratce vás tedy zbaví stresu a výzev, které s tímto nešťastným incidentem souvisejí – zajistí vám opravu vozidla ve smluvním servisu, odtah až na místo a náhradní vozidlo po dobu opravy.

Toto připojištění je platné v ČR a v sousedních státech do 30 km od hranic. Pokud se však jedná o škody, které nejsou způsobeny přímým střetem vozidel, nebo škody vyloučené z havarijního pojištění, je třeba počítat s výlukou. Pojištění se navíc sjednává bez spoluúčasti.

Úrazové pojištění osob ve vozidle

U ČPP je dostupné pojištění pouze pro řidiče, pro řidiče a spolujezdce na vedlejším sedadle nebo pro celou posádku vozu. Pojišťovna nabízí základní pojistné limity, které můžete podle svých potřeb až čtyřnásobně navýšit.

Denní odškodné za pobyt v nemocnici či za dobu léčení je stanoveno na 100 Kč. V případě trvalých následků úrazu lze získat až 150 000 Kč, zatímco v případě smrti způsobené úrazem je limit stanoven na 100 000 Kč. Pro hospitalizaci v důsledku úrazu je třeba, aby hospitalizace trvala minimálně 3 dny.

Pojištění odcizení celého vozidla

Pojištění odcizení vozidla nabízí komplexní ochranu pro ty, kteří si chtějí být jisti, že je jejich vozidlo v bezpečí za jakékoli situace. Vybírat lze z šesti různých limitů od 25 000 Kč do 200 000 Kč. Pojištění platí po celé České republice, a dokonce až do vzdálenosti 30 km od hranic.

Krytí se nevztahuje na odcizení částí vozidla či jeho výbavy. Při sjednávání pojištění je třeba počítat také se spoluúčastí 10 %.

Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat povinné ručení

MINIHAV

MINIHAV je skvělou volbou pro ty, kteří hledají ochranu proti přírodním rizikům a zároveň se chtějí chránit proti odcizení svého vozidla. K dispozici jsou čtyři limity pojistného plnění, které začínají na částce 25 000 Kč a končí na 100 000 Kč.

Pojištění přírodních rizik

Jedná se o pojištění, které chrání klienty před nástrahami v podobě srnky na silnici nebo třeba krupobití. Klasická varianta pokrývá přímý střet se zvířetem, živelní události a poškození plastových částí zvířetem v motorovém prostoru.

Zároveň je dostupná MINI varianta, která nabízí dvě krytí, a to buď pokrytí škod způsobených přímým střetem se zvířetem, nebo kombinaci poškození plastových částí a živelné události. Stejně jako u předchozích pojištění je i zde spoluúčast stanovena na 10 % – odpuštěno může být v případě sjednání havarijního pojištění.

Pojištění skel vozidla

Malý kamínek může na vozidle napáchat nemalou škodu. Pro takové případy je dostupné pojištění skel vozidla, které kryje náklady na výměnu čelního skla a všech výhledových obvodových skel.

Pro osobní vozidla do 3,5 tuny mají klienti na výběr z limitů plnění od 5 000 Kč až do 30 000 Kč či bez limitní varianty. Pro vozidla nad 3,5 tuny existuje šest pevně stanovených limitů plnění.

Pojištění však nekryje skla motocyklů, čtyřkolek, střešních oken či bočních a zadních oken autobusů. Spoluúčast se pro první tři měsíce sjednává na 30 %, následně pak na 500 Kč. Existují však podmínky, kdy se spoluúčast neodečítá, například pokud je sklo namísto výměny pouze opraveno.

Pojištění KLIKA

Doplňkové pojištění KLIKA je určeno pro ty, kteří chtějí mít pokryté škody na vlastním vozidle v případě zaviněného střetu nebo nárazu. Pojištění konkrétně pokrývá škody v důsledku střetu, nárazu do překážky či srážky zvěře. Sjednání je možné pouze pro vozidla do hmotnosti 3,5 tuny.

Klíčovou podmínkou je, že kromě poškození vlastního vozidla musí dojít k újmě na majetku nebo zdraví třetí osoby. Pojištění je platné v České republice a do vzdálenosti 30 km od českých hranic v sousedních státech.

Plnění pojištění je bez spoluúčasti s podmínkou opravy ve smluvním servisu. Klienti mají navíc na výběr hned ze tří limitů plnění, a to 10 000 Kč, 30 000 Kč a 50 000 Kč.

Asistenční služby

Pojišťovna nabízí širokou škálu asistenčních služeb pro případ nehody či poruchy. K základním asistenčním službám patří Asistence SPORO a STANDARD, které jsou součástí povinného ručení a havarijního pojištění.

Pro ty, kteří chtějí více, je k dispozici Asistence Plus a CAR Premium, přičemž CAR Premium je nejkomplexnější variantou, která nabízí bez limitní odtah, náhradní vozidlo až na 15 dní a množství dalších výhod.

Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat povinné ručení
Asistenční službaBalíček
Asistence SPOROAsistence STANDARDAsistence PlusAsistence CAR Premium
ČRZahraničíČRZahraničíČRZahraničíČRZahraničí
Příjezd asistenční služby1 000 KčNe2 500 Kč5 000 Kč6 000 Kč22 000 KčBez limituBez limitu
Oprava na místě1 000 KčNe2 500 Kč5 000 Kč6 000 Kč22 000 KčBez limituBez limitu
Odtah vozidla do nejbližší opravny1 000 KčNe2 500 Kč5 000 Kč6 000 Kč22 000 KčBez limituBez limitu
Odtah vozidla domů1 000 KčNe2 500 Kč5 000 Kč6 000 Kč22 000 KčBez limituBez limitu
Vyproštění vozidla1 000 KčNe2 500 Kč5 000 Kč6 000 Kč22 000 KčBez limituBez limitu
Ubytování v nouziNeNeNeNe1 000 Kč/osoba/noc, max. 2 noci2 000 Kč/osoba/noc, max. 2 noci6 000 Kč/osoba/noc, max. 5 nocí6 000 Kč/osoba/noc, max. 5 nocí
Úschova nepojízdného vozidlaNeNeNeNe500 Kč/den, max. 2 dny500 Kč/den, max. 2 dny1 000 Kč/den, max. 5 dnů3 000 Kč/den, max. 5 dnů
Úhrada nákladů na cestu domůNeNeNeNeAnoAnoAnoAno
Náhradní vozidloNeNeNeNeNeNeMax. na 15 dní (automobil střední třídy s 5 místy)Max. na 15 dní (automobil střední třídy s 5 místy)
Odtah pojízdného přívěsu do 3,5 tunyNeNeNeNeNeNeBez limitu (s poškozeným tažným vozidlem nebo při odcizení tažného vozidla)Bez limitu (s poškozeným tažným vozidlem nebo při odcizení tažného vozidla)
Odtah nepojízdného přívěsu do 3,5 tunyNeNeNeNeNeNeDo nejbližší opravny / úschovyDo nejbližší opravny / úschovy
Úschova nepojízdného přívěsu do 3,5 tunyNeNeNeNeNeNe1 000 Kč/den, max. 5 dnů3 000 Kč/den, max. 5 dnů

Pro náročné klienty a majitele vozidel s vyšší tonáží pak pojišťovna nabízí asistenční balíčky CAR Plus a TIR Plus s ještě vyššími limity a také s bez limitním vyproštěním vozidla.

Asistenční službaBalíček
Asistence CAR Plus (do 3,5 t včetně)Asistence TIR Plus (nad 3,5 t)
ČRZahraničíČRZahraničí
Příjezd asistenční službyBez limitu70 000 KčBez limitu100 000 Kč
Oprava na místěBez limitu70 000 KčBez limitu100 000 Kč
Odtah vozidla do nejbližší opravnyBez limitu70 000 KčBez limitu100 000 Kč
Odtah vozidla domůBez limitu70 000 KčBez limitu100 000 Kč
Vyproštění vozidlaBez limituBez limituBez limituBez limitu
Ubytování v nouzi (max. 2 noci)2 000 Kč/osoba/noc4 000 Kč/osoba/noc2 000 Kč/osoba/noc4 000 Kč/osoba/noc
Úschova nepojízdného vozidla (max. 2 dny)1 000 Kč/den1 000 Kč/den1 500 Kč/den4 000 Kč/den
Úhrada nákladů na cestu domůAnoAnoAnoAno
Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat povinné ručení

Bonusy a slevy na povinném ručení

Pojišťovna ČPP se pyšní nabídkou atraktivních bonusů a slev. Jedním z největších lákadel je možnost uplatnění slevy za bezeškodní průběh z povinného ručení i na havarijní pojištění.

Kromě toho nabízí až 15% slevu s programem Extrabenefit Profi, a to při splnění podmínky, že klient nezpůsobí nehodu po dobu tří let.

Tato sleva je zpřístupněna všem zákazníkům, kteří uzavřou novou smlouvu na neurčito. V rámci systému bonus/malus ČPP nabízí slevy na základě rozhodné doby, což je období, během kterého klient neuplatní žádnou pojistnou událost. Pokud jezdíte bez nehody po dobu 120 měsíců a více, můžete získat slevu až 50 %. Malus přitom může činit až 150 %.

Mobilní aplikace

V současnosti je mobilní aplikace již samozřejmostí pro většinu pojišťoven i ostatních institucí. I přesto ČPP pojišťovna tuto možnost neposkytuje. Klienti se tak prozatím musí spokojit pouze s klientskou zónou.

Ušetřete až 50 % z běžné ceny! Spočítat povinné ručení

Klientský portál

ČPP nabízí klientskou zónu s názvem MojeČPP, skrze kterou klientům umožňuje vyřízení většiny formalit i služeb spojených s pojištěním. K dispozici je tedy přehled pojistných smluv, možnost oznámit škodu, tisk zelené karty a další funkce. Zajímavým prvkem je možnost přihlášení pomocí BankID.

Uživatelská podpora

Z hlediska komunikace s klienty pojišťovna ČPP nabízí řadu moderních, ale i tradičních způsobů, skrze které se s nimi můžete spojit. Prvním a často nejrychlejším způsobem komunikace je infolinka, která je k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 na čísle 957 444 555.

Pro ty, kteří potřebují naléhavou pomoc, jako například v případě havárie, jsou k dispozici asistenční služby na telefonních číslech 1224 a 1220. Zároveň je dostupný i chatbot, e-mail či P.O.BOX pro podání dokumentů.

Kontakty
Infolinka (po–⁠pá, 8:00–⁠18:00)957 444 555
Asistenční služby1224, 1220
E-mailinfo@cpp.cz
AdresaP.O.BOX 28, Modřice 664 42      

O ČPP pojišťovně v kostce

Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) je respektovaným hráčem na českém pojistném trhu s více než třicetiletou tradicí. Od té doby si vybudovala silnou pozici, což dokládá také přes 1,4 milionu pojištěných vozidel a 2,4 milionu pojistných smluv.

ČPP nenabízí pouze produkty spojené s pojištěním automobilů, ale zajišťuje též pojištění majetku, životní pojištění, cestovní pojištění či specializovaná pojištění pro podnikatele či leasingové a úvěrové produkty. Pojišťovna je navíc součástí Vienna Insurance Group (VIG), jež se řadí mezi jedny z předních specialistů na pojištění ve střední a východní Evropě.

Autor recenze

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s pojištěním od ČPP a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

ČPP povinné ručení diskuse

 • Bojíte se, že u povinného ručení od ČPP narazíte?
 • Sdílejte své zkušenosti s povinným ručením od ČPP.
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se.
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně.

Kontakt

Česká podnikatelská pojišťovna a.s., Vienna Insurance Group
Pobřežní 665/23
Praha 8
186 00

Telefon: +420 957 444 555
E-mail: info@cpp.cz
WWW: cpp.cz