Moneta Money Bank - konsolidace půjček

Moneta Money Bank konsolidace a refinancování
 • Výhodné spojení všech vašich půjček do jedné ve výši až 1 500 000 Kč
 • Bezplatný odklad splátek v průběhu splácení
 • Velmi nízká úroková sazba od 6,3 % p.a.
 • Nadstandartní pojistné krytí
Výše konsolidace 5 000 - 1 500 000 Kč
Splatnost 3 - 120 měsíců
Bez ručitele Ano
Hodnocení

Naposledy aktualizováno: Červen 2024 | Autor: Miroslav Otoman

Základní informace

Konsolidace od Moneta Money Bank je produktem s mnoha možnostmi. Dokáže totiž sloučit i  opravdu malé půjčky za několik tisíc korun, a stejně tak nabízí nadstandardní horní limit. Značnou výhodou je možnost bezplatného odkladu splátek nebo pojistné krytí v rozsahu, jaký jen tak nenajdete.

Téměř vše je přitom možné vyřídit přes internet, takže nebudete muset na pobočku. Banka však nabízí ke konsolidaci i řadu dalších benefitů.

Typ konsolidace: bankovní
Výše konsolidace: 2 000 - 1 500 000 Kč
Doba splatnosti: 3 měsíce - 10 let
Úrok od: 6,3 % p.a.
RPSN od: 6,5 %
Zpracování žádosti: ihned
Poplatek za poskytnutí: zdarma

Výhody a nevýhody konsolidace a refinancování od Moneta Money Bank

 • Lze ji vyřídit kompletně přes internet
 • Sloučí vám většinu úvěrových produktů
 • Bezplatný odklad splátek
 • Konsolidace a refinancování již od 5 000 Kč
 • Poplatek za sjednání na pobočce
 • Online ji vyřídíte pouze do 600 tisíc
Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Jaké půjčky Moneta sloučí do jedné

Do konsolidace je možné zahrnout výhradně klasické úvěry (hlavně dlouhodobé) a „finanční rezervy“. Sloučení půjček od Monety je bohužel v tomto směru trochu omezené, ačkoliv jiné banky za vás vyrovnají i splátkový prodej nebo leasing. Sloučit můžete:

 • půjčku (bankovní i nebankovní)
 • revolvingový úvěr
 • kontokorent
 • kreditní kartu

Konsolidace půjček už od 5 000 Kč

Ačkoliv to není standardem, nabízí Moneta velmi nízkou hranici pro sjednání konsolidace, konkrétně už od 5 000 Kč (jinde bývá spodní hranic 4násobná). Sloučit do jedné tak můžete i velmi malé úvěry, což přijde vhod lidem s nižšími příjmy.

A zajímavý je i horní limit, který Moneta Money Bank stanovuje u konsolidace na 1,5 milion korun.

Splátky vám Moneta odloží zdarma

Dostanete-li se do tíživé finanční situace, obraťte se na banku co nejdříve, pomůže vám ji totiž řešit. Nabízí se například bezplatný odklad splátek na 1 až 6 měsíců, ale dobře si rozmyslete, kdy po této možnosti sáhnete, lze ji totiž využít pouze jednou za celou dobu trvání smlouvy.

A kdyby to nestačilo, je tu ještě trvalé snížení splátek. I to provede Moneta bezplatně, ovšem také v tomto případě máte pouze „jeden tah“.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Pokud to vaše finanční situace umožňuje, lze žádat nejenom o konsolidaci úvěrů, ale rovněž si půjčit něco navíc. Třeba když plánujete koupit nové auto, nebo chcete kompletně obměnit kuchyňskou linku a spotřebiče. Splácet přitom budete stále pouze jednu půjčku, nikoliv dvě.

Ušetřete poplatek za sjednání konsolidace

S cílem motivovat žadatele k řešení přes internet zavedla Moneta Money Bank poplatek za sjednání konsolidace na pobočce, a to ve výši 2 495 Kč. Většina bank od něj upustila a bezplatně obslouží klienty i na svých kontaktních místech, v tomto případě však zůstal.

Díky intuitivnímu průběhu žádosti to nemusí být problém, neboť ji celou vyřídíte do 15 minut přes mobil, ať jste kdekoliv. A kdybyste si nevěděli rady, poradí vám pracovníci na telefonu.

Online konsolidace pouze do 600 000 Kč

I když chce Moneta řešit vše online, nastavuje kvůli bezpečnosti limity. Jedním z nich je i výše konsolidace, kterou vyřídíte přes internet pouze do částky 0,6 milionu korun (bez ohledu, zda jde o samotné sloučení nebo si k tomu berete peníze navíc).

Budete-li žádat více, musíte na pobočku, případně řešit záležitost přes telefon. Bohužel to také znamená úhradu výše zmíněného poplatku, což za této situace není zrovna fér.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Moneta obstará komunikaci za vás

Pokud máte obavy z „otravných telefonátů“, v nichž vás budou pracovníci současných věřitelů přesvědčovat, ať zůstanete, nejsou na místě. Možnost kdykoliv smlouvu předčasně ukončit, potažmo doplatit dluh, je vaše zákonné právo, a Moneta za vás při schválení konsolidace veškerou komunikaci zajistí. Na vás je pouze podpis smluv, o nic dalšího se nestaráte.

Někdy je nezbytný spolužadatel

Moneta má jasně nastavené pravidlo, že jakmile žádáte o konsolidaci nad 1 milion korun, musíte mít spolužadatele (třeba partnera / partnerku, ale i jednoho z rodičů).

Další podmínka potom směřuje na vdané / ženaté uchazeče, kteří musí při překročení této hranice vždy žádat společně (nelze tak využít třeba kamaráda, jako když jste „single“).

Možnost pojištění splácet

Chcete-li mít úplnou jistotu, že vás v případě finanční tísně nečekají problémy s úhradou půjčky, můžete si ke konsolidaci Moneta Money Bank sjednat pojištění schopnosti splácet. Kryje vás ve standardních i dalších situacích a není podmínkou pro sjednání úvěru.

Cena pojištění schopnosti splácet

V nabídce je pouze jedna varianta, která vychází na 10,99 % z měsíční splátky a kryje vás na několik rizik. Předně se jedná o ztrátu zaměstnání nebo zrušení živnosti (OSVČ), pracovní neschopnost, invaliditu 2. a 3. stupně, a o úmrtí.

Z méně běžných jde o finanční pomoc při úmrtí, hospitalizaci nebo ošetřování člena rodiny (jiné banky obvykle krytí v takovém rozsahu nenabízí).

Za jak dlouho se dočkáte pomoci

Pracovní neschopnost Pojišťovna vyplácí po 30 dnech
Ztráta zaměstnání Pojišťovna vyplácí po 90 dnech
Ukončení živnosti Pojišťovna vyplácí po 90 dnech
Ošetřování člena rodiny Pojišťovna vyplácí po 60 dnech ošetřování
Hospitalizace Pojišťovna vyplácí po 30 dnech
Invalidita 2. a 3. stupně Ihned po potvrzení lékařem
Úmrtí Ihned po skonání klienta

Kolik splátek za vás bude uhrazeno

Pracovní neschopnost Až 12 po sobě jdoucích splátek (max. 55 555 Kč/splátka)
Ztráta zaměstnání Až 12 po sobě jdoucích splátek (max. 55 555 Kč/splátka)
Ukončení živnosti Až 12 po sobě jdoucích splátek (max. 55 555 Kč/splátka)
Ošetřování člena rodiny Až 12 po sobě jdoucích splátek (max. 55 555 Kč/splátka)
Hospitalizace Nejvýše 1 splátka (max. 55 555 Kč/splátka)
Invalidita 2. a 3. stupně Pojišťovna uhradí zbývající dluh (max. 2 miliony Kč)
Úmrtí Pojišťovna uhradí zbývající dluh (max. 2 miliony Kč)

Součástí je také služba virtuální ordinace

Zajímavým benefitem, který vám může ušetřit značné množství času i peněz, je virtuální ordinace. Tu provozuje pojišťovna BNP Paribas Cardif ve spolupráci s Monetou, aby klientům odpovídala na otázky ohledně jejich zdravotního stavu.

S méně vážnými nemocemi pomohou přednastavené odpovědi (zvolíte, jaké máte potíže, a dostanete automatickou odpověď), a na ty vážnější je každý den od 08:00 do 18:00 k dispozici pediatr. Ten vám dokáže doporučit vhodnou léčbu, vypsat žádanku na vyšetření, nebo vystavit e-recept.

Komu konsolidaci Moneta Money Bank doporučujeme

Vhodná je de facto pro každého, kdo má aktuálně dvě a více půjček, a rád by ušetřil i snížil zatížení svého rozpočtu na minimum, nebo alespoň získal lepší podmínky (třeba odklad splátek zdarma).

Moneta totiž nabízí vše zmíněné, ačkoliv má i své limity a benefity nabízí spíše jednorázově. Potěší pak možnost sjednat nadstandardní pojištění schopnosti splácet, u některých záležitostí má však delší karenční dobu.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Jak požádat o refinancování nebo konsolidaci od Moneta Money Bank

1. Nejdříve přejděte na žádost o půjčku.

Žádost o půjčku od Moneta Money Bank - o jakou výšku konsolidace nebo refinancování máte zájem?

2. Vyberte, jaké půjčky chcete sloučit do jedné. Prvním posuvníkem nastavte částku a druhým splatnost. Po rekapitulaci klepněte na tlačítko "Chci půjčku".

Žádost o půjčku od Moneta Money Bank - vyplňte požadované údaje

3. Klikněte na tlačítko „Chci nabídku“ a doplňte zbytek údajů.

Sankce, pokud nebudete splácet

Když vám klesne příjem nebo z nějakého důvodu nevycházíte s penězi, má Moneta připravených několik možností, jak vám pomoci. Nebojte se proto banku oslovit, může vám například zdarma odložit splátky, snížit je, nebo domluvit splátkový kalendář. Pokud byste ale situaci ignorovali a před problémy utíkali, může vám naúčtovat:

Smluvní pokuta: 0,1 % denně z částky v prodlení
Úroky z prodlení: repo sazba (7,0 % p.a. k polovině 2022) + 0,25 %
Účelně vynaložené náklady až 2 100 Kč (300 Kč za 1. upomínku, kterou vám Moneta odešle 10. den prodlení, 900 Kč za 2 a 3. zaslanou 40. a 70. prodlení)

V případě, že nebudete s bankou nadále komunikovat a nezačnete dluh splácet, může smlouvu po 90 dnech zesplatnit a předat věc k soudnímu řízení. To by pro vás znamenalo další, nejméně několikatisícové, a zejména zbytečné výdaje.

Často kladené dotazy

Jak vysoká může být konsolidace od Monety?

Úvěrové rozpětí je opravdu velké. Jako jedna z mála bank sloučí Moneta půjčky už do 5 000 korun, zatímco horní hranici má stanovenou na 1,5 milionu. Pomoci tak může jak lidem s nižšími příjmy, tak těm, co mají větší dluhy.

Na jak dlouho si můžu půjčku vzít?

Poněkud nestandardní je i doba splatnosti, kterou lze nastavit už na pouhé 3 měsíce, aby vás malé závazky netížily déle, než je nutné. Nejdéle je potom možné konsolidaci splácet 10 let (120 měsíců).

K čemu lze konsolidaci Moneta MB využít?

Sloučit do jedné můžete de facto všechny klasické bankovní i nebankovní půjčky, stejně jako kontokorenty, kreditní karty a revolvingové úvěry. S čím ale Moneta nepomůže, jsou například půjčky od známých a soukromých poskytovatelů.

Vyřídí za mě banka odchod od věřitelů?

Ano, Moneta Money Bank nabízí svým klientům kompletní administrativní podporu, která mj. zahrnuje vyřízení komunikace se současnými věřiteli. Stačí jí k tomu udělit souhlas a nebudete muset čelit telefonátům nebo nátlaku, abyste neodcházeli.

Jaké podmínky má konsolidace Moneta?

Splácet musíte dvě či více půjček (máte-li pouze jednu, lze ji převést v rámci refinancování), a pak už stačí jenom zákonné požadavky: plnoletost (věk min. 18 let), dva doklady totožnosti (OP a ŘP, případně cestovní pas / rodný list), doložení pravidelného příjmu, platné telefonní číslo a e-mailovou adresu. Kdo už klientem Moneta Money Bank je, ani jedno obvykle dokládat nemusí, banka už totiž informace má.

Kdy budou mé závazky vyplaceny?

To záleží na konkrétní situaci. Pokud ale doložíte vše potřebné a nedojde k žádnému nedorozumění, může být vše hotové do 5 pracovních dní. Na straně věřitelů by de facto neměl být žádný problém, neboť předčasné splacení povoluje zákon.

Jak vysoké jsou poplatky za sloučení půjčky?

Každému vychází jinak, neboť se odvíjí od celkové bonity žadatele. Vůbec nejnižší úrok však Moneta Money Bank avizuje 6,7 % p.a., kdežto RPSN 6,9 %.

Existuje řešení, když nezvládnu splácet?

V takovém případě vám dokáže Moneta Money Bank nabídnout bezplatné odložení splátek, případně i jejich snížení, anebo splátkový kalendář. Pokud chcete mít jistotu, že vše ustojíte, můžete si ke konsolidaci sjednat pojištění schopnosti splácet.

Co mě čeká, pokud nezaplatím včas?

Pakliže necháte situaci zajít daleko, pokusí se vás Moneta nejdříve upozornit po telefonu a později písemnou upomínkou. Zároveň vám přitom začne účtovat úroky z prodlení a denní pokutu, viz. výše. A jestli nebudete na výzvy reagovat 90 dní, nezbude bance nic jiného, než smlouvu zesplatnit a předat k řešení soudu, případně inkasní společnosti. Ve výsledku tak navíc uhradíte ještě poplatky za tyto služby.

Vyžaduje konsolidace od Monety ručitele?

U částky do 1 000 000 Kč se bez něj obejdete a potřeba nebude ani zástava nemovitosti či jiného majetku. Nad tento limit už ho ale banka vyžaduje – u svobodných lidí jím může být třeba partner/ka nebo rodič, u sezdaných vždy druhý z partnerů.

Mohu provádět mimořádné splátky?

Ano, kdykoliv v průběhu trvání smlouvy můžete bance poslat peníze navíc, stačí ji o tom informovat. Jakmile bude mimořádná splátka konsolidace připsána na účet Monety, přepočítá vám výši splátek (potažmo je sníží) i celkově splatnou částku. Může si však účtovat 1 % z výše předčasné úhrady.

Umožňuje Moneta předčasné splacení?

Ani v tomto případě to není problém. Máte-li třeba lepší nabídku od jiné banky, nebo nějaké našetřené peníze, lze konsolidaci Monetě kdykoliv předčasně splatit. Náleží jí za to ovšem poplatek 0,5 % ze splátky, končí-li smlouva za méně jak 12 měsíců, nebo 1 % v případě, že má trvání delší než 1 rok.

Autor recenze

O Moneta Money Bank v kostce

Moneta Money Bank funguje pod svým názvem teprve od roku 2016, její kořeny však sahají do přelomu 1997/8, kdy vznikla jako GE Capital Bank a později se přejmenovala na GE Money Back. Poskytuje komplexní bankovní a finanční služby a má nakročeno stát se třetí největší institucí svého druhu u nás. Na konci 2021 totiž akcionáři schválili spojení s Air Bank, a to včetně české a slovenské části nebankovní společnosti Home Credit.

Reprezentativní příklad

Výše úvěru 350 000 Kč 120 splátek, měsíční splátka 4 358,24 Kč, roční úroková sazba 8,6 %, RPSN 8,92 %, poplatek za poskytnutí úvěru při vyřízení online 0 Kč, celková částka splatná spotřebitelem 525 140,24 Kč, peníze na splacení závazků klientů odesíláme do 2 dnů od schválení a podpisu smlouvy.

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s konsolidací od Moneta Money Bank a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

Moneta Money Bank konsolidace diskuse

 • Bojíte se, že je konsolidace půjček od Moneta Money Bank podvod?
 • Sdílejte své zkušenosti s konsolidací od Moneta Money Bank.
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se.
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně.

Je Moneta Money Bank konsolidace podvod?

Konsolidace půjček od Moneta Money Bank není podvod! Nemusíte se bát, v Jirkově katalogu půjček není uvedena žádný podvodný záznam. Všechny záznamy splňují veškerá platná pravidla právního řádu České republiky.

Kontakt

MONETA Money Bank, a. s.
BB Centrum
Vyskočilova 1422/1a
Praha 4 - Michle
140 28

Telefon: +420 224 444 333
E-mail: info@moneta.cz

Sídlo společnosti