Raiffeisenbank hypotéka

Raiffeisenbank hypotéka
 • Vyřízení a správa hypotéky je bez poplatků
 • Možnost použít až 20 % z výše hypotéky na cokoliv
 • Při stavbě svépomocí dostanete peníze přímo na účet, bez dokládání faktur
 • Zápočet úspor vám může snížit úrok
Výše úvěru od 300 000 Kč
Splatnost 5 - 30 let
Max. LTV 90 %
Hodnocení
Kalkulačka hypotéky do 2 minut

Srovnání hypoték od 11ti bank na míru přesně vašim požadavkům. Vyzkoušejte naši on-line kalkulačku!

Srovnat hypotéky

Základní informace

Typ úvěru: bankovní hypotéka
Výše hypotéky: od 300 000 Kč
Hypotéka novým klientům: bez omezení
Doba splatnosti: 5 - 30 let
Zpracování žádosti: ihned
Poplatek za poskytnutí: zdarma
Poplatek za vedení účtu: zdarma
LTV: 90 %
Fixace úrokové sazby: 1 - 15 let

Známá banka nenabízí na našem trhu jenom účty nebo spotřebitelské půjčky. Do jejího portfolia spadají také úvěrové produkty určené na financování bydlení. Raiffeisenbank hypotéka může být specifická hlavně tím, že existuje v několika variantách. Klasikou je standardní hypotéka na bydlení, která také zajímá nejvíce klientů a která je také hlavním a stěžejním produktem. V portfoliu této banky však jsou také další, o kterých se dá říci, že jsou i poměrně specifické.

Mezi netradiční varianty hypotečních úvěrů patří třeba Hypotéka naruby, Hypotéka se zápočtem úspor, Kontokorentní hypotéka, Americká hypotéka, nebo také hypotéka na pronájem, či předhypoteční úvěr. V tomto směru se banka může jevit jako zajímavý specialista, který dokáže přijít s řešením různých potřeb, které mohou klienti mít.

Jednoduchost a rychlost

Raiffeisenbank hypotéka může zaujmout nejenom celkovou rozmanitostí, ale i rychlostí, pokud jde o klasický hypoteční úvěr. Pokud jde vše jak má, tak může dojít k tomu, že vše je vyřízeno už do pouhých tří dnů, což může vyhovovat klientům, kteří potřebují jednat a chtějí nemovitost například koupit co možná nejdříve. Zapomínat však nelze ani na celkovou jednoduchost celého procesu, a to i čerpání peněz. Ti, co se rozhodnou stavět zase mohou dostat peníze přímo na svůj účet bez toho, aby dokládaly faktury a další dokumenty s výstavbou spojené.

Samozřejmostí je také to, že lze mít o hypotéce absolutní přehled, stejně jako je možné počítat s tím, že jak její vyřízení, tak i její následná správa je zcela bez poplatků. To má celkově pozitivní vliv na výhodnost už tak úrokově zajímavého úvěru.

K dispozici jsou vysoké částky

Raiffeisenbank hypotéka se může pyšnit i celkově vysokými částkami, které jsou pro žadatele k dispozici. Těmi se nemusí nutně rozumět jenom jedna osoba. O jednu hypotéku může najednou žádat i více lidí, kteří mohou být až 4 najednou. Zároveň je třeba splnit to, že by měly žít maximálně ve dvou domácnostech. Tento klad může mnoha lidem zpřístupnit i vyšší částky, jelikož se následně lépe posuzuje jejich bonita.

Maximální částka, která je u této banky k dispozici, je v hodnotě až 20 milionů korun, a to v případě klasického hypotečního úvěru. V případě varianty s takzvaným zápočtem úspor je k dispozici částka 12 milionů korun. Obě dvě celkem výrazně převyšují běžný celostátní průměr, který je při žádosti o hypoteční úvěry v České republice běžný.

Dvě varianty úrokových sazeb

Hypotéka od Raiffeisenbank samozřejmě láká také na úrokové sazby. Ty nejnižší, dostupné za ideálních podmínek se dělí do dvou kategorií podle toho, na co má být hypoteční úvěr využitý.

S možností využít peníze na cokoliv

Raiffeisenbank hypotéka je primárně určena k řešení potřeb bydlení. Tedy k tomu, aby byly peníze poskytnuty na stavbu, stejně jako i na nákup nemovitosti. V rámci úvěru však může existovat i částka, která umožní čerpat část poskytnutých finančních prostředků na cokoliv. Tyto peníze jsou součástí schválené hypotéky a jsou úročeny stejným úrokem, což je výhodnější varianta, než využití různých spotřebitelských půjček. Suma to může být celkem zajímavá, jelikož se odvíjí od výše poskytnutého hypotečního úvěru. Ona neúčelová část může činit až 20 procent.

Líbí se Vám parametry této hypotéky? Srovnat hypotéky

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s hypotékou od Raiffeisenbank a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

Raiffeisenbank hypotéka diskuse

 • Bojíte se, že u hypotéky od Raiffeisenbank narazíte?
 • Sdílejte své zkušenosti s hypotékou od Raiffeisenbank.
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se.
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně.

Je Raiffeisenbank hypotéka podvod?

Raiffeisenbank hypotéka není podvod! Nemusíte se bát, v Jirkově katalogu půjček není uvedena žádná podvodná půjčka. Všechny půjčky splňují veškerá platná pravidla právního řádu České republiky.

Jaké jsou výhody hypotéky od Raiffeisenbank?

Mezi ty hlavní výhody, které nás hypotéku odlišují od konkurence jsou:

 • půjčit si můžete až 20 milionů korun na kasickou hypotéku nebo až 12 milionů na hypotéku se zápočtem úspor
 • hypotéků získáte i na výstavbu svépomocí - není potřeba smlouva s jiným stavitelem
 • můžete využít na cokoliv až 20 % z půjčené částky
 • bez poplatků za vyřízení a správu hypotéky
 • o hypotéku mohou požádat až 4 lidé společně

Jaké nabízíte druhy hypoték?

Raiffeisenbank nabízí klasické účelové hypotéky, které slouží pro pořízení bytových potřeb. Refinancování stávajícího hypotéky nebo Americkou hypotéku bez dokládání účelu využití peněz. Dále také hypotéku na pronájem, tedy na hypotéku při investování do nemovitostí a předhypoteční úvěr.

Co je to zápočet úspor?

K hypotéce dostanete offsetový spořící účet s nulovým úročením. Na tento účet si převede své vlastní úspory a měsíční úroky vám banka bude účtovat pouze z rozdílu mezi nesplacenou jistinou úvěru a zůstatkem spořicího účtu. Díky tomu můžete výrazně ušetřit na úrocích.

Je možné hypotéku předčasně splatit?

Ano, dle zákona máte právo každý rok zdarma snížit nesplacenou jistinu až o 25 %.

Na jak dlouho si mohu zafixovat úrok?

Úrokovou sazbu lze fixovat v období od jednoho roku do patnácti let.

Kontakt

Raiffeisenbank a.s.
Hvězdova 1716/2b
Praha 4
140 78

Telefon: +420 800 900 900
E-mail: info@rb.cz
www.rb.cz

Náš komentář

Hypotéka od Raiffeisenbank nabízí několik příjemných výhod. Kromě výší úroku srovnatelného s konkurenčními hypotékami je to možnost využíti spořícího offsetového účtu, díky kterému můžete výrazně ušetřit po celou dobu splácení. Dále je to možnost použít až 20 % z vypůjčené částky na cokoliv a také možnost pohodlného čerpání hypotéky v případě stavby/rekonstrukce svépomocí.

Raiffeisenbank hypotéka
podmínky hypotéky
 • Věk žadatele minimálně 18 let
 • Nemovitost k zastavení
 • Pravidelný příjem
 • Doklad totožnosti