Moneta Money Bank hypotéka

Moneta Money Bank hypotéka
 • Čím vyšší zůstatek na účtu máte, tím nižší máte úrok
 • Každý rok můžete splatit až 50 % z výše půjčené částky
 • Odhad ceny nemovitosti a výpis z katastru zcela zdarma
 • 30 % z půjčené částky můžete použít na cokoliv chcete
Výše úvěru od 300 000 Kč
Splatnost 5 - 30 let
Max. LTV 90 %
Hodnocení
Kalkulačka hypotéky do 2 minut

Srovnání hypoték od 11ti bank na míru přesně vašim požadavkům. Vyzkoušejte naši on-line kalkulačku!

Srovnat hypotéky

Základní informace

Typ úvěru: bankovní hypotéka
Výše hypotéky: od 300 000 Kč
Hypotéka novým klientům: bez omezení
Doba splatnosti: 5 - 30 let
Zpracování žádosti: ihned
Poplatek za poskytnutí: zdarma
Poplatek za vedení účtu: zdarma
LTV: 90 %
Fixace úrokové sazby: 1 - 10 let

Financovat bydlení výhradně z vlastních zdrojů si dnes může dovolit opravdu jenom málokdo. Většina lidí musí sáhnout po úvěru, kterým může být i Moneta Money Bank hypotéka. Ta dnes patří mezi jedny z klasických hypotečních bankovních produktů. Samotná banka prošla v minulosti celkem zajímavým procesem transformace, který se týkal nejenom názvu, ale i portfolia služeb. Dnes se tak jedná spíše o moderní a pokrokovou banku, což se následně zajímavě odráží i na tom, co dokáže svým klientům nabídnout. Včetně hypotečního úvěru.

Nejenom na financování bydlení

Moneta Money Bank hypotéka je primárně určená k tomu, aby z ní zájemci financovali své potřeby související bydlení. Za získané peníze je tedy možné postavit si dům, kupit si dům, stejně jako je možné si také koupit byt. Další z možností využití peněz je samozřejmě i rekonstrukce stávajícího bydlení. Opomenout nelze ani řadu možných specifických využití, které se týkají třeba majetkových vypořádání jak v případě rozvodu, tak v případě dědictví.

I když je Moneta Money Bank hypotéka primárně účelovým úvěrovým produktem, tak banka svým klientům nabízí možnost využít část peněz i jinak, než v souvislosti s bydlením. V praxi to znamená, že až 30 procent ze schválené a půjčené částky může být využito i na jiné věci. V podstatě na cokoliv, jelikož tato část v hypotéce je úvěrem neúčelovým. Nejčastěji jsou dané finance využívány hlavně na vybavení domácnosti, ať už nábytkem, tak třeba elektronikou, spotřebiči a dalšími věcmi.

Jde to i bez poplatků

Moneta Money Bank hypotéka ukazuje, že jsou i banky, kde je hypoteční úvěr spojený s nulovými poplatky. Základem je pochopitelně bezplatné sjednání hypotéky, stejně jako i její bezplatné vedení. A to po celou dobu jejího trvání, což může být i desítky let. Nejde o jedinou věc, která je u Moneta Money Bank v souvislosti s hypotečním úvěrem bezplatná. Také je možné mít zcela zdarma odhad konkrétní nemovitosti, ale i vklad do katastru. Obě tyto věci jsou nezbytnými administrativními nezbytnostmi, které s hypotečním úvěrem přímo souvisí.

Nízká sazba i možnost volby fixace

Hlavním lákadlem má být u hypotéky od Moneta Money Bank samozřejmě také úroková sazba. Důležité je připomenout, že dosáhnout na danou sazbu pochopitelně mohou klienti s dobrou bonitou a ti, kteří si vezmou úvěr určité charakteristiky.

Mezi možnosti volby u Moneta Money Bank patří i výběr konkrétní fixace hypotéky, kde je k dispozici celkem 5 variant. Ty nejkratší jsou u banky na dobu jednoho roku, tří let, nebo také pěti let. Žadatelé, kteří chtějí mít úrok zafixovaný delší dobu, mohou volit variantu sedmi, nebo až deseti let. I od této délky se následně odvíjí výše nejnižší možné úrokové sazby.

Splátky mohou být zajímavě flexibilní

Moneta Money Bank hypotéka je stejně jako u jiných bank, závazkem jako každý jiný. To znamená, že by se měl přesně podle rozpisu splácet. Zároveň je třeba dodat, že tato banka dokáže nabídnout v rámci splátek určitou flexibilitu. Ta se týká primárně možnosti předčasného splacení, které je možné učinit dokonce až ve výši padesát procent, a to zcela bezplatně, bez rizika sankcí.

Dále zde nechybí možnost v případě neočekávaných situací využít i možnost přerušení splácení, a to i na celé 3 měsíce za sebou. Stejně tak je u banky možnost si výši splátek v případě neočekávaných situací také snížit. Neočekávané situace, které mohou u klientů nastat, však může pomoci řešit i pojištění hypotéky, které je v tomto případě doplňkovou služnou a je na rozhodnutí každého, zda tuto možnost využije, nebo nikoliv.

Líbí se Vám parametry této hypotéky? Srovnat hypotéky

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s hypotékou od Moneta Money Bank a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

Moneta Money Bank hypotéka diskuse

 • Bojíte se, že u hypotéky od Moneta Money Bank narazíte?
 • Sdílejte své zkušenosti s hypotékou od Moneta Money Bank.
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se.
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně.

Je Moneta Money Bank hypotéka podvod?

Moneta Money Bank hypotéka není podvod! Nemusíte se bát, v Jirkově katalogu půjček není uvedena žádná podvodná půjčka. Všechny půjčky splňují veškerá platná pravidla právního řádu České republiky.

Jaké jsou výhody hypotéky od Moneta Money Bank?

Mezi ty hlavní výhody, které nás hypotéku odlišují od konkurence jsou:

 • odhad ceny nemovitosti a stažení Listu vlastnictví z Katastru nemovitostí zdarma
 • za sjednání ani vedení hypotéky nejsou žádné poplatky
 • čím vyšší úspory na běžném účtu máte, tím nižší platíte úroky z hypotéky
 • odklad splácení až o 3 měsíce
 • možnost použít až 30 % hypotéky nejen na bydlení, ale na cokoliv chcete
 • každý rok můžete bez jakýchkoliv sankcí splatit až 50 % hypotéky

Jaké nabízíte druhy hypoték?

Moneta Money Bank nabízí klasické účelové hypotéky, které slouží pro pořízení bytových potřeb. Refinancování stávajícího hypotéky nebo Americkou hypotéku bez dokládání účelu využití peněz.

Jak dlouho trvá vyřízení a schválení hypotéky?

Při zařizování hypotéky rámcově počítejte s horizontem 3-4 týdnů. Vyřízení hypotéky lze rozdělit na několik částí: fázi kompletace potřebných dokumentů, ověření bonity a teprve potom může dojít k finálnímu posouzení.

Jaké dokumenty budu potřebovat při žádosti o půjčku?

Jako zaměstnanec bude potřeba potvrdit příjmy od vašeho zaměstnavatele na bankovním formuláři, jako OSVČ doložíte poslední dvě daňová přiznání a doklad o zaplacené dani. Ke každé hypotéce je také nutný odhad nemovitosti, který pro Vás v Moneta Money Bank zařídí zdarma, stejně jako výpis z katastru nemovitostí. Součástí žádosti o hypotéku je dále kupní smlouvu nebo dohoda o finančním vyrovnání. Pokud budete rekonstruovat, je potřeba doložit smlouvu o dílo.

Co je potřeba k refinancování hypotéky?

Prvním potřebným dokumentem je aktuální odhad nemovitosti, který si banka nechá vyhotovit. Odhad nemovitosti je u Moneta Money Bank zdarma. Dále bude potřeba doklad totožnosti žadatele. Pokud jste doposud spláceli hypotéku bez problémů, banka po Vás nemusí požadovat doložení aktuálního potvrzení o příjmu od zaměstnavatele či daňového přiznání, ale například jen výpis z účtu. Následně bude potřeba předložit původní smlouvu o úvěru a potvrzení o vyčíslení dluhu od stávající banky a pojistnou smlouvu k zajištěné nemovitosti.

Kontakt

MONETA Money Bank, a. s.
BB Centrum
Vyskočilova 1422/1a
Praha 4 - Michle
140 28

Telefon: +420 224 444 333
E-mail: info@moneta.cz
www.moneta.cz

Náš komentář

Hypotéka od Moneta Money Bank nabízí oproti své konkurenci spoustu výhod, které potěší nejednoho žadatele o hypotéku. Namátkou je to možný odklad splácení až o 3 měsíce, odhad ceny nemovitosti zdarma, možnost využít až 30 % z půjčené částky na cokoliv, atd. Výhodou je také dostupnost půjčky, kdy můžete získat hypotéku až na 90 % ceny nemovitosti.

Moneta Money Bank hypotéka
podmínky hypotéky
 • Věk žadatele minimálně 18 let
 • Nemovitost k zastavení
 • Pravidelný příjem
 • Doklad totožnosti