Equa Bank hypotéka

Equa Bank hypotéka
 • Získejte až 90% na vaše bydlení
 • Zdarma běžný účet a výběry kartou ze všech bankomatů v ČR
 • Čerpat hypotéku můžete až 24 měsíců od schválení úvěru
 • Pojištěním předejdete situacím, které by mohly ohrozit váš rozpočet
Výše úvěru 300 000 - 10 mil. Kč
Splatnost 5 - 30 let
Max. LTV 90 %
Hodnocení
Kalkulačka hypotéky do 2 minut

Srovnání hypoték od 11ti bank na míru přesně vašim požadavkům. Vyzkoušejte naši on-line kalkulačku!

Srovnat hypotéky

Základní informace

Typ úvěru: bankovní hypotéka
Výše půjčky: 300 000 - 10 mil. Kč
Hypotéka novým klientům: bez omezení
Doba splatnosti: 5 - 30 let
Zpracování žádosti: ihned
Poplatek za poskytnutí: zdarma
Poplatek za vedení účtu: zdarma
LTV: 90 %
Fixace úrokové sazby: 1 - 5 let

Equa Bank hypotéka je poměrně zajímavým a rozmanitým produktem, který může být určen v podstatě komukoliv. Zatímco řada konkurenčních bank mnohdy omezuje v tom, pro koho je hypotéka určena a na co může být využita, tak Equa Bank v daném směru přináší celkem inovativní přístup, který je s ní jako s menší a mladší bankou spojován. A nejenom v případě hypoték z toho samozřejmě může profitovat především klient.

Equa Bank hypotéka může mít mnoho podob

Equa Bank své hypotéky dělá do několika kategorií. Pokud pomineme to, že banka nabídne i refinancování určené tomu, kdo již hypotéku má, nabídne také hypoteční úvěr na cokoliv. Dále dokáže nabídnout produkt označená jako Hypotéka FIT, která je zajímavá v tom, že se dokáže přizpůsobit úvěrové historii klienta.

Jsou tu však i možnosti pro podnikatele, stejně jako pro živnostníky. Těm je u této banky dostupný produkt nesoucí název Hypotéka PRO, která vychází vstříc i možnostmi doložení příjmu. Jasným stěžejním produktem je však klasická Equa Bank hypotéka na financování domu nebo bytu, kterou lze označit za klíčový úvěrový produkt banky. Kromě klasického využití však banka přichází i s dalšími, který výrazně rozšiřují oblast využití úvěru.

Nejenom na nákup nebo stavbu vlastní nemovitosti

Equa Bank hypotéka zaujme i tím, na co všechno se dá tento úvěrový produkt využít. Základem je možnost koupě domu nebo bytu, stejně jako možnost stavby vlastního domu. Dále se však peníze mohou využít třeba i na nákup rekreačních objektů, nebo na nákup stavebního pozemku. Hypotéka od Equa Bank však může být využita i na vypořádání vlastnických vztahů, jako je například dědictví, nebo společné jmění v případě rozvodu. Neméně zajímavým využitím je i možné zpětné proplacení již investovaných nákladů.

Bez poplatků a s výhodným úrokem

Že je Equa Bank moderní bankou potvrzuje i to, že neúčtuje žádné zbytečné poplatky, které by byly s hypotékou spojeny. Dokládá to fakt, že zcela zdarma má klient jak poskytnutí hypotéky, tak i její vedení, stejně jako správu hypotečního úvěru. Dále je zdarma i výpis z katastru, který je nedílnou součástí administrativního procesu vyřízení. Spolu s úvěrem dostává klient také účet a kartu, což je taktéž zdarma.

Zajímavým argumentem, proč zrovna Equa Bank hypotéka může být také to, že banka přichází s příznivou úrokovou sazbou. Výše poskytnuté částky dosahuje maximálně devadesáti procent hodnoty financované nemovitosti. Na dosažení této sazby má však vliv i zvolená míra fixace hypotéky, tedy jejích úrokových sazeb.

Zajímavá flexibilita

Ti, kterým byla hypotéka schválena, mají celkem 24 měsíců na její vyčerpání, což se hodí hlavně v případě průběžné stavby domu. Řadu peněz lze čerpat také bez dokládání faktur a v mnoha případech lze zajistit i to, že získané finanční prostředky jsou přímo na účet dodavatele dané stavby. Flexibilní je též výhoda spojená s tím, že není problém vložit i takzvané mimořádné splátky, které nejsou při splnění podmínek banky nijak zpoplatněny.

Líbí se Vám parametry této hypotéky? Srovnat hypotéky

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s hypotékou od Equa Bank a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

Equa Bank hypotéka diskuse

 • Bojíte se, že u hypotéky od Equa Bank narazíte?
 • Sdílejte své zkušenosti s hypotékou od Equa Bank.
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se.
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně.

Je Equa Bank hypotéka podvod?

Equa Bank hypotéka není podvod! Nemusíte se bát, v Jirkově katalogu půjček není uvedena žádná podvodná půjčka. Všechny půjčky splňují veškerá platná pravidla právního řádu České republiky.

Jaké typy hypotečních úvěrů banka nabízí?

Equa Bank hypotéka je rozdělena na tři základní kategorie dle individuálního zaměření požadavků cílových klientů. K využití se v nabídce společnosti nabízí hypoteční úvěry na byt, hypotéka na cokoliv a případná možnost refinancování již probíhající hypotéky.

Je možné sjednaný hypoteční úvěr předčasně splatit?

Ano, hypoteční banka Equa nabízí možnost částečného splacení úvěru ve výši 25 % vždy 30 dní před výročím sjednané smlouvy.

Je hypotéka zatížena poplatky za sjednání nebo vedení účtu?

Nikoliv, Equa nabízí svou hypotéku bez skrytých poplatků. Veškerá administrace a celý proces vyřizování a následného vedení účtu je zcela zdarma.

O jak vysokou částku mohou zažádat?

Hypotéka je poskytována až do výše 90 % zastavené nemovitosti, která poslouží k zajištění úvěru. Odhad provádí externí odhadce, kterého vám banka zajistí. Půjčka se za těchto podmínek poskytuje od 300 000 Kč.

Na jak dlouho si lze splátky rozložit?

Hypoteční úvěr představuje dlouhodobé zatížení rodinného rozpočtu, proto je třeba pečlivě zvážit výši jednotlivých splátek. Ta se samozřejmě odvíjí od nastavené délky splatnosti. Equa Bank umožňuje rozvrstvení splátek v období od 5 do 30 let.

Jakým způsobem se dá úvěr zabezpečit proti neschopnosti splácet?

K hypotečnímu úvěru lze sjednat výhodné pojištění, které vás zbaví starostí a obav z nejisté budoucnosti. Pojistné krytí slouží k ochraně vašeho majetku a předkládá pomocnou ruku při výpadku příjmů. Equa Bank nabízí celkem 3 varianty zahrnující nedobrovolnou ztrátu zaměstnání, pracovní neschopnost přesahující délku 30 dnů, invaliditu, smrt či nemoc.

Mohu si pojistit i dům?

Ano, Equa Bank poskytuje pojištění domácnosti s asistencí. Pojistné podmínky chrání nejen váš majetek v interiéru, ale i dům jako takový. Pojištění tak předesílá ochranu před vandalismem, požárem, vichřicí, stromem, krádeží a nárazem vozidla. K pojištění se pak vztahuje profesionální asistence, která vám pomůže s údržbou nemovitosti nebo poskytne právní poradenství.

Jakým způsobem se hypotéka vyřizuje?

Vyřízení a sjednání hypotečního úvěru je snadné. Stačí se telefonicky spojit s bankou a domluvit si osobní schůzku na pobočce s hypotečním poradcem, ve kterékoliv pobočce v rámci celého území České republiky.

Za jakých podmínek mohu u Equa požádat o refinancování hypotéky?

Refinancování hypotéky je možné pouze u sjednaných úvěrů v jiných bankách, které jsou starší více jak 1 rok. K vyřízení vám stačí hypoteční smlouva a podklady k nemovitosti.

Kdo může požádat o hypotéku?

O hypoteční úvěr mohou žádat lidé s prokazatelným pravidelným příjmem a přijatelnou bonitou. K uzavření smlouvy je pak nezbytné založení nového účtu pod hlavičkou této banky.

Co je refinancování hypotéky?

Refinancování je finanční službou, kde dochází ke splacení stávajícího hypotečního úvěru novým úvěrem. Ten klientovi nabízí výhodnější podmínky v podobě snížených měsíčních splátek.

Kontakt

Equa bank a.s.
Karolinská 661/4
Praha 8
186 00

Telefon: +420 222 010 111
E-mail: info@equabank.cz
www.equabank.cz

Náš komentář

Equa Bank nabízí hypotéku bez zbytečných poplatků za vedení účtu, výpisy z katastru nemovitostí, až 4 čerpání hypotéky zdarma, atp. Půjčit si můžete až do 90 % ceny nemovitosti a při stavbě domu můžete hypotéku čerpat až 2 roky bez nutnosti dokládání faktur.

Equa Bank hypotéka
podmínky hypotéky
 • Věk žadatele minimálně 18 let
 • Nemovitost k zastavení
 • Pravidelný příjem
 • Doklad totožnosti