ČSOB hypotéka

ČSOB hypotéka
 • Peníze z úvěru můžete čerpat až 2 roky
 • Splátky si můžete snížit až o 30 % podle aktuální životní situace
 • Odhad nemovitosti nyní zcela zdarma
 • 30 % hypotéky lze použít třeba na vybavení domácnosti
Výše úvěru 300 000 - 10 mil. Kč
Splatnost 5 - 40 let
Max. LTV 90 %
Hodnocení
Kalkulačka hypotéky do 2 minut

Srovnání hypoték od 11ti bank na míru přesně vašim požadavkům. Vyzkoušejte naši on-line kalkulačku!

Srovnat hypotéky

Základní informace

Typ úvěru: bankovní hypotéka
Výše půjčky: 300 000 - 10 mil. Kč
Hypotéka novým klientům: bez omezení
Doba splatnosti: 5 - 40 let
Zpracování žádosti: ihned
Poplatek za poskytnutí: zdarma
Poplatek za vedení účtu: zdarma
LTV: 90 %
Fixace úrokové sazby: 1 - 7 let

ČSOB hypotéka je úvěrovým produktem, který je určený tomu, kdo hledá optimální možnost financování svého bydlení. A to jak s ohledem na určitou výhodnost, tak i s ohledem na rozmanitost, která je dána širokou škálou dostupných částek, nebo je dána také tím, jak dlouho je možné úvěrový produkt splácet. V tomto směru má v ruce vše klient, který si volí jak výši částky, tak i to, na jako dlouho chce hypotéku od ČSOB mít.

Jde to i s menší úsporou

ČSOB hypotéka dokáže vyjít vstříc i těm, kteří nemají našetřené nijak závratné sumy, které des u hypoték vyžaduje zákon. Banka dokáže nabídnout peníze i tomu, kdo chce a v podstatě i potřebuje financovat pomocí úvěru celých 90 procent hodnoty nemovitosti. Toto v praxi znamená, že zájemcům o úvěr stačí mít našetřeno pouze 10 procent z ceny pořizované nemovitosti a hypotéka jim může být schválena, pokud samozřejmě splní i všechny ostatní podmínky dané bankou, ale i tuzemskými zákony. Možnost financovat podstatnou část ceny nemovitosti právě hypotékou se hodí každému, kdo nemá našetřen dostatečný obnos na to, aby byl úvěrový produkt spíše jenom doplňkem.

Nejenom na financování nemovitosti

ČSOB hypotéka je celkem specifickým produktem, jelikož získané peníze nemusí být podle podmínek banky využity jenom na financování nemovitosti jako takové. Tedy například na nákup bytu, nebo například na stavbu domu. Část získaných peněz se dá použít i jinak, například na nákup vybavení domácnost. Pro tento účel je možné použít až 30 procent schválené finanční částky. Díky tomu mají klienti možnost nejenom mít kde bydlet, ale mají možnost i plnohodnotně bydlet. Díky této výhodě mizí možné starosti související s tím, kde vzít další peníze právě na vybavení a pokud by to měl být úvěr, tak jakou bude mít úrokovou sazbu.

Bez složité administrativy

ČSOB hypotéka může být vhodným řešením pro toho, kdo hledá banku, která mu je schopna nabídnout především jednoduchost. Třeba, i pokud jde o správu hypotéky, kterou je možné realizovat jednoduše online. Takto je možné vidět vše důležité, co se hypotéky týká. Banka však klientům dokáže ulehčit také jinak, konkrétně v tom směru, že za ně vyřídí související povinnosti. Jedná se například o zařízení výpisu z katastru, jedná se také o odhad nemovitosti, stejně jako se jedná i o zajištění vkladu zástavního práva.

Výhodný úrok, i možnost snížení splátek

ČSOB hypotéka nabízí pro klienty také poměrně zajímavé výhody. Tou první může být šance dosáhnout na aktuálně nejnižší dostupnou úrokovou sazbu, která je u banky k dispozici. Má sedmiletou fixaci a která bude určena na financování do 70 procent hodnoty nemovitosti. Komu by tyto podmínky vyhovovaly, ten má za splnění dalších, pokud má dobrou bonitu šanci na danou sazbu dosáhnout.

Z hlediska finančních výhod se nejedná o jediné plus, které tato hypotéka od velké známé banky má. Tím druhým plusem je i to, samotnou výši splátek hypotéky lze měnit, konkrétně i směrem dolů. Dané snížení může činit až třicet procent a je klientům dostupné už po prvních šesti měsících bezproblémového splácení. Díky tomu mohou snadno reagovat na jakékoliv nenadálé situace v životě.

I včetně pojištění

Doprovodnou služnou, kterou ČSOB hypotéka nabízí, je také pojištění schopnosti splácet, které může pomoci při těžkých situacích, jako je třeba ztráta práce, nebo dlouhodobá nemoc. V takovém případě může banka, tedy lépe řešeno pojišťovna platit splátky za klienta až po dobu jednoho roku. Pokud by došlo k invaliditě nebo úmrtí, je možné dosáhnout i toho, že je dle podmínek pojistného produktu hypotéka doplacena celá a nemovitost tak zůstává klientovi bez nutnosti ji doplácet.

Líbí se Vám parametry této hypotéky? Srovnat hypotéky

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s hypotékou od ČSOB a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

ČSOB hypotéka diskuse

 • Bojíte se, že u hypotéky od ČSOB narazíte?
 • Sdílejte své zkušenosti s hypotékou od ČSOB.
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se.
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně.

Je ČSOB hypotéka podvod?

ČSOB hypotéka není podvod! Nemusíte se bát, v Jirkově katalogu půjček není uvedena žádná podvodná půjčka. Všechny půjčky splňují veškerá platná pravidla právního řádu České republiky.

Jakým způsobem mohu o hypotéku požádat?

Možností je samozřejmě více. Sjednání hypotéky probíhá moderní online formou skrze přiložený formulář na webových stránkách. Jednoduše si nastavíte parametry úvěru dle svého požadavku doplněné o základní identifikační údaje a odešlete ke schválení. Další způsob spočívá v zavolání na bezplatnou kontaktní linku, kde se vás ujme proškolený operátor informačního centra. Využít lze i osobního kontaktu skrze návštěvu jedné z mnoha poboček na území celé České republiky.

O jak vysoký úvěr mohu požádat a jakou nejnižší možnost půjčky nabízíte?

Celkem jsou k dispozici dvě varianty hypotečních úvěru. Klasická hypotéka poskytuje rozpětí od 300 000 Kč do 10 000 000 Kč s nastavením fixačního období na 1, 3, 5 a 7 let. Druhou možností je americká hypotéka, kde lze čerpat finanční výpomoc od 200 000 Kč do 5 000 000 Kč s fixací na 1, 3 a 5 let.

Na jak dlouhé období lze rozložit splátky?

Splátkový kalendář je individuálně nastavitelný pro lepší odhad možností každého klienta zvlášť. U americké hypotéky lze půjčku rozložit do 3 až 20 let. U klasické hypotéky ČSOB je pak tento interval mezi 5 až 40 roky.

Musím při žádosti o hypotéku ručit nemovitostí?

Při procesu schvalování hypotečního úvěru od společnosti ČSOB, je nutné úvěr zajistit zástavním právem k nemovitosti. Poměr výše úvěru k hodnotě nemovitosti je stanoven na 67 %. Pokud tedy žádáte o hypotéku ve výši 2 000 000 Kč, je třeba disponovat nemovitostí s odhadem ve výši 2 860 000 Kč.

Jakým způsobem se řeší situace, když nemám na zaplacení pravidelné splátky?

Tento moderní hypoteční produkt myslí i na takové situace, které se při sjednání úvěru na delší období nedají dopředu odhadnout. Pokud přijdete o zaměstnání nebo budete hospitalizováni, pomůže vám kvalitní pojištění pro neschopnost splácet. ČSOB je připravena vám nabídnout okamžitou a flexibilní pomoc a splátky si vezmou na starost. Pojištění se vztahuje i na případy postižení, invalidity a smrti. V takové chvíli za vás hypotéku doplatí celou.

Jak probíhá sjednání hypotečního úvěru?

Nejdříve pro vás připraví nezávaznou nabídku a předloží pevně stanovenou úrokovou sazbu s garancí na 30 dnů od zaslání nabídky. Vyzvou vás k předložení potřebných dokumentů, které jsou k podání žádosti třeba. Jedná se o doložení příjmů, zajištění nemovitosti a předložení podkladů, z kterých jasně vyplývá účel.

Jak žádost probíhá po zaslání všech dokumentů?

Dalším krokem po obdržení veškerých potřebných dokumentů je sepsání formální žádosti o úvěr. Na tomto základě posoudí vaši bonitu a schopnost dostát zákonných limitů k čerpání úvěru. V rámci návrhu jsou schopni zajistit odhad nemovitosti, výpis z katastru nemovitostí a pojištění. Služby jsou samozřejmě zdarma.

Kontakt

Československá obchodní banka, a. s.
Radlická 333/150
Praha 5
150 57

Telefon: +420 224 111 111
E-mail: info@csob.cz
www.csob.cz

Náš komentář

ČSOB nabízí hypotéku se zajímavými podmínkami. Výhodou může být, že až 30 % z vypůjčené částky lze použít na vybavení domácnosti. Klienti, kteří plánují stavět dům svépomocí, mohou hypotéku čerpat až 2 roky, což nabízí dostatek prostoru a klidu pro stavbu. A v neposlední řadě můžete získat peníze až do výše 90% hodnoty nemovitosti.

ČSOB hypotéka
podmínky hypotéky
 • Věk žadatele minimálně 18 let
 • Nemovitost k zastavení
 • Pravidelný příjem
 • Doklad totožnosti