Česká spořitelna hypotéka

Česká spořitelna hypotéka
 • Sleva 0,5 % pro klienty aktivně využívající účet u České spořitelny
 • Sleva 0,2 % za sjednané pojištění schopnosti splácet
 • Bez poplatku za poskytnutí úvěru
 • Více než 180 tisíc klientů s hypotékou
Výše úvěru 300 000 - 25 mil. Kč
Splatnost 5 - 30 let
Max. LTV 90 %
Hodnocení
Kalkulačka hypotéky do 2 minut

Srovnání hypoték od 11ti bank na míru přesně vašim požadavkům. Vyzkoušejte naši on-line kalkulačku!

Srovnat hypotéky

Základní informace

Typ úvěru: bankovní hypotéka
Výše půjčky: 300 000 - 25 mil. Kč
Hypotéka novým klientům: bez omezení
Doba splatnosti: 5 - 30 let
Zpracování žádosti: ihned
Poplatek za poskytnutí: zdarma
Poplatek za vedení účtu: zdarma
LTV: 90 %
Fixace úrokové sazby: 5 - 20 let
Líbí se Vám parametry této hypotéky? Srovnat hypotéky

Hypotéka České spořitelny patří i díky celkové velikosti a známosti této banky mezi poměrně vyhledávaný a také populární produkt. Důvodem toho však jsou i parametry, které Česká spořitelna hypotéka má. Ta dokáže nabídnout financování nejenom stavby nebo koupi nemovitosti tomu, kdo k tomu nemá potřebný kapitál a zároveň dokáže splnit podmínky, které předepisuje nejenom banka, ale také samotné zákony naší země.

Česká spořitelna hypotéka láká na příznivou úrokovou sazbu

To nejdůležitější při výběru hypotéky je především výše úrokových sazeb. Tady má Česká spořitelna hypotéka skutečně co nabídnout. Ta je kombinovány s fixací, která může být delší, tak i kratší, dle požadavků klienta. S touto aktuálně nejnižší sazbou lze kombinovat fixaci v délce 5 let, ale i 8 let, nebo 9 let. To je rozmanitost, která by měla v současné době vyhovovat většině klientů, kteří nad financováním formou hypotéky aktuálně uvažují.

I s menšími vlastními úsporami

Česká spořitelna hypotéka je zajímavým úvěrovým produktem také z toho důvodu, že není třeba mít našetřeny astronomické sumy k tomu, aby mohl být hypoteční úvěr poskytnut. I Česká spořitelna, stejně jako jakákoliv jiná banka samozřejmě má podmínku toho, že klient musí mít vlastní úspory. Nejde však o velké sumy, jelikož na pořízení prvního bytu postačí, pokud klient disponuje úsporami, které odpovídají 10 procentům kupní ceny daného bytu. Jeho maximální cena může být až 5 milionů korun, což je částka, za kterou se dá pořídit opravdu slušná nemovitost tohoto typu. V tomto případě by tak zájemci o koupi stačilo dle podmínek banky zhruba půl milionu korun.

Jde to rychle a bez poplatků

Česká spořitelna hypotéka si zakládá také na snaze vyjít klientům co nejvíce vstříc i pokud jde o rychlost. I když je Česká spořitelna velkou bankou, kde řada lidí očekává mnohé složitosti a administrativní průtahy, tak je realita takový, že hypotéku lze čerpat už druhý den od toho okamžiku, kdy je oficiálně podepsána úvěrová smlouva.

I když jde o velkou banku, nemusí se klienti obávat ani poplatků. I od těch už velké banky upouštějí a Česká spořitelna hypotéka je jedním z příkladů. Poplatky jsou nulové jak v případě samotného vyřízení hypotéky, tak i v případě samotného vedení hypotéky.

Majitelé účtů mají výhody

Zmíněný lákavý úrok dokáže Česká spořitelna ještě o něco snížit. Konkrétně o půl procenta, a to těm klientům, kteří mají u banky svůj osobní účet. Pokud je aktivně využíván, tak úroková sazba na hypotéce může být ještě o půl procenta nižší. Nejde ale o slevu jedinou, díky které si lze úrokovou sazbu nabízenou bankou snížit. Další dvě desetiny procenta lze ubrat ve chvíli, kdy si klient sjedná pojištění schopnosti splácet. Zatímco využívat účet není až takový problém, u pojistky je dobré důkladně spočítat a promyslet, zda se může nebo nemusí vyplatit. V druhém případě nemusí sleva přinést kýžený účinek a splátka bude z důvodu platby pojistného vyšší a hypotéka tak bude dražší.

Nejenom na nemovitost

Kromě klasického využití přináší banka také možnost financovat získanými penězi i něco jiného, jako třeba součást interiéru a jeho vybavení. A to díky takzvané doplňkové části úvěru, který je částkou, která je určena právě k tomuto konkrétnímu účelu. Váže se k němu jak vyšší všestrannost samotného využití, tak i to, že úroková sazba daného úvěru bude stejná, jako je tomu v případě sazby u samotné hypotéky. Jde sice o úvěr administrativně oddělený, ale za stejnou sazbu, což může pomoci tomu, kdo při realizaci svého bydlení potřebuje i to, aby měl dostatečně a prakticky vybavený jeho interiér.

Líbí se Vám parametry této hypotéky? Srovnat hypotéky

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s hypotékou od České spořitelny a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

Česká spořitelna hypotéka diskuse

 • Bojíte se, že u hypotéky od České spořitelny narazíte?
 • Sdílejte své zkušenosti s hypotékou od České spořitelny.
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se.
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně.

Je Česká spořitelna hypotéka podvod?

Česká spořitelna hypotéka není podvod! Nemusíte se bát, v Jirkově katalogu půjček není uvedena žádná podvodná půjčka. Všechny půjčky splňují veškerá platná pravidla právního řádu České republiky.

Mohu získat slevy z úrokové sazby?

Ano. Pokud například budete aktivně využívat účet u České spořitelny, ze kterého budete splácet hypotéku, získáte slevu 0,5 % na úrokové sazbě. Další slevu 0,2 % při sjednání Pojištění schopnosti splácet​ ke své hypotéce.

Co je to Prvobydlení?

Jde o speciální nabídku hypotéky od České spořitelny, kterou chce banka podpořit mladé lidi a rodiny, u kterých se předpokládá, že nemají vysoké úspory, při cestě k jejich vlastnímu bydlení. Mohou tak získat úvěr ve výši 90% z ceny pořizované nemovitosti. Z vlastních úspor jim tak stačí uhradit jen 10%. Takový úvěr ale může být poskytnut jen na byt. Maximální výše úvěru je 5 milionů korun. S hypotékou Prvobydlení máte nárok také na výhodné úrokové sazby i fixaci.

Potřebuji k zástavě nemovitost?

K získání nemovitosti zpravidla není potřeba vlastnit nemovitost, jako zástavu lze uplatnit nemovitost, kterou kupujete, nebo lze využít Předhypoteční úvěr. V případě, že by z nějakého důvodu nestačila jako zástava pořizovaná nemovitost, je možné vložit do zástavy nemovitost, kterou vlastní příbuzní.

Jaké dokumenty budu potřebovat při žádosti o půjčku?

Všechny potřebné dokumenty k vyřízení hypotéky s vámi projde hypoteční specialista České spořitelny. Vše se odvíjí podle účelu úvěru, způsobu zajištění a osoby žadatele. Dalšími doklady pak prokážete schopnost úvěr dlouhodobě splácet.

Doklady prokazující bonitu klienta a spoludlužníka:

 • u zaměstnanců – potvrzení o příjmu žadatele a spoludlužníků (včetně jejich manželů),
 • u podnikatelů – daňové přiznání s potvrzením o uhrazení daně za poslední dva roky,
 • jiné doklady o příjmech např. nájemní smlouvy k doložení příjmů z nájemného apod..

Doklady k zastavované nemovitosti (nemusí se jednat o pořizovanou nemovitost):

 • odhad hodnoty zastavované nemovitosti (odhad ceny bytu pro vás můžeme zajistit také přímo na pobočce pomocí on-line ocenění nemovitosti),
 • nabývací titul – např. kupní smlouva, smlouva o budoucí smlouvě kupní, budoucí darovací smlouva, restituční smlouva, rozhodnutí o dědictví apod.,
 • pojistná smlouva na zastavovanou nemovitost,
 • snímek katastrální mapy, příp. geometrický plán (pouze u výstavby nových rodinných domů).

Na co všechno mohu peníze použít?

Kromě standardních typů nemovitostí v podobě bytu v osobním vlastnictví, pozemku nebo rodinného domu jsou to také družstevní byty a dřevostavby.

Kontakt

Česká spořitelna, a.s.
Olbrachtova 1929/62
Praha 4
140 00

Telefon: +420 800 207 207
E-mail: csas@csas.cz
www.pujckacs.cz

Náš komentář

Hypotéka od České spořitelny patří mezi oblíbené bankovní hypotéky. Nízký úrok, který může být díky slevám ještě nižší. Nabízí také zvýhodnění pro mladé lidi, kteří nemají tak vysoké úspory, a tak banka nabízí úvěr ve výši až 90 % hodnoty nemovitosti. Hypotéka se tak stává více dostupná všem.

Česká spořitelna hypotéka
podmínky hypotéky
 • Věk žadatele minimálně 18 let
 • Nemovitost k zastavení
 • Pravidelný příjem
 • Doklad totožnosti