Home Credit půjčka - recenze půjčky

Home Credit půjčka
 • Férová nebankovní půjčka do výše 250 000 Kč
 • Více jak 1 milion zákazníků v ČR
 • Předčasné splacení půjčky kdykoliv zcela zdarma
 • Možnost vrátit půjčku zpět do 30 dnů zcela zdarma
Výše úvěru 10 000 - 250 000 Kč
Splatnost flexibilní
Bez ručitele Ano
Hodnocení

Naposledy aktualizováno: Červen 2024 | Autor: Miroslav Otoman

Základní informace

 • Transparentní podmínky půjčky
 • Při řádném splácení možnost odložit splátku
 • Peníze do druhého dne od uzavření smlouvy
 • Změna výše splátek nebo doby splatnosti
 • Půjčka je bez ručitele nebo hmotné zástavy

Flexibilní půjčka od Home Credit je zvláštní druh úvěru, v jehož rámci nejenom získáte peníze na cokoliv, ale v případě nečekaných výdajů je můžete opětovně využití nebo si snížit splátky. Žádat je možné po telefonu, ale nejrychlejší a pohodlnou cestu nabízí on-line formulář, kde uvidíte všechny informace předem.

Tzv. revolvingový úvěr nemusíte čerpat celý najednou, ale pouze z části a zbytek si nechat jako finanční rezervu. Poplatky přitom hradíte pouze z využívaných peněz a v případě zájmu dostanete i platební kartu Home Credit.

Podmínky půjčky

Typ půjčky: nebankovní půjčka
Výše půjčky: 10 000 - 250 000 Kč
Půjčka novým klientům: neomezeně
Doba splatnosti: flexibilní
Úrok od: 9,88 % p.a.
RPSN od: 10,3 %
Zpracování žádosti: ihned
Poplatek za poskytnutí: zdarma
Poplatek za vedení účtu: zdarma
Půjčka bez ručitele: ano
Půjčka pro nezaměstnané: ne
Půjčka pro ženy na mateřské: ano
Půjčka v hotovosti: ne
Předčasné splacení: ano (zdarma)
Bezúčelová půjčka: ano
Se záznamem v rejstříku trestů: ano
Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Výhody a nevýhody půjčky Home Credit

 • Každý měsíc lze splácet jinou částku
 • Poplatky pouze za využité peníze
 • Možnost vytvoření finanční rezervy
 • Žádat lze online nebo po telefonu
 • Splacené peníze může znovu využít
 • Získáte i flexibilní platební kartu
 • Peníze je možné použít na cokoliv
 • Bez nutnosti zástavy nebo ručení
 • Spousta doplňkových služeb
 • Vyšší úroky než u klasického úvěru
 • Poplatek 85 Kč za výběr z bankomatu

Sice je poplatků minimum, přesto je dobré se podívat na jejich kompletní přehled.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Půjčku Home Credit lze použít na cokoliv

Jak peníze využijete, nemusíte nikomu říkat, půjčka Home Credit je flexibilní v mnoha směrech a nabídne vám až 250 000 Kč s flexibilní dobou splatnosti. Část můžete použít ke koupi nových spotřebičů do domácnosti, pořízení telefonu, zaplacení rovnátek dětem, k opravě auta.

Stále však platí, že byste měli úvěr využít pouze na důležité a dlouhodobé věci, i když konečné rozhodnutí je vždy na vás. Pokud byste ze schválené výše nevyužili vše, můžete provést jednorázovou splátku nebo vše zdarma předčasně doplatit.

Jak funguje půjčka od Home Credit

Nejedná se o klasický spotřebitelský úvěr, ačkoliv se mu flexibilní půjčka v mnohém podobá. Peníze vám mohou být převedeny jednorázově na bankovní účet, nebo je čerpáte postupně dle potřeby ze schválené maximální výše.

Home Creditu je pak vracíte v nepravidelných měsíčních splátkách, ale pokud přijde nečekaný výdaj, můžete je snížit až na tzv. minimální splátku. Tu si vždy dohodnete před uzavřením smlouvy a pro jistotu ji uvidíte v měsíčních výpisech nebo mobilní aplikaci.

Kolik zrovna poskytovateli zašlete, nemusíte předem hlásit, neboť ten s penězi nedisponuje, dokud nebude ukončena smlouva. Splátky v podstatě vracíte na váš osobní účet u Home Credit, k němuž máte kdykoliv přístup (on-line nebo s kartou), a díky tomu je můžete opětovně využít.

Snadno si tak vytvoříte finanční rezervu, kterou lze použít třeba k opravě auta nebo pořízení nového spotřebiče, aniž byste museli žádat o půjčku jinde.

Výhoda revolvingového úvěru je však zároveň úskalím, využijete-li totiž již splacenou část půjčky, musíte pak vracet více peněz najednou (v další splátce nebo klidně na konci smlouvy). Doba splatnosti se opětovným využitím neprodlužuje a může tak dojít k nadměrnému zatížení rozpočtu. Vždy si proto dopředu spočítejte, zdali zvládnete vše poplatit. Home Credit sice umožňuje u své půjčky zdarma splátku odložit, není to však konečné řešení.

Příklad revolvingového úvěru v praxi

Společnost vám poskytne 100 000 Kč a pro jednoduchost počítejme s měsíční splátkou 5 000 Kč. Nepotřebujete-li ze schváleného limitu vše, můžete použít například 60 000 Kč na koupi ojetého auta, a zbytek nechat stranou. Na účtu tedy zbývá 40 000 Kč, k nimž za rok ve splátkách naposíláte 60 000 Kč, takže na něm ve výsledku bude 100 000 Kč (40 od předtím, 60 jste poslali ve splátkách 12 měsíců x 5 000 Kč).

Pakliže budete v průběhu potřebovat dalších 70 000 Kč na vybavení domácnosti, lze celou tuto částku vybrat z vašeho osobního účtu u poskytovatele. Nevadí přitom, že z původního limitu zbývalo jen 40 000 Kč, i již vrácené peníze lze opětovně využít. Odpadá vám tím nutnost žádat o úvěr jinde a jednoduše využijete pomoci od společnosti, u níž už závazek máte.

K ukončení smlouvy nestačí vše doplatit

Máte-li peníze navíc, můžete kdykoliv svůj závazek jednorázově uhradit. Zatímco u běžného úvěru by to znamenalo ukončení smlouvy, u Home Credit poběží pořád dál – nebudete však platit úroky ani další poplatky.

Jakmile je žádost o flexibilní půjčku schválena, sjednává se na dobu neurčitou, abyste mohli finance kdykoliv znovu využít. Pakliže se budete chtít závazku zbavit úplně, stačí smlouvu vypovědět na zákaznické lince, nic to nestojí.

Stav půjčky sledujete v mobilu nebo online po přihlášení

Abyste měli o průběhu splácení i zbývajícím dluhu stálý přehled, bude vám Home Credit každý měsíc zasílat výpis. Mimo něj však uvidíte všechny informace po přihlášení v osobním účtu, jaký vám poskytovatel vytvoří ihned po schválení půjčky.

K účtu se můžete přihlásit buď přes počítač na stránce Správce financí, nebo v mobilní aplikaci dostupné pro OS Android i iOS (Apple). V té uvidíte rovněž historii transakcí, možnost čerpání dalších penz, nebo kolik máte uhradit.

Sjednejte si pojištění schopnosti splácet

V rámci spolupráce s pojišťovnou Maxima si můžete při žádosti o půjčku uzavřít také pojištění schopnosti splácet. To vám má pomoci v případě těžké životní situace jako je ztráta zaměstnání, dlouhodobé onemocnění nebo invalidita 3. stupně.

Zároveň dává vám i vašim blízkým jistotu celkové úhrady dluhu v případě, že dojde na nejhorší. Sjednání pojištění schopnosti splácet je dobrovolné a v případě uzavření se hradí spolu se splátkami úvěru.

Cena pojištění schopnosti splácet

Nabídka zahrnuje dvě možnosti, které se liší rozsahem krytí. V případě levnější zaplatíte 5,9 % z minimální měsíční splátky půjčky, kdežto za komplexnější ochranu to bude 8,9 %. Např. při měsíční splátce 2 431 Kč vás vyjde na 143,4 až 216,4 Kč, ale konkrétní výši vám vždy předem sdělí pracovníci. U vyššího tarifu vám navíc bude ihned odložena splátka, což vašemu rozpočtu ještě více ulehčí.

Za jak dlouho se dočkáte pomoci

Pracovní neschopnost Pojišťovna plní po 30 dnech
Ztráta zaměstnání Pojišťovna plní po 30 dnech
Invalidita 3. stupně Ihned po potvrzení lékařem
Úmrtí Ihned po skonání klienta

Kolik splátek za vás bude uhrazeno

Pracovní neschopnost Max. 12 splátek po sobě
Ztráta zaměstnání Max. 12 splátek po sobě
Invalidita 3. stupně Pojišťovna uhradí zbývající dluh
Úmrtí Pojišťovna uhradí zbývající dluh
Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Komu Home Credit půjčku doporučujeme

Kdo plánuje více výdajů a nemůže si předem spočítat, kolik přesně bude potřebovat, může použít flexibilní půjčku od Home Credit jako finanční rezervu. Ze schváleného limitu lze čerpat pouze tolik, co aktuálně potřebujete (třeba 50 %), a zbytek nechat na horší časy jako finanční rezervu.

Třeba když se opozdí výplata nebo rozbije lednička, na níž byste jinak z výplaty neměli. O půjčku Home Credit lze žádat on-line, aniž byste někam chodili, a peníze můžete opravdu využít na cokoliv.

Kalkulačka splátek

Výše půjčky Doba splatnosti Měsíční splátka Celkem zaplatíte
10 000 Kč 36 měsíců 350 Kč 12 600 Kč
20 000 Kč 36 měsíců 700 Kč 25 200 Kč
30 000 Kč 44 měsíců 900 Kč 39 600 Kč
50 000 Kč 57 měsíců 1 250 Kč 71 250 Kč
70 000 Kč 69 měsíců 1 250 Kč 103 500 Kč
100 000 Kč 55 měsíců 2 500 Kč 137 500 Kč
120 000 Kč 53 měsíců 3 000 Kč 159 000 Kč
150 000 Kč 59 měsíců 3 500 Kč 206 500 Kč
170 000 Kč 58 měsíců 4 000 Kč 232 000 Kč
200 000 Kč 56 měsíců 4 500 Kč 252 000 Kč
230 000 Kč 59 měsíců 5 000 Kč 295 000 Kč
250 000 Kč 58 měsíců 5 500 Kč 319 000 Kč
Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Jak požádat o půjčku

1. Nejdříve přejděte na žádost o půjčku.

Žádost o půjčku od Home Credit - o jakou částku máte zájem?

2. Vyplňte, jakou částku si chcete půjčit a dále vyplňte osobní a doplňující informace. Nakonec klikněte na tlačítko "Odeslat".

Žádost o půjčku od Home Credit - žádost úspěšně odeslána

3. Nezávazná žádost o půjčku byla odeslána. Tak jednoduché to je.

Posouzení žádostí o půjčku probíhá v Home Credit každý všední den během několik hodin. Je-li vše vyplněno správně a nedojde k zádrhelu, můžete mít peníze už za pár hodin.

Sankce, pokud nebudete splácet

Pakliže v tomto měsíci nevyjdete s penězi, případně vás čekají potíže až ten další, můžete splátku flexibilní půjčky Home Credit zcela odložit. Tuto možnost máte jednou za 6 řádně vrácených úhrad a je zdarma. V momentě, kdy se s poskytovatelem nedohodnete, může vám být účtována:

Smluvní pokuta 500 Kč jednorázově
Úrok z prodlení 0,1 % denně z dlužné částky (resp. 10 % p.a.)
Účelně vynaložené náklady na vymáhání 100 Kč / měsíc

Jestliže se dostanete do skluzu se splácením poprvé, nebude vám 100 Kč za účelně vynaložené náklady účtováno. Pokud by však problém přetrvával, může Home Credit požadovat úhradu dalších poplatků nebo předat pohledávku k vymáhání. Abyste měli alespoň nějakou jistotu, třeba když přijdete o práci, můžete si sjednat pojištění schopnosti splácet.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Často kladené dotazy

V čem je flexibilní půjčka jiná než ostatní?

Schválenou částku lze čerpat najednou nebo jen částečně, třeba z 50 %, a zbytek vám bude kdykoliv k dispozici na osobním účtu Home Credit. Odtud však můžete peníze kdykoliv vybrat a opětovně je využít, aniž byste žádali o novou půjčku. Jak přesně vše funguje, popisujeme výše.

Kolik peněz si mohu u Home Credit půjčit?

Financovat lze malé i větší cíle, na které vám Home Credit půjčí od 10 000 do 250 000 Kč. V případě konsolidace půjček je limit až 600 000 korun s možností získat peníze navíc.

Jak dlouho můžu úvěr splácet?

Nejkratší doba je stanovena na 3 měsíce, zatímco nejdéle můžete splácet 75 měsíců (6 let a 3 měsíce).

Je první půjčka opravdu zdarma?

Ano, není v tom žádný háček. Jako nový klient Zaplu skutečně vrátíte pouze tolik, kolik jste si půjčili.

Kdy můžu očekávat vyplacení peněz?

Jakmile bude vaše žádost schválena a podepíšete smlouvu, dojde v průběhu pracovního dne k vyplacení peněz. Obvykle to netrvá déle než pár hodin.

Na kolik mě půjčka Home Credit vyjde?

Ihned po nastavení částky a výše splátky se vám na stránkách Home Credit přepočítávají ilustrativní příklady. Z těch vychází, že nejnižší možný úrok je 9,88 % p.a., zatímco nejvyšší 14,88 % p.a. Roční procentní sazba nákladů (RPSN) pak obvykle vychází od 10,3 do 15,9 %, a maximálně může dosáhnout až 31,83 %. Přesnou výši poplatků by vám měl vždy sdělit pracovník, nebo se ji dozvíte před uzavřením smlouvy.

Co je minimální splátka a jak se určuje?

U revolvingového úvěru Home Credit existuje možnost flexibilního hrazení. Jeden měsíc tak splatíte 5 400 Kč, zatímco další dvojnásobek, a když to později nevyjde, uhradíte pouze minimální splátku. Ta je vypočtena procentem z celkové výše jistiny a sjednáváte si ji před uzavřením smlouvy. Dosahovat může i pětiny z běžně hrazených splátek.

Zkoumá někdo, na co peníze padnou?

Nikdo vám nebude říkat, jak máte peníze využít. Jde o bezúčelový revolvingový úvěr s možností opětovného čerpání, takže z něj lze zaplatit opravdu auta, vybavení domácnosti i cokoliv jiného.

Jaké podmínky chce Home Credit splnit?

Zásadní je být plnoletý a mít stálé zaměstnání, resp. příjmy, které jsou prověřovány. Poskytovatel vyžaduje také ověření dvou dokladů totožnosti, typicky OP a ŘP / rodného listu / cestovního pasu / zbrojního průkazu.

Co je flexibilní karta a musím ji mít?

Kdo nechce, kartu mít nemusí, její zřízení je dobrovolné. Jedná se o pohodlnější způsob, jak peníze z úvěru využívat třeba při placení v obchodě nebo výběru z bankomatu, aniž byste je převáděli na svůj bankovní účet. Pokud o ni budete mít zájem v průběhu půjčky, lze ji kdykoliv pořídit.

Mohu úvěr získat i jako cizinec?

Ano, kdo nemá české občanství a potřebuje půjčku, Home Credit mu pomůže. Při ověřování totožnosti bude třeba doložit také povolení k pobytu (ať k trvalému nebo přechodnému).

Existuje řešení, pokud nemohu zaplatit?

Jestliže se dostanete do špatné finanční situace nebo vás potká životní neštěstí, má Home Credit pochopení. Po řádném splacení alespoň 6 po sobě jdoucích splátek vám tu následující zdarma odloží. Abyste se nedostali do problémů, mohlo by pomoci sjednání pojištění spolu s úvěrem. To pokryje až 12 splátek v případě, že přijdete o práci nebo dlouhodobě onemocníte.

S čím počítat, když nebudu splácet?

Nenajdete-li s Home Creditem společné řešení a vaše finanční problémy budou takové, že přestanete hradit splátky, může vám být udělena smluvní pokuta 500 Kč. Za prodlení pak zaplatíte dle zákona 0,1 % z dlužné částky a navíc účelně vynaložené náklady ve výši 100 Kč / měsíc.

Jak funguje pojištění schopnosti splácet?

Život někdy není fér a stát se může ledasco, proto Home Credit nabízí sjednání pojištění schopnosti splácet pro případ, že přijdete o práci, dlouhodobě onemocníte, nebo vás potkají vážné zdravotní komplikace. Pojišťovna za vás může v takových případech uhradit až 12 měsíčních splátek nebo úvěr doplatit úplně.

Lze posílat i mimořádné splátky?

Pokud máte peníze navíc, můžete je kdykoliv poslat na svůj účet vedený u Home Credit, aniž byste to někomu hlásili. Poskytovatel splátku zaznamená automaticky.

Mohu půjčku splatit předčasně?

Ano, možné to je, doplacením vyrovnáte dluh a nebudou vám dále účtovány žádné úroky ani jiné poplatky. Smlouva tím ovšem nekončí a musíte ji vypovědět na zákaznické lince.

Konsolidace půjček s Home Credit

Máte-li z dřívějška nepříliš výhodnou půjčku, nebo jich platíte několik najednou, můžete u Home Credit požádat o tzv. konsolidaci, tedy sloučení půjček do jedné. Oproti té flexibilní je splatnost až 96 měsíců a úvěrový limit do 600 000 Kč, což by mělo pokrýt většinu menších dluhů.

Konsolidovat lze třeba půjčku na auto, mobilní telefon a kontokorent a nadále vše hradit v jedné, mnohdy nižší splátce. Všechny sloučené úvěry Home Credit doplatí za vás a s věřiteli to vyřídí.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Autor recenze

O Home Credit v kostce

Home Credit je ryze česká firma založená roku 1997, dnes však působí v několika zemích Evropy, Asie a Severní Ameriky. Zpočátku nabízela financování na leasing a splátkový prodej, později začala poskytovat úvěrové karty a hotovostní půjčky. Své služby i nadále rozvíjela a dnes nabízí vedle půjček na cokoliv také účelové, řadu platebních karet a další doplňky. Home Credit je součástí skupiny PPF, pod níž patří třeba Air bank, Zonky, Kamali nebo Tesco půjčka.

Reprezentativní příklad

Při výši úvěru 450 000 Kč, výši splátky 7 040 Kč, počtu splátek 96 a lhůtě splatnosti 15. 4. 2031, je úrok 10,76 % p.a., RPSN 11,3 %, a celková částka splatná spotřebitelem 675 840 Kč.

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s Home Credit půjčkou a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

Home Credit půjčka diskuse a recenze

 • Bojíte se, že je Home Credit půjčka podvod?
 • Sdílejte své zkušenosti s Home Credit půjčkou
 • Přidejte svou recenzi na půjčku
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně

Je Home Credit půjčka podvod?

Home Credit půjčka není podvod! Nemusíte se bát, v Jirkově katalogu půjček není uvedena žádná podvodná půjčka. Všechny půjčky splňují veškerá platná pravidla právního řádu České republiky.

Je Home Credit půjčka bez doložení příjmu nebo bez registru?

Na internetu často hledáte Home Credit půjčku pod termínem "Home Credit půjčka bez doložení příjmu" nebo "Home Credit půjčka bez registru". Toto musíme uvést na pravou míru, protože Home Credit půjčku bez doložení příjmu nebo bez nahlížení do registru nezískáte. Pro získání půjčky musíte doložit svůj příjem, stejně tak si Home Credit prověří, jestli nejste uvedeni v registru dlužníků.

Kontakt

Home Credit a.s.
Nové sady 996/25
Brno
602 00

Telefon: +420 542 100 100
E-mail: info@homecredit.cz