ESSOX půjčka - recenze půjčky

ESSOX půjčka
 • Férová nebankovní půjčka do výše 500 000 Kč
 • Úroková sazba od 6,9 % pa.a.
 • Pojištění schopnost splácet při výpadku příjmů
 • Bez zbytečného papírování - vyřízení přes internet
Výše úvěru 10 000 - 500 000 Kč
Splatnost flexibilní
Bez ručitele Ano
Hodnocení

Naposledy aktualizováno: Duben 2024 | Autor: Miroslav Otoman

Základní informace

Essox je i přes svoji dlouhou historii méně známý poskytovatel nebankovních úvěrů, který se však může pyšnit poměrně výhodnými podmínkami a důvěrou tisíce klientů. Krom jiného za ním stojí i Komerční banka, která celé společnosti dodává na důvěryhodnosti. Ve svém portfoliu má i dlouhý seznam obchodů, s nimiž spolupracuje – jedná se například o Insportline, Comfor nebo Mountfield.

Podmínky půjčky

Typ půjčky: nebankovní půjčka
Výše půjčky: 10 000 - 500 000 Kč
Půjčka novým klientům: neomezeně
Doba splatnosti: 6 -84 měsíců
Úrok od: 6,9 % p.a.
RPSN od: 6,9 %
Zpracování žádosti: ihned
Poplatek za poskytnutí: zdarma
Poplatek za vedení účtu: zdarma
Půjčka bez ručitele: ano
Půjčka pro nezaměstnané: ne
Půjčka pro ženy na mateřské: ano
Půjčka v hotovosti: ne
Předčasné splacení: ano
Bezúčelová půjčka: ano
Se záznamem v rejstříku trestů: ano

V průběhu času se společnost rozhodla upravit svoji nabídku produktů, a proto namísto oblíbené Bezpečné půjčky nabízí nový úvěr propagovaný jako Cash Shop. Změna přináší velkou výhodu pro samotné klienty, kteří tak mohou využít vyšší limit částky k vypůjčení i delší dobu splatnosti.

Konkrétně jim je k dispozici až 500 000 Kč, které lze splatit do 6 až 84 měsíců – minimální výše půjčky činní 10 000 Kč. Pochlubit se přitom může i nízkými úrokovými sazbami a RPSN, díky čemuž se dokáže v mnohých případech hravě vyrovnat i klasickým bankovním úvěrům – právě ty jsou zpravidla považovány za jedny z nejvýhodnějších.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Výhody a nevýhody půjčky Essox

 • Až 500 0000 Kč
 • Dostupnější než klasické bankovní úvěry
 •  Doba splácení 6 až 84 měsíců
 • Rychlé a jednoduché sjednání online
 • Úvěrová kalkulačka na stránkách poskytovatele
 •  Kvalitní pojištění schopnosti splácet
 • Složité a zpoplatněné předčasné splacení
 • Zpoplatněná mimořádná splátka
 • V některých případech vyšší úrokové sazby a RPSN

Půjčka na cokoli až do půl milionu Kč

Společnost Essox nabízí jako jedna z mála nebankovních společností spotřebitelský úvěr s maximální výší až 500 000 Kč, a to bez nutnosti ručitele či ručení prostřednictvím nemovitosti. Úvěr je navíc poskytován bez účelu, díky čemuž můžete získané finanční prostředky využít doslova na cokoliv a společnost nemá právo klást jakékoliv námitky.

Pro střídmější klienty jsou v nabídce nižší částky, přičemž tou nejnižší je 10 000 Kč. Individuální je i doba splácení, kterou lze stanovit na 6 měsíců nebo i 84 měsíců. Konečná výše měsíční splátky se pak odvíjí právě od doby splatnosti i částky, kterou si půjčíte.

Na rozdíl od jiných poskytovatelů si tedy sami nemůžete zvolit výši měsíční splátky – možná úprava je dostupná individuálně, přičemž musí vždy její výše odpovídat době splatnosti. Každopádně je vždy lepší požádat o delší dobu splatnosti, než přecenit své síly a dostat se v průběhu splácení do finančních problémů.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Nízké úrokové sazby a srozumitelné podmínky

Minimální výše úrokové sazby se nějak výrazně neliší od klasických bankovních úvěrů, přičemž je stanovena na 6,9 % p. a. – maximální výše se může vyšplhat na 17,9 % p.a. V případě RPSN není jeho maximální výše uvedena, ale zpravidla by neměla být výrazně vyšší než samotná úroková sazba. Podle Indexu odpovědného úvěrování se jedná o jeden z nejméně nákladných úvěrů na trhu.

Společnost Essox je podle zmíněného indexu hodnocena jako jedna z nejzodpovědnějších, takže na rozdíl od jiných nebankovních společností nepůjčuje předluženým nebo problémovým klientům. Pokud tedy nedisponujete zrovna nejlepší bonitou, může být pro vás sjednání úvěru u Essox složitější – stále je však dostupnější než úvěr od komerčních bank.

Předčasné splacení Essox půjčky

Předčasné splacení úvěru u Essox není na rozdíl od jiných známějších poskytovatelů zdarma, přičemž samotný proces není zrovna jednoduchý. Předčasné splacení vám totiž musí společnost nejprve schválit, což udělá téměř za každé situace – v tomto případě je nutné společnost kontaktovat a předat jí písemnou žádost o předčasné splacení. Stejně je nutné postupovat při vkladu mimořádné splátky.

Společnost vám následně vypracuje dokument, v němž vám vyčíslí částku, kterou budete muset uhradit k úplnému umoření dluhu. Zdarma není ani vložení mimořádné splátky či úplné uhrazení zbylého dluhu, kdy Essox vyžaduje úhradu 1 % z částky, kterou vkládáte – výše poplatku platí pro předčasné splacení v případě, že se mimořádnou splátku či předčasné splacení rozhodnete provést dříve než rok před dobou splatnosti úvěru. Jestliže je zmíněné období kratší než jeden den, bude si společnost účtovat poplatek pouze ve výši 0,5 %.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Pojištění schopnosti splácet

Essox nabízí dvě varianty pojištění splácet, jehož pomocí se můžete chránit před neschopností splácet sjednaný úvěr. První variantou je pojištění schopnosti splácet Klasik, které kryje úmrtí, invaliditu 2. a 3. stupně a pracovní neschopnost. U dražší varianty EXTRA je nabídka rozšířena i o ochranu v případě ztráty zaměstnání.

Pokud dojdete k jedné ze zmíněných situací, uhradí za vás pojištění buď několik měsíčních splátek, nebo rovnou celou jistinu úvěru. Pojištění schopnosti splácet má však i svá omezení, kdy pojistí pouze klienty do 65 let, přičemž existují i další výjimky, kde je klient považován za nepojistitelnou osobu.

Komu půjčku od Essox doporučujeme

Půjčka od Essox je ideálním finančním produktem pro žadatele o úvěr, kteří z nějakých důvodů nemohou půjčku získat u klasických komerčních bank. Samozřejmě je třeba počítat s tím, že podmínky nebankovního úvěru budou odlišné, ale stále se jedná o jednu z nejlepších alternativ. V případě této společnosti je nákladovost úvěru jedna z nejnižších, čímž často dokáže předčít i nabídky bankovních úvěrů.

Do problémů vás může dostat případné nesplácení, u nějž si Essox účtuje nemalé poplatky, které vám úvěr pořádně prodraží. V souvislosti s tím byste si měli úvěr sjednávat pouze v případě, že máte jistotu, že budete úvěr splácet, nebo raději investovat do pojištění schopnosti splácet, které vám Essox nabídne už při vyplňování žádosti o úvěr.

Zhodnotit byste měli i to, za jakým účelem si úvěr sjednáváte – odborníci zpravidla nedoporučují sjednávat si nebankovní úvěry na dovolenou, vánoční dárky či věci, jejichž životnost je kratší než doba splatnosti dané půjčky.

Kalkulačka splátek

Výše půjčky Doba splatnosti Měsíční splátka Celkem zaplatíte
10 000 Kč 36 měsíců 308 Kč 11 088 Kč
50 000 Kč 48 měsíců 1 195 Kč 57 360 Kč
30 000 Kč 44 měsíců 900 Kč 39 600 Kč
50 000 Kč 57 měsíců 1 250 Kč 71 250 Kč
100 000 Kč 48 měsíců 1 975 Kč 118 500 Kč
200 000 Kč 72 měsíců 3 400 Kč 244 800 Kč
300 000 Kč 72 měsíců 5 100 Kč 367 200 Kč
400 000 Kč 84 měsíců 6 018 Kč 505 512 Kč
500 000 Kč 84 měsíců 7 522 Kč 631 848 Kč
Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Jak požádat o půjčku od Essox

Nebankovní úvěr od Essox se řídí podobnými pravidly jako většina jiných finančních produktů. Sjednat si ho tak může každý, kdo:

 • je starší 18 let,
 • je svéprávný,
 • má trvalé bydliště na území ČR.

Na rozdíl do jiných poskytovatelů nabízí kompletní sjednání online, které vyřídíte během pár desítek minut. Potřebovat k tomu budete dva doklady totožnosti a případně i dokumenty pro ověření vašich příjmů. 

 1. Nejprve musíte v několika krocích vyplnit žádost o půjčku, v níž si stanovíte parametry úvěru a doplníte své osobní údaje, jako je jméno, trvalé bydliště, e-mail a telefonní číslo.
 2. Žádost o půjčku od Essox - o jakou částku máte zájem?
 3. Ihned poté vás společnost vyzve k ověření vaší totožnosti, jež provedete pomocí dvou dokladů totožnosti – jedním z nich musí být vždy občanský průkaz.
 4. Žádost o půjčku od Essox - vyplňte požadované údaje
 5. Další je na řadě ověření běžného účtu, které slouží jako dodatečné prověření vaší identity. Společnost vás může požádat i o ověření vašich příjmů, díky nimž zjistí, zda máte dostatek prostředků pro splácení půjčky, o níž žádáte.
 6. Teprve poté Essox přistoupí k zhodnocení žádosti, které trvá pár hodin, ale může se klidně protáhnou i do druhého pracovního dne.
 7. Pokud bude vaše žádost úspěšně schválena, přepošle vám společnost úvěrovou smlouvu v elektrické podobě.
 8. Po přečtení ji můžete následně podepsat online pomocí SMS kódu, díky čemuž se nemusíte osobně dostavit na žádnou pobočku, ani se scházet se zástupcem společnosti.
 9. Po podpisu vám budou peníze přeposlány na váš bankovní účet, který jste využili k ověření.

Sankce, pokud nebudete splácet

Jako každý poskytovatel úvěrů si i Essox účtuje různé sankce, pokud nebudete sjednaný úvěr splácet. Samozřejmostí jsou úroky z prodlení 8 % p.a . a smluvní pokuta ve výši 10 % z neuhrazené měsíční splátky – samotná výše smluvních pokut nesmí v průběhu času přesáhnout hranici 200 000 Kč, čímž se snaží společnost předejít tomu, aby klient spadl hlouběji do dluhové pasti. Účtovat si bude i poplatky za odeslání upomínky ohledně neuhrazené splátky, a to ve výši 150 Kč.

Poplatky se samozřejmě týkají i nadstandardních úkonů, jako je třeba poskytnutí různých dokumentů, vrácení přeplatku nebo převod smlouvy o úvěru. Veškeré sankce i poplatky jsou uvedeny na webu společnosti, přičemž si můžete projít i vzor úvěrové smlouvy, díky čemuž se Essox opět řadí mezi jedny z nejtransparentnějších nebankovních poskytovatelů na našem trhu.

Pokud se však už dostanete do finančních problémů a nejste schopni úvěr splácet, obraťte se rovnou na společnost Essox a seznamte ji se svojí situací – téměř vždy můžete počítat alespoň s kompromisem či dočasným řešením v podobě snížení splátek.

Často kladené dotazy

Jakou částku si mohu s Essox půjčit?

Spotřebitelský úvěr od Essox si lze sjednat až do výše 500 000 Kč, přičemž výsledná částka je vždy individuální. Konkrétně se odvíjí od bonity daného klienta a výše jeho příjmů, přičemž platí, že čím vyšší je bonita klienta, tím vyšší je vypůjčená částka.

Kolik mě bude půjčka od Essox stát?

Půjčka od Essox se v porovnání s ostatními nabídkami na trhu řadí mezi jedny z nejméně nákladných variant. Výše úrokové sazby se pohybuje mezi 6,9 až 10,9 %, což není o moc více než u klasických bank. Vysoké není ani RPSN, které je zpravidla jen o jedno procento vyšší než úroková sazba. Pokud budete úvěr řádně splácet, neměli byste platit ani žádné poplatky či sankce. Každopádně si vždy pečlivě přečtěte úvěrovou smlouvu a na případné nesrovnalosti se doptejte.

Jak funguje pojištění schopnosti splácet?

Pojištění schopnosti splácet od Essox je možné sjednat hned ve dvou variantách, a to Klasik a EXTRA, přičemž jediný rozdíl je v tom, že druhá varianta pokrývá kromě smrti, invalidity 2. nebo 3. stupně a neschopnosti i ztrátu zaměstnání. Sjednání pojištění je dostupné pouze pro klienty, kteří splňují veškeré podmínky a jsou pojišťovnou vyhodnoceni jako pojistitelní – jedním z hlavních omezení je věk, kdy je možné pojištění uzavřít pouze do věku 65 let.

Je půjčka od Essox bezpečná?

Essox je regulováno Českou národní bankou, přičemž disponuje i příslušnou licencí. V žádném případě se tedy nejedná o podvodnou společnost, které by šlo pouze o vaše osobní údaje, nebo vám chtěla záměrně sjednat nevýhodný úvěr. Jedná se tedy o bezpečný úvěr, jehož výhodnost je však individuální a je pouze na zodpovědnosti každého žadatele, zda správně zhodnotí svojí finanční a životní situaci.

Jak si mohu půjčku od Essox sjednat?

Sjednání půjčky od Essox probíhá zcela online, díky čemuž nemusíte zdlouhavě cestovat do jedné z poboček. Online probíhá i samotný podpis smlouvy, který potvrdíte pomocí SMS kódu – ten vám přijde na telefonní číslo, jež uvedete v žádosti.

Je předčasné splacení úvěru zdarma?

Předčasné splacení půjčky od Essox je na rozdíl od většiny nebankovních společností zpoplatněno. V případě, že se klient rozhodne splatit sjednaný úvěr předčasně, musí o tom nejprve informovat společnost písemně a následně uhradit spolu se splátkou i příslušný poplatek. Pokud se chystáte úvěr splatit dříve než jeden rok před splatností, může se poplatek vyšplhat až na 1 % z vložené částky. Jestliže je doba splatnosti kratší než jeden rok, je maximální výše poplatku stanovena na 0,5 % z vložené částky.

Co se stane, když nezvládnu půjčku splácet?

Pokud se opozdíte se splátkou, bude si společnost účtovat náklady na odeslání upomínky ve výši 150 Kč, úrok z prodlení a smluvní pokutu za prodlení v hodnotě 10 % z dlužné měsíční částky. S každou nesplacenou splátkou budou náklady postupně narůstat, a proto je na místě situaci, co nejdříve řešit.

Na co si můžu u Essox půjčit?

Půjčka od Essox je bezúčelová, což znamená, že poskytnuté finanční prostředky můžete využít na cokoliv si usmyslíte a společnosti přitom nemusíte hlásit účel úvěru ani dokládat faktury. Kromě klasické půjčky v maximální výši 500 000 Kč nabízí i další produkty, včetně leasingu, kreditní karty či nákupu na splátky.

Jak rychle mi Essox vyplatí peníze?

Sjednání půjčky u Essox se neřadí mezi nejrychlejší, a proto můžete čekat až do druhého pracovního dne, než vám budou vyplaceny vypůjčené finanční prostředky. V žádném případě se tedy nejedná o rychlý úvěr, který byste mohli využít do pár minut od podání žádosti.

Mohu u Essox využít mimořádnou splátku?

Essox nabízí možnost vložení mimořádné splátky, což jí však je nutné nejprve předem oznámit a až teprve splátku odeslat na zvolený účet. Celý proces se řídí stejnými pravidly jako předčasné splacení úvěru, a tudíž je nutné uhradit i poplatek, a to ve výši buď 1 %, nebo 0,5 %, a to s ohledem na to, zda je v danou chvíli doba splatnosti úvěru delší než jeden rok, či naopak.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Autor recenze

O Essox v kostce

Essox je již zkušená a ověřená nebankovní společnost, která působí na trhu od roku 1993. Ve své nabídce tak měla a má celou řadu nebankovních produktů, jež nabízí široké škále klientů. V porovnání s ostatními společnostmi se řadí spíše mezi serióznější poskytovatele, kteří se snaží úvěry poskytovat s maximální zodpovědností.

To potvrzuje i Index odpovědného úvěrování od Člověka v tísni, kde se společnost umístila na předních příčkách, jako jeden z nejbezpečnějších a nejzodpovědnějších poskytovatelů úvěrů na našem trhu. V její prospěch vypovídá i spojení s Komerční bankou, jež nad ní drží ochranou ruku.

Reprezentativní příklad

Výše spotřebitelského úvěru 220 000 Kč, výše měsíční splátky 5 339 Kč, počet měsíčních splátek 60, doba trvání úvěru je do data splatnosti poslední měsíční splátky, celková částka splatná spotřebitelem 320 340 Kč, výsledná RPSN 17,44 %, roční úroková sazba 16,17 %. Výpočet RPSN byl stanoven k datu provedení kalkulace s tím, že ve výpočtu RPSN je zohledněn přesný počet dnů mezi datem kalkulace, datem první splátky a dalšími jednotlivými splátkami, přičemž datum splatnosti měsíčních splátek je 15. dne v měsíci, počínaje měsícem následujícím po podpisu smlouvy. Roční úroková sazba byla stanovena metodou ACT/365.

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s Essox půjčkou a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

Essox půjčka diskuse a recenze

 • Bojíte se, že je Essox půjčka podvod?
 • Sdílejte své zkušenosti s Essox půjčkou
 • Přidejte svou recenzi na půjčku
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně

Je Essox půjčka podvod?

Essox půjčka není podvod! Nemusíte se bát, v Jirkově katalogu půjček není uvedena žádná podvodná půjčka. Všechny půjčky splňují veškerá platná pravidla právního řádu České republiky.

Kontakt

ESSOX s.r.o.
F. A. Gerstnera 52
České Budějovice
370 01

Telefon: +420 389 010 422
E-mail: essox@essox.cz