Creditea půjčka - recenze půjčky

Creditea půjčka
 • Férová nebankovní půjčka do výše 130 000 Kč
 • Žádné poplatky za vyřízení, vedení nebo správě úvěru
 • Kdykoliv lze snížit nebo zvýšit výši splátek
 • Každých 6 měsíců lze využít splátkové prázdniny
Výše úvěru 3 000 - 130 000 Kč
Splatnost flexibilní
Bez ručitele Ano
Hodnocení

Naposledy aktualizováno: Červen 2024 | Autor: Miroslav Otoman

Základní informace

Creditea se řadí mezi nebankovní společnosti, díky čemuž je její nabídka půjček dostupná širší škále žadatelů. V souvislosti s tím nabízí odlišnější formu úvěru, a to půjčku připomínající nebankovní kontokorent. S ním si lze půjčit od 3 000 do 130 000Kč. Dobu splatnosti je přitom možné nastavit až na 36 měsíců.

Na rozdíl od své konkurence nabízí většinu úkonů zdarma a bez poplatků. Výplata peněz navíc probíhá do 15 minut od schválení žádosti. Jelikož se však jedná o nebankovní úvěr, je třeba počítat s jeho vyšší cenou – v tomto případě je výše roční úrokové sazby stanovena na 9,84 až 60 %.

Podmínky půjčky

Typ půjčky: nebankovní půjčka
Výše půjčky: 3 000 - 130 000 Kč
Půjčka novým klientům: neomezeně
Doba splatnosti: 6 -36 měsíců
Úrok od: 9,84 % p.a.
RPSN od: 10,45 %
Zpracování žádosti: ihned
Poplatek za poskytnutí: zdarma
Poplatek za vedení účtu: zdarma
Půjčka bez ručitele: ano
Půjčka pro nezaměstnané: ne
Půjčka pro ženy na mateřské: ano
Půjčka v hotovosti: ne
Předčasné splacení: ano
Bezúčelová půjčka: ano
Se záznamem v rejstříku trestů: ano
Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Výhody a nevýhody půjčky Creditea

 • Až 130 000 Kč
 • Možnost postupného čerpání
 • Předčasné splacení zdarma
 • Peníze na účtu do 15 minut
 • Splátkové prázdniny při splnění podmínek
 • Roční úroková sazba při nízké bonitě až 60 % (RPSN 81,02%)
 • Vyšší cena úvěru

Půjčka na míru od Creditea

Půjčka od Creditea se od klasických úvěrů liší především způsobem, jak můžete získané finanční prostředky čerpat. V tomto případě lze půjčku přirovnat ke klasickému kontokorentu, kdy můžete peníze vybírat dle libosti. Vždy však splácíte pouze vyčerpanou částku – pokud tedy úvěr zcela splatíte nebude vám společnost účtovat žádné úroky ani poplatky.

V praxi tak platíte pouze za prostředky, které opravdu využijete a neleží vám zbytečně na běžném účtu. Úvěr je přitom možné sjednat na 6 až 36 měsíců, během nichž můžete libovolně splácet a čerpat poskytnutou finanční částku. Pokud budete šikovní a budete půjčku pravidelně splácet, vyhnete se platbě vysokých úroků i dalších poplatků.

V opačném případě je nutné uhradit alespoň minimální splátku, kterou vám poskytovatel dopředu vyměří v rozpisu plateb. U minimálních splátek je třeba počítat s vyšší úrokovou sazbou. Její výše se přitom přepočítává pokaždé, kdy dojde k čerpání či splacení části úvěru. Každopádně je úvěr i po splacení stále aktivní a tím pádem je zapsaný i v registru dlužníků, což může mít vliv na vaši bonitu.

Předčasné splacení půjčky u Creditea

U Creditea je možné půjčku kdykoliv splatit předčasně zdarma. Sami si můžete zvolit, zda vložíte pouze mimořádnou splátku, nebo rovnou splatíte celou vyčerpanou částku. Po úplném splacení si můžete částku ponechat jako finanční rezervu do budoucna.

Úplné zrušení úvěru je možné až po vyplnění a odeslání oznámení o odstoupení od smlouvy – odeslat jej lze skrze e-mail. Pokud tak neučiníte a zároveň splatíte celou půjčku, nebude si společnost účtovat žádné poplatky ani úroky a k ukončení smlouvy dojde po uplynutí doby splatnosti.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Jednoduchá správa půjčky

Jelikož je půjčka od Creditea poskytována ve formě kontokorentu, nabízí také možnost její jednoduché správy. Během chvilky zjistíte, kolik můžete čerpat nebo si na pár kliků odložíte splátky. Vše je možné prostřednictvím klientského účtu „Můj účet“, k němuž se přihlásíte. K jeho vytvoření dochází ihned po sjednání úvěru. Jeho pomocí můžete provést odložení splátek nebo zažádat o navýšení poskytnuté částky.

Žádné skryté poplatky

I když je Creditea nebankovní společnost, snaží se své klienty ochránit před zbytečnými poplatky. Většina úkonů je tak zdarma, a to včetně mimořádné splátky, předčasného splacení, vedení účtu či sjednání úvěru. Každopádně je třeba počítat s platbou RPSN, v němž je zahrnuta nejen úroková sazba, ale i další náklady spojené s poskytováním úvěru.

Splátkové prázdniny

Podobně jako velká část jiných nebankovních společností, ale i bank, nabízí i Creditea splátkové prázdniny. S nimi je možné odložit splátku poté, co úspěšně splatíte nejméně 6 splátek podle zaslaných rozpisů plateb. Kromě toho je nutné splnit i další kritéria, podle nichž nesmíte být v prodlení se splátkou a mít neuhrazený rozpis plateb.

Pokud splátkové prázdniny využijete, musíte opět vyčkat na splacení šesti rozpisů a až poté zažádat o další odložení. Danou službu je možné aktivovat jednoduše v klientském účtu. Po její aktivaci není možné vybírat peníze, přičemž jsou i v daném měsíci účtovány úroky. Využít lze také posunutí data splátky, které je opět zdarma. Provést jej lze kdykoliv, a to maximálně dvakrát do roka.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Komu půjčku doporučujeme

Půjčku doporučujeme každému, kdo potřebuje finanční rezervu nebo prostředky pro rychlé uhrazení nečekaných finančních výdajů. V každém případě je potřeba počítat s tím, že se jedná o nákladnější variantu úvěru. Oproti klasickým bankovním půjčkám je tak výrazně dražší, přičemž si společnost účtuje úrokové sazby přesahující hranici 9,84 %.

Taková sazba je však dostupná pouze pro klienty s dostatečně vysokou bonitou –u nespolehlivých klientů se může sazba vyšplhat až na 60 %. Pokud jste však opakovaně odmítáni bankami nebo se řadíte mezi problémové klienty, bude pro vás půjčka od Creditea obvykle jediným řešením, jak získat potřebné finanční prostředky.

Kalkulačka splátek

Výše půjčky Doba splatnosti Měsíční splátka Celkem zaplatíte
3 000 Kč 6 měsíců 515 Kč 3 089 Kč
10 000 Kč 12 měsíců 879 Kč 10 550 Kč
20 000 Kč 12 měsíců 1 758 Kč 21 100 Kč
30 000 Kč 24 měsíců 1 383 Kč 33 198 Kč
40 000 Kč 24 měsíců 1 844 Kč 44 265 Kč
60 000 Kč 36 měsíců 1 933 Kč 69 586 Kč
80 000 Kč 36 měsíců 2 577 Kč 92 782 Kč
100 000 Kč 36 měsíců 3 222 Kč 115 977 Kč
130 000 Kč 36 měsíců 4 188 Kč 150 771 Kč
Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Jak požádat o půjčku u Creditea

Sjednání půjčky u Creditea se nějak zvlášť neliší od jiných spotřebitelských úvěrů. Celý proces tak trvá jen pár minut. Rychlé by mělo být i samotné posouzení žádosti, jež trvá obvykle několik hodin. Ihned po schválení vaší žádosti vám budou vyplaceni peníze do 15 minut na váš bankovní účet.

 1. Nastavte si na kalkulačce parametry požadované půjčky. Zvolit lze výši půjčky (3 000 až 130 000 Kč) a dobu splatnosti (6 až 36 měsíců).
 2. Žádost o půjčku od Creditea - o jakou částku máte zájem?
 3. Vyplňte své osobní a kontaktní údaje.
 4. Žádost o půjčku od Creditea - vyplňte požadované údaje
 5. Ověřte svoji totožnost pomocí občanského průkazu.
 6. Doložte dokumenty dokazující váš příjem (3 výpisy z běžného účtu za poslední 3 měsíce).
 7. Ověřte svůj bankovní účet buď automatickým přihlášením do internetového bankovnictví, nebo odesláním symbolické částky 1 Kč na předem stanovený bankovní účet.
 8. Vyčkejte na vyhodnocení žádosti.
 9. Pročtěte si úvěrovou smlouvu a podepište ji pomocí SMS kódu.

Sankce, pokud nebudete splácet

Creditea si podobně jako jiní poskytovatelé účtuje sankce za nesplácení úvěru. Bohužel v tomto ohledu není společnost moc sdílná a ve svých obchodních podmínkách uvádí jen minimum informací. V každém případě si bude společnost účtovat úroky z prodlení a náklady za odesílání upomínek.

U nich si účtuje poplatek 300 Kč, přičemž může odeslat maximálně 2 upomínky měsíčně. Pokud se vám splátku nepodaří uhradit ani do 30 dnů, může být úvěr zesplatněn, kvůli čemuž budete muset uhradit vyčerpanou částku, úroky a poplatky spojené s prodlením. Zároveň budete muset uhradit veškeré náklady za vymáhání dluhu.

Často kladené dotazy

Kde zjistím, jakou částku musím uhradit?

Částku, kterou budete muset uhradit, naleznete vždy v rozpisu plateb. Ten vám společnost vystaví ke konci daného měsíce, a to sedm dní před dnem splatnosti. Uvedená je v něm minimálně splátka a částka, kterou jste vyčerpali. Pokud chcete odeslat pouze minimální splátku, budete muset uhradit vyšší úrokovou sazbu. Naopak u vyšších částek je úroková sazba nižší – splatit tak můžete i celou vyčerpanou částku.

Počítá se mimořádná splátka mimo datum splatnosti?

Pokud uhradíte splátku před tím, než je vygenerován rozpis plateb, není daná splátka považována za úhradu měsíčního vyúčtování. Úhradu je tedy nutné provést až sedm dní před splatností poté, co je vám vygenerován rozpis plateb.

Kdy mohu využít splátkové prázdniny?

Splátkové prázdniny je možné využít až po splacení 6 rozpisů plateb, bez nich lze požádat pouze o přesunutí datumu splatnosti splátky. Pokud se rozhodnete využít splátkové prázdniny, bude vám dočasně omezena možnost čerpat sjednané finanční prostředky. Zároveň si bude společnost i nadále účtovat úroky z vyčerpané částky. Splátkové prázdniny je možné aktivovat ve vašem uživatelském účtu.

Co se stane, když se opozdím se splátkou?

Pokud se zpozdíte se splátkou jen o pár dní, bude se vás společnost snažit kontaktovat. Jestliže ani tak splátku nehradíte, zašle vám věřitel upomínky a začne vám účtovat úroky z prodlení a další poplatky. Jejich přesná výše by měla být uvedena v úvěrové smlouvě, přičemž za každou zaslanou upomínku vám bude účtováno 300 Kč. V každém případě je třeba obrátit se na společnost a informovat ji o vašich problémech se splácením.

Jak probíhá podpis úvěrové smlouvy?

Společnost v první řadě potřebuje platný doklad totožnosti, s nímž si ověří vaši totožnost. K ověření je nutné naskenovat obě strany dokladu a zároveň vyfotit selfie, kdy držíte doklad vedle svého obličeje. Zároveň je nutné ověřit i vaše příjmy, a to buď prostřednictvím bankovního účtu, nebo dokumentů.

Zaměstnanci mohou předložit tři výpisy z běžného účtu za poslední tři měsíce. OSVČ musí naopak předložit kopii posledního daňového přiznání. Kromě toho je nutné ověřit i vaší e-mailovou adresu a bankovní účet.

Jak půjčka od Creditea funguje?

Creditea funguje na podobném principu jako klasický kontokorent. Sjednat si můžete půjčku s určitým limitem, který následně čerpáte. Její maximální výše může činit 130 000 Kč, přičemž splatnost je stanovena od 6 až do 36 měsíců. Úvěr můžete následně čerpat podle svých potřeb a libovolně jej také splácet. Vždy je nutné uhradit alespoň minimální splátku, u níž si společnost účtuje vyšší úrok než u vyšších splátek.

Kolik si s Creditea mohu půjčit?

S úvěrem od Creditea si můžete půjčit od 3 000 do 130 000 Kč. Konkrétní výše částky se bude odvíjet od vaší bonity. Jelikož se však Creditea řadí mezi nebankovní společnosti, je pravděpodobné, že bude vaši schopnost splácet hodnotit mnohem benevolentněji než klasické banky. Úvěr si tedy mohou obvykle sjednat i lidé s nižší bonitou či příjmy.

Jak ověřím své příjmy?

Příjmy můžete ověřit buď online, nebo doložením dokumentů. U online ověření stačí, když společnost necháte nahlédnout do vašeho bankovního účtu, čímž si jednoduše ověří, jakými příjmy disponujete. Celý proces sjednání je tak mnohem rychlejší a snazší.

Pokud se i přesto rozhodnete využít možnost ověření prostřednictvím dokumentů, budete muset dodat tři výpisy z běžného účtu za poslední 3 měsíce. Jestliže podnikáte, budete vyzváni k předložení daňového přiznání.

Kolik mě bude půjčka od Creditea stát?

Creditea poskytuje nebankovní půjčky, které jsou sice zpravidla dostupnější, ale také dražší. Roční úroková sazba tak začíná na 9,84 %, na které však dosáhnou pouze klienti s vysokými příjmy a dostatečnou bonitou. Maximální výše roční úrokové sazby je stanovena na 60 %.

Je třeba počítat i s RPSN, které bude pravděpodobně vyšší než úroková sazba – minimálně výše RPSN činní 10,45 % a maximální výše 81,02 %. Dopředu se informujte též o poplatcích, které si může společnost v průběhu splácení úvěru účtovat. Každopádně bude úvěr nákladnější než u klasické banky.

Líbí se Vám parametry této půjčky? Chci si půjčit

Autor recenze

O Creditea v kostce

Creditea je podle svých vlastních slov značkou online finančních produktů na našem trhu. Vlastněná je zahraniční skupinou International Personal Finance, která má pod svými křídly i společnost Provident Financial s.r.o.

Skupina působí po celé Evropě, přičemž svoji historii započala už v roce 1997 ve Velké Británii. Na svém kontě má už přes 2,1 milionů zákazníků. Creditea je tedy u nás zastupována Provident Financial s.r.o., která vlastní i licenci od České národní banky.

Reprezentativní příklad

Reprezentativní příklad půjčky na 20 000 Kč v délce 12 měsíců, s ročním úrokem 9,84 % p.a., RPSN 10,45 %. Měsíční splátky činí 1 759 Kč, pevný úrok 1 109 Kč, poplatky při řádném splácení 0 Kč. Celkem zákazník zaplatí 21 109 Kč. Finální výše splátky záleží na individuálním posouzení úvěrové žádosti.

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s Creditea půjčkou a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

Creditea půjčka diskuse a recenze

 • Bojíte se, že je Creditea půjčka podvod?
 • Sdílejte své zkušenosti s Creditea půjčkou
 • Přidejte svou recenzi na půjčku
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně

Je Creditea půjčka podvod?

Creditea půjčka není podvod! Nemusíte se bát, v Jirkově katalogu půjček není uvedena žádná podvodná půjčka. Všechny půjčky splňují veškerá platná pravidla právního řádu České republiky.

Kontakt

Provident Financial s.r.o.
Olbrachtova 2006/9
Praha 4
140 00

Telefon: +420 228 880 289
E-mail: ahoj@creditea.cz