Hasičská vzájemná pojišťovna - povinné ručení

Hasičská vzájemná pojišťovna povinné ručení
 • Ušetřete na povinném ručení až 40% z běžné ceny
 • Neplatíte zbytečně nic navíc
 • Úrazové pojištění v ceně pojištění
 • Slevy pro členy SDH a pro držitele průkazu ZTP
Výše pojištění 35 - 100 mil. Kč
Připojištění ano
Hodnocení
Kalkulačka povinného ručení do 2 minut

Ušetřete až 40% z běžné ceny pojištění! Vyzkoušejte naši nezávaznou on-line kalkulačku!

Spočítat povinné ručení

Základní informace

Limit pojistěného plnění 35 - 100 mil. Kč
Asistenční služba ano
Pojištění skel ano
Úrazové pojištění ano
Pojištění zavazadel: ano
Živelní pojištění: ano
Pojištění poškození vozidla zvířetem ano
Ušetřete až 40% z běžné ceny! Spočítat povinné ručení

Hasičská pojišťovna je mezi klienty a motoristy známá i pod zkráceným názvem HVP a řadí se mezi oblíbené společnosti na českém trhu s nejdéle budovanou tradicí. Počátek tohoto ústavu se datuje do roku 1900 a v současnosti se tak jedná o nejstarší pojišťovací skupinu odborníků na tuzemském trhu.

Pojišťovna vychází z mnohaletých zkušeností a předkládá motoristům seriózní nabídku ochrany skrze povinné ručení. Kromě klasického pojistného plnění škod na majetku třetích osob a újmě na zdraví získáte i efektivní možnost rozšíření poskytované ochrany.

Bez sjednaného povinného ručení nelze beztrestně užívat pozemní komunikace k přepravě či cestování. Hasičská pojišťovna vám kromě standardního povinného ručení otevírá cestu k plnohodnotné ochraně a minimalizaci rizik skvěle sestavenou nabídkou. Kromě klasického pojištění lze využít celé řady doplňkových služeb s individuálním nastavením pojistných limitů.

 • nadstandardní asistenční služba
 • fyzické osoby si mohou přenést bonusy až na 5 vozů
 • v ceně základního pojištění asistence i právní poradenství
 • za bezeškodný provoz sleva až 60 %

Povinné ručení od Hasičské pojišťovny ve třech variantách

Hasičská pojišťovna si rozdílnou charakteristiku jednotlivých klientů uvědomuje, proto své služby v rámci ochrany majetku a zdraví rozděluje do třech variant s odlišným stupněm krytí a výslednou cenou.

Hlavní předností povinného ručení od Hasičské pojišťovny je kvalitní servis při vzniku škod, zdraví i ušlém zisku. V problematických sporech se dokonce staví za své klienty a poskytuje jim okamžité právní poradenství i případnou komunikaci s druhou stranou.

Povinné ručení samozřejmě obsahuje základní asistenční služby a společně s nimi i úrazové pojištění řidiče pro případ trvalých následků nebo smrti při dopravní nehodě.

STANDARD - jedná se o základní produkt nejnutnější k zajištění odpovídající ochrany a bezpečnosti řidiče na cestách. Standardní verze povinného ručení se od ostatních variant odlišuje nejnižšími pojistnými limity plnění náhrad škod na majetku třetích stran a při újmě na zdraví. Při dopravní nehodě máte sjednanou ochranu až do výš 35 milionů korun a dalších 35 milionů korun pokrývají náklady na případnou léčbu a odškodnění pozůstalých.

Varianta Standard je obohacena o kvalitní asistenční službu v bezplatné podobě. K pojištění navíc získáte i úrazové krytí pro všechny členy posádky pojištěného vozidla s limitem na smrt úrazem 100 000 Kč i v případě trvalých následků v limitu 200 000 Kč.

NADSTANDARD - pro náročnější skupinu klientů se nabízí varianta NADSTANDARD s dvojnásobnými pojistnými limity při škodách na majetku a zdraví v hodnotě 70 mil. Kč. Kromě zvýšených pojistných limitů získáte i bezplatnou asistenční službu a úrazové pojištění pro celou posádku s limitem na smrt 100 000 Kč a na trvalé následky 200 000 Kč.

EXKLUSIV - maximální ochranu s nejvyšším pojistným plněním přináší třetí varianta s limity pro škodu a újmu na zdraví či usmrcení ve výši 100 mil. Kč. Obsahem podmínek je i případný ušlý zisk a garantované úrazové pojištění řidiče a celé posádky vozidla. Ideální pro rodiny s dětmi nebo řidiče svážející kolegy do práce. Limity zůstávají stejné jako v předcházejících variantách.

Slevy a bonusy HVP povinného ručení

Hasičská vzájemná pojišťovna předkládá nadrámcové bonusy a slevy pro všechny klienty při bezeškodném provozu vozidla až do výše 60 %. Další 10% finanční úsporu naleznete při sjednání online a při platbě za celý rok.

 Druhy pojištění

STANDARD

NADSTANDARD

EXKLUSIV

limity plnění

35/35 mil. Kč

70/70 mil. Kč

100/100 mil. Kč

asistenční služba

úrazové pojištění řidiče

pojištění posádky

Asistenční služba

Hasičská vzájemná pojišťovna ke všem sjednaným variantám povinného ručení garantuje asistenční službu zdarma. Za menší příplatek je pak možné této služby využívat nad rámec nastaveného standardu.

Asistenční služba HVP

Služba je součástí každého sjednaného povinného ručení a je k dispozici při řešení menších poruch na vozidle nebo dopravní nehodě. Je připravena nabídnout řešení jakékoliv situace nebo problému na vašich cestách 24 hodin denně po celém území České republiky i za hranicemi našeho státu. Rozsah služeb základní asistence je vymezen stanoveným limitem v pojistné smlouvě.

Nadstandardní asistenční služba

Ideální produkt pro klienty s vyšším nájezdem po České republice a zahraničí. Rozšířená asistenční služba poskytuje právní a administrativní poradenství společně s možností využívat tlumočníka pro komunikaci se zahraničními úřady nebo policií. Odkázat se lze i na telefonickou pomoc v nouzi.

Nadstandardní služba pomůže například v zahraničí s vystavením náhradních dokladů při jejich ztrátě a zajistí právního zástupce při jednání s policií. Pokud se dostanete do vězení, asistence vám zajistí přepravu osobních věcí, půjčku v nouzi a při nepojízdnosti převeze vozidlo nazpět do ČR. Placená asistenční služba je okamžitou volbou při řešení libovolné komplikace na cestách.

Limity Asistence

Základní asistence ČR

Základní Asistence EU

Nadstandardní asistence ČR

Nadstandardní asistence EU

oprava a odtah

1 800

120 EUR

2 500

150 EUR

úschova vozidla

5 dní

5 dní

7 dní

7 dní

náhradní ubytování

2x 1 200 Kč

2x 90 EUR

2x 1 800

3x 100 EUR

otevření zámku

1 000 Kč

50 EUR

1 500 Kč

60 EUR

Odtah vozidla

1000 Kč

50 EUR

1 500 Kč

60 EUR

Doplňkové služby HVP

Hasičská vzájemná pojišťovna rozšiřuje své služby o další doplňkové pojištění pro řešení nadrámcových komplikací. Předkládá individuální šanci si každou z variant obohatit o zvýšenou ochranu majetku a vlastního zdraví. Doplňkové služby jsou volitelnou položkou a aktivují se za poplatek dle aktuálního sazebníku a výše poskytovaného pojistného plnění.

Pojištění všech skel

Pojištění slouží k ochraně finančních prostředků při poškození jakéhokoliv skla nahodilou událostí. Vzniklá škoda je pojišťovnou proplacena pouze ve chvíli, kdy se prokáže, že se jedná o samostatné poničení bez dalších závad na vozidle.

Pojištění se vztahuje na veškerá skla sloužící k výhledu řidiče. Kromě čelního jsou zahrnuty i obvodové skleněné výplně. Náhrada se vyplácí v maximální výši pojistného limitu. Pojistka je sjednána s minimální spoluúčastí 500 Kč. V prvních třech měsících je stanovena na 50 % z celkových nákladů oprav a nadále je sazba ponížena na 5 %.

Pojištění čelního skla

Pojištění si lze sjednat i samostatně na čelní sklo. Pokud dojde k jeho poškození nebo úplnému zničení nahodilou situací bez dalších závad na vozidle, pojišťovna poskytne plnění dle sjednaného limitu. K uplatnění nároku je třeba umožnit případnou prohlídku poškozeného skla. Doplňková služba se sjednává se spoluúčastí 5 % - v minimální výši 500 Kč.

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s pojištěním od Hasičské vzájemné pojišťovny a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

Hasičská vzájemná pojišťovna povinné ručení diskuse

 • Bojíte se, že u povinného ručení od Hasičské vzájemné pojišťovny narazíte?
 • Sdílejte své zkušenosti s povinným ručením od Hasičské vzájemné pojišťovny.
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se.
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně.

Kontakt

Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.,
Generální ředitelství
Římská 2135/45
Praha 2
120 00

Telefon: +420 222 119 119
E-mail: info@hvp.cz
WWW: www.hvp.cz

Hasičská vzájemná pojišťovna povinné ručení
Výhody online kalkulačky
 • můžete ušetřit až 40% z běžné ceny
 • jednoduchá kalkulačka s výsledkem do 2 minut
 • nezávazné porovnání nabídek více pojišťoven
 • můžete získat to nejlevnější povinné ručení na míru